Virtual-IT.pl - data center cloud computing SDx AI storage network cybersecurity

Brak wykwalifikowanej kadry i starzejące się systemy główną barierą cyfryzacji
Brak wykwalifikowanej kadry i starzejące się systemy główną barierą cyfryzacji

Według opublikowanego przez Veeam raportu Data Protection Trends Report 2022, największym wyzwaniem dla firm związanym z cyfryzacją są braki wykwalifikowanej kadry IT i starzejące się systemy. Aż 1/3 przedsiębiorstw w razie awarii i braku dostępu do zasobów planuje przywracać działanie serwerów w trybie r...

Czytaj więcej...

Integracja AIOps w kompleksowym monitorowaniu IT: Site24x7
Integracja AIOps w kompleksowym monitorowaniu IT: Site24x7

Środowiska IT stają się coraz bardziej rozbudowane. Firmy korzystają z infrastruktury on-premise jak również z rozwiązań chmurowych, często z wielu chmur (multicloud). W takiej sytuacji kluczem dla zapewnienia niezawodnego działania systemów IT jest monitoring infrastruktury. Właściwe rozwiązanie do monit...

Czytaj więcej...

Broadcom upraszcza ofertę i model licencjonowania VMware
Broadcom upraszcza ofertę i model licencjonowania VMware

W ciągu ostatnich dwóch lat firma VMware podejmowała wysiłki mające na celu uproszczenie swojego portfolio rozwiązań i przejście z modelu licencji wieczystych na model subskrypcji, który branża przyjęła już jako standard korzystania z chmury. Firma zaznaczyła, że takie zmiany przyniosą klientom większe ko...

Czytaj więcej...

Historia oszukiwania ludzi przez sztuczną inteligencję
Historia oszukiwania ludzi przez sztuczną inteligencję

Wraz z rozwojem nowoczesnych technologii rozwijają się również złośliwe schematy. Od niedawna do długiej listy oszustw dołączyła sztuczna inteligencja (Artificial Intelligence, AI). Wykorzystanie technologii sztucznej inteligencji i uczenia maszynowego (Machine Learning, ML) przenosi phishing i inne oszustwa cyb...

Czytaj więcej...

FRITZ!Box 6850 5G - router gotowy na sieć piątej generacji
FRITZ!Box 6850 5G - router gotowy na sieć piątej generacji

Przed kilkoma tygodniami w skromnych progach naszej Virtual-nej redakcji pojawiła się przesyłka zawierająca router FRITZ!Box 6850 5G od firmy AVM. Router wprowadzony na rynek latem ubiegłego roku, za pomocą wbudowanego modemu obsługuje zakresy 5G w paśmie poniżej 6 GHz, a także LTE Advanced Pro we wszystkich obecnie wy...

Czytaj więcej...

Chcielibyśmy, żeby chmura…, czyli oczekiwania wobec dostawcy
Chcielibyśmy, żeby chmura…, czyli oczekiwania wobec dostawcy

Wyniki badania PMR dla Polskiej Chmury wskazują, że ponad 2/3 firm korzysta z rozwiązań chmurowych, a około 1/3 jest w trakcie ich wdrażania. Tym samym chmura to już stały element ekosystemu i działalności przedsiębiorstw w Polsce. Rynek ten dojrzał i firmy szukają w chmurze korzyści oraz rozwiązań dopasowanych wprost ...

Czytaj więcej...

Aktualności

Nowe czterodyskowe serwery NAS QNAP

QnapFirma QNAP wprowadza na rynek nowe serwery NAS do zastosowań biznesowych - czterodyskowe modele TS-459U-RP i TS-459U-SP w obudowie 1U, przeznaczone do montażu w szafie rackowej.


Po wyposażeniu nowych modeli w dyski twarde o pojemności 2TB, każdy z nich zaoferuje 8TB powierzchni na dane. Serwery uzyskały certyfikat VMware, gwarantujący kompatybilność ze środowiskiem do wirtualizacji vSphere 4 (ESX 4.0). Dzięki temu serwery stanowią wydajne rozwiązanie do współdzielenia plików i sprawdzają się m.in. w rozproszonych oddziałach firmy oraz centrach danych, dostarczając zarazem zaawansowane aplikacje serwerowe.

VMware's vSphere posiada szybki czas reakcji na zdarzenia i jest pierwszy system operacyjnym oferującym funkcjonalność tzw. chmury obliczeniowej, pozwalając m.in. na redukcję kosztów systemów IT.

Serwer sieciowy stanowi istotny element infrastruktury chmury (cloud computing). Nowe modele QNAP TS-459U-RP i TS-459U-SP z procesorem dual-core Intel Atom D-510 1.66 GHz i pamięcią operacyjną RAM 1GB (DDRII), zapewniają dużą wydajność i niezawodność przy równoczesnej realizacji wielu zadań oraz dużym przepływie danych. Gwarantują przy tym mały pobór mocy.

"Nowe serwery NAS zapewniają funkcjonalność wymaganą zarówno przez małe firmy, jak i duże korporacje" - powiedział Paweł Premicz z EPA Systemy. "Modele z nowej serii x59 szczególnie sprawdzą się tam, gdzie potrzebny jest wydajny i niezawodny serwer, stanowiący wspólne miejsce do magazynowania danych generowanych przez istotne dla firmy aplikacje biznesowe" - dodaje Grzegorz Bielawski z EPA Systemy.

Model TS-459U-RP posiada redundantny zasilacz - zapewniając nieprzerwaną pracę urządzenia w przypadku awarii jednego z modułów. Administrator zostanie powiadomiony o zaistniałej sytuacji za pośrednictwem wiadomości e-mail lub SMS. Model TS-459U-SP zawiera jeden zasilacz, z opcją zamontowania drugiego.

Oba modele obsługują RAID na poziomach 0/1/5/5+ hot spare/6, JBOD, dodatkowo zaimplementowano funkcję zwiększania pojemności macierzy RAID i migrację między poziomami RAID podczas pracy urządzenia oraz funkcję odbudowy macierzy RAID. W celu zwiększenia bezpieczeństwa danych zmagazynowanych na urządzeniu. Oba modele pozwalają na użycie szyfrowania 256- bitowym kluczem AES. 

Obudowa TS-459U-RP i TS-459U-SP zawiera pięć złącz USB i dwa złącza e-SATA, umożliwiające rozszerzenie pojemności całkowitej serwera lub podłączenie drukarki.

W obu przypadkach system składowany jest na DOM-ie urządzenia, zaimplementowano też funkcję harmonogramu automatycznego włączania i wyłączania zasilania, funkcję Wake on LAN i mechanizm S.M.A.R.T. do monitorowania dysków twardych.

Na obu modelach preinstalowano oprogramowanie w wersji 3.2, obsługujące w pełni protokół iSCSI, SPC-3 Persistent Reservation wykorzystywany w środowisku wieloklastrowym VMware i przy tworzeniu klastrów Hyper-V w Windows Server 2008. Obsługiwane są także mechanizmy MPIO i MC/S zapewniające funkcję failover i lepsze osiągi dla protokołu iSCSI. QNAP obsługuje  DFS (Agregacja Udziałów Sieciowych), umożliwia importowanie listy użytkowników, wspiera protokół IP v6. Zwiększono możliwości Web File Manager 2, dodano funkcję WebDAV (dostęp do plików przez protokoły http i HTTPS). QNAP jest także w pełni kompatybilny z Apple Time Machine.

Spółka EPA Systemy, autoryzowany dystrybutor QNAP w Polsce, zapowiada, że urządzenia będą dostępne na polskim rynku już 15 marca br. TS-459U-SP kosztować będzie 4660 zł netto, a model TS-459U-RP  - 5230 zł netto.

Źródło: EPA Systemy
Skomentuj na forum

 

Logowanie i rejestracja