Virtual-IT.pl - wirtualizacja cloud computing storage SDx data center
Altaro VM Backup

Raport Veeam: ciągłość działania usług IT poważnym wyzwaniem dla polskich firm
Raport Veeam: ciągłość działania usług IT poważnym wyzwaniem dla polskich firm

Badanie firmy Veeam Software, innowacyjnego dostawcy rozwiązań, które zapewniają stałą dostępność na potrzeby przedsiębiorstw działających non stop (Availability for the Always-On Enterprise), pokazuje, że ponad połowa organizacji w Polsce zmaga się z przystosowaniem firmowej infrastruktury do wymogów now...

Czytaj więcej...

Inwestycje w chmurę będą rosły o blisko 19 proc. rocznie
Inwestycje w chmurę będą rosły o blisko 19 proc. rocznie

Polskie firmy coraz powszechniej wdrażają rozwiązania oparte na chmurze obliczeniowej, doceniając korzyści oraz oszczędności w wydatkach na IT. Eksperci prognozują, że rynek ten będzie w najbliższych latach rósł skokowo, a technologia cloud computing wkrótce będzie w stanie zaspokoić wszystkie potrzeby biznesowe fir...

Czytaj więcej...

Czy ufamy chmurze? - Raport Intel Security
Czy ufamy chmurze? - Raport Intel Security

Tylko jedna trzecia (34%) osób przebadanych w ramach nowego projektu Intel Security uznała, że członkowie najwyższego kierownictwa w ich organizacjach w pełni rozumieją kwestie bezpieczeństwa chmury obliczeniowej. Kompletne wyniki ankiety wskazują na ogromną, wręcz krytyczną potrzebę zwiększania poziomu zaufania do ...

Czytaj więcej...

Altaro VM Backup 7.6 na horyzoncie!
Altaro VM Backup 7.6 na horyzoncie!

Wielkimi krokami zbliża się nowe wydanie Altaro VM Backup, rozwiązania przeznaczonego do tworzenia kopii zapasowych maszyn wirtualnych działających pod kontrolą hypervisorów Microsoft Hyper-V oraz VMware vSphere/ESXi. W nowej wersji Altaro VM Backup oznaczonej numerem 7.6 wprowadzono kilka istotnych usprawnień. ...

Czytaj więcej...

Dwie trzecie firm z sektora MŚP już wybrało chmurę
Dwie trzecie firm z sektora MŚP już wybrało chmurę

Z raportu "Chmura w MŚP. Zaufanie czy ostrożność przedsiębiorców?" opracowanego przez Onex Group wynika, że już 67 procent małych i średnich firm w Polsce korzysta z rozwiązań chmurowych. W porównaniu z badaniami przeprowadzonymi przed rokiem odnotowano 16 procentowy wzrost. Choć na pierwszy rzut oka taki...

Czytaj więcej...

Bezpieczeństwo IT - w chmurze czy lokalnie?
Bezpieczeństwo IT - w chmurze czy lokalnie?

Jak wskazuje Gartner jednym z głównych trendów w gospodarce światowej jest dziś Cloud Shift, czyli coraz silniejszy nacisk na wykorzystanie chmury obliczeniowej. Analitycy tej firmy twierdzą, że do 2020 roku niewykorzystywanie chmury będzie w przedsiębiorstwach zjawiskiem tak rzadkim, jak obecnie brak dos...

Czytaj więcej...

15 najlepiej płatnych certyfikacji w 2017 roku
15 najlepiej płatnych certyfikacji w 2017 roku

Od specjalistów IT bardzo często wymaga się posiadania dodatkowych certyfikatów potwierdzających umiejętności w obszarze, za który są odpowiedzialni. Odpowiednie certyfikaty, w parze z posiadanymi kompetencjami oraz determinacja związana ze zdobywaniem wiedzy, często pomagają wspiąć się na kolejn...

Czytaj więcej...

Aktualności

HP zwiększa wydajność centrów danych

HPZ myślą o małych i średnich centrach danych HP wprowadził szereg usług, które zwiększają wydajność, umożliwiają elastyczniejsze wykorzystanie budżetu IT i gwarantują spełnienie wymagań w zakresie poziomu usług.


Dzięki ofercie, właściciele małych i średnich centrów danych mogą zmaksymalizować zwrot z inwestycji i szybko wprowadzać zmiany bez konieczności zatrudniania dodatkowego personelu. Usługi upraszczają zarządzanie środowiskami heterogenicznymi, pozwalając klientom wykorzystać innowacyjne modele dostarczania usług, takich jak wirtualizacja i cloud computing.

"Zespoły w centrach danych mają do czynienia z coraz większymi i bardziej złożonymi środowiskami, zwłaszcza kiedy wdrażają wirtualizację z wykorzystaniem różnych platform i systemów operacyjnych. Problemy te nasilają się w firmach z małymi i średnimi centrami danych, które dysponują ograniczonym budżetem i personelem. Aby ograniczyć ryzyko i uzyskać lepsze wyniki finansowe, organizacje powinny przyjąć takie podejście do wydajności operacyjnej, które uwzględnia całe środowisko" - powiedział Ron Silliman, starszy analityk w firmie Gartner, Inc.

Potrzeba stałej dostępności współdzielonych i zwirtualizowanych zasobów technologicznych oznacza nacisk na szybkość, efektywność i całodobową dyspozycyjność. HP dostarcza usługi, które pomagają klientom zyskać ściślejszą kontrolę i lepszy wgląd w każdą z możliwości wsparcia w skali całego środowiska.

- Usługi HP Multivendor Support Services (MVSS) pomagają klientom zwiększyć poziom usług i ograniczyć złożoność zarządzania heterogenicznymi środowiskami technologicznymi.
- Usługa HP Insight Remote Support oferuje szybsze rozwiązywanie problemów, ograniczając przestoje i minimalizując ryzyko poprzez całodobowe zdalne monitorowanie, diagnostykę i zapobieganie problemom. Oprócz pełnej gamy swoich serwerów i pamięci masowych HP wspiera wybrane serwery IBM i Dell, system Sun Solaris na serwerach HP ProLiant oraz sieci telefoniczne IP firmy Cisco.
- Usługa HP Data Center Training Symposium zwiększa wydajność personelu za sprawą indywidualnie opracowanego planu szkoleniowego.
- Usługa HP Active Chat zapewnia szybsze rozwiązywanie problemów poprzez możliwość porozmawiania w czasie rzeczywistym z konsultantem za pośrednictwem strony internetowej na tematy dotyczące wybranych serwerów i pamięci masowych HP.

Usługi pozwalające na analizowanie środowisk informatycznych, zaprojektowane z myślą o centrach danych o powierzchni nie większej niż 500 metrów kwadratowych pozwalają na zwiększenie mocy obliczeniowej przy jednoczesnym ograniczeniu kosztów energii.

- Usługa Infrastructure Condition and Capacity Analysis for Smaller Footprints Assessment pomaga klientom zidentyfikować zagrożenia i potrzeby związane z mocą obliczeniową oraz zrozumieć, co muszą zrobić, aby wprowadzić pozytywne zmiany.
- Usługa Basic Capacity Analysis for Smaller Footprints Assessment pomaga menedżerom ośrodków obliczeniowych w efektywniejszej alokacji zasobów, dostarczając ilościowych informacji o ich potencjale obliczeniowym i dostępności.
- Usługa Energy Efficiency Analysis for Smaller Footprints Assessment umożliwia klientom zmniejszenie zużycia energii w celu obniżenia kosztów oraz ograniczenia wpływu infrastruktury technologicznej na środowisko naturalne.

HP uprościł proces nabywania usług technologicznych przez małe i średnie przedsiębiorstwa, aby pomóc im w lepszym zarządzaniu ograniczonymi zasobami oraz czerpaniu korzyści biznesowych z infrastruktury technologicznej. Jednostki usług HP maksymalizują zwrot z inwestycji technologicznych i wspomagają rozwój biznesowy.

Do menu 90 usług HP doszła usługa instalowania aktualizacji wbudowanego oprogramowania serwerów, internetowe seminaria techniczne, kontrola kondycji wirtualnej biblioteki taśm VTL oraz usługa aktualizacji LeftHand SAN/iQ.

Źródło: HP
Skomentuj na forum