Virtual-IT.pl - wirtualizacja cloud computing storage SDx data center
Altaro Free VM Backup for VMware and Hyper-V

Veeam umacnia pozycję lidera w obszarze zarządzania danymi w chmurze
Veeam umacnia pozycję lidera w obszarze zarządzania danymi w chmurze

Podczas konferencji Veeam Velocity 2019 odbywającej się w tym tygodniu w Orlando, Veeam Software podkreślając swoje mocne zaangażowanie w usprawnienie zarządzania danymi w chmurze, integracji chmury, przenoszeniu obciążeń między lokalizacjami i podniesieniu możliwości związanych z bezpieczeństwem zaprezentował Veeam Av...

Czytaj więcej...

Dwie trzecie firm z sektora MŚP już wybrało chmurę
Dwie trzecie firm z sektora MŚP już wybrało chmurę

Z raportu "Chmura w MŚP. Zaufanie czy ostrożność przedsiębiorców?" opracowanego przez Onex Group wynika, że już 67 procent małych i średnich firm w Polsce korzysta z rozwiązań chmurowych. W porównaniu z badaniami przeprowadzonymi przed rokiem odnotowano 16 procentowy wzrost. Choć na pierwszy rzut oka taki...

Czytaj więcej...

Kogo roboty wyrzucą na bruk?
Kogo roboty wyrzucą na bruk?

Chirurg, marketing menedżer, analityk systemów komputerowych - oni mogą spać spokojnie. Tych, którzy zarabiają na życie jako ekonomiści, księgowi czy taksówkarze, algorytm skreśli z listy płac. Prawie połowa obecnie istniejących zawodów może zostać zautomatyzowana i wkrótce zniknąć z ...

Czytaj więcej...

15 najlepiej płatnych certyfikacji w 2018 roku
15 najlepiej płatnych certyfikacji w 2018 roku

Nikt nie ma wątpliwości, że IT można zaliczyć do najszybciej rozwijających się branż. Osoby wchodzące w świat IT zadają sobie pytanie jak zrobić ten pierwszy krok, a specjaliści mocno zakorzenieni w branży często myślą na kolejnym krokiem, na drodze do wymarzonego stanowiska. Dobrym sposobem na wprowadzenie zmian, jest...

Czytaj więcej...

Bezpieczeństwo IT - w chmurze czy lokalnie?
Bezpieczeństwo IT - w chmurze czy lokalnie?

Jak wskazuje Gartner jednym z głównych trendów w gospodarce światowej jest dziś Cloud Shift, czyli coraz silniejszy nacisk na wykorzystanie chmury obliczeniowej. Analitycy tej firmy twierdzą, że do 2020 roku niewykorzystywanie chmury będzie w przedsiębiorstwach zjawiskiem tak rzadkim, jak obecnie brak dos...

Czytaj więcej...

Chmura obliczeniowa wyprze tradycyjne centra danych
Chmura obliczeniowa wyprze tradycyjne centra danych

Wyniki najnowszego badania Cisco Global Cloud Index koncentrującego się wokół wirtualizacji centrów danych i chmury obliczeniowej wskazują, że do 2021 roku przesył danych związany z chmurą będzie wynosił 19,5 ZB (zettabajtów), a co ważne będzie stanowił 95 procent całkowitego ruchu w centrach danyc...

Czytaj więcej...

Aktualności

Jak biznes może skutecznie utrudnić życie cyberprzestępcom?

CybersecuritySkuteczna ochrona przed cyberatakami nie może sprowadzać się jedynie do odpowiadania na alerty, gdyż systemy cybersec analizują głównie zagrożenia, którą są powszechnie znane. Tymczasem cyberprzestępcy bezustannie szukają sposobów, aby uzyskać dostęp do zasobów firmowych. Eksperci Cisco podkreślają, że chcąc zapewnić wysoki poziom cyberbezpieczeństwa należy aktywnie poszukiwać nowych zagrożeń i wyruszyć na cyfrowe łowy.

Czytaj więcej...

Domena .EU staje się globalną

Domena EUOd 19 października br. obywatele UE mieszkający poza granicami wspólnoty będą mogli rejestrować adres internetowy w domenie .EU. Wcześniej taką możliwość mieli jedynie Europejczycy, którzy mieszkali lub mieli zarejestrowaną działalność gospodarczą na ternie któregoś z krajów unijnych.

Czytaj więcej...

VI edycja IT Career Summit już za nami!

Kariera targi praca26 września 2019 na Stadionie Legii w Warszawie, odbyły się największe informatyczne targi pracy - IT Career Summit. Skoncentrowały one w jednym miejscu kluczowych pracodawców z szeroko pojętej branży IT oraz wybitnych ekspertów ze świata informatyki, programowania, a także nowych technologii.

Czytaj więcej...

Człowiek i AI, razem czy osobno?

AI humanSztuczna inteligencja (AI) przestaje być już tylko modnym hasłem i staje się ważnym zasobem biznesowym. Pojawia się coraz więcej obaw wśród pracowników o los ich miejsc pracy. AI wspomaga przekształcanie tradycyjnych ról, zespołów i działów. Pomimo to pracownicy obawiają się zachodzących zmian, traktując człowieka i maszynę jak wrogów prowadzących wojnę.

Czytaj więcej...

Pracownicy w centrum strategii cyberbezpieczeństwa

CybersecurityNiedobór wykwalifikowanej kadry, brak jednolitej strategii bezpieczeństwa, ograniczony czas i zasoby - to zagadnienia z jakimi zmierzyć muszą się dyrektorzy ds. bezpieczeństwa informacji (CISO). Co trzeci z nich skarży się też na brak wsparcia ze strony zarządu firmy. To wszystko dzieje się, choć ataki cyberprzestępców są coraz bardziej wyrafinowane.

Czytaj więcej...

D-Linka Nuclias Connect - zdalna kontrola sieci bezprzewodowej

d-link nuclias connectD-Link, globalny producent sprzętu sieciowego udostępnił Nuclias Connect, bezpłatną platformę do zdalnego zarządzania siecią. Nuclias Connect wspiera firmy sektora MŚP, korporacje oraz dostawców usług w lepszym zarządzaniu sieciami w erze chmury.

Czytaj więcej...

Podwójne uwierzytelnianie to niezbędny krok do bezpieczeństwa danych

SecuritySpecjaliści ds. cyberbezpieczeństwa powinni mieć świadomość potencjalnego ryzyka związanego ze słabościami wynikającymi z niewystarczających mechanizmów uwierzytelniania użytkowników sieci. Cyberprzestępcy są bowiem w stanie skutecznie wykradać dane logowania stosując szereg technik, w tym m.in. phishing. Z jednej strony metodą obrony, aczkolwiek wymagającą czasu, jest dokładna wiedza na temat zagrożeń i ich ewolucji, a także taktyk wyłudzania danych stosowanych przez cyberprzestępców. Z drugiej, z pomocą przychodzą działające w chmurze zabezpieczenia.

Czytaj więcej...

Veeam Backup & Replication - 10 najgorszych praktyk [Webinar]

Veeam WebinarJuż jutro, we wtorek 15 października, odbędzie się webinarium Veeam Software zatytułowane: 10 najgorszych praktyk użytkowników rozwiązania Veeam Backup & Replication. Spotkanie online poprowadzi Tomasz Turek, Systems Engineer w Veeam Software.

Czytaj więcej...

Barracuda Forensics and Incident Response już w ofercie

Mail SecurityFirma Barracuda Networks poinformowała, że Barracuda Forensics and Incident Response, innowacyjne rozwiązanie pozwalające organizacjom proaktywnie reagować na ataki ukierunkowane, dostarczane do skrzynek użytkowników, jest już dostępne w kanale sprzedaży dla obecnych i przyszłych klientów. Rozwiązanie automatyzuje proces, który w przeciwnym razie mógłby zająć wiele godzin, a nawet dni.

Czytaj więcej...

Logowanie i rejestracja