Virtual-IT.pl - wirtualizacja cloud computing storage data center

Altaro VM Backup 6 dla Hyper-V i VMware - przegląd i instalacja (cz. 1)
Altaro VM Backup 6 dla Hyper-V i VMware - przegląd i instalacja (cz. 1)

Wraz z rozwojem technologii wirtualizacji i wynikającymi z tego zmianami krajobrazu środowisk IT, zmienia się podejście do ochrony danych. Z wirtualizacją przegrało wiele rozwiązań zaprojektowanych z myślą o środowiskach fizycznych. Na rynku pojawiły się nowe rozwiązania, opracowane z myślą o środowiskach wirtualnyc...

Czytaj więcej...

15 najlepiej płatnych certyfikacji w 2015 roku
15 najlepiej płatnych certyfikacji w 2015 roku

Certyfikacja IT stanowi niezbędny element w wielu obszarach. Chcąc aktywnie uczestniczyć w rynku pracy, należy stale podnosić swoje kwalifikacje, a certyfikacja jest jedną z metod pozwalających na usystematyzowanie i poszerzenie wiedzy. Posiadanie odpowiednich certyfikatów niejednokrotnie jest elementem wymaganym po...

Czytaj więcej...

Altaro VM Backup dla dostawców usług IT!
Altaro VM Backup dla dostawców usług IT!

Altaro Software, dostawca rozwiązań do tworzenia kopii zapasowych, znany głównie ze swojego flagowego produktu VM Backup, pozwalającego na tworzenie kopii zapasowych maszyn wirtualnych działających w środowisku Microsoft Hyper-V i VMware vSphere, udostępnił portal online, zbudowany specjalnie z myślą o dostawcach us...

Czytaj więcej...

Microsoft PowerShell z otwartym kodem dla Linuksa i OS X
Microsoft PowerShell z otwartym kodem dla Linuksa i OS X

Po otwarciu źródeł .Net, wydaniu otwartego Visual Studio Code, udostępnieniu silnika Chakra Javascript, zapowiedzi wydania SQL Server dla systemów Linux i szerokiemu wsparciu maszyn wirtualnych z linuksami przez hypervisor Hyper-V i chmurę Azure, gigant z Redmond zrobił kolejny krok w stronę świata open source. Micr...

Czytaj więcej...

XenServer ma 10 lat!
XenServer ma 10 lat!

Dokładnie 10 lat temu, końcem sierpnia 2006 roku firma XenSource, sponsorująca prace nad otwartoźródłowym hypervisorem Xen, wydała pierwszą komercyjną wersję produktu do wirtualizacji, skierowaną do firm każdej wielkości - XenEnterprise (nazwa kodowa 'Burbank') - bazującą na Xen 3.0.0.

Czytaj więcej...

Czy ufamy chmurze? - Raport Intel Security
Czy ufamy chmurze? - Raport Intel Security

Tylko jedna trzecia (34%) osób przebadanych w ramach nowego projektu Intel Security uznała, że członkowie najwyższego kierownictwa w ich organizacjach w pełni rozumieją kwestie bezpieczeństwa chmury obliczeniowej. Kompletne wyniki ankiety wskazują na ogromną, wręcz krytyczną potrzebę zwiększania poziomu zaufania do ...

Czytaj więcej...

Wchodzisz w chmurę? Sprawdź umowę by uniknąć kosztownych perturbacji
Wchodzisz w chmurę? Sprawdź umowę by uniknąć kosztownych perturbacji

Współpraca z niewłaściwym dostawcą usług chmurowych może mieć swoje nieprzyjemne konsekwencje. Ważne jest by potencjalni klienci wiedzieli dokładnie na co się decydują wybierając chmurę obliczeniową. Migracja do chmury, to kluczowa decyzja biznesowa, niosąca ze sobą długoterminowe skutki. Jeżeli chcesz skorzystać z ...

Czytaj więcej...

Aktualności

Nowe czterodyskowe serwery NAS QNAP

QnapFirma QNAP wprowadza na rynek nowe serwery NAS do zastosowań biznesowych - czterodyskowe modele TS-459U-RP i TS-459U-SP w obudowie 1U, przeznaczone do montażu w szafie rackowej.


Po wyposażeniu nowych modeli w dyski twarde o pojemności 2TB, każdy z nich zaoferuje 8TB powierzchni na dane. Serwery uzyskały certyfikat VMware, gwarantujący kompatybilność ze środowiskiem do wirtualizacji vSphere 4 (ESX 4.0). Dzięki temu serwery stanowią wydajne rozwiązanie do współdzielenia plików i sprawdzają się m.in. w rozproszonych oddziałach firmy oraz centrach danych, dostarczając zarazem zaawansowane aplikacje serwerowe.

VMware's vSphere posiada szybki czas reakcji na zdarzenia i jest pierwszy system operacyjnym oferującym funkcjonalność tzw. chmury obliczeniowej, pozwalając m.in. na redukcję kosztów systemów IT.

Serwer sieciowy stanowi istotny element infrastruktury chmury (cloud computing). Nowe modele QNAP TS-459U-RP i TS-459U-SP z procesorem dual-core Intel Atom D-510 1.66 GHz i pamięcią operacyjną RAM 1GB (DDRII), zapewniają dużą wydajność i niezawodność przy równoczesnej realizacji wielu zadań oraz dużym przepływie danych. Gwarantują przy tym mały pobór mocy.

"Nowe serwery NAS zapewniają funkcjonalność wymaganą zarówno przez małe firmy, jak i duże korporacje" - powiedział Paweł Premicz z EPA Systemy. "Modele z nowej serii x59 szczególnie sprawdzą się tam, gdzie potrzebny jest wydajny i niezawodny serwer, stanowiący wspólne miejsce do magazynowania danych generowanych przez istotne dla firmy aplikacje biznesowe" - dodaje Grzegorz Bielawski z EPA Systemy.

Model TS-459U-RP posiada redundantny zasilacz - zapewniając nieprzerwaną pracę urządzenia w przypadku awarii jednego z modułów. Administrator zostanie powiadomiony o zaistniałej sytuacji za pośrednictwem wiadomości e-mail lub SMS. Model TS-459U-SP zawiera jeden zasilacz, z opcją zamontowania drugiego.

Oba modele obsługują RAID na poziomach 0/1/5/5+ hot spare/6, JBOD, dodatkowo zaimplementowano funkcję zwiększania pojemności macierzy RAID i migrację między poziomami RAID podczas pracy urządzenia oraz funkcję odbudowy macierzy RAID. W celu zwiększenia bezpieczeństwa danych zmagazynowanych na urządzeniu. Oba modele pozwalają na użycie szyfrowania 256- bitowym kluczem AES. 

Obudowa TS-459U-RP i TS-459U-SP zawiera pięć złącz USB i dwa złącza e-SATA, umożliwiające rozszerzenie pojemności całkowitej serwera lub podłączenie drukarki.

W obu przypadkach system składowany jest na DOM-ie urządzenia, zaimplementowano też funkcję harmonogramu automatycznego włączania i wyłączania zasilania, funkcję Wake on LAN i mechanizm S.M.A.R.T. do monitorowania dysków twardych.

Na obu modelach preinstalowano oprogramowanie w wersji 3.2, obsługujące w pełni protokół iSCSI, SPC-3 Persistent Reservation wykorzystywany w środowisku wieloklastrowym VMware i przy tworzeniu klastrów Hyper-V w Windows Server 2008. Obsługiwane są także mechanizmy MPIO i MC/S zapewniające funkcję failover i lepsze osiągi dla protokołu iSCSI. QNAP obsługuje  DFS (Agregacja Udziałów Sieciowych), umożliwia importowanie listy użytkowników, wspiera protokół IP v6. Zwiększono możliwości Web File Manager 2, dodano funkcję WebDAV (dostęp do plików przez protokoły http i HTTPS). QNAP jest także w pełni kompatybilny z Apple Time Machine.

Spółka EPA Systemy, autoryzowany dystrybutor QNAP w Polsce, zapowiada, że urządzenia będą dostępne na polskim rynku już 15 marca br. TS-459U-SP kosztować będzie 4660 zł netto, a model TS-459U-RP  - 5230 zł netto.

Źródło: EPA Systemy
Skomentuj na forum