Strefa czasowa UTC+1godz. [letni]




Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 23 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1, 2, 3
Autor Wiadomość
PostZamieszczono: 07 wrz 2010, 17:25 
Offline
V-początkujacy

Rejestracja: 07 wrz 2010, 10:51
Posty: 15
Podziękował: 0 razy
Pomógł: 0 razy
Dopisuję się do tematu. Też będę pracował nad porównaniem rozwiązań Citrix, Oracle, VM oraz MS. Chętnie podzielę się spostrzeżeniami oraz wynikami testów. W końcu razem łatwiej...

Przydatne okazało się przeszukanie strony, znalazłem ciekawy dokument od Microsoft, który poza opisem rozwiązań MS opisuje różne podejścia do samej wirtualizacji łącznie z przykładami itd. Cały dokument ma ponad 450 stron, ale polecam zerknąć na dział 2 'Servers Virtualization' To takie małe wprowadzenie dla wszystkich, którzy zaczynają przygodę z wirtualizacją (w tym Ja).

http://www.virtual-it.pl/aktualnosci/1-latest/940-ksiazka-o-wirtualizacji-za-darmo.html

Pozdrawiam


Na górę
 Wyświetl profil  
 
PostZamieszczono: 14 sty 2013, 22:02 
Offline
V-początkujacy

Rejestracja: 14 sty 2013, 21:38
Posty: 1
Podziękował: 0 razy
Pomógł: 0 razy
Witam!

Wiem, że temat trochę odkopany ale jak najbardziej związany z moimi potrzebami, to pobawię się trochę w nekromancję. :P

Jak koledzy wyżej dostałem temat związany z wirtualizacją, a konkretnie porównanie technik wirtualizacyjnych dostępnych w Windows Server 2008 R2 a Windows Server 2012 (czyli Hyper-V w wersji durgiej i trzeciej).

Zakupiłem 2 tomiszcza (Windows Server 2012 Hyper-V Cookbook i Windows Server 2008 R2 Hyper-V: Insiders Guide to Microsoft's Hypervisor), naściągałem materiału z internetu i powoli zagłębiam się w temat. Planuje stworzyć jakieś fikcyjne środowisko firmowe, które używa wirtualizacji do zapewnienia standardowych ról jak poczta, serwer WWW, serwer plików, DNS, DHCP.

Problem jaki mam, to nie za bardzo mogę wymyślić pod jakim kryterium porównywać oba systemy. Czy pod względem niezawodności, użycia zasobów, bezpieczeństwa, czy wszystkich naraz czy jeszcze czegoś innego.

Może jakiś bardziej niż ja w tym siedzący człowiek coś podpowie? Kolejne pytanie które mi się nasuwa to czym takie badania typowo się przeprowadza? Istnieją jakieś benchmarki czy testy używane do porównywania oprogramowania do wirtualizacji?

Z góry dzięki za jakąkolwiek pomoc :)


Na górę
 Wyświetl profil  
 
PostZamieszczono: 14 sty 2013, 23:04 
Offline
Moderator
Awatar użytkownika

Rejestracja: 06 lis 2008, 02:01
Posty: 7371
Lokalizacja: Poznań
Podziękował: 15 raz
Pomógł: 138 raz
Cytuj:
Problem jaki mam, to nie za bardzo mogę wymyślić pod jakim kryterium porównywać oba systemy. Czy pod względem niezawodności, użycia zasobów, bezpieczeństwa, czy wszystkich naraz czy jeszcze czegoś innego.

W popełnionym niedawno przez mnie artykule: Hyper-V 3.0 - wirtualizacja serwerów od Microsoft w nowym wymiarze stanowiącym (mam taką nadzieję) swego rodzaju wstęp do kolejnych publikacji z tego obszaru opisałem nowości dostępne w nowym Hyper-V.

By praca nie była opisowa możesz wybrać sobie jedną z funkcjonalności i zaprezentować ją szerzej w praktyce, np. Hyper-V Replica, zaproponować scenariusze wdrożeń... A samo porównanie możesz chyba zrobić w każdym z wymienionych przez Ciebie obszarów.

Jako takiego benchmarku 'darmowego i ogólnie dostępnego' napisanego pod kątem Hyper-V raczej nie znajdziesz.

To w jakim stopniu możesz 'dotknąć' obu rozwiązań zależy również od sprzętu do jakiego masz dostęp...

_________________
Washi
Jeśli mój post okazał się pomocny, zaloguj się i kliknij na kciuk po prawej stronie ----------->
Chmura obliczeniowa, wirtualizacja,... - https://www.virtual-it.pl/


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 23 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1, 2, 3

Strefa czasowa UTC+1godz. [letni]


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 4 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Przejdź do:  
Copyright © 2008-2023. All Rights Reserved Virtual-IT.pl