Virtual-IT.pl - wirtualizacja cloud computing storage SDx data center

Bezpieczeństwo IT - w chmurze czy lokalnie?
Bezpieczeństwo IT - w chmurze czy lokalnie?

Jak wskazuje Gartner jednym z głównych trendów w gospodarce światowej jest dziś Cloud Shift, czyli coraz silniejszy nacisk na wykorzystanie chmury obliczeniowej. Analitycy tej firmy twierdzą, że do 2020 roku niewykorzystywanie chmury będzie w przedsiębiorstwach zjawiskiem tak rzadkim, jak obecnie brak dos...

Czytaj więcej...

#VeeamON2017 - Rozszerzenie platformy Veeam Availability
#VeeamON2017 - Rozszerzenie platformy Veeam Availability

Firma Veeam Software, w trakcie konferencji VeeamON 2017, poinformowała o rozszerzeniu platformy Veeam ‘Always-On Cloud’ Availability Platform o nowy framework Universal Storage API oraz rozszerzenie ekosystemu partnerów strategicznych.

Czytaj więcej...

Altaro VM Backup 7.5 z backupem do chmury Azure
Altaro VM Backup 7.5 z backupem do chmury Azure

Firma Altaro zaktualizowała swoje flagowe rozwiązanie - Altaro VM Backup - przeznaczone do tworzenia kopii zapasowych maszyn wirtualnych działających pod kontrolą hypervisorów Microsoft Hyper-V oraz VMware vSphere/ESXi. W nowej wersji Altaro VM Backup v7.5 wprowadzono wsparcie dla składowania kopii zapasowych w ...

Czytaj więcej...

15 najlepiej płatnych certyfikacji w 2016 roku
15 najlepiej płatnych certyfikacji w 2016 roku

Certyfikacja wśród specjalistów z branży IT jest elementem często pożądanym przez pracodawców. By aktywnie uczestniczyć w rynku pracy, należy stale podnosić swoje kwalifikacje. Odpowiednie certyfikaty idąc w parze z posiadanymi i rozwijanymi umiejętnościami oraz determinacja związana ze zdobywaniem wiedzy, niejednok...

Czytaj więcej...

Raport Veeam: ciągłość działania usług IT poważnym wyzwaniem dla polskich firm
Raport Veeam: ciągłość działania usług IT poważnym wyzwaniem dla polskich firm

Badanie firmy Veeam Software, innowacyjnego dostawcy rozwiązań, które zapewniają stałą dostępność na potrzeby przedsiębiorstw działających non stop (Availability for the Always-On Enterprise), pokazuje, że ponad połowa organizacji w Polsce zmaga się z przystosowaniem firmowej infrastruktury do wymogów now...

Czytaj więcej...

Czy ufamy chmurze? - Raport Intel Security
Czy ufamy chmurze? - Raport Intel Security

Tylko jedna trzecia (34%) osób przebadanych w ramach nowego projektu Intel Security uznała, że członkowie najwyższego kierownictwa w ich organizacjach w pełni rozumieją kwestie bezpieczeństwa chmury obliczeniowej. Kompletne wyniki ankiety wskazują na ogromną, wręcz krytyczną potrzebę zwiększania poziomu zaufania do ...

Czytaj więcej...

Aktualności

Nowe czterodyskowe serwery NAS QNAP

QnapFirma QNAP wprowadza na rynek nowe serwery NAS do zastosowań biznesowych - czterodyskowe modele TS-459U-RP i TS-459U-SP w obudowie 1U, przeznaczone do montażu w szafie rackowej.


Po wyposażeniu nowych modeli w dyski twarde o pojemności 2TB, każdy z nich zaoferuje 8TB powierzchni na dane. Serwery uzyskały certyfikat VMware, gwarantujący kompatybilność ze środowiskiem do wirtualizacji vSphere 4 (ESX 4.0). Dzięki temu serwery stanowią wydajne rozwiązanie do współdzielenia plików i sprawdzają się m.in. w rozproszonych oddziałach firmy oraz centrach danych, dostarczając zarazem zaawansowane aplikacje serwerowe.

VMware's vSphere posiada szybki czas reakcji na zdarzenia i jest pierwszy system operacyjnym oferującym funkcjonalność tzw. chmury obliczeniowej, pozwalając m.in. na redukcję kosztów systemów IT.

Serwer sieciowy stanowi istotny element infrastruktury chmury (cloud computing). Nowe modele QNAP TS-459U-RP i TS-459U-SP z procesorem dual-core Intel Atom D-510 1.66 GHz i pamięcią operacyjną RAM 1GB (DDRII), zapewniają dużą wydajność i niezawodność przy równoczesnej realizacji wielu zadań oraz dużym przepływie danych. Gwarantują przy tym mały pobór mocy.

"Nowe serwery NAS zapewniają funkcjonalność wymaganą zarówno przez małe firmy, jak i duże korporacje" - powiedział Paweł Premicz z EPA Systemy. "Modele z nowej serii x59 szczególnie sprawdzą się tam, gdzie potrzebny jest wydajny i niezawodny serwer, stanowiący wspólne miejsce do magazynowania danych generowanych przez istotne dla firmy aplikacje biznesowe" - dodaje Grzegorz Bielawski z EPA Systemy.

Model TS-459U-RP posiada redundantny zasilacz - zapewniając nieprzerwaną pracę urządzenia w przypadku awarii jednego z modułów. Administrator zostanie powiadomiony o zaistniałej sytuacji za pośrednictwem wiadomości e-mail lub SMS. Model TS-459U-SP zawiera jeden zasilacz, z opcją zamontowania drugiego.

Oba modele obsługują RAID na poziomach 0/1/5/5+ hot spare/6, JBOD, dodatkowo zaimplementowano funkcję zwiększania pojemności macierzy RAID i migrację między poziomami RAID podczas pracy urządzenia oraz funkcję odbudowy macierzy RAID. W celu zwiększenia bezpieczeństwa danych zmagazynowanych na urządzeniu. Oba modele pozwalają na użycie szyfrowania 256- bitowym kluczem AES. 

Obudowa TS-459U-RP i TS-459U-SP zawiera pięć złącz USB i dwa złącza e-SATA, umożliwiające rozszerzenie pojemności całkowitej serwera lub podłączenie drukarki.

W obu przypadkach system składowany jest na DOM-ie urządzenia, zaimplementowano też funkcję harmonogramu automatycznego włączania i wyłączania zasilania, funkcję Wake on LAN i mechanizm S.M.A.R.T. do monitorowania dysków twardych.

Na obu modelach preinstalowano oprogramowanie w wersji 3.2, obsługujące w pełni protokół iSCSI, SPC-3 Persistent Reservation wykorzystywany w środowisku wieloklastrowym VMware i przy tworzeniu klastrów Hyper-V w Windows Server 2008. Obsługiwane są także mechanizmy MPIO i MC/S zapewniające funkcję failover i lepsze osiągi dla protokołu iSCSI. QNAP obsługuje  DFS (Agregacja Udziałów Sieciowych), umożliwia importowanie listy użytkowników, wspiera protokół IP v6. Zwiększono możliwości Web File Manager 2, dodano funkcję WebDAV (dostęp do plików przez protokoły http i HTTPS). QNAP jest także w pełni kompatybilny z Apple Time Machine.

Spółka EPA Systemy, autoryzowany dystrybutor QNAP w Polsce, zapowiada, że urządzenia będą dostępne na polskim rynku już 15 marca br. TS-459U-SP kosztować będzie 4660 zł netto, a model TS-459U-RP  - 5230 zł netto.

Źródło: EPA Systemy
Skomentuj na forum

 

Logowanie i rejestracja