Virtual-IT.pl - data center cloud computing SDx AI storage network cybersecurity

Integracja AIOps w kompleksowym monitorowaniu IT: Site24x7
Integracja AIOps w kompleksowym monitorowaniu IT: Site24x7

Środowiska IT stają się coraz bardziej rozbudowane. Firmy korzystają z infrastruktury on-premise jak również z rozwiązań chmurowych, często z wielu chmur (multicloud). W takiej sytuacji kluczem dla zapewnienia niezawodnego działania systemów IT jest monitoring infrastruktury. Właściwe rozwiązanie do monit...

Czytaj więcej...

FRITZ!Box 6850 5G - router gotowy na sieć piątej generacji
FRITZ!Box 6850 5G - router gotowy na sieć piątej generacji

Przed kilkoma tygodniami w skromnych progach naszej Virtual-nej redakcji pojawiła się przesyłka zawierająca router FRITZ!Box 6850 5G od firmy AVM. Router wprowadzony na rynek latem ubiegłego roku, za pomocą wbudowanego modemu obsługuje zakresy 5G w paśmie poniżej 6 GHz, a także LTE Advanced Pro we wszystkich obecnie wy...

Czytaj więcej...

Brak wykwalifikowanej kadry i starzejące się systemy główną barierą cyfryzacji
Brak wykwalifikowanej kadry i starzejące się systemy główną barierą cyfryzacji

Według opublikowanego przez Veeam raportu Data Protection Trends Report 2022, największym wyzwaniem dla firm związanym z cyfryzacją są braki wykwalifikowanej kadry IT i starzejące się systemy. Aż 1/3 przedsiębiorstw w razie awarii i braku dostępu do zasobów planuje przywracać działanie serwerów w trybie r...

Czytaj więcej...

Historia oszukiwania ludzi przez sztuczną inteligencję
Historia oszukiwania ludzi przez sztuczną inteligencję

Wraz z rozwojem nowoczesnych technologii rozwijają się również złośliwe schematy. Od niedawna do długiej listy oszustw dołączyła sztuczna inteligencja (Artificial Intelligence, AI). Wykorzystanie technologii sztucznej inteligencji i uczenia maszynowego (Machine Learning, ML) przenosi phishing i inne oszustwa cyb...

Czytaj więcej...

Broadcom upraszcza ofertę i model licencjonowania VMware
Broadcom upraszcza ofertę i model licencjonowania VMware

W ciągu ostatnich dwóch lat firma VMware podejmowała wysiłki mające na celu uproszczenie swojego portfolio rozwiązań i przejście z modelu licencji wieczystych na model subskrypcji, który branża przyjęła już jako standard korzystania z chmury. Firma zaznaczyła, że takie zmiany przyniosą klientom większe ko...

Czytaj więcej...

Chcielibyśmy, żeby chmura…, czyli oczekiwania wobec dostawcy
Chcielibyśmy, żeby chmura…, czyli oczekiwania wobec dostawcy

Wyniki badania PMR dla Polskiej Chmury wskazują, że ponad 2/3 firm korzysta z rozwiązań chmurowych, a około 1/3 jest w trakcie ich wdrażania. Tym samym chmura to już stały element ekosystemu i działalności przedsiębiorstw w Polsce. Rynek ten dojrzał i firmy szukają w chmurze korzyści oraz rozwiązań dopasowanych wprost ...

Czytaj więcej...

Aktualności

PRIMERGY CX400 Cloud eXtension x86 - dla środowisk cloud computing i HPC

FujitsuPodczas trwających w Hanowerze targów CeBIT, Fujitsu poinformowało o wprowadzeniu na rynek wielowęzłowy serwer PRIMERGY CX400 S1 Cloud eXtension, przeznaczony do prywatnych środowisk cloud, środowisk obliczeniowych o wysokiej wydajności (High-Performance Computing - HPC) oraz dużych środowisk wirtualnych.


PRIMERGY CX400 Cloud eXtension x86 to nowatorskie, efektywne ekonomicznie i sprawne energetycznie urządzenie zajmuje o połowę mniej miejsca niż standardowy serwer stelażowy i oferuje inteligentne funkcje rozbudowy. Dwugniazdowe węzły serwerowe PRIMERGY CX są wyposażone w najnowsze, wysoko wydajne procesory Intel Xeon E5-2600, co zwiększa przepustowość pamięci oraz szybkość operacji wejścia-wyjścia.

Zarówno małe firmy, jak i duże przedsiębiorstwa, które wdrażają technologie cloud computing, środowiska obliczeniowe o dużej wydajności, wirtualizację, rozwiązania hostingowe lub środowiska obliczeniowe oparte na wirtualnych klientach, szukają sposobów zwiększenia sprawności energetycznej, gęstości platformy i efektywności zarządzania.

W miarę rozwoju centrów przetwarzania danych architekci infrastruktur informatycznych kładą coraz większy nacisk na elastyczność i skalowalność platformy, a także jej sprawność energetyczną i gęstość oraz efektywność zarządzania nią. Mając to na uwadze, Fujitsu wprowadza na rynek nową, kompaktową wersję swojej najnowocześniejszej architektury Cloud eXtension.

Nowatorski serwer PRIMERGY CX400 S1 jest o połowę mniejszy od standardowego węzła serwerowego. Umożliwia umieszczenie czterech niezależnych serwerów fizycznych oraz 24 napędów pamięci masowej w standardowej, kompaktowej obudowie o wysokości 2U.

Nowy, kompaktowy serwer PRIMERGY CX400 wraz z pełnowymiarową, 38-węzłową platformą serwera PRIMERGY CX1000 do środowisk cloud powiększył rodzinę produktów Fujitsu Cloud eXtension. W ten sposób Fujitsu realizuje swój cel, jakim jest zaoferowanie kompleksowego zestawu rozwiązań do środowisk cloud computing przeznaczonego dla firm różnej wielkości.

"Serwer PRIMERGY CX400 stanowi dobrą ilustrację filozofii Fujitsu. Naszym celem jest tworzenie innowacji dostosowanych do potrzeb użytkowników oraz ciągłe zwiększanie mocy obliczeniowej i elastyczności systemów zgodnie z wymaganiami środowisk cloud computing. Wielowęzłowy system Cloud eXtension oferuje funkcje inteligentnego rozszerzania. Obniża koszty, a równocześnie zwiększa wydajność, produktywność i elastyczność rozwiązań przeznaczonych do środowisk cloud i HPC" - powiedział Jens-Peter Seick, wiceprezes działu rozwoju produktów w firmie Fujitsu Technology Solutions.

Rodzina PRIMERGY obejmuje trzy zamienne węzły serwerowe klasy niższej, średniej i wysokiej - PRIMERGY CX210 S1, CX250 S1 i CX270 S1 w nowej obudowie o szerokości zmniejszonej o połowę. Serwery te są w pełni zgodne ze standardowymi aplikacjami i infrastrukturą stelaża, więc mogą z nimi bez problemu współdziałać.

PRIMERGY CX400 ma inteligentne funkcje rozbudowy, sprawdzony system chłodzenia „od przodu do tyłu” oraz umieszczone z tyłu złącza zewnętrzne, które ułatwiają instalację urządzenia w stelażu. Dzięki technologii „4in2U” zapewnia wydajność standardowego serwera stelażowego, chociaż zajmuje o połowę mniej miejsca, wymaga mniejszych inwestycji w sprzęt oraz umożliwia zwiększenie ziarnistości (granularity) systemu i bardziej efektywne zarządzanie nim. Bogaty zestaw funkcji podłączanych podczas pracy (hot-plug) zwiększa niezawodność serwera i wydłuża czas jego pracy bez przestojów. Urządzenie może pracować nawet podczas prac konserwacyjnych.

Serwer Fujitsu PRIMERGY CX400 S1 oraz standardowy węzeł serwerowy CX250 S1 1U będą dostępne na całym świecie pod koniec marca 2012 r. PRIMERGY CX270 S1 (węzeł serwerowy do rozszerzonych środowisk HPC i środowisk aplikacji wymagających przyspieszenia za pomocą rozwiązań koprocesorowych) pojawi się w maju 2012 r., natomiast PRIMERGY CX210 S1 (węzeł serwerowy klasy podstawowej) - w sierpniu 2012 r. Ceny i dostępność tych produktów będą zależne od konfiguracji i regionu.

Źródło: Fujitsu
Skomentuj na forum
 

Logowanie i rejestracja