Virtual-IT.pl - wirtualizacja cloud computing storage SDx data center

Małe i średnie firmy pod technologiczną ścianą
Małe i średnie firmy pod technologiczną ścianą

Według badania Konica Minolta główne wyzwania, z którymi mierzą się małe i średnie firmy to cyberzagrożenia (33%), rosnąca konkurencja (27%), nowe regulacje takie jak RODO (23%), wymagający rynek pracy (23%) czy zbyt szybki postęp technologiczny (23%). Problemy z infrastrukturą IT wskazywało 18% przedsięb...

Czytaj więcej...

Fortinet udostępnia bezpłatne szkolenia z zakresu cyberbezpieczeństwa
Fortinet udostępnia bezpłatne szkolenia z zakresu cyberbezpieczeństwa

Fortinet, światowy lider w dziedzinie zintegrowanych i zautomatyzowanych rozwiązań cyberochronnych, bezpłatnie udostępnił pakiet zaawansowanych szkoleń z programu Network Security Expert dotyczących różnych zagadnień z zakresu cyberbezpieczeństwa. Udostępnione 24 szkolenia obejmują takie zagadnienia jak SD-WAN, ...

Czytaj więcej...

Otwarta perspektywa: Linux
Otwarta perspektywa: Linux

Rok 2018 w branży technologicznej potwierdził, że to możliwość wyboru jest dziś wartością najbardziej pożądaną przez biznes. Taki wniosek płynie z obserwacji usług działających w różnych przedsiębiorstwach, sposobów ich uruchamiania oraz docelowych środowisk, do których trafiają. Pojawiają się nowe...

Czytaj więcej...

VMware: 5G to nie tylko kolejne „G”
VMware: 5G to nie tylko kolejne „G”

Internet działający jak nigdy wcześniej, leczenie na odległość, szeroka adaptacja Internetu Rzeczy i oczywiście SI - to wszystko wydarzy się już niebawem. Zawsze jednak, gdzieś w tle, majaczy technologia 5G. Przyszłość trudno wyobrazić sobie bez nadchodzącej sieciowej rewolucji, a rok 2019 z pewnością jest momentem prz...

Czytaj więcej...

Strategia multicloud - zalety wielu chmur jednocześnie
Strategia multicloud - zalety wielu chmur jednocześnie

Multicloud to złożone środowisko obliczeniowe, które wykorzystuje moc kilku chmur. Z chwilą, gdy firmy nauczyły się korzystać ze środowisk obliczeniowych oferowanych przez jednego dostawcę, zaczęły współpracować z kilkoma, z których każdy mógł obsługiwać specyficzną potrzebę IT (taką jak np....

Czytaj więcej...

5 prognoz IDC na najbliższe lata - Zmiany w biznesowym IT
5 prognoz IDC na najbliższe lata - Zmiany w biznesowym IT

Na przestrzeni kilku najbliższych lat krajobraz technologiczny zmieni się diametralnie - prognozuje firma doradcza IDC. Sztuczna inteligencja stanie się wszechobecna, coraz częściej będziemy wykorzystać cyfrowych asystentów w domu i w pracy. Dzięki nowym narzędziom powstanie nowa grupa programistów, kt&oa...

Czytaj więcej...

Aktualności

Oracle Database 21c umacnia Oracle na pozycji lidera w dziedzinie baz danych

Oracle CloudFirma Oracle poinformowała o wprowadzeniu Oracle Database 21c, najnowszej wersji wiodącej konwergentnej bazy danych w chmurze Oracle Cloud, w tym także w modelu Always Free bazy Oracle Autonomous Database.

Czytaj więcej...

Biblia backupu - wydanie kompletne

altaro ebook backup bible completeTworzenie kopii zapasowych z pewnością nie należy do najbardziej ekscytujących aspektów pracy administratora IT, ale posiadanie niezawodnej i bezpiecznej strategii tworzenia kopii zapasowych i odzyskiwania danych po awarii może być najważniejszą rzeczą, jaką robisz. Z pewnością słyszałeś wiele straszliwych historii związanych z utratą danych, które dotknęły organizacje, a ich koszty idą w tysiące, jeśli nie miliony dolarów. Ten darmowy eBook od Altaro sprawi, że nie będziesz kolejną ofiarą horroru.

Czytaj więcej...

Badanie: Sztuczna inteligencja w rękach cyberprzestępców

Cyberatak Cybersecurity AIFirma Trend Micro wspólnie z Europolem i Międzyregionalnym Instytutem Badań nad Przestępczością i Sprawiedliwością ONZ (UNICRI) opracowała nowy raport dotyczący złośliwego wykorzystania i nadużycia sztucznej inteligencji. W opublikowanym materiale przeanalizowano obecny stan tego zjawiska, a także realne scenariusze, w których cyberprzestępcy mogą używać tych technologii do swoich nielegalnych celów.

Czytaj więcej...

Bitdefender: Prognoza cyberzagrożeń na 2021 rok

PrognozyNa przełomie roku analitycy ds. bezpieczeństwa przygotowują prognozy na kolejny rok. Listę największych zagrożeń, na które będziemy narażeni w 2021 roku, sporządzili specjaliści z Bitdefendera.

Czytaj więcej...

Synology przedstawia RS1221+i RS1221RP+

synology rs1221+Firma Synology Inc. wprowadziła na rynek 8-kieszeniowe serwery RackStation RS1221+ i RS1221RP+ (z nadmiarowym zasilaniem) o wysokości 2U montowane w stelażu, zapewniające wysoką wydajność w niewielkiej obudowie. Są to pierwsze jednostki serii RackStation zbudowane w oparciu o procesor AMD Ryzen V1500B.

Czytaj więcej...

Co było i co nas czeka według OVHcloud?

PrognoazyRok 2020 wywrócił do góry nogami rzeczywistość, którą znaliśmy. Obowiązek zachowania fizycznego dystansu w praktyce przeniósł wiele osób do wirtualnego świata. Dlatego w czasie gdy wiele branż, takich jak gastronomia czy hotelarstwo musiało zawiesić swoją działalność, sektor IT rozwijał się w przyśpieszonym tempie, a chmura obliczeniowa, usługi w chmurze i e-commerce stały się dla wielu nową normalnością.

Czytaj więcej...

Ekologia w biurze

Ekologia BiuroCoraz częściej zauważamy, jak ważne jest dbanie o środowisko. Staramy się ograniczać plastik, jeść mniej mięsa, jak również chodzimy z własną bawełnianą torbą na zakupy - to wszystko jedynie w niewielkim stopniu wpływa na poprawę kondycji Ziemi. Aby mieć realny wpływ na ekologię, musimy te działania przenieść na każdy aspekt naszego życia, również na pracę, w której spędzamy średnio 40 godzin tygodniowo.

Czytaj więcej...

John Tavares zasili kadrę zarządzającą Commvault

John TavaresCommvault, dostawca rozwiązań z zakresu zarządzania danymi w środowiskach chmurowych i lokalnych, poinformował o powołaniu Johna Tavaresa na stanowisko Vice President, Global Partner Organization.

Czytaj więcej...

D-Link na CES 2021

D-LinkNa tegorocznych targach CES D-Link, światowy lider rozwiązań sieciowych, prezentuje najnowsze technologie Wi-Fi 6, 5G oraz 2,5 Gigabit Ethernet. Opracowano je z myślą o zaspokojeniu rosnących wymagań w biurach oraz nowoczesnych inteligentnych domach, co jest szczególnie ważne w obliczu globalnej epidemii.

Czytaj więcej...

CES 2021: nowa oferta dysków SSD NVMe firmy Kingston

kingston ssd nvme ces2021Firma Kingston Digital Europe Co LLP, wytwarzająca urządzenia pamięci flash spółka stowarzyszona firmy Kingston Technology Company Inc., największego na świecie producenta pamięci i powiązanych rozwiązań technologicznych, poinformowała o nadchodzącej prezentacji nowych dysków SSD NVMe w czasie tegorocznych cyfrowych targów CES 2021.

Czytaj więcej...

Bezpieczeństwo dla Amazon Web Services (AWS)

AWS SecurityCoraz częściej przedsiębiorstwa wykorzystują technologie chmurowe, między innymi Amazon Web Services. Naturalnie trzeba przy tym pamiętać o bezpieczeństwie. Firma Bitdefender ma świetne rozwiązanie: Bitdefender Security for AWS. Zostało ono uhonorowane tytułem 2017 SC Awards Europe Highly Commended.

Czytaj więcej...

Nowości od TP-Link na CES 2021

TP-LinkPodczas trwających wirtualnych targów CES (11-14 stycznia) TP-Link zaprezentował szereg innowacyjnych rozwiązań technologicznych, które sprawią, że sieci zarówno użytkowników domowych, jak i biznesowych, staną się jeszcze szybsze i jeszcze bardziej bezpieczne. Producent koncentruje się na rozwoju rozwiązań WiFi 6E, WiFi mesh, 5G oraz 10G.

Czytaj więcej...

Pierwsze rozwiązanie Secure SD-WAN dla środowisk OT

FortinetFortinet wprowadził na rynek firewall FortiGate Rugged 60F oraz odmianę tego modelu z wbudowanym modemem LTE. Są to pierwsze w branży rozwiązania SD-WAN certyfikowane do użytkowania w środowisku technik operacyjnych (OT). Nowa wersja platformy FortiGate, o wzmocnionej konstrukcji, zaprojektowana została do wykorzystania w środowiskach, w których nie ma możliwości kontrolowania parametrów środowiskowych.

Czytaj więcej...

Najszybszy router WiFi 6 D-Linka już dostępny

D-Link exo ax5400 wifi 6D-Link, globalny producent urządzeń dla inteligentnego domu oraz połączeń sieciowych, rozbudował swoje portfolio routerów następnej generacji o model EXO AX5400 Wi-Fi 6 (DIR-X5460). Urządzenie zaprojektowano z myślą o szybkich i niezawodnych połączeniach w domach i małych biurach.

Czytaj więcej...

Trendy technologiczne roku 2021

PrognozyOd załamania światowej harmonii do wyznaczania nowych norm społecznych - w 2020 roku byliśmy świadkami symbolicznego rozpoczęcia nowej ery. Obecnie, technologia umożliwia, a nawet wymusza na wszystkich konieczność nowego spojrzenia na to, jak prowadzimy biznes. Przedstawiamy cztery technologiczne trendy na 2021 r. które zdaniem Jakuba Abramczyka, dyrektora sprzedaży na Europę wschodnią w firmie Poly, będą miały istotny wpływ na to, jaki model pracy obiorą przedsiębiorstwa.

Czytaj więcej...

Logowanie i rejestracja