Virtual-IT.pl - data center cloud computing SDx AI storage network cybersecurity

Broadcom upraszcza ofertę i model licencjonowania VMware
Broadcom upraszcza ofertę i model licencjonowania VMware

W ciągu ostatnich dwóch lat firma VMware podejmowała wysiłki mające na celu uproszczenie swojego portfolio rozwiązań i przejście z modelu licencji wieczystych na model subskrypcji, który branża przyjęła już jako standard korzystania z chmury. Firma zaznaczyła, że takie zmiany przyniosą klientom większe ko...

Czytaj więcej...

Chcielibyśmy, żeby chmura…, czyli oczekiwania wobec dostawcy
Chcielibyśmy, żeby chmura…, czyli oczekiwania wobec dostawcy

Wyniki badania PMR dla Polskiej Chmury wskazują, że ponad 2/3 firm korzysta z rozwiązań chmurowych, a około 1/3 jest w trakcie ich wdrażania. Tym samym chmura to już stały element ekosystemu i działalności przedsiębiorstw w Polsce. Rynek ten dojrzał i firmy szukają w chmurze korzyści oraz rozwiązań dopasowanych wprost ...

Czytaj więcej...

FRITZ!Box 6850 5G - router gotowy na sieć piątej generacji
FRITZ!Box 6850 5G - router gotowy na sieć piątej generacji

Przed kilkoma tygodniami w skromnych progach naszej Virtual-nej redakcji pojawiła się przesyłka zawierająca router FRITZ!Box 6850 5G od firmy AVM. Router wprowadzony na rynek latem ubiegłego roku, za pomocą wbudowanego modemu obsługuje zakresy 5G w paśmie poniżej 6 GHz, a także LTE Advanced Pro we wszystkich obecnie wy...

Czytaj więcej...

Integracja AIOps w kompleksowym monitorowaniu IT: Site24x7
Integracja AIOps w kompleksowym monitorowaniu IT: Site24x7

Środowiska IT stają się coraz bardziej rozbudowane. Firmy korzystają z infrastruktury on-premise jak również z rozwiązań chmurowych, często z wielu chmur (multicloud). W takiej sytuacji kluczem dla zapewnienia niezawodnego działania systemów IT jest monitoring infrastruktury. Właściwe rozwiązanie do monit...

Czytaj więcej...

Brak wykwalifikowanej kadry i starzejące się systemy główną barierą cyfryzacji
Brak wykwalifikowanej kadry i starzejące się systemy główną barierą cyfryzacji

Według opublikowanego przez Veeam raportu Data Protection Trends Report 2022, największym wyzwaniem dla firm związanym z cyfryzacją są braki wykwalifikowanej kadry IT i starzejące się systemy. Aż 1/3 przedsiębiorstw w razie awarii i braku dostępu do zasobów planuje przywracać działanie serwerów w trybie r...

Czytaj więcej...

Historia oszukiwania ludzi przez sztuczną inteligencję
Historia oszukiwania ludzi przez sztuczną inteligencję

Wraz z rozwojem nowoczesnych technologii rozwijają się również złośliwe schematy. Od niedawna do długiej listy oszustw dołączyła sztuczna inteligencja (Artificial Intelligence, AI). Wykorzystanie technologii sztucznej inteligencji i uczenia maszynowego (Machine Learning, ML) przenosi phishing i inne oszustwa cyb...

Czytaj więcej...

Aktualności

SAS usprawnia platformę analityczną

Analiza danychSAS zaprezentował aktualizacje dotyczące SAS Platform, które obejmują rozwiązania z zakresu sztucznej inteligencji, w obszarach uczenia maszynowego, rozpoznawania obrazu, przetwarzania języka naturalnego i innych technologii. Najnowsza wersja platformy analitycznej SAS pomaga firmom i specjalistom data science wykorzystać potencjał analityki, a także zautomatyzować część skomplikowanych zadań.

Firma niedawno ogłosiła, że zainwestuje miliard dolarów w sztucznę inteligencję. Ponadto SAS planuje rozwój oprogramowania umożliwiającego rozpoznawanie obrazu, aby ułatwić organizacjom analizę danych wizualnych.

"Wprowadzane przez nas innowacje, których przykłady można znaleźć w SAS Platform oraz innych rozwiązaniach SAS z zakresu sztucznej inteligencji, ułatwiają firmom, decydentom, a także specjalistom data science zmianę kierunku, w którym będą podążać ich organizacje" - mówi Jim Goodnight, Chief Executive Officer w SAS.

Najnowsza wersja SAS Platform pozwala na automatyzację złożonych zadań, niezbędnych do tworzenia modeli analitycznych najwyższej klasy. Czyszczenie i transformacja danych, wybór najlepszych zmiennych, tworzenie, porównywanie i wdrażanie modeli czy zmiana zadań, wszystkie te procesy zostały zautomatyzowane z wykorzystaniem najlepszych praktyk.

Operacjonalizacja analityki poprzez interpretację danych
SAS Platform automatycznie porównuje tysiące modeli analitycznych, aby wybrać ten, który będzie najbardziej pomocny w rozwiązaniu danego problemu biznesowego. Dzięki funkcji generowania języka naturalnego, wyniki analiz są prezentowane w przystępny sposób, co umożliwia ich łatwą interpretację i szybsze podejmowanie decyzji biznesowych niezależnie od wiedzy technologicznej użytkowników. Demokratyzacja analityki pozwala zarówno decydentom, jak i użytkownikom biznesowym wykorzystywać sztuczną inteligencję na równi ze specjalistami data science i ekspertami w dziedzinie analityki. Każdy użytkownik może zrozumieć, w jaki sposób wyniki zostały uzyskane.

Analityka i sztuczna inteligencja dla każdego

Nowości w systemie SAS Platform, które ułatwią wykorzystanie sztucznej inteligencji:
• Nowy poziom wglądu w dane - Osoby niebędące specjalistami z zakresu analityki otrzymują szczegółowy opis, w jaki sposób system uzyskał określone wyniki. SAS ułatwia użytkownikom biznesowym, specjalistom data science oraz ekspertom IT prace nad modelami i algorytmami analitycznymi. Wyższy poziom tej współpracy pozwala zbudować coraz większe zaufanie względem sztucznej inteligencji, co prowadzi do lepszej adaptacji rozwiazań AI oraz gwarantuje więcej korzyści biznesowych.
• Zwiększona możliwość interpretacji i zrozumienia modeli sztucznej inteligencji - Dzięki funkcji przetwarzania na język naturalny w platformie SAS, użytkownicy mogą automatycznie generować wyniki analiz, które są zrozumiałe nawet dla laika. Przykładowo ułatwia to zrozumienie dlaczego dana transakcja została oznaczona jako potencjalne nadużycie lub czemu dana grupa klientów stanowi najlepszy target kampanii marketingowej.
• Lepsze podejmowanie decyzji - SAS Platform gwarantuje płynną współpracę z innymi rozwiązaniami SAS, takimi jak SAS Intelligent Decisioning, co pozwala na automatyzację i zarządzanie procesem decyzyjnym w ramach przedsiębiorstwa.
• Otwarty interfejs programowania aplikacji (ang. API) - Deweloperzy mogą zastosować otwarty interfejs programowania aplikacji, aby uzyskać dostęp do danych oraz tworzyć oprogramowanie sieciowe na zamówienie. Pomoże to użytkownikom technicznym i biznesowym wykorzystać potencjał uczenia maszynowego, przetwarzania języka naturalnego oraz innych rozwiązań SAS z zakresu sztucznej inteligencji. Cały proces przebiega w sposób zautomatyzowany, bez potrzeby posiadania przez użytkowników wiedzy dotyczącej kodowania czy statystyki.
• Szerszy zakres informacji dostępny od ręki - Oprogramowanie, takie jak SAS Visual Investigator oraz nowe SAS Mobile Investigator zapewnia użytkownikom pracującym zdalnie dostęp do funkcjonalności operacyjnych oraz badawczych SAS Viya, uczenia maszynowego oraz innych technologii działających w oparciu o sztuczną inteligencję. Mogą oni uzyskać wgląd w informacje, takie jak dane wejściowe pochodzące z dokumentów tekstowych czy zdjęć, które są natychmiast uaktualniane w systemie z poziomu swoich urządzeń mobilnych. Dane czasu rzeczywistego mogą także zostać wykorzystane do aktualizacji modeli analitycznych i oceny ryzyka w oparciu o nowe informacje.

Skalowalna automatyzacja procesów decyzyjnych
W dzisiejszym dynamicznym, cyfrowym świecie biznes musi podejmować natychmiastowei i świadome decyzje. SAS Intelligent Decisioning łączy zarządzanie regułami biznesowymi, wykrywanie zdarzeń w czasie rzeczywistym, zarządzanie procesami decyzyjnymi oraz zaawansowaną analitykę.

Analityka w akcji
Wszystkie te innowacje stanowią część ogłoszonej niedawno miliardowej inwestycji SAS w rozwiązania z zakresu sztucznej inteligencji. Sprawi ona, że w ciągu najbliższych trzech lat firma znacząco rozwinie kluczowe obszary związane ze sztuczną inteligencją, uczeniem maszynowym, przetwarzaniem języka naturalnego oraz rozpoznawaniem obrazu. Umożliwi to stworzenie bardziej potężnych i zaawansowanych aplikacji analitycznych. SAS inwestuje także w programy edukacyjne, aby wyposażyć liderów biznesu i specjalistów data scientist w technologię i umiejętności potrzebne do efektywnego wykorzystania sztucznej inteligencji.

"W zbyt wielu firmach inicjatywy z zakresu sztucznej inteligencji są ciągle na etapie wstępnym. Organziacje nie posiadają wiedzy, aby wykonać krok dalej i zacząć wykorzystywać modele uczenia maszynowego do rozwoju biznesu. Tysiące wysoko wykwalifikowanych ekspertów SAS oraz specjalistów data scientist, pomaga klientom w budowaniu strategii, której celem jest zamiana danych w wiedzę. Prowadzone przez nas obszerne szkolenia umożliwiają budowanie umiejętności analitycznych w biznesie. Upraszaczamy naszą technologię, aby pomóc użytkownikom, niezależnie od poziomu ich zaawansowania technologicznego, wykorzystać potencjał sztucznej inteligencji i uczenia maszynowego" - tłumaczy Oliver Schabenberger, Executive Vice President, Chief Operating Officer oraz Chief Technology Officer w SAS.

Źródło: SAS Institute

Logowanie i rejestracja