Virtual-IT.pl - wirtualizacja cloud computing storage SDx data center
ebook Altaro - The Backup Bible

Fortinet udostępnia bezpłatne szkolenia z zakresu cyberbezpieczeństwa
Fortinet udostępnia bezpłatne szkolenia z zakresu cyberbezpieczeństwa

Fortinet, światowy lider w dziedzinie zintegrowanych i zautomatyzowanych rozwiązań cyberochronnych, bezpłatnie udostępnił pakiet zaawansowanych szkoleń z programu Network Security Expert dotyczących różnych zagadnień z zakresu cyberbezpieczeństwa. Udostępnione 24 szkolenia obejmują takie zagadnienia jak SD-WAN, ...

Czytaj więcej...

VMware: 5 powodów, które nie pozwolą CIO zapomnieć o chmurze
VMware: 5 powodów, które nie pozwolą CIO zapomnieć o chmurze

Z najnowszego raportu IDC wynika, że w ciągu najbliższych trzech lat wydatki na chmury publiczne wzrosną niemal dwukrotnie i wyniosą nawet 370 mld USD. Szacuje się, że już w 2019 r. osiągną zawrotna kwotę 210 mld. Boom na rozwiązania chmurowe napędza przede wszystkim biznesowa gonitwa za nowymi produktami, usługami ora...

Czytaj więcej...

Cloud Computing motorem innowacji
Cloud Computing motorem innowacji

W ciągu najbliższych trzech lat wydatki na chmury publiczne wzrosną niemal dwukrotnie i wyniosą nawet 370 mld dolarów, donosi najnowszy raport opracowany przez IDC. Szacuje się, że już w 2019 r. osiągną zawrotna kwotę 210 mld. Boom na rozwiązania chmurowe napędza przede wszystkim biznesowa gonitwa za nowymi prod...

Czytaj więcej...

Dziewięć etapów cyberataku na firmę
Dziewięć etapów cyberataku na firmę

Cyberprzestępcy są w stanie w krótkim czasie wykraść z firmowej sieci znaczące ilości cennych danych. Zrozumienie tego, jak przebiega cyberatak i jakie podatności są wykorzystywane przez hakerów, może zminimalizować ryzyko, że firma padnie jego ofiarą. Świadomość tych zagrożeń pozwala organizacjom wdrożyć...

Czytaj więcej...

Chmura napędza sprzedaż serwerów
Chmura napędza sprzedaż serwerów

Rynek serwerów, po kilku latach kurczenia się, od paru kwartałów utrzymuje sporą, dwucyfrową dynamikę sprzedaży. Dzieje się tak na skutek szeregu czynników: wymiany sprzętu na nowy, wykorzystywania serwerów jako podstawowych elementów składowych infrastruktury definiowanej z oprogramo...

Czytaj więcej...

15 najlepiej płatnych certyfikacji w 2019 roku
15 najlepiej płatnych certyfikacji w 2019 roku

Bez wątpienia branża IT jest jednym z najmocniej rozwijających się sektorów gospodarki. Firmy dążą do zbudowania coraz lepiej wyedukowanej kadry. Specjaliści muszą nieustannie poszerzać horyzonty by uzyskać awans, brać udział w interesujących projektach, czy też zmienić pracę na lepszą. Posiadanie certyfikat&oac...

Czytaj więcej...

Aktualności

SysAdmin Horror Stories vol2 - bezpłatny eBook

ebook sysadmin horror stories vol.2 AltaroZeszłoroczny ebook - SysAdmin Horror Stories Vol1 - autorstwa Altaro, przedstawił niektóre z najśmieszniejszych, a z drugiej strony najbardziej przerażających historii dotyczących pracy administratorów systemowych. Okazało się to tak wielkim sukcesem, że Altaro zdecydowało się w tym roku wydać drugą edycję: zebrało więcej historii z życia wziętych, którymi chce się z wami podzielić!

Czytaj więcej...

Co przyciąga Polaków do chmury?

Chmura PolskaBezpieczeństwo danych to główny czynnik, który przyciąga polskich przedsiębiorców do chmury, tak wynika z badań przeprowadzonych na zlecenie Aruba Cloud. Firmy zwracają uwagę nie tylko na certyfikaty, jakimi mogą pochwalić się dostawcy, ale także na to, gdzie znajdują się centra danych i czy podlegają one europejskiej legislacji. Okazuje się, że na przeszkodzie często stają wewnętrzne procedury wdrożone w firmach.

Czytaj więcej...

Efektywna i bezpieczna praca zdalna. Zadbaj o ludzi, sprzęt i informacje

Praca ZdalnaFirmy na całym świecie coraz chętniej wybierają pracę zdalną. W Polsce zaufanie do takiej formy realizacji obowiązków służbowych wyraźnie rośnie. Według raportu PwC aż 74 proc. pracodawców zamierza zwiększyć zakres home office. Doceniają to pracownicy - jak wynika z badania Devire - dwóch na trzech kandydatów chętniej zainteresuje się ofertą, która zapewnia częściową lub stałą pracę zdalną. Jak do tych zmian mogą przygotować się firmy?

Czytaj więcej...

W branży IT liczą się umiejętności miękkie

ITZ początkiem października na Politechnice Świętokrzyskiej odbyły się pierwsze zajęcia na nowym kierunku - Teleinformatyka. Poza wiedzą z zakresu programowania, projektowania i zarządzania sieciami, cyberbezpieczeństwa czy tworzenia aplikacji mobilnych studenci zdobędą również umiejętności miękkie i odbędą aż 6-miesięczne praktyki, które pomogą im przygotować się do pracy w branżach IT oraz ICT.

Czytaj więcej...

Oprogramowanie Bitdefendera z certyfikatem AV-TEST

Bitdefender AV-TestAV-TEST opublikował wyniki badania programów antywirusowych chroniących komputery pracujące pod kontrolą systemu Windows 10 Professional. Bardzo wysokie noty otrzymały programy Bitdefendera.

Czytaj więcej...

Citrix uznany przez AWS za kompetencje w tworzeniu cyfrowych miejsc pracy

Citrix WorkspaceCitrix Systems ogłosił uzyskanie statusu kompetencji Amazon Web Services (AWS) Digital Workplace. Kompetencja AWS Digital Workplace pomaga klientom znaleźć wyspecjalizowanych partnerów, oferujących rozwiązania, które pozwalają im skutecznie wspierać zdalnych pracowników i zapewniają ciągłość biznesową przy wykorzystaniu cyfrowego miejsca pracy w chmurze AWS.

Czytaj więcej...

Managerowie zbędni? Zastąpi ich sztuczna inteligencja

AI BossPrzyszłość bez szefa? I tak, i nie. Twoją pracę będzie kontrolować… Sztuczna Inteligencja! Ponad połowa (57%) uczestników badania Citrix „Work 2035”, uważa, że za 15 lat SI będzie odpowiedzialna za większość decyzji biznesowych i tym samym zagrozi pozycji kadry C-level.

Czytaj więcej...

QNAP prezentuje swój pierwszy przełącznik sieciowy 2,5GbE

qsw 1105-5tFirma QNAP zaprezentowała przełącznik sieciowy 2.5GbE QSW-1105-5T, pozwalający na łatwe wdrożenie infrastruktury sieciowej 2,5GbE. Switch został wyposażony w pięć portów 2.5GbE typu plug-and-play z funkcją wykrywania pętli sieciowej oraz tryb auto negocjacji.

Czytaj więcej...

QNAP prezentuje 4-zatokowego NAS-a TS-451D2

qnap ts 451d2Firma QNAP Systems, Inc. zaprezentowała pojemnego NAS-a, który idealnie wpisuje się w potrzeby użytkowników poszukujących wydajnego i pojemnego urządzenia ułatwiajacego magazynowanie i zarzadzanie danymi. QNAP NAS TS-451D2 to zaawansowane rozwiązanie dla użytkowników domowych i małych firm, wyposażone w dwurdzeniowy procesor Intel Celeron J4025 2.0 GHz.

Czytaj więcej...

Instytut Lema i OVHcloud - razem przeciw wykluczeniu cyfrowemu

CyfryzacjaOstatnie miesiące były skokiem milowym w cyfryzacji naszego kraju. Choć świadomość oraz gotowość do korzystania z e-narzędzi wzrosły, wciąż pozostaje wiele do zrobienia, aby z dobrodziejstw nowych technologii korzystali wszyscy.

Czytaj więcej...

Doświadczenia użytkownika czy parametry systemów IT?

Monitoring ITKażda część biznesu - od marketingu do finansów i IT mierzy swoje cele na różne sposoby. Dane wpływające z monitoringu wydajności aplikacji lub zbierane z ciągle rotujących dzienników serwerów www i zapór są agregowane przez systemy, które mają w domyśle wyszukiwać w nich wartości biznesowe. W rzeczywistości jednak rzadko się to zdarza.

Czytaj więcej...

Cisco: 5 kroków ku bezpiecznej i efektywnej edukacji zdalnej

ElearningPandemia COVID-19 drastycznie przyspieszyła przejście sektora edukacji do modeli kształcenia na odległość lub hybrydowego, gdzie część uczniów uczestniczy w zajęciach zdalnie, a część przychodzi do szkoły z zachowaniem zasad bezpieczeństwa. Zarówno uczniowie, rodzice, jak i nauczyciele musieli odnaleźć się w nowych warunkach, nauczyć obsługi aplikacji i zarządzania klasą podczas wirtualnych lekcji. Już pierwsze miesiące pokazały, jak ważne jest bezpieczeństwo narzędzi do współpracy wykorzystywanych w szkołach i na uczelniach.

Czytaj więcej...

Google prezentuje Workspace

Google CloudGoogle Cloud przedstawił Google Workspace - nową markę, pakiety usług i zintegrowane środowisko produktów, które inteligentnie łączy komunikatory, narzędzia do wideokonferencji, aplikacje do współpracy nad dokumentami oraz listy zadań, wykorzystujące sprawdzone zabezpieczenia od Google i opierające się na najbardziej ekologicznej infrastrukturze chmury obliczeniowej.

Czytaj więcej...

5G, deep learning a monitoring wizyjny

technologia sieci 5g5G mocno zmieni rynek monitoringu wizyjnego i rozwiązań dozoru, co może znacznie wpłynąć na poprawę bezpieczeństwa ludzi, infrastruktury produkcyjnej i przemysłowej - w tym krytycznej - oraz smart city.

Czytaj więcej...

Od botnetów do phishingu - przegląd zagrożeń w 2020 roku

CyberatakNikt nie mógł przewidzieć zmian, jakich wprowadzenie we własnym środowisku IT okazało się konieczne w 2020 roku. Dotyczą one nie tylko architektury sieci, ale także zmieniającej się strategii cyberataków. Wielu firmom trudno jest przeznaczyć niemałe środki na wdrożenie skutecznych rozwiązań ochronnych, ponieważ borykają się z problemami operacyjnymi spowodowanymi nagłym przejściem na model pracy zdalnej. Tymczasem wciąż obfite żniwa zbiera szyfrujące dane i wymuszające okup oprogramowanie ransomware, zaś do jego instalacji i aktywacji innych ataków cyberprzestępcy nadal z powodzeniem stosują socjotechnikę.

Czytaj więcej...