Strefa czasowa UTC+1godz. [letni]




Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 2 ] 
Autor Wiadomość
PostZamieszczono: 18 paź 2016, 12:50 
Offline
V-początkujacy

Rejestracja: 18 paź 2016, 12:17
Posty: 1
Podziękował: 0 razy
Pomógł: 0 razy
Witam kolegów,
Jestem "świeży" w temacie wirtualizacji. Potrzebuję wykonać kopie bezpieczeństwa 2 maszyn z Windows Server 2008. Serwer to Dell PowerEdge T610. Jest tam XENSERVER w wersji 6.0. Dyski SAS 4 sztuki w RAID 6. Chodzi mi o pełny obraz partycji z tych VM, lub nawet kopia lustrzana całego dysku 270GB. Chodzi o to że w razie awarii kontrolera czy dysków, była możliwość pełnego odtworzenia środowiska z kopii zapasowej. W przypadku gdy będę miał kopie maszyn, wykonam na czystych dyskach instalację serwera XENSERVER-a, będę mógł przywrócić maszyny bez problemu? Jak wykonać takie pełne kopie partycji i całego dysku? Wiem że są płatne programy np. Alike, ale czy istnieją darmowe alternatywy? W w aplikacji XenCenter jest opcja "export" dla wirtualnych maszyn ale czy jest to pełna kopia zdatna do późniejszego importu? Poza tym czy jest możliwość zrobienia kopii dysku programem CloneZilla?
pozdrawiam


Na górę
 Wyświetl profil  
 
PostZamieszczono: 18 paź 2016, 14:34 
Offline
Moderator
Awatar użytkownika

Rejestracja: 06 lis 2008, 02:01
Posty: 7364
Lokalizacja: Poznań
Podziękował: 15 raz
Pomógł: 138 raz
Witaj na forum,

zerknij do wątku:
viewtopic.php?f=15&t=7055

Ponadto cały czas możesz pobrać Alike v2.6.2 free http://www.quadricsoftware.com/support/alike-downloads/

Możesz sprawdzić jeszcze Xen Orchestra i Xackup for XenServer.


PS. Zmieniłem w temacie i treści Xen na XenServer by nie wprowadzać innych w błąd.

_________________
Washi
Jeśli mój post okazał się pomocny, zaloguj się i kliknij na kciuk po prawej stronie ----------->
Chmura obliczeniowa, wirtualizacja,... - https://www.virtual-it.pl/


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 2 ] 

Strefa czasowa UTC+1godz. [letni]


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 3 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Przejdź do:  
Copyright © 2008-2023. All Rights Reserved Virtual-IT.pl