Virtual-IT.pl - wirtualizacja cloud computing storage SDx data center

Bezpieczeństwo IT - w chmurze czy lokalnie?
Bezpieczeństwo IT - w chmurze czy lokalnie?

Jak wskazuje Gartner jednym z głównych trendów w gospodarce światowej jest dziś Cloud Shift, czyli coraz silniejszy nacisk na wykorzystanie chmury obliczeniowej. Analitycy tej firmy twierdzą, że do 2020 roku niewykorzystywanie chmury będzie w przedsiębiorstwach zjawiskiem tak rzadkim, jak obecnie brak dos...

Czytaj więcej...

Altaro VM Backup 7.5 z backupem do chmury Azure
Altaro VM Backup 7.5 z backupem do chmury Azure

Firma Altaro zaktualizowała swoje flagowe rozwiązanie - Altaro VM Backup - przeznaczone do tworzenia kopii zapasowych maszyn wirtualnych działających pod kontrolą hypervisorów Microsoft Hyper-V oraz VMware vSphere/ESXi. W nowej wersji Altaro VM Backup v7.5 wprowadzono wsparcie dla składowania kopii zapasowych w ...

Czytaj więcej...

Dwie trzecie firm z sektora MŚP już wybrało chmurę
Dwie trzecie firm z sektora MŚP już wybrało chmurę

Z raportu "Chmura w MŚP. Zaufanie czy ostrożność przedsiębiorców?" opracowanego przez Onex Group wynika, że już 67 procent małych i średnich firm w Polsce korzysta z rozwiązań chmurowych. W porównaniu z badaniami przeprowadzonymi przed rokiem odnotowano 16 procentowy wzrost. Choć na pierwszy rzut oka taki...

Czytaj więcej...

Inwestycje w chmurę będą rosły o blisko 19 proc. rocznie
Inwestycje w chmurę będą rosły o blisko 19 proc. rocznie

Polskie firmy coraz powszechniej wdrażają rozwiązania oparte na chmurze obliczeniowej, doceniając korzyści oraz oszczędności w wydatkach na IT. Eksperci prognozują, że rynek ten będzie w najbliższych latach rósł skokowo, a technologia cloud computing wkrótce będzie w stanie zaspokoić wszystkie potrzeby biznesowe fir...

Czytaj więcej...

Raport Veeam: ciągłość działania usług IT poważnym wyzwaniem dla polskich firm
Raport Veeam: ciągłość działania usług IT poważnym wyzwaniem dla polskich firm

Badanie firmy Veeam Software, innowacyjnego dostawcy rozwiązań, które zapewniają stałą dostępność na potrzeby przedsiębiorstw działających non stop (Availability for the Always-On Enterprise), pokazuje, że ponad połowa organizacji w Polsce zmaga się z przystosowaniem firmowej infrastruktury do wymogów now...

Czytaj więcej...

Czy ufamy chmurze? - Raport Intel Security
Czy ufamy chmurze? - Raport Intel Security

Tylko jedna trzecia (34%) osób przebadanych w ramach nowego projektu Intel Security uznała, że członkowie najwyższego kierownictwa w ich organizacjach w pełni rozumieją kwestie bezpieczeństwa chmury obliczeniowej. Kompletne wyniki ankiety wskazują na ogromną, wręcz krytyczną potrzebę zwiększania poziomu zaufania do ...

Czytaj więcej...

Aktualności

HP zwiększa wydajność centrów danych

HPZ myślą o małych i średnich centrach danych HP wprowadził szereg usług, które zwiększają wydajność, umożliwiają elastyczniejsze wykorzystanie budżetu IT i gwarantują spełnienie wymagań w zakresie poziomu usług.


Dzięki ofercie, właściciele małych i średnich centrów danych mogą zmaksymalizować zwrot z inwestycji i szybko wprowadzać zmiany bez konieczności zatrudniania dodatkowego personelu. Usługi upraszczają zarządzanie środowiskami heterogenicznymi, pozwalając klientom wykorzystać innowacyjne modele dostarczania usług, takich jak wirtualizacja i cloud computing.

"Zespoły w centrach danych mają do czynienia z coraz większymi i bardziej złożonymi środowiskami, zwłaszcza kiedy wdrażają wirtualizację z wykorzystaniem różnych platform i systemów operacyjnych. Problemy te nasilają się w firmach z małymi i średnimi centrami danych, które dysponują ograniczonym budżetem i personelem. Aby ograniczyć ryzyko i uzyskać lepsze wyniki finansowe, organizacje powinny przyjąć takie podejście do wydajności operacyjnej, które uwzględnia całe środowisko" - powiedział Ron Silliman, starszy analityk w firmie Gartner, Inc.

Potrzeba stałej dostępności współdzielonych i zwirtualizowanych zasobów technologicznych oznacza nacisk na szybkość, efektywność i całodobową dyspozycyjność. HP dostarcza usługi, które pomagają klientom zyskać ściślejszą kontrolę i lepszy wgląd w każdą z możliwości wsparcia w skali całego środowiska.

- Usługi HP Multivendor Support Services (MVSS) pomagają klientom zwiększyć poziom usług i ograniczyć złożoność zarządzania heterogenicznymi środowiskami technologicznymi.
- Usługa HP Insight Remote Support oferuje szybsze rozwiązywanie problemów, ograniczając przestoje i minimalizując ryzyko poprzez całodobowe zdalne monitorowanie, diagnostykę i zapobieganie problemom. Oprócz pełnej gamy swoich serwerów i pamięci masowych HP wspiera wybrane serwery IBM i Dell, system Sun Solaris na serwerach HP ProLiant oraz sieci telefoniczne IP firmy Cisco.
- Usługa HP Data Center Training Symposium zwiększa wydajność personelu za sprawą indywidualnie opracowanego planu szkoleniowego.
- Usługa HP Active Chat zapewnia szybsze rozwiązywanie problemów poprzez możliwość porozmawiania w czasie rzeczywistym z konsultantem za pośrednictwem strony internetowej na tematy dotyczące wybranych serwerów i pamięci masowych HP.

Usługi pozwalające na analizowanie środowisk informatycznych, zaprojektowane z myślą o centrach danych o powierzchni nie większej niż 500 metrów kwadratowych pozwalają na zwiększenie mocy obliczeniowej przy jednoczesnym ograniczeniu kosztów energii.

- Usługa Infrastructure Condition and Capacity Analysis for Smaller Footprints Assessment pomaga klientom zidentyfikować zagrożenia i potrzeby związane z mocą obliczeniową oraz zrozumieć, co muszą zrobić, aby wprowadzić pozytywne zmiany.
- Usługa Basic Capacity Analysis for Smaller Footprints Assessment pomaga menedżerom ośrodków obliczeniowych w efektywniejszej alokacji zasobów, dostarczając ilościowych informacji o ich potencjale obliczeniowym i dostępności.
- Usługa Energy Efficiency Analysis for Smaller Footprints Assessment umożliwia klientom zmniejszenie zużycia energii w celu obniżenia kosztów oraz ograniczenia wpływu infrastruktury technologicznej na środowisko naturalne.

HP uprościł proces nabywania usług technologicznych przez małe i średnie przedsiębiorstwa, aby pomóc im w lepszym zarządzaniu ograniczonymi zasobami oraz czerpaniu korzyści biznesowych z infrastruktury technologicznej. Jednostki usług HP maksymalizują zwrot z inwestycji technologicznych i wspomagają rozwój biznesowy.

Do menu 90 usług HP doszła usługa instalowania aktualizacji wbudowanego oprogramowania serwerów, internetowe seminaria techniczne, kontrola kondycji wirtualnej biblioteki taśm VTL oraz usługa aktualizacji LeftHand SAN/iQ.

Źródło: HP
Skomentuj na forum

 

Logowanie i rejestracja