Strefa czasowa UTC+1godz. [letni]




Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 20 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1, 2
Autor Wiadomość
PostZamieszczono: 04 sie 2014, 20:52 
Offline
V-aplikacja

Rejestracja: 24 wrz 2011, 21:34
Posty: 41
Podziękował: 5 raz
Pomógł: 0 razy
Bandur pisze:
Jak chcesz najwierniejsze odwzorowanie to stawiaj router, bo jego konfiguracja w realnym środowisku ma znaczenie.


W sumie przekonalem sie zanim odpisales. Co prawda konfiguracja nie byla tak latwa, stracilem mase czasu sugerujac sie tutorialami z netu ale teraz, wreszcie, cala siec jest jakos zunifikowana. Poprzednio rozne systemy chodzily na roznych ustawieniach i to nie dlatego ze jak tak chcialem, tylko tak po prostu sie dalo. W tej chwili tylko android 86 korzystac DHCP. Krotko mowiac - rewelacja.
Dzieki. :)

Teraz zastanawiam sie jakby tu spozytkowac wszystkie 3 karty sieciowe jakie mam w hoscie. Chcialbym uruchamiac wirtualne maszyny z NASa ale z jakiegos powodu wiekszosc ruchu przechodzi przez jedna karte. Pozostale dwie tez cos tam pzresylaja ale zastanawiam sie jak to kontrolowac. Cos jak druga wirtualna siec przypisana do fizycznej karty?

_________________
Badzi0r
VMWare Workstation 10.0 @ Windows 8.1


Na górę
 Wyświetl profil  
 
PostZamieszczono: 04 sie 2014, 23:13 
Offline
V-początkujacy

Rejestracja: 16 kwie 2014, 12:46
Posty: 27
Podziękował: 1 razy
Pomógł: 1 razy
Sprawdź czy masz coś takiego jak nic teaming ewentualnie poszukaj softu do tego (mimo wszystko stawiałbym na coś od producenta). Jeżeli masz indentyczne karty może coś z tego będzie, jeżeli różne to nie wiem, przyznam, że nie mam pc z wieloma kartami lan więc nigdy nie szukałem. PS. na Linuxa powinno śmignąć jak zainstalujesz pakiety bounding (karty muszą być w promiscuous mode żeby działało więc będzie zbierało ruch z całej sieci).

Pomijając wszystko co napisałem wyżej może udałoby Ci się ustawić vlany. Wtedy problem trochę Ci się rozwiąże bo w różnych poradnikach jest żeby przypisać konkretne vlan do konkretnej karty sieciowej. W ten sposób mógłbyś odseparować ruch iSCSI/NFS czy cokolwiek wystawiasz od standardowego ruchu - dzięki temu będziesz miał pewność, że pewne rzeczy śmigają z maksymalnymi prędkościami. Twoje karty powinny obsługiwać, sprawdź tylko jak to wygląda na vswitch w workstation.

Tak w ogóle to zrozumiałem, że masz oddzielny NAS - dobrze zrozumiałem?


Na górę
 Wyświetl profil  
 
PostZamieszczono: 05 sie 2014, 09:18 
Offline
V-aplikacja

Rejestracja: 24 wrz 2011, 21:34
Posty: 41
Podziękował: 5 raz
Pomógł: 0 razy
Bandur pisze:
Sprawdź czy masz coś takiego jak nic teaming ewentualnie poszukaj softu do tego (mimo wszystko stawiałbym na coś od producenta). Jeżeli masz indentyczne karty może coś z tego będzie, jeżeli różne to nie wiem, przyznam, że nie mam pc z wieloma kartami lan więc nigdy nie szukałem. PS. na Linuxa powinno śmignąć jak zainstalujesz pakiety bounding (karty muszą być w promiscuous mode żeby działało więc będzie zbierało ruch z całej sieci).


Wg. producenta moja plyta obsluguje teaming ale wlozylem sporo czasu zeby to uruchomic i niestety nic z tego nie wyszlo. Z tego co wygooglalem to najprawdopodobniej moj switch jest nie kompatybilny z tym i to moze powodowac problemy.

Bandur pisze:
Pomijając wszystko co napisałem wyżej może udałoby Ci się ustawić vlany. Wtedy problem trochę Ci się rozwiąże bo w różnych poradnikach jest żeby przypisać konkretne vlan do konkretnej karty sieciowej. W ten sposób mógłbyś odseparować ruch iSCSI/NFS czy cokolwiek wystawiasz od standardowego ruchu - dzięki temu będziesz miał pewność, że pewne rzeczy śmigają z maksymalnymi prędkościami. Twoje karty powinny obsługiwać, sprawdź tylko jak to wygląda na vswitch w workstation.

Tak sobie mysle ze moge podlaczyc siec z ESXi pod oddzielna siec przypisana przez router do osobnej karty sieciowej ale najpierw musze jakos podlaczyc moj ESXi do NASa zeby pomiescic troche wiecej wirtualnych maszyn.
Bandur pisze:
Tak w ogóle to zrozumiałem, że masz oddzielny NAS - dobrze zrozumiałem?

Tak, nawet rozpoczalem nowy watek na forum bo google wyrzuca sporo nierozwiazanych watkow na ten temat.

_________________
Badzi0r
VMWare Workstation 10.0 @ Windows 8.1


Na górę
 Wyświetl profil  
 
PostZamieszczono: 05 sie 2014, 09:24 
Offline
V-początkujacy

Rejestracja: 16 kwie 2014, 12:46
Posty: 27
Podziękował: 1 razy
Pomógł: 1 razy
Na switchu też musisz to ustawić na portach pod, które podłączasz te karty.
Jeżeli jest zarządzalny to szukaj w ustawieniach lag, bound, albo po prostu podaj model switcha.
Niezarządzalne raczej tego nie pociągną.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
PostZamieszczono: 05 sie 2014, 09:46 
Offline
V-aplikacja

Rejestracja: 24 wrz 2011, 21:34
Posty: 41
Podziękował: 5 raz
Pomógł: 0 razy
Bandur pisze:
Na switchu też musisz to ustawić na portach pod, które podłączasz te karty.
Jeżeli jest zarządzalny to szukaj w ustawieniach lag, bound, albo po prostu podaj model switcha.
Niezarządzalne raczej tego nie pociągną.


To raczej za tani switch zeby obslugiwal teaming.
http://www.tp-link.com/en/products/deta ... SG105#spec

_________________
Badzi0r
VMWare Workstation 10.0 @ Windows 8.1


Na górę
 Wyświetl profil  
 
PostZamieszczono: 05 sie 2014, 11:03 
Offline
V-początkujacy

Rejestracja: 16 kwie 2014, 12:46
Posty: 27
Podziękował: 1 razy
Pomógł: 1 razy
Zdaje się, że nie obsługuje standardu IEEE 802.3ad więc rzeczywiście nie pociągnie Ci agregracji.
Wydaje mi się, że jak puścisz nfs przez jedną kartę, a pozostały ruch przez druga to też będzie ładnie działało. Pisałeś, że masz 3, więc jeżeli 2 chciałeś dać na storage to puść najwyżej nfs przez 1, iSCSI przez 2, a inne przez 3.

Jak w ogóle w końcu wygląda Twoja infrastruktura?
Wcześniej pisałeś coś o workstation na windows, a w innym wątku napisałeś o esxi i już się trochę gubię.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
PostZamieszczono: 05 sie 2014, 13:34 
Offline
V-aplikacja

Rejestracja: 24 wrz 2011, 21:34
Posty: 41
Podziękował: 5 raz
Pomógł: 0 razy
Bandur pisze:
Zdaje się, że nie obsługuje standardu IEEE 802.3ad więc rzeczywiście nie pociągnie Ci agregracji.

Zgadza sie, co prawda ponad pol roku temu, I pamiec troche zawodzi ale na 99% to sprawdzalem.
Bandur pisze:
Wydaje mi się, że jak puścisz nfs przez jedną kartę, a pozostały ruch przez druga to też będzie ładnie działało. Pisałeś, że masz 3, więc jeżeli 2 chciałeś dać na storage to puść najwyżej nfs przez 1, iSCSI przez 2, a inne przez 3.

Mam dwie wbudowane sieciowki intela I jedna Wi-Fi. Wi-Fi jest wyjsciem na swiat, tzn, laczy sie z routerem, w pozostale dwie sieciowki nie wpisalem adresu bramy wiec jakos automagicznie przejmuja ruch do seci lokalnej (fizycznej), gdzie miedzy innymi jest NAS. Ta siec lokalna tez ma podlaczenie do internetu (tego samego) przez range extender (mam dwa wyjscia na internet bo NAS nie ma Wi-Fi).
Jak wroce z pracy to postaram sie to jakos narysowac ;)
Bandur pisze:
Jak w ogóle w końcu wygląda Twoja infrastruktura?
Wcześniej pisałeś coś o workstation na windows, a w innym wątku napisałeś o esxi i już się trochę gubię.

A co do infrastruktury wirtualnej, to w PCecie mam Windows 8 na tym VMware workstation 10 I na tym ESXi I sporo innych wirtualnych maszyn.
I wlasnie z tego ESXi nie moge sie dostac do NASa (fizycznego wspomnianego wczesniej).

_________________
Badzi0r
VMWare Workstation 10.0 @ Windows 8.1


Na górę
 Wyświetl profil  
 
PostZamieszczono: 03 paź 2014, 19:49 
Offline
V-desktop

Rejestracja: 02 mar 2013, 07:49
Posty: 219
Podziękował: 4 raz
Pomógł: 1 razy
Ja mam u siebie wszystko po ustawiane, w nawiazaniu do twojego tematu

www.virtualolivia.com / www.facebook.com/VirtualOlivia/ www.youtube.com/VirtualOlivia

Napisz co potrzebujesz, to wyjasnie :)

_________________
Pierwszy w Polsce projekt o domowym labie :)

http://www.VirtualOlivia.com | fb.com/VirtualOlivia | youtube.com/VirtualOlivia

Problemy z sieciami ? serwrami ? VMware ? Potrzebuje korepetycji z zakresu IT ?
kontakt [at] ines.com.pl


Na górę
 Wyświetl profil  
 
PostZamieszczono: 03 gru 2014, 17:05 
Offline
V-aplikacja

Rejestracja: 24 wrz 2011, 21:34
Posty: 41
Podziękował: 5 raz
Pomógł: 0 razy
Troche czasu uplynelo i nie wiadomo kiedy (bo dawno tu nie zagladalem) ale jednak udalo sie. Dziala mi teaming na dwoch zintegrowanych kartach sieciowych intela i najtanszym switchu tp-link.
Potwierdzone, da sie. ;)

_________________
Badzi0r
VMWare Workstation 10.0 @ Windows 8.1


Na górę
 Wyświetl profil  
 
PostZamieszczono: 08 sty 2015, 13:02 
Offline
V-początkujacy

Rejestracja: 16 kwie 2014, 12:46
Posty: 27
Podziękował: 1 razy
Pomógł: 1 razy
Siema

A robiłeś testy tego teamingu? Pakiety mogą przechodzić, ale nie znaczy to, że z teamingiem wszystko jest ok.. Switch przypisuje MAC do konkretnego portu i w gruncie rzeczy jeżeli switch nie obsługuje teamingu może się okazać, że wszystko idzie jedną sieciówką.. Sprawdź transfery - iptraf (również pod win). Może pakiety są gubione?
Polecam również http://kb.vmware.com/selfservice/microsites/search.do?language=en_US&cmd=displayKC&externalId=2006129


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 20 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1, 2

Strefa czasowa UTC+1godz. [letni]


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Google [Bot] i 7 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Przejdź do:  
cron
Copyright © 2008-2023. All Rights Reserved Virtual-IT.pl