Virtual-IT.pl - wirtualizacja cloud computing storage SDx data center

Czy ufamy chmurze? - Raport Intel Security
Czy ufamy chmurze? - Raport Intel Security

Tylko jedna trzecia (34%) osób przebadanych w ramach nowego projektu Intel Security uznała, że członkowie najwyższego kierownictwa w ich organizacjach w pełni rozumieją kwestie bezpieczeństwa chmury obliczeniowej. Kompletne wyniki ankiety wskazują na ogromną, wręcz krytyczną potrzebę zwiększania poziomu zaufania do ...

Czytaj więcej...

Altaro VM Backup 6 dla Hyper-V i VMware - przegląd i instalacja (cz. 1)
Altaro VM Backup 6 dla Hyper-V i VMware - przegląd i instalacja (cz. 1)

Wraz z rozwojem technologii wirtualizacji i wynikającymi z tego zmianami krajobrazu środowisk IT, zmienia się podejście do ochrony danych. Z wirtualizacją przegrało wiele rozwiązań zaprojektowanych z myślą o środowiskach fizycznych. Na rynku pojawiły się nowe rozwiązania, opracowane z myślą o środowiskach wirtualnyc...

Czytaj więcej...

15 najlepiej płatnych certyfikacji w 2016 roku
15 najlepiej płatnych certyfikacji w 2016 roku

Certyfikacja wśród specjalistów z branży IT jest elementem często pożądanym przez pracodawców. By aktywnie uczestniczyć w rynku pracy, należy stale podnosić swoje kwalifikacje. Odpowiednie certyfikaty idąc w parze z posiadanymi i rozwijanymi umiejętnościami oraz determinacja związana ze zdobywaniem wiedzy, niejednok...

Czytaj więcej...

Altaro VM Backup dla dostawców usług IT!
Altaro VM Backup dla dostawców usług IT!

Altaro Software, dostawca rozwiązań do tworzenia kopii zapasowych, znany głównie ze swojego flagowego produktu VM Backup, pozwalającego na tworzenie kopii zapasowych maszyn wirtualnych działających w środowisku Microsoft Hyper-V i VMware vSphere, udostępnił portal online, zbudowany specjalnie z myślą o dostawcach us...

Czytaj więcej...

#VeeamON2017 - Rozszerzenie platformy Veeam Availability
#VeeamON2017 - Rozszerzenie platformy Veeam Availability

Firma Veeam Software, w trakcie konferencji VeeamON 2017, poinformowała o rozszerzeniu platformy Veeam ‘Always-On Cloud’ Availability Platform o nowy framework Universal Storage API oraz rozszerzenie ekosystemu partnerów strategicznych.

Czytaj więcej...

Pięć głównych zasad zarządzania danymi
Pięć głównych zasad zarządzania danymi

Obecnie centralnym elementem każdej działalności biznesowej są dane. Firmy chcą z nich aktywnie korzystać bez względu na miejsce, w którym dane te są przechowywane. W przemówieniu inaugurującym konferencję Commvault GO 2016, Robert Hammer, prezes i dyrektor generalny firmy Commvault, przedstawił pięć podstawowych za...

Czytaj więcej...

Aktualności

Fujitsu ułatwia wirtualizacje firmom sektora SMB

FujitsuFujitsu powołuje inicjatywę „My Very First Hyper-V” pozwalającą małym i średnim firmom korzystać z zalet wirtualizacji serwerów.


Program „My Very First Hyper-V” obejmujący sprzęt i oprogramowanie, może stanowić punkt wyjścia do wirtualizacji serwerów. Oferuje firmom sektora SMB niedrogie, łatwe w zarządzaniu rozwiązanie umożliwiające znaczne obniżenie kosztów stałych i operacyjnych oraz zwiększenie elastyczności i dostępności systemów.

Ta wspólna inicjatywa firm Fujitsu i Microsoft Corporation ma na celu zapewnienie pomocy małym i średnim firmom w jak najlepszym wykorzystaniu inwestycji w sprzęt informatyczny i oprogramowanie. „My Very First Hyper-V” zapewnia ochronę inwestycji dzięki wykorzystaniu najnowszych serwerów Fujitsu PRIMERGY x86 i dyskowych systemów pamięci masowej ETERNUS DX jako elastycznej, łatwej do rozbudowania platformy wdrażania nowej, zwirtualizowanej infrastruktury informatycznej opartej na technologii wirtualizacji Microsoft Hyper-V Server 2008 R2 i zarządzanej z wykorzystaniem programu Microsoft System Center Virtual Machine Manager 2008 R2.

Wirtualizacja serwerów to efektywny sposób wykorzystania i zoptymalizowania wydajności i sprawności przetwarzania danych w skali całego przedsiębiorstwa oraz ograniczenia kosztów zasilania i administrowania. Przejście na wirtualizację i używanie mniejszej liczby lepiej wykorzystywanych serwerów w środowisku Hyper-V umożliwia małym i średnim firmom obniżenie kosztów sprzętu i prądu oraz kosztów operacyjnych.

„Microsoft stawia sobie za cel dostarczanie produktów i rozwiązań, które ułatwiają małym i średnim firmom osiąganie sukcesów i obniżanie kosztów. Wiele z tych firm zdaje sobie sprawę z efektywności i elastyczności, jakie zapewnia wirtualizacja, ale ma opory przed jej wdrożeniem, ponieważ obawia się wysokich kosztów i złożoności. Poprzez inicjatywę „My Very First Hyper-V”

Fujitsu i Microsoft ułatwiają małym i średnim firmom postawienie pierwszego kroku z wykorzystaniem ekonomicznej platformy wirtualizacji oferującej funkcje korporacyjne, takie jak migracja w trakcie pracy, oraz składniki, które dobrze ze sobą współpracują” - powiedział Bill Laing, wiceprezes Microsoft, szef działu serwerów i rozwiązań Windows (Windows Server and Solutions).

System My Very First Hyper-V, dostępny u autoryzowanych partnerów handlowych Fujitsu, daje możliwość wyboru dodatkowych składników w zależności od indywidualnych potrzeb klienta. Podstawowe składniki to sprawdzone, niezawodne serwery Fujitsu PRIMERGY x86 z technologią wirtualizacji Intela, dyskowe urządzenia pamięci masowej z serii Fujitsu ETERNUS DX oraz system operacyjny Microsoft Windows Server 2008 R2 z hypervisorem Hyper-V, umożliwia "migrację na żywo" (Live Migration) w trakcie pracy. Fujitsu to pierwszy na świecie dostawca, który oferuje wersję OEM centralnej konsoli zarządzania Microsoft System Center Virtual Machine Manager 2008 R2 Workgroup Edition (SCVMM WGE). Dzięki SCVMM WGE małe i średnie firmy mogą efektywnie i w łatwy sposób administrować zwirtualizowanym środowiskiem.

„Chociaż wirtualizacja jest coraz łatwiej dostępna dla małych i średnich firm, nie zawsze jest tak prosta i tania, jak wiele z nich by sobie życzyło. Inicjatywa ‘My Very First Hyper-V’ daje małym i średnim firmom pewność, że otrzymują funkcjonalne, skalowane i niezawodne rozwiązanie umożliwiające szybkie zwirtualizowanie serwerów za przystępną cenę, z wyraźną i prostą perspektywą rozbudowy w przyszłości” - mówi Jens-Peter Seick, wiceprezes działu serwerów x86 w firmie Fujitsu Technology Solutions.

Więcej informacji o inicjatywie „My Very First Hyper-V” można znaleźć pod adresem http://ts.fujitsu.com/hyper-v.

Klienci mogą już zamawiać „My Very First Hyper-V” u dystrybutorów i partnerów handlowych uczestniczących w tym programie. Partnerzy Fujitsu mogą także wybierać zestawy elementów najlepiej odpowiadające potrzebom klientów oraz uczestniczyć w szkoleniach technicznych i otrzymywać z Fujitsu dostosowane materiały pomocne przy sprzedaży.

Źródło: Fujitsu
Skomentuj na forum