Strefa czasowa UTC+1godz. [letni]




Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 4 ] 
Autor Wiadomość
PostZamieszczono: 11 gru 2012, 22:53 
Offline
V-początkujacy

Rejestracja: 11 gru 2012, 22:38
Posty: 2
Podziękował: 0 razy
Pomógł: 0 razy
Witam

Jako że nie miałem jeszcze styczności z wirtualizacją, gdyż zajmuje się konfigurowaniem małych sieci przeważnie opartych o systemy Linux. Moje próby z powodu braku sprzętu poległy na odpaleniu paru wirtualek na jednej maszynie windows server 2008 r2. Mam kilka pytań na które myślę znajdzie się jakaś sensowna odpowiedź. Chciałbym wykonać klaster do wirtualizacji ale nie HA, raczej HPC. Chodzi o to aby połączyć dwa servery z windows server 2008 r2 enterprise tak aby zsumować ich moc obliczeniową dla jednego wirtualnego systemu. Dokładniej chcę uruchomić wirtualnie 1x windows 7 tak abym miał w nim moc obu serwerów. Druga sprawa jak się ma vcpu do ilości odczytywanych procesorów przez system wirtualny. Wiem że windows 7 ultimate obsługuję dwa procesory fizyczne, ile mogę ustawić vcpu dla windows 7 maksymalnie? Po co mi takie cudo? aplikacje geodezyjne jak i cała seria adobe.

EDIT Zmieniłem temat na bardziej czytelny - LukaszW


Na górę
 Wyświetl profil  
 
PostZamieszczono: 12 gru 2012, 00:45 
Offline
V-desktop
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20 lis 2008, 00:46
Posty: 185
Podziękował: 3 raz
Pomógł: 6 raz
Masz na myśli Windows 2008 Server z Hyper-V?

IMHO nie osiągniesz takiej sytuacji (dawno było to możliwe na systemach klastrowych IBM itd...) że jedną VM uruchamiasz na 2 serwerach jednocześnie, czy wykorzystujesz moc dwóch serwerów, to jakby przeczy idei wirtualizacji. Jeśli masz za mało mocy dodajesz CPU/RAM/szybszy storage. Jak potrzebujesz moc dla konkretnej aplikacji to budujesz system pod konkretną aplikację.

Jeśli chodzi o rozwiązania Microsoft i HPC to jest Windows 2008 HPC Server.

_________________
Stań się lepszym człowiekiem. I zanim poznasz kogoś upewnij się, że znasz siebie i że nie będziesz chciał być taki jak on chce, ale będziesz sobą - Gabriel García Márquez


Na górę
 Wyświetl profil  
 
PostZamieszczono: 12 gru 2012, 01:34 
Offline
V-początkujacy

Rejestracja: 11 gru 2012, 22:38
Posty: 2
Podziękował: 0 razy
Pomógł: 0 razy
Tak, chodziło mi o windows server 2008 R2 z hyper-v. Co do HPC to z tego co mi wiadomo nie ma w nim hyper-v. Nie wiem czy można by było przerobić HPC tak aby bez przeszkód korzystać z niego jak z desktopa. A co z innymi rozwiązaniami? Xen z MPI? Da się wg coś takiego stworzyć?


Na górę
 Wyświetl profil  
 
PostZamieszczono: 12 gru 2012, 01:54 
Offline
Moderator
Awatar użytkownika

Rejestracja: 06 lis 2008, 02:01
Posty: 7387
Lokalizacja: Poznań
Podziękował: 15 raz
Pomógł: 138 raz
Witaj na forum,

Dzisiejsze hypervisory (zarówno typu pierwszego jak i drugiego) pozwalają na uruchomienie w danej chwili tej samej maszyny wirtualnej tylko na jednym hoście. Tym samym nie ma możliwości zwiększenia jej wydajności poprzez przypisanie do VM zasobów sprzętowych z innego serwera/komputera niż ten na którym aktualnie działa.

Ww. zadanie można zrealizować budując systemy typu Grid, ale nie widzę jakoś tego w warunkach testowego labu w domu czy firmie.

Co do vCPU i Windows 7, to pod Hyper-V od Windows Server 2008 przez Windows Server 2008 R2, Windows Server 2008 R2 SP1 po Windows Server 2012 możesz przypisać max 4 vCPU. Ale np. pod Windows Server 2012 z Hyper-V możesz uruchomić VM z Windows 8 i max 32 vCPU.

_________________
Washi
Jeśli mój post okazał się pomocny, zaloguj się i kliknij na kciuk po prawej stronie ----------->
Chmura obliczeniowa, wirtualizacja,... - https://www.virtual-it.pl/


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 4 ] 

Strefa czasowa UTC+1godz. [letni]


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 5 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Przejdź do:  
Copyright © 2008-2023. All Rights Reserved Virtual-IT.pl