Virtual-IT.pl - data center cloud computing SDx AI storage network cybersecurity

Integracja AIOps w kompleksowym monitorowaniu IT: Site24x7
Integracja AIOps w kompleksowym monitorowaniu IT: Site24x7

Środowiska IT stają się coraz bardziej rozbudowane. Firmy korzystają z infrastruktury on-premise jak również z rozwiązań chmurowych, często z wielu chmur (multicloud). W takiej sytuacji kluczem dla zapewnienia niezawodnego działania systemów IT jest monitoring infrastruktury. Właściwe rozwiązanie do monit...

Czytaj więcej...

Broadcom upraszcza ofertę i model licencjonowania VMware
Broadcom upraszcza ofertę i model licencjonowania VMware

W ciągu ostatnich dwóch lat firma VMware podejmowała wysiłki mające na celu uproszczenie swojego portfolio rozwiązań i przejście z modelu licencji wieczystych na model subskrypcji, który branża przyjęła już jako standard korzystania z chmury. Firma zaznaczyła, że takie zmiany przyniosą klientom większe ko...

Czytaj więcej...

Historia oszukiwania ludzi przez sztuczną inteligencję
Historia oszukiwania ludzi przez sztuczną inteligencję

Wraz z rozwojem nowoczesnych technologii rozwijają się również złośliwe schematy. Od niedawna do długiej listy oszustw dołączyła sztuczna inteligencja (Artificial Intelligence, AI). Wykorzystanie technologii sztucznej inteligencji i uczenia maszynowego (Machine Learning, ML) przenosi phishing i inne oszustwa cyb...

Czytaj więcej...

Chcielibyśmy, żeby chmura…, czyli oczekiwania wobec dostawcy
Chcielibyśmy, żeby chmura…, czyli oczekiwania wobec dostawcy

Wyniki badania PMR dla Polskiej Chmury wskazują, że ponad 2/3 firm korzysta z rozwiązań chmurowych, a około 1/3 jest w trakcie ich wdrażania. Tym samym chmura to już stały element ekosystemu i działalności przedsiębiorstw w Polsce. Rynek ten dojrzał i firmy szukają w chmurze korzyści oraz rozwiązań dopasowanych wprost ...

Czytaj więcej...

FRITZ!Box 6850 5G - router gotowy na sieć piątej generacji
FRITZ!Box 6850 5G - router gotowy na sieć piątej generacji

Przed kilkoma tygodniami w skromnych progach naszej Virtual-nej redakcji pojawiła się przesyłka zawierająca router FRITZ!Box 6850 5G od firmy AVM. Router wprowadzony na rynek latem ubiegłego roku, za pomocą wbudowanego modemu obsługuje zakresy 5G w paśmie poniżej 6 GHz, a także LTE Advanced Pro we wszystkich obecnie wy...

Czytaj więcej...

Brak wykwalifikowanej kadry i starzejące się systemy główną barierą cyfryzacji
Brak wykwalifikowanej kadry i starzejące się systemy główną barierą cyfryzacji

Według opublikowanego przez Veeam raportu Data Protection Trends Report 2022, największym wyzwaniem dla firm związanym z cyfryzacją są braki wykwalifikowanej kadry IT i starzejące się systemy. Aż 1/3 przedsiębiorstw w razie awarii i braku dostępu do zasobów planuje przywracać działanie serwerów w trybie r...

Czytaj więcej...

Aktualności

XenClient 1.0 - Bare-Metal Client Hypervisor

CitrixPo ponad półtora roku prac, Citrix wydał finalną wersję klienckiego hypervisora typu Bare-Metal - XenClient 1.0. Wraz z nim poinformowano o wydaniu narzędzia Synchronizer for XenClient 1.0 jako części XenDesktop 4 Feature Pack 2.


W początkowej fazie rozwoju prace nad XenClient się przeciągały. Pierwsza publiczna wersja beta pojawiła się w maju br. Niespełna miesiąc temu wydano drugą wersję kandydującą XenClient RC2. W ostatnim czasie prace nabrały jednak tempa, a pomimo opóźnień z początkowej fazy rozwoju Citrix zdołał wydać swoje rozwiązanie przed konkurencyjnym Client Virtualization Platform (CVP) ze stajni VMware.

XenClient został zaprojektowany tak by wspomagać udostępnianie wirtualnych desktopów dla użytkowników mobilnych. Narzędzie pozwala na scentralizowane zarządzanie i zapewnia wysoki poziom bezpieczeństwa. Hypervisor Citrix XenClient pozwala na uruchamianie więcej niż jednego desktopu wirtualnego na tej samej maszynie i swobodne przełączanie się użytkownika pomiędzy środowiskami.

W czasie pomiędzy wydaniem wersji RC2 a wersją finalną skoncentrowano się głównie na poprawieniu błędów, ale dodano również kilka interesujących funkcjonalności:


• Wirtualne maszyny dostarczane do XenClient przez Synchronizer mogą być chronione przez algorytm szyfrowania AES-XTS. Dzięki temu poufne dane są całkowicie zabezpieczone podczas rozmieszczania na komputerach z XenClient. W przypadku gdy sprzęt zostanie zagubiony lub skradziony dane pozostają zabezpieczone przed nieuprawnionym dostępem.
• Dzięki najnowszej generacji procesorów Intel Core i5 i i7 vPro, rozwiązanie w pełni wspiera korzystanie z zewnętrznych monitorów i projektorów.
• XenClient będzie wykorzystywał certyfikaty cyfrowe po stronie klienta w celu uwierzytelniania do Synchronizera. Ponadto wszystkie pliki dysków wirtualnych są szyfrowane algorytmem AES CBC.
• Przełącznik maszyn wirtualnych został przebudowany, ubrany w nowe szaty graficzne, a samo przełączanie pomiędzy maszynami wirtualnymi połączone jest z efektami graficznymi.
• Synchronizer dla XenClient posiada ulepszony interfejs użytkownika i odświeżoną grafikę.


Kluczowym punktem platformy jest posiadanie sprzętu napędzanego przez procesory Intel z technologią vPro. Na liście wspieranych notebooków aktualnie znajdują się 23 modele: 9 Dell'a, 8 HP i 6 Lenovo. Kolejnym istotnym ograniczeniem jest brak wsparcia dla kart graficznych NVIDIA, wszystkie modele aktualnie znajdujące się na Hardware Compatibility List wyposażone są w grafikę Intela.

XenClient dostępny jest również w edycji Express, z której można korzystać bezpłatnie na maksymalnie 10 urządzeniach.

Skomentuj na forum

Logowanie i rejestracja