Virtual-IT.pl - wirtualizacja cloud computing storage SDx data center
Altaro VM Backup

Altaro VM Backup 7.5 z backupem do chmury Azure
Altaro VM Backup 7.5 z backupem do chmury Azure

Firma Altaro zaktualizowała swoje flagowe rozwiązanie - Altaro VM Backup - przeznaczone do tworzenia kopii zapasowych maszyn wirtualnych działających pod kontrolą hypervisorów Microsoft Hyper-V oraz VMware vSphere/ESXi. W nowej wersji Altaro VM Backup v7.5 wprowadzono wsparcie dla składowania kopii zapasowych w ...

Czytaj więcej...

Bezpieczeństwo IT - w chmurze czy lokalnie?
Bezpieczeństwo IT - w chmurze czy lokalnie?

Jak wskazuje Gartner jednym z głównych trendów w gospodarce światowej jest dziś Cloud Shift, czyli coraz silniejszy nacisk na wykorzystanie chmury obliczeniowej. Analitycy tej firmy twierdzą, że do 2020 roku niewykorzystywanie chmury będzie w przedsiębiorstwach zjawiskiem tak rzadkim, jak obecnie brak dos...

Czytaj więcej...

15 najlepiej płatnych certyfikacji w 2016 roku
15 najlepiej płatnych certyfikacji w 2016 roku

Certyfikacja wśród specjalistów z branży IT jest elementem często pożądanym przez pracodawców. By aktywnie uczestniczyć w rynku pracy, należy stale podnosić swoje kwalifikacje. Odpowiednie certyfikaty idąc w parze z posiadanymi i rozwijanymi umiejętnościami oraz determinacja związana ze zdobywaniem wiedzy, niejednok...

Czytaj więcej...

Raport Veeam: ciągłość działania usług IT poważnym wyzwaniem dla polskich firm
Raport Veeam: ciągłość działania usług IT poważnym wyzwaniem dla polskich firm

Badanie firmy Veeam Software, innowacyjnego dostawcy rozwiązań, które zapewniają stałą dostępność na potrzeby przedsiębiorstw działających non stop (Availability for the Always-On Enterprise), pokazuje, że ponad połowa organizacji w Polsce zmaga się z przystosowaniem firmowej infrastruktury do wymogów now...

Czytaj więcej...

Czy ufamy chmurze? - Raport Intel Security
Czy ufamy chmurze? - Raport Intel Security

Tylko jedna trzecia (34%) osób przebadanych w ramach nowego projektu Intel Security uznała, że członkowie najwyższego kierownictwa w ich organizacjach w pełni rozumieją kwestie bezpieczeństwa chmury obliczeniowej. Kompletne wyniki ankiety wskazują na ogromną, wręcz krytyczną potrzebę zwiększania poziomu zaufania do ...

Czytaj więcej...

#VeeamON2017 - Rozszerzenie platformy Veeam Availability
#VeeamON2017 - Rozszerzenie platformy Veeam Availability

Firma Veeam Software, w trakcie konferencji VeeamON 2017, poinformowała o rozszerzeniu platformy Veeam ‘Always-On Cloud’ Availability Platform o nowy framework Universal Storage API oraz rozszerzenie ekosystemu partnerów strategicznych.

Czytaj więcej...

Aktualności

Fujitsu ułatwia wirtualizacje firmom sektora SMB

FujitsuFujitsu powołuje inicjatywę „My Very First Hyper-V” pozwalającą małym i średnim firmom korzystać z zalet wirtualizacji serwerów.


Program „My Very First Hyper-V” obejmujący sprzęt i oprogramowanie, może stanowić punkt wyjścia do wirtualizacji serwerów. Oferuje firmom sektora SMB niedrogie, łatwe w zarządzaniu rozwiązanie umożliwiające znaczne obniżenie kosztów stałych i operacyjnych oraz zwiększenie elastyczności i dostępności systemów.

Ta wspólna inicjatywa firm Fujitsu i Microsoft Corporation ma na celu zapewnienie pomocy małym i średnim firmom w jak najlepszym wykorzystaniu inwestycji w sprzęt informatyczny i oprogramowanie. „My Very First Hyper-V” zapewnia ochronę inwestycji dzięki wykorzystaniu najnowszych serwerów Fujitsu PRIMERGY x86 i dyskowych systemów pamięci masowej ETERNUS DX jako elastycznej, łatwej do rozbudowania platformy wdrażania nowej, zwirtualizowanej infrastruktury informatycznej opartej na technologii wirtualizacji Microsoft Hyper-V Server 2008 R2 i zarządzanej z wykorzystaniem programu Microsoft System Center Virtual Machine Manager 2008 R2.

Wirtualizacja serwerów to efektywny sposób wykorzystania i zoptymalizowania wydajności i sprawności przetwarzania danych w skali całego przedsiębiorstwa oraz ograniczenia kosztów zasilania i administrowania. Przejście na wirtualizację i używanie mniejszej liczby lepiej wykorzystywanych serwerów w środowisku Hyper-V umożliwia małym i średnim firmom obniżenie kosztów sprzętu i prądu oraz kosztów operacyjnych.

„Microsoft stawia sobie za cel dostarczanie produktów i rozwiązań, które ułatwiają małym i średnim firmom osiąganie sukcesów i obniżanie kosztów. Wiele z tych firm zdaje sobie sprawę z efektywności i elastyczności, jakie zapewnia wirtualizacja, ale ma opory przed jej wdrożeniem, ponieważ obawia się wysokich kosztów i złożoności. Poprzez inicjatywę „My Very First Hyper-V”

Fujitsu i Microsoft ułatwiają małym i średnim firmom postawienie pierwszego kroku z wykorzystaniem ekonomicznej platformy wirtualizacji oferującej funkcje korporacyjne, takie jak migracja w trakcie pracy, oraz składniki, które dobrze ze sobą współpracują” - powiedział Bill Laing, wiceprezes Microsoft, szef działu serwerów i rozwiązań Windows (Windows Server and Solutions).

System My Very First Hyper-V, dostępny u autoryzowanych partnerów handlowych Fujitsu, daje możliwość wyboru dodatkowych składników w zależności od indywidualnych potrzeb klienta. Podstawowe składniki to sprawdzone, niezawodne serwery Fujitsu PRIMERGY x86 z technologią wirtualizacji Intela, dyskowe urządzenia pamięci masowej z serii Fujitsu ETERNUS DX oraz system operacyjny Microsoft Windows Server 2008 R2 z hypervisorem Hyper-V, umożliwia "migrację na żywo" (Live Migration) w trakcie pracy. Fujitsu to pierwszy na świecie dostawca, który oferuje wersję OEM centralnej konsoli zarządzania Microsoft System Center Virtual Machine Manager 2008 R2 Workgroup Edition (SCVMM WGE). Dzięki SCVMM WGE małe i średnie firmy mogą efektywnie i w łatwy sposób administrować zwirtualizowanym środowiskiem.

„Chociaż wirtualizacja jest coraz łatwiej dostępna dla małych i średnich firm, nie zawsze jest tak prosta i tania, jak wiele z nich by sobie życzyło. Inicjatywa ‘My Very First Hyper-V’ daje małym i średnim firmom pewność, że otrzymują funkcjonalne, skalowane i niezawodne rozwiązanie umożliwiające szybkie zwirtualizowanie serwerów za przystępną cenę, z wyraźną i prostą perspektywą rozbudowy w przyszłości” - mówi Jens-Peter Seick, wiceprezes działu serwerów x86 w firmie Fujitsu Technology Solutions.

Więcej informacji o inicjatywie „My Very First Hyper-V” można znaleźć pod adresem http://ts.fujitsu.com/hyper-v.

Klienci mogą już zamawiać „My Very First Hyper-V” u dystrybutorów i partnerów handlowych uczestniczących w tym programie. Partnerzy Fujitsu mogą także wybierać zestawy elementów najlepiej odpowiadające potrzebom klientów oraz uczestniczyć w szkoleniach technicznych i otrzymywać z Fujitsu dostosowane materiały pomocne przy sprzedaży.

Źródło: Fujitsu
Skomentuj na forum

 

Logowanie i rejestracja