Strefa czasowa UTC+1godz. [letni]




Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 10 ] 
Autor Wiadomość
PostZamieszczono: 15 cze 2017, 20:41 
Offline
V-początkujacy

Rejestracja: 29 kwie 2016, 14:50
Posty: 17
Podziękował: 0 razy
Pomógł: 0 razy
Witam,
Jakie polecacie serwery NAS do przechowywania danych, strumieniowania filmow (tv Samsung). Jestem nowy w temacie NAS ale słyszałem że jest możliwosc przechowywania danych wirtualnej maszyny na owych serwerach. Cena około 1600.
Nie koniecznie musi kosztować dużo liczy się głownie stosunek ceny do jakości ;)
Pozdrawiam


Na górę
 Wyświetl profil  
 
PostZamieszczono: 16 cze 2017, 18:20 
Offline
V-desktop

Rejestracja: 01 kwie 2009, 09:52
Posty: 161
Podziękował: 6 raz
Pomógł: 3 raz
Masz jakieś wymagania co do liczby i rodzji portów, LAN, USB, HDMI etc...? Napisz coś więcej czego oczekujesz od NAS-a w kwestii wirtualizacji?


Na górę
 Wyświetl profil  
 
PostZamieszczono: 17 cze 2017, 00:10 
Offline
V-początkujacy

Rejestracja: 04 maja 2011, 12:56
Posty: 27
Podziękował: 0 razy
Pomógł: 1 razy
Większość nowych TV i serwerów NAS wspiera DLNA i posiada różne aplikacje pozwalające na streaming muzyki, filmów jak i wsparcie dla obsługi streamingu online (YouTube, Vimeo itp.). Napisz coś więcej właśnie czego oczekujesz od wirtualizacji i będzie można coś dobrać. Nie wiem czy wiesz, że np. na mocniejszych NASach QNAP możesz uruchamiać maszyny wirtualne jak na komputerze.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
PostZamieszczono: 19 cze 2017, 00:26 
Offline
V-początkujacy

Rejestracja: 02 maja 2009, 15:42
Posty: 11
Lokalizacja: Kielce
Podziękował: 1 razy
Pomógł: 0 razy
Ja korzystam z Synology DiskStation DS414 i jestem z niego zadowolony. Na 4 dyskach pomieszczę backupy, filmy, muzykę i zdjęcia no i oczywiście maszyny wirtualne dla domowego laba VMware. Dwie karty sieciowe pozwalają na obsługę trybu Link Agregation. Poza tym serwer wspiera VMware VAAI co nie jest bez znaczenia przy wirtualizacji.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
PostZamieszczono: 19 cze 2017, 10:59 
Offline
V-początkujacy

Rejestracja: 26 kwie 2009, 14:26
Posty: 19
Podziękował: 0 razy
Pomógł: 0 razy
Jeśli szukasz NAS-a z bogatym wsparciem dla wirtualizacji (zakładam że do testów i nauki) to powinieneś się kierować takimi kryteriami jak:
- minimum dwa dyski
- dwa interfejsy LAN
- wsparcie dla NFS i SCSI (większość modeli)
- HDMI - podnosi możliwości multimedialne (z reguły modele wspierają KODI)
- dodatkowo przyda się pilot zdalnego sterowania albo wygodna apka na smartfona.

Ja mam Asustora AS6204T, ale on jest znacznie droższy niż kwota podana przez Ciebie. Popatrz ew. na odpowiednik dwudyskowy.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
PostZamieszczono: 23 cze 2017, 15:12 
Offline
Moderator
Awatar użytkownika

Rejestracja: 06 lis 2008, 02:01
Posty: 7364
Lokalizacja: Poznań
Podziękował: 15 raz
Pomógł: 138 raz
Jak już napisali koledzy powyżej, na potrzeby domowo-testowe z każdej znanej firmy (Asustor, QNAP, Synology, Thecus) już powinieneś znaleźć model godny uwagi. Oczywiście szału wydajnościowego w przypadku kwestii wirtualizacyjnych w tej cenie nie możesz się spodziewać. Warto zatem pomyśleć (o ile np. interesuje cię nauka/testy VMware ESXi/vSphere) by NAS oferował wsparcie dla VAAI. W kwestiach multimedialnych zawsze warto zwrócić uwagę na HDMI - to duża wygoda.

Dokładnie w cenie którą podałeś (oczywiście bez dysków) możesz kupić NAS-a QNAP TS-251+ którego mieliśmy okazję przetestować:
http://www.virtual-it.pl/testy-i-recenz ... 1plus.html

_________________
Washi
Jeśli mój post okazał się pomocny, zaloguj się i kliknij na kciuk po prawej stronie ----------->
Chmura obliczeniowa, wirtualizacja,... - https://www.virtual-it.pl/


Na górę
 Wyświetl profil  
 
PostZamieszczono: 03 lip 2017, 22:33 
Offline
V-aplikacja
Awatar użytkownika

Rejestracja: 07 mar 2013, 00:26
Posty: 59
Podziękował: 0 razy
Pomógł: 2 raz
Co do NAS prawie każdy dysk sieciowy ma opcje instalacji apek do wirtualnych maszyn masz głównie VirtualBox a pod media PLEXA używaj robi robote ;)

Ja mam serwer z VMWare na podzespołach serwerowych (patrz mój podpis) i tam mam storage na windowsie i PLEXA pod multimedia. TV czy tel super ogarnia strumieniowanie.

_________________
http://wirtualizacja.blogspot.com/

SuperMicro X10SLL+-F/Intel Xeon E3-1231v3@3,4Ghz/SilentiumPC FERA3 HE1224/FractalDesign Define R/Samsung DDR3ECC (4x8GB)/LSI SAS2008/2xWD 10TB/4xHGST 4TB/1x512MB NVME/1xKingstone SSD 128MB


Na górę
 Wyświetl profil  
 
PostZamieszczono: 11 mar 2019, 09:36 
Offline
V-początkujacy

Rejestracja: 30 gru 2017, 20:19
Posty: 6
Podziękował: 0 razy
Pomógł: 0 razy
nas to nas.
moim zdaniem nie warto inwestywac w wirtualizacje zanej warstwy na nasie, to tylko chwyt marketingowy.
jesli chcesz zaoszczedzic na pradzie bierz gotowe rozwiazanie ktore oferuje wszystkie funkcjonalnosci w wartwie fizycznej (ilosc portow LAN, USB) ktore potrzbujesz, plus softwarowo - jakis backup klient czy interfejsy typu NFS i iSCSI do domu wybralbym jakies 4dyskowe rozwiazanie, z dwoma portami LAN.

jesli checsz wirtualizowac na tym i agregowac funckjonalnosci w ramach jednego pudla, wtedy probuj robic cos na freenasie moze w opariu pc'ta i pchaj tam RAM etc... zdaje sie ze 11 wersja oferuje rowniez virtualizacje, chyba ze to byl tylko taki chwilowy pomysl w 10.x - nie testowalem.
pzdr


Na górę
 Wyświetl profil  
 
PostZamieszczono: 25 kwie 2019, 20:27 
Offline
V-początkujacy
Awatar użytkownika

Rejestracja: 27 wrz 2009, 21:57
Posty: 8
Podziękował: 1 razy
Pomógł: 0 razy
tansei pisze:
nas to nas.
moim zdaniem nie warto inwestywac w wirtualizacje zanej warstwy na nasie, to tylko chwyt marketingowy.


IMHO W małym, czy testowym środowisku/labie domowym NAS (współczesny) sprawdzi się doskonale, szczególnie jeśli nie chcemy tracić czasu na dłubanie w configu rozwiązania budowanego we własnym zakresie.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
PostZamieszczono: 28 maja 2019, 20:49 
Offline
V-początkujacy

Rejestracja: 04 maja 2011, 12:56
Posty: 27
Podziękował: 0 razy
Pomógł: 1 razy
infir pisze:
IMHO W małym, czy testowym środowisku/labie domowym NAS (współczesny) sprawdzi się doskonale, szczególnie jeśli nie chcemy tracić czasu na dłubanie w configu rozwiązania budowanego we własnym zakresie.


Nie tylko w małym środowisku. Dzisiejsze NAS-y to niejednokrotnie potężne serwery o bardzo dużej mocy obliczeniowej.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 10 ] 

Strefa czasowa UTC+1godz. [letni]


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Przejdź do:  
Copyright © 2008-2023. All Rights Reserved Virtual-IT.pl