Virtual-IT.pl - data center cloud computing SDx AI storage network cybersecurity

Chcielibyśmy, żeby chmura…, czyli oczekiwania wobec dostawcy
Chcielibyśmy, żeby chmura…, czyli oczekiwania wobec dostawcy

Wyniki badania PMR dla Polskiej Chmury wskazują, że ponad 2/3 firm korzysta z rozwiązań chmurowych, a około 1/3 jest w trakcie ich wdrażania. Tym samym chmura to już stały element ekosystemu i działalności przedsiębiorstw w Polsce. Rynek ten dojrzał i firmy szukają w chmurze korzyści oraz rozwiązań dopasowanych wprost ...

Czytaj więcej...

Integracja AIOps w kompleksowym monitorowaniu IT: Site24x7
Integracja AIOps w kompleksowym monitorowaniu IT: Site24x7

Środowiska IT stają się coraz bardziej rozbudowane. Firmy korzystają z infrastruktury on-premise jak również z rozwiązań chmurowych, często z wielu chmur (multicloud). W takiej sytuacji kluczem dla zapewnienia niezawodnego działania systemów IT jest monitoring infrastruktury. Właściwe rozwiązanie do monit...

Czytaj więcej...

Brak wykwalifikowanej kadry i starzejące się systemy główną barierą cyfryzacji
Brak wykwalifikowanej kadry i starzejące się systemy główną barierą cyfryzacji

Według opublikowanego przez Veeam raportu Data Protection Trends Report 2022, największym wyzwaniem dla firm związanym z cyfryzacją są braki wykwalifikowanej kadry IT i starzejące się systemy. Aż 1/3 przedsiębiorstw w razie awarii i braku dostępu do zasobów planuje przywracać działanie serwerów w trybie r...

Czytaj więcej...

FRITZ!Box 6850 5G - router gotowy na sieć piątej generacji
FRITZ!Box 6850 5G - router gotowy na sieć piątej generacji

Przed kilkoma tygodniami w skromnych progach naszej Virtual-nej redakcji pojawiła się przesyłka zawierająca router FRITZ!Box 6850 5G od firmy AVM. Router wprowadzony na rynek latem ubiegłego roku, za pomocą wbudowanego modemu obsługuje zakresy 5G w paśmie poniżej 6 GHz, a także LTE Advanced Pro we wszystkich obecnie wy...

Czytaj więcej...

Historia oszukiwania ludzi przez sztuczną inteligencję
Historia oszukiwania ludzi przez sztuczną inteligencję

Wraz z rozwojem nowoczesnych technologii rozwijają się również złośliwe schematy. Od niedawna do długiej listy oszustw dołączyła sztuczna inteligencja (Artificial Intelligence, AI). Wykorzystanie technologii sztucznej inteligencji i uczenia maszynowego (Machine Learning, ML) przenosi phishing i inne oszustwa cyb...

Czytaj więcej...

Broadcom upraszcza ofertę i model licencjonowania VMware
Broadcom upraszcza ofertę i model licencjonowania VMware

W ciągu ostatnich dwóch lat firma VMware podejmowała wysiłki mające na celu uproszczenie swojego portfolio rozwiązań i przejście z modelu licencji wieczystych na model subskrypcji, który branża przyjęła już jako standard korzystania z chmury. Firma zaznaczyła, że takie zmiany przyniosą klientom większe ko...

Czytaj więcej...

Aktualności

VMware chce wspierać wdrożenia Kubernetes - #VMworld2019

VMware KubernetesPodczas konferencji VMworld 2019 US w San Francisco firma VMware ogłosiła plan wsparcia wdrożeń oprogramowania Kubernetes w przedsiębiorstwach. Adaptację kontenerów wesprzeć ma nowe rozwiązanie - VMware Tanzu. Dzięki niemu firmy będą mogły budować nowoczesne aplikacje w kontenerach Kubernetes i zarządzać nimi z poziomu jednego interfejsu. Konteneryzację biznesowych aplikacji wesprzeć ma także Project Pacific. Jego celem jest integracja kontenerów i wirtualnych maszyn w ramach VMware vSphere.

W ciągu ostatnich 40 lat na świecie powstało ponad 500 mln programów i systemów IT. Tylko następne pięć lat przyniesie nam tyle samo natywnie chmurowych aplikacji biznesowych. Wszystkie będą rozwijane i wdrażane na fundamencie środowisk multucloud, ale różne potrzeby biznesu potrzebują znacznie bardziej różnorodnych środowisk produkcyjnych. Kontenery Kubernetes są odpowiedzią. Zdaniem ekspertów przedsiębiorstwa muszą jak najlepiej wykorzystać natywną infrastrukturę Kubernetes i chmury, aby zasadniczo zmienić sposób, w jaki budują, uruchamiają i zarządzają nowoczesnymi aplikacjami.

"Przedsiębiorstwa muszą znaleźć równowagę pomiędzy wsparciem dla istniejących już aplikacji biznesowych a aplikacjami natywnie chmurowymi. Potrzebują partnera, który przeprowadzi ich przez proces transformacji, pozwoli oswoić się ze zmianą, ale w poszanowaniu tego, co już zostało już stworzone Project Pacific połączy możliwości Kubernetes bezpośrednio z maszynami wirtualnymi działającymi na bazie VMware vSphere, aby umożliwić klientom uruchamianie kontenerów równolegle z maszynami wirtualnymi na zaufanej platformie. A dzięki VMware Tanzu nasi klienci będą mogli zarządzać rosnącą adaptacją kontenerów Kubernetes w różnych środowiskach z jednego punktu kontrolnego, zapewniając sobie całkowitą kontrolę nad politykami i bezpieczeństwem IT" - mówi Raghu Raghuram, dyrektor operacyjny ds. produktów i usług chmurowych w VMware.

Konteneryzacja według VMware
VMware konsekwentnie rozszerza swoje portfolio produktowe o konteneryzację, aby pomóc firmom lepiej projektować i wdrażać nowoczesne, natywnie chmurowe aplikacje. Najnowsze rozwiązania mają stanowić istotne wsparcie i pozwalają na zarządzanie klastrami Kubernetes z poziomu jednego interfejsu, ale nowa oferta to znacznie więcej.

Project Pacific ma umożliwić wdrożenia kontenerów Kubernetes w integracji z VMware vSphere. Zagwarantuje przedsiębiorstwom przyspieszenie rozwoju i działania nowoczesnych aplikacji na VMware vSphere, przy jednoczesnym wykorzystaniu istniejących już technologii, narzędzi i zestawów umiejętności.

Project Pacific zapewni firmom następujące możliwości:
• vSphere w parze z Kubernetes - Project Pacific zintegruje kontenery Kubernetes z vSphere na poziomie jednej platformy zarządzającej, a także połączy maszyny wirtualne i kontenery za pomocą nowych natywnych modułów ESXi, które są wysoce wydajne, łatwe do zabezpieczenia i dalszej eksploatacji. Ponadto Project Pacific dostarczy natywną sieć wirtualną obejmującą maszyny wirtualne i kontenery.
• Aplikacje w centrum uwagi - Project Pacific umożliwi programistom kontrolę polityk na poziomie aplikacji. Działy IT będą miały z kolei ujednolicony dostęp do danych dotyczących wydajności klastrów Kubernetes, kontenerów i maszyn wirtualnych z poziomu vCenter Server.
• Współpraca na linii IT/programiści - administratorzy IT będą mogli używać narzędzi vSphere do dostarczania klastrów Kubernetes programistom, którzy mogą następnie korzystać z interfejsów API Kubernetes w celu uzyskania dostępu do infrastruktury wirtualnej SDDC. Dzięki Project Pacific zarówno programiści, jak i specjaliści IT zyskają spójny wgląd w prowadzone projekty i działania na poziomie całego biznesu.
• Wsparcie sztucznej inteligencji i uczenia maszynowego - VMware przejął niedawno firmę Bitfusion, aby pomóc przedsiębiorstwom w bardziej efektywnym korzystaniu z technologii SI w środowiskach chmury hybrydowej.

Multicloud w świecie kontenerów
Podczas VMworld 2019 VMware zaprezentował również technologię Tanzu Mission Control. To platforma, której celem jest zapewnić przedsiębiorstwom kontrolę nad wszystkimi ich klastrami Kubernetes, niezależnie od ich miejsca przechowywania, czy są to maszyny vSphere, chmura publiczna czy usługi zarządzane. Tanzu Mission Control oferuje szeroki zestaw funkcji opartych na rozszerzonym portfolio produktów VMware i projektach open source:
• Zwiększona widoczność klastrów Kubernetes - Tanzu Mission Control umożliwi administratorom IT lepszą i dokładniejszą ocenę wydajności poszczególnych klastrów Kubernetes. Klienci, którzy potrzebują sprawniejszych narzędzi diagnostycznych będą mogli połączyć Tanzu Mission Control  z oprogramowaniem Wavefront.
• Kontrola procedur i polityk - Tanzu Mission Control ułatwi działom IT elastyczne wdrażanie wcześniej zapisanych polityk dotyczących dostępu, tworzenia kopii zapasowych, bezpieczeństwa i przypisywanie ich do poszczególnych klastrów lub flot klastrów obejmujących konkretne środowiska IT.
• Swoboda wyboru dla programistów - Tanzu Mission Control umożliwi programistom dostęp do zasobów poprzez wirtualne obszary robocze oparte na interfejsach API Kubernetes.

"Przedsiębiorstwa coraz częściej wdrażają środowiska skonteneryzowane, ale większość jest na wczesnym etapie tej drogi. Kubernetes może pomóc organizacjom osiągnąć spójność systemową i przyspieszyć pracę programistów na różnych infrastrukturach. Dzisiaj należy jednak pamiętać, że firmy wymagają również skutecznych możliwości kontroli i mechanizmów bezpieczeństwa. Opierając się na przejęciach głównych kontenerowych graczy VMware wyznaczyło sobie dziś pozycję lidera na szybko rozwijającym się rynku tego typu rozwiązań" - podsumowuje ostatnie ogłoszenia VMware Jay Lyman, analityk w 451 Research.

Źródło: VMware

Logowanie i rejestracja