Virtual-IT.pl - data center cloud computing SDx AI storage network cybersecurity

Historia oszukiwania ludzi przez sztuczną inteligencję
Historia oszukiwania ludzi przez sztuczną inteligencję

Wraz z rozwojem nowoczesnych technologii rozwijają się również złośliwe schematy. Od niedawna do długiej listy oszustw dołączyła sztuczna inteligencja (Artificial Intelligence, AI). Wykorzystanie technologii sztucznej inteligencji i uczenia maszynowego (Machine Learning, ML) przenosi phishing i inne oszustwa cyb...

Czytaj więcej...

FRITZ!Box 6850 5G - router gotowy na sieć piątej generacji
FRITZ!Box 6850 5G - router gotowy na sieć piątej generacji

Przed kilkoma tygodniami w skromnych progach naszej Virtual-nej redakcji pojawiła się przesyłka zawierająca router FRITZ!Box 6850 5G od firmy AVM. Router wprowadzony na rynek latem ubiegłego roku, za pomocą wbudowanego modemu obsługuje zakresy 5G w paśmie poniżej 6 GHz, a także LTE Advanced Pro we wszystkich obecnie wy...

Czytaj więcej...

Integracja AIOps w kompleksowym monitorowaniu IT: Site24x7
Integracja AIOps w kompleksowym monitorowaniu IT: Site24x7

Środowiska IT stają się coraz bardziej rozbudowane. Firmy korzystają z infrastruktury on-premise jak również z rozwiązań chmurowych, często z wielu chmur (multicloud). W takiej sytuacji kluczem dla zapewnienia niezawodnego działania systemów IT jest monitoring infrastruktury. Właściwe rozwiązanie do monit...

Czytaj więcej...

Broadcom upraszcza ofertę i model licencjonowania VMware
Broadcom upraszcza ofertę i model licencjonowania VMware

W ciągu ostatnich dwóch lat firma VMware podejmowała wysiłki mające na celu uproszczenie swojego portfolio rozwiązań i przejście z modelu licencji wieczystych na model subskrypcji, który branża przyjęła już jako standard korzystania z chmury. Firma zaznaczyła, że takie zmiany przyniosą klientom większe ko...

Czytaj więcej...

Chcielibyśmy, żeby chmura…, czyli oczekiwania wobec dostawcy
Chcielibyśmy, żeby chmura…, czyli oczekiwania wobec dostawcy

Wyniki badania PMR dla Polskiej Chmury wskazują, że ponad 2/3 firm korzysta z rozwiązań chmurowych, a około 1/3 jest w trakcie ich wdrażania. Tym samym chmura to już stały element ekosystemu i działalności przedsiębiorstw w Polsce. Rynek ten dojrzał i firmy szukają w chmurze korzyści oraz rozwiązań dopasowanych wprost ...

Czytaj więcej...

Brak wykwalifikowanej kadry i starzejące się systemy główną barierą cyfryzacji
Brak wykwalifikowanej kadry i starzejące się systemy główną barierą cyfryzacji

Według opublikowanego przez Veeam raportu Data Protection Trends Report 2022, największym wyzwaniem dla firm związanym z cyfryzacją są braki wykwalifikowanej kadry IT i starzejące się systemy. Aż 1/3 przedsiębiorstw w razie awarii i braku dostępu do zasobów planuje przywracać działanie serwerów w trybie r...

Czytaj więcej...

Aktualności

Koalicja Cisco, EMC i VMware

Cisco VMware EMCFirmy Cisco, EMC i VMware poinformowały o nawiązaniu współpracy poprzez zawiązanie koalicji Virtual Computing Environment. Jej celem jest ułatwienie przedsiębiorstwom wirtualizacji centrów danych i migracji do prywatnych chmur obliczeniowych.

 


Wspólne działania firm mają usprawnić infrastrukturę zwiększając jej elastyczność, zmniejszyć zużycie energii elektrycznej, ułatwić wirtualizację i przejście na architekturę typu cloud computing do prywatnych chmur. 

Firmy Cisco, EMC i VMware już od roku pracują nad koncepcją prywatnych chmur obliczeniowych (private cloud computing). Prywatna chmura obliczeniowa, to wirtualna infrastruktura informatyczna, która należy do konkretnej firmy i jest przez nią w pełni kontrolowana. Firma może zarządzać tą infrastrukturą samodzielnie lub może zlecić to zadanie firmie zewnątrznej. Infrastruktura prywatnej chmury może być zlokalizowana zarówno na terenie przedsiębiorstwa dla którego jest przeznaczona, poza firmą, np. u operatora lub usługodawcy — lub może stanowić połączenie obu tych modeli. Prywatna infrastruktura typu cloud łączy funkcje kontrolne i zabezpieczenia stosowane we współczesnych centrach przetwarzania danych z elastycznością, niezbędną do wprowadzania innowacji przy znacznym obniżeniu kosztów

Koalicja Virtual Computing Environment oferuje przedsiębiorstwom każdej wielkości możliwość szybszego wdrażania zmian w centrum przetwarzania danych, co wpływa na zmniejszenie zarówno nakładów kapitałowych, jak i operacyjnych. Dzięki temu przedsiębiorstwa nie muszą już dokonywać wyboru pomiędzy wdrożeniem najlepszych technologii w każdym obszarze, a korzyściami wynikającymi z instalacji infrastruktury jednego dostawcy.

„Zawiązanie sojuszu to odpowiedź na największe wyzwania, jakie stoją przed klientami w dziedzinie centrów przetwarzania danych” - powiedział John Chambers, prezes Cisco. „Ten sojusz, to coś więcej niż tylko połączenie technologii i współpraca. To zupełnie nowe, niespotykane dotąd podejście do centrów przetwarzania danych, które zwiększa stopień wykorzystania zasobów i bezpieczeństwo informacji, przy równoczesnym zmniejszeniu zużycia energii. Jednocześnie obniża całkowity koszt posiadania — nie poprzez gotowe rozwiązanie, ale poprzez oparte na sieci podejście do architektury, które pozwala zoptymalizować wykorzystanie wirtualnych zasobów”.

Jak wynika z szacunków analityków firmy McKinsey & Company, wydatki na infrastrukturę i usługi związane z centrum przetwarzania danych, na całym świecie rocznie przekraczają sumę 350 mld USD. Połowa tej, kwoty to nakłady kapitałowe (przeznaczane na zakup produktów). Reszta - to koszty operacyjne - usługi i wynagrodzenia za ich wykonanie. Konserwacja infrastruktury pochłania 70% kosztów utrzymania centrów przetwarzania danych. W związku z tym przedsiębiorstwom pozostaje tylko 30% budżetów na wdrożenia nowych technologii i aplikacji, mogących zapewnić im przewagę konkurencyjną. Szacuje się też, że do 2015 r. rynek na wirtualizację centrów przetwarzania danych i technologię prywatnych chmur obliczeniowych wyniesie ok. 85 mld USD - czyli 20% rynku.

Wprowadzając pakiety Vblock Infrastructure Packages, koalicja Virtual Computing Environment zapewnia klientom znacznie lepszą metodę usprawniania i optymalizacji strategii informatycznych w oparciu o prywatną infrastrukturę typu cloud. Nowe systemy, to rozwiązania w pełni przetestowane, zintegrowane, sprawdzone i gotowe do wdrożenia. Łączą najlepsze w swojej klasie technologie wirtualizacji, budowy sieci, przetwarzania, pamięci masowej, zabezpieczeń i zarządzania oferowane przez Cisco, EMC i VMware. A równocześnie zapewniają korzyści takie, jak przy wyborze infrastruktury jednego dostawcy.

Sojusz buduje też światową społeczność złożoną z integratorów systemów, operatorów telekomunikacyjnych, partnerów i niezależnych dostawców oprogramowania. Udziałowcy sojuszu stworzyli też jednolity system obsługi przedsprzedażnej oraz wspólną ofertę usług profesjonalnych i pomocy technicznej, aby ułatwić klientom korzystanie z przygotowanych pakietów.

„Firmy Cisco, EMC i VMware nawiązały bezprecedensową współpracę, aby pomóc wspólnym klientom” - powiedział Joseph Tucci, prezes i dyrektor generalny EMC. „Aby uzyskać przewagę konkurencyjną, klienci muszą przesunąć większą część budżetów swoich działów informatycznych na rozwój i szybkie wdrażanie nowych technologii.  Wielu z nich zdaje sobie sprawę z olbrzymiego potencjału prywatnych infrastruktur typu cloud. Dzięki wspólnym ścieżkom rozwoju i długoterminowej współpracy sojusz Virtual Computing Environment gwarantuje prawdziwą odpowiedzialność dostawcy systemu oraz najlepsze technologie, do których przyzwyczaili się nasi klienci”.

Zadaniem sojuszu Virtual Computing Environment jest umożliwienie kompleksowej współpracy z klientem poprzez inwestycje, które w jednym miejscu obejmują wyspecjalizowaną obsługę przedsprzedażną, usługi profesjonalne i pomoc techniczną.

Sojusz Virtual Computing Environment dysponuje siecią partnerów obejmującą różnego typu przedsiębiorstwa - od integratorów systemów i dystrybutorów typu VAR, po operatorów telekomunikacyjnych i niezależnych dostawców oprogramowania. Na początku współpraca obejmie sześciu integratorów systemów: Accenture, Capgemini, CSC, Lockheed Martin, Tata Consulting Services oraz Wipro.

„Klienci coraz częściej korzystają z wirtualizacji, aby w znacznym stopniu zwiększyć wydajność i elastyczność istniejących systemów informatycznych. Zawiązanie sojuszu otwiera nowe perspektywy istotne dla każdej firmy, która chciałaby wykorzystać środowiska typu cloud w sposób bardziej pragmatyczny i bez zakłócania pracy istniejących systemów” - powiedział Paul Maritz, prezes i dyrektor generalny firmy VMware.

Źródło: EMC
Skomentuj na forum

 

Logowanie i rejestracja