Virtual-IT.pl - wirtualizacja cloud computing storage SDx data center

15 najlepiej płatnych certyfikacji w 2016 roku
15 najlepiej płatnych certyfikacji w 2016 roku

Certyfikacja wśród specjalistów z branży IT jest elementem często pożądanym przez pracodawców. By aktywnie uczestniczyć w rynku pracy, należy stale podnosić swoje kwalifikacje. Odpowiednie certyfikaty idąc w parze z posiadanymi i rozwijanymi umiejętnościami oraz determinacja związana ze zdobywaniem wiedzy, niejednok...

Czytaj więcej...

Pięć głównych zasad zarządzania danymi
Pięć głównych zasad zarządzania danymi

Obecnie centralnym elementem każdej działalności biznesowej są dane. Firmy chcą z nich aktywnie korzystać bez względu na miejsce, w którym dane te są przechowywane. W przemówieniu inaugurującym konferencję Commvault GO 2016, Robert Hammer, prezes i dyrektor generalny firmy Commvault, przedstawił pięć podstawowych za...

Czytaj więcej...

Altaro VM Backup dla dostawców usług IT!
Altaro VM Backup dla dostawców usług IT!

Altaro Software, dostawca rozwiązań do tworzenia kopii zapasowych, znany głównie ze swojego flagowego produktu VM Backup, pozwalającego na tworzenie kopii zapasowych maszyn wirtualnych działających w środowisku Microsoft Hyper-V i VMware vSphere, udostępnił portal online, zbudowany specjalnie z myślą o dostawcach us...

Czytaj więcej...

Altaro VM Backup 6 dla Hyper-V i VMware - przegląd i instalacja (cz. 1)
Altaro VM Backup 6 dla Hyper-V i VMware - przegląd i instalacja (cz. 1)

Wraz z rozwojem technologii wirtualizacji i wynikającymi z tego zmianami krajobrazu środowisk IT, zmienia się podejście do ochrony danych. Z wirtualizacją przegrało wiele rozwiązań zaprojektowanych z myślą o środowiskach fizycznych. Na rynku pojawiły się nowe rozwiązania, opracowane z myślą o środowiskach wirtualnyc...

Czytaj więcej...

#VeeamON2017 - Rozszerzenie platformy Veeam Availability
#VeeamON2017 - Rozszerzenie platformy Veeam Availability

Firma Veeam Software, w trakcie konferencji VeeamON 2017, poinformowała o rozszerzeniu platformy Veeam ‘Always-On Cloud’ Availability Platform o nowy framework Universal Storage API oraz rozszerzenie ekosystemu partnerów strategicznych.

Czytaj więcej...

Czy ufamy chmurze? - Raport Intel Security
Czy ufamy chmurze? - Raport Intel Security

Tylko jedna trzecia (34%) osób przebadanych w ramach nowego projektu Intel Security uznała, że członkowie najwyższego kierownictwa w ich organizacjach w pełni rozumieją kwestie bezpieczeństwa chmury obliczeniowej. Kompletne wyniki ankiety wskazują na ogromną, wręcz krytyczną potrzebę zwiększania poziomu zaufania do ...

Czytaj więcej...

Aktualności

HP zwiększa wydajność centrów danych

HPZ myślą o małych i średnich centrach danych HP wprowadził szereg usług, które zwiększają wydajność, umożliwiają elastyczniejsze wykorzystanie budżetu IT i gwarantują spełnienie wymagań w zakresie poziomu usług.


Dzięki ofercie, właściciele małych i średnich centrów danych mogą zmaksymalizować zwrot z inwestycji i szybko wprowadzać zmiany bez konieczności zatrudniania dodatkowego personelu. Usługi upraszczają zarządzanie środowiskami heterogenicznymi, pozwalając klientom wykorzystać innowacyjne modele dostarczania usług, takich jak wirtualizacja i cloud computing.

"Zespoły w centrach danych mają do czynienia z coraz większymi i bardziej złożonymi środowiskami, zwłaszcza kiedy wdrażają wirtualizację z wykorzystaniem różnych platform i systemów operacyjnych. Problemy te nasilają się w firmach z małymi i średnimi centrami danych, które dysponują ograniczonym budżetem i personelem. Aby ograniczyć ryzyko i uzyskać lepsze wyniki finansowe, organizacje powinny przyjąć takie podejście do wydajności operacyjnej, które uwzględnia całe środowisko" - powiedział Ron Silliman, starszy analityk w firmie Gartner, Inc.

Potrzeba stałej dostępności współdzielonych i zwirtualizowanych zasobów technologicznych oznacza nacisk na szybkość, efektywność i całodobową dyspozycyjność. HP dostarcza usługi, które pomagają klientom zyskać ściślejszą kontrolę i lepszy wgląd w każdą z możliwości wsparcia w skali całego środowiska.

- Usługi HP Multivendor Support Services (MVSS) pomagają klientom zwiększyć poziom usług i ograniczyć złożoność zarządzania heterogenicznymi środowiskami technologicznymi.
- Usługa HP Insight Remote Support oferuje szybsze rozwiązywanie problemów, ograniczając przestoje i minimalizując ryzyko poprzez całodobowe zdalne monitorowanie, diagnostykę i zapobieganie problemom. Oprócz pełnej gamy swoich serwerów i pamięci masowych HP wspiera wybrane serwery IBM i Dell, system Sun Solaris na serwerach HP ProLiant oraz sieci telefoniczne IP firmy Cisco.
- Usługa HP Data Center Training Symposium zwiększa wydajność personelu za sprawą indywidualnie opracowanego planu szkoleniowego.
- Usługa HP Active Chat zapewnia szybsze rozwiązywanie problemów poprzez możliwość porozmawiania w czasie rzeczywistym z konsultantem za pośrednictwem strony internetowej na tematy dotyczące wybranych serwerów i pamięci masowych HP.

Usługi pozwalające na analizowanie środowisk informatycznych, zaprojektowane z myślą o centrach danych o powierzchni nie większej niż 500 metrów kwadratowych pozwalają na zwiększenie mocy obliczeniowej przy jednoczesnym ograniczeniu kosztów energii.

- Usługa Infrastructure Condition and Capacity Analysis for Smaller Footprints Assessment pomaga klientom zidentyfikować zagrożenia i potrzeby związane z mocą obliczeniową oraz zrozumieć, co muszą zrobić, aby wprowadzić pozytywne zmiany.
- Usługa Basic Capacity Analysis for Smaller Footprints Assessment pomaga menedżerom ośrodków obliczeniowych w efektywniejszej alokacji zasobów, dostarczając ilościowych informacji o ich potencjale obliczeniowym i dostępności.
- Usługa Energy Efficiency Analysis for Smaller Footprints Assessment umożliwia klientom zmniejszenie zużycia energii w celu obniżenia kosztów oraz ograniczenia wpływu infrastruktury technologicznej na środowisko naturalne.

HP uprościł proces nabywania usług technologicznych przez małe i średnie przedsiębiorstwa, aby pomóc im w lepszym zarządzaniu ograniczonymi zasobami oraz czerpaniu korzyści biznesowych z infrastruktury technologicznej. Jednostki usług HP maksymalizują zwrot z inwestycji technologicznych i wspomagają rozwój biznesowy.

Do menu 90 usług HP doszła usługa instalowania aktualizacji wbudowanego oprogramowania serwerów, internetowe seminaria techniczne, kontrola kondycji wirtualnej biblioteki taśm VTL oraz usługa aktualizacji LeftHand SAN/iQ.

Źródło: HP
Skomentuj na forum