Virtual-IT.pl - data center cloud computing SDx AI storage network cybersecurity

Integracja AIOps w kompleksowym monitorowaniu IT: Site24x7
Integracja AIOps w kompleksowym monitorowaniu IT: Site24x7

Środowiska IT stają się coraz bardziej rozbudowane. Firmy korzystają z infrastruktury on-premise jak również z rozwiązań chmurowych, często z wielu chmur (multicloud). W takiej sytuacji kluczem dla zapewnienia niezawodnego działania systemów IT jest monitoring infrastruktury. Właściwe rozwiązanie do monit...

Czytaj więcej...

Brak wykwalifikowanej kadry i starzejące się systemy główną barierą cyfryzacji
Brak wykwalifikowanej kadry i starzejące się systemy główną barierą cyfryzacji

Według opublikowanego przez Veeam raportu Data Protection Trends Report 2022, największym wyzwaniem dla firm związanym z cyfryzacją są braki wykwalifikowanej kadry IT i starzejące się systemy. Aż 1/3 przedsiębiorstw w razie awarii i braku dostępu do zasobów planuje przywracać działanie serwerów w trybie r...

Czytaj więcej...

FRITZ!Box 6850 5G - router gotowy na sieć piątej generacji
FRITZ!Box 6850 5G - router gotowy na sieć piątej generacji

Przed kilkoma tygodniami w skromnych progach naszej Virtual-nej redakcji pojawiła się przesyłka zawierająca router FRITZ!Box 6850 5G od firmy AVM. Router wprowadzony na rynek latem ubiegłego roku, za pomocą wbudowanego modemu obsługuje zakresy 5G w paśmie poniżej 6 GHz, a także LTE Advanced Pro we wszystkich obecnie wy...

Czytaj więcej...

Broadcom upraszcza ofertę i model licencjonowania VMware
Broadcom upraszcza ofertę i model licencjonowania VMware

W ciągu ostatnich dwóch lat firma VMware podejmowała wysiłki mające na celu uproszczenie swojego portfolio rozwiązań i przejście z modelu licencji wieczystych na model subskrypcji, który branża przyjęła już jako standard korzystania z chmury. Firma zaznaczyła, że takie zmiany przyniosą klientom większe ko...

Czytaj więcej...

Chcielibyśmy, żeby chmura…, czyli oczekiwania wobec dostawcy
Chcielibyśmy, żeby chmura…, czyli oczekiwania wobec dostawcy

Wyniki badania PMR dla Polskiej Chmury wskazują, że ponad 2/3 firm korzysta z rozwiązań chmurowych, a około 1/3 jest w trakcie ich wdrażania. Tym samym chmura to już stały element ekosystemu i działalności przedsiębiorstw w Polsce. Rynek ten dojrzał i firmy szukają w chmurze korzyści oraz rozwiązań dopasowanych wprost ...

Czytaj więcej...

Historia oszukiwania ludzi przez sztuczną inteligencję
Historia oszukiwania ludzi przez sztuczną inteligencję

Wraz z rozwojem nowoczesnych technologii rozwijają się również złośliwe schematy. Od niedawna do długiej listy oszustw dołączyła sztuczna inteligencja (Artificial Intelligence, AI). Wykorzystanie technologii sztucznej inteligencji i uczenia maszynowego (Machine Learning, ML) przenosi phishing i inne oszustwa cyb...

Czytaj więcej...

Aktualności

5 powodów, dla których firewall jest nadal podstawą systemów cyberbezpieczeństwa

FirewallAnalitycy Gartnera przewidują, że wartość rynku zapór sieciowych (ang. firewall) wzrośnie z 12,5 mld USD w 2018 r. do 16,2 mld USD w 2023 r. Oznacza to, że będzie to jeden z największych rynków produktów związanych z cyberbezpieczeństwem. Specjaliści Cisco podkreślają, że zapora sieciowa jest niezbędnym elementem systemu bezpieczeństwa sieci korporacyjnych, a nowa generacja firewalli pozwala biznesowi zapewnić wyższy poziom ochrony.

 

Zapory sieciowe nowej generacji to obecnie wszechstronne rozwiązania, które pozwalają zapewnić bezpieczeństwo na wielu poziomach. Są wyposażone w zintegrowane źródła danych o najnowszych zagrożeniach, zapobiegają włamaniom, gwarantują zaawansowaną ochronę przed złośliwym oprogramowaniem, filtrowanie adresów URL i posiadają funkcje weryfikacji tożsamości użytkownika. Przykładem firewalli nowej generacji są urządzenia i oprogramowanie z serii Cisco Firepower. Dzięki bogatej telemetrii sieciowej, dają one najpełniejszy wgląd w informacje o sieci i pozwalają wykrywać nawet subtelne zagrożenia.

Biznes nie może tracić czasu na obsługę systemów cyberbezpieczeństwa
Jak wynika z raportu Cisco "CISO Benchmark Study 2019", priorytetem specjalistów ds. bezpieczeństwa jest konsolidacja informacji pochodzących od rozwiązań różnych dostawców.

"Firmy nie powinny tracić czasu na obsługę systemów bezpieczeństwa. Jeżeli w danej organizacji funkcjonuje kilka niezależnych produktów, zwykle oznacza to, że musi je obsługiwać kilku specjalistów, co w realiach, gdy biznes musi zmagać się z niedoborem talentów IT stanowi duży problem. Ponadto, jeśli produkty pochodzą od różnych dostawców, nie mogą one komunikować się między sobą ani automatycznie przekazywać sobie informacji o potencjalnych zagrożeniach. Zapory sieciowe nowej generacji to odpowiedź na te wyzwania. Stanowią zintegrowany system bezpieczeństwa, dzięki czemu specjaliści na stanowiskach CISO (ang. Chief Information Security Officer) nie muszą żonglować wieloma różnymi narzędziami" - mówi Mateusz Flak, menedżer ds. sprzedaży rozwiązań cyberbezpieczeństwa w Cisco Polska.

Specjaliści Cisco wskazują 5 powodów, dla których firewall jest nadal podstawą systemów cyberbezpieczeństwa:

1. Gotowość na realny cyberatak - ochrona zapobiegawcza to za mało. Zapora sieciowa powinna stanowić źródło najnowszych informacji o zagrożeniach i posiadać funkcje dodatkowe, takie jak wykrywanie adresów URL czy zaawansowane wykrywanie złośliwego oprogramowania, na wypadek, gdyby pokonało ono pierwszą linię obrony.

2. Kompleksowy wgląd w sieć - zapora sieciowa nowej generacji prezentuje całościowy obraz wszystkich działań, niezależnie od tego, czy dotyczą one użytkowników, hostów, sieci, aktywnych aplikacji, stron internetowych czy platform do przesyłania plików.

3. Elastyczne opcje zarządzania i wdrażania - konfigurowalna zapora sieciowa nowej generacji może być zainstalowana w ramach infrastruktury w siedzibie organizacji lub w chmurze. Dodatkowo obsługuje szeroki zakres prędkości przepustowości, a także pozwala na scentralizowane zarządzanie wszystkimi urządzeniami lub poszczególnymi rozwiązaniami.

4. Krótki czas wykrywania zagrożeń - średni czas wykrywania zagrożeń wynosi obecnie od 100 do 200 dni. To zdecydowanie za długo. Zapora nowej generacji powinna wykrywać potencjalne zagrożenia w ciągu kilku sekund. Dodatkowo rozwiązanie samo nadaje priorytety wygenerowanym alertom, aby można było podjąć szybkie i precyzyjne działania.

5. Element zintegrowanej architektury bezpieczeństwa - nowoczesna zapora sieciowa powinna komunikować się i współdziałać z resztą architektury bezpieczeństwa, zapewniając możliwość integracji z innymi narzędziami tego samego dostawcy. Zapory sieciowe nowej generacji dają możliwość automatycznego udostępniania informacji o zagrożeniach, danych o zdarzeniach i ich kontekście.

Źródło: Cisco

Logowanie i rejestracja