Virtual-IT.pl - wirtualizacja cloud computing storage SDx data center

Altaro VM Backup 6 dla Hyper-V i VMware - przegląd i instalacja (cz. 1)
Altaro VM Backup 6 dla Hyper-V i VMware - przegląd i instalacja (cz. 1)

Wraz z rozwojem technologii wirtualizacji i wynikającymi z tego zmianami krajobrazu środowisk IT, zmienia się podejście do ochrony danych. Z wirtualizacją przegrało wiele rozwiązań zaprojektowanych z myślą o środowiskach fizycznych. Na rynku pojawiły się nowe rozwiązania, opracowane z myślą o środowiskach wirtualnyc...

Czytaj więcej...

Pięć głównych zasad zarządzania danymi
Pięć głównych zasad zarządzania danymi

Obecnie centralnym elementem każdej działalności biznesowej są dane. Firmy chcą z nich aktywnie korzystać bez względu na miejsce, w którym dane te są przechowywane. W przemówieniu inaugurującym konferencję Commvault GO 2016, Robert Hammer, prezes i dyrektor generalny firmy Commvault, przedstawił pięć podstawowych za...

Czytaj więcej...

Altaro VM Backup dla dostawców usług IT!
Altaro VM Backup dla dostawców usług IT!

Altaro Software, dostawca rozwiązań do tworzenia kopii zapasowych, znany głównie ze swojego flagowego produktu VM Backup, pozwalającego na tworzenie kopii zapasowych maszyn wirtualnych działających w środowisku Microsoft Hyper-V i VMware vSphere, udostępnił portal online, zbudowany specjalnie z myślą o dostawcach us...

Czytaj więcej...

#VeeamON2017 - Rozszerzenie platformy Veeam Availability
#VeeamON2017 - Rozszerzenie platformy Veeam Availability

Firma Veeam Software, w trakcie konferencji VeeamON 2017, poinformowała o rozszerzeniu platformy Veeam ‘Always-On Cloud’ Availability Platform o nowy framework Universal Storage API oraz rozszerzenie ekosystemu partnerów strategicznych.

Czytaj więcej...

15 najlepiej płatnych certyfikacji w 2016 roku
15 najlepiej płatnych certyfikacji w 2016 roku

Certyfikacja wśród specjalistów z branży IT jest elementem często pożądanym przez pracodawców. By aktywnie uczestniczyć w rynku pracy, należy stale podnosić swoje kwalifikacje. Odpowiednie certyfikaty idąc w parze z posiadanymi i rozwijanymi umiejętnościami oraz determinacja związana ze zdobywaniem wiedzy, niejednok...

Czytaj więcej...

Czy ufamy chmurze? - Raport Intel Security
Czy ufamy chmurze? - Raport Intel Security

Tylko jedna trzecia (34%) osób przebadanych w ramach nowego projektu Intel Security uznała, że członkowie najwyższego kierownictwa w ich organizacjach w pełni rozumieją kwestie bezpieczeństwa chmury obliczeniowej. Kompletne wyniki ankiety wskazują na ogromną, wręcz krytyczną potrzebę zwiększania poziomu zaufania do ...

Czytaj więcej...

Aktualności

Współpraca Novell i Citrix

Novell CitrixNawiązana współpraca firm Citrix i Novell zapewni klientom większy wybór korporacyjnych rozwiązań z dziedziny wirtualizacji i przetwarzania typu cloud.


Efektem wspólpracy będzie zwiększenie zgodności interoperacyjnej rozwiązań wirtualizacyjnych oraz stworzenie nowych narzędzi, ułatwiających wybór podejścia do wirtualizacji zapewniającego największą efektywność ekonomiczną. W ramach współpracy Novell uzyskał certyfikat „Perfect Guest” dla pracującego w środowisku Citrix XenServer systemu SUSE Linux Enterprise Server. Uzgodniono również, że obie firmy świadczyć będą wspólnie pomoc techniczną dla klientów. Dzięki umowie ponad 4500 biznesowych aplikacji mających certyfikat Novell Ready dla systemu SUSE Linux Enterprise Server uzyskało również zweryfikowany przez społeczność status Citrix Ready dla aplikacji pracujących w środowisku maszyny wirtualnej SUSE Linux Enterprise Server działającej jako gość (guest) na platformie XenServer.

SUSE Linux Enterprise Server jest jedynym linuksowym systemem operacyjnym, który został zoptymalizowany pod kątem pracy w charakterze gościa w środowisku wszystkich najważniejszych hipernadzorców i wyróżnia się doskonałą wydajnością we współpracy z XenServer. Obecnie użytkownicy  i operatorzy środowisk typu cloud zyskują wartość dodaną w postaci bezpłatnego środowiska XenServer jako platformy wirtualizacyjnej klasy korporacyjnej dla środowisk Linux i Windows, udostępniającej rozszerzony zestaw technologii i procesów usprawniających pracę i zarządzanie heterogenicznymi centrami danych.

Firma Citrix przystąpi do programu PlateSpin Recon for Assessment, umożliwiającej partnerom ze statusem Citrix Solution Advisors (CSA) i działowi usług firmy Citrix oferowanie klientom usług oceny gotowości do wdrożenia rozwiązań wirtualizacyjnych, konsolidacji serwerów i rozwiązań typu cloud z wykorzystaniem narzędzi opracowanych przez Novella. Novell PlateSpin Recon to przeznaczone dla centrów danych narzędzie do profilowania, analizy i planowania obciążeń serwerów, które łączy planowanie konsolidacji serwerów z zarządzaniem potencjałem posiadanych zasobów IT, przez co zapewnia użytkownikom aktualny obraz infrastruktury fizycznej i wirtualnej. PlateSpin Recon pozwala wyeliminować metodę prób i błędów ze złożonych przedsięwzięć konsolidacyjnych i planowania potencjału środowiska IT.

"Wraz z firmą Novell oferować będziemy najlepsze w swojej klasie, otwarte rozwiązania do wirtualizacji i zarządzania, które zapewnią klientom nie tylko możliwość korzystania z najlepszych technologii, ale i największą elastyczność eksploatacji i zarządzania wirtualną infrastrukturą, bez względu na rodzaj systemu operacyjnego. Zapewnienie licznym użytkownikom SUSE Linux Enterprise potwierdzonej zgodności z XenServer sprzyja pozycji XenServer jako najlepszej i najbardziej ekonomicznej platformy wirtualizacyjnej dla korporacji i środowisk typu cloud" - powiedział N. Louis Shipley, wiceprezes i dyrektor generalny XenServer Product Group w Citrix Systems.

"Współpraca z firmą Citrix pozwoli naszym wspólnym klientom lepiej zarządzać eksploatowaną przez nich wirtualną infrastrukturą. Dostarczamy bogaty i znakomicie zintegrowany zestaw rozwiązań klasy korporacyjnej, zawierający narzędzia wspomagające podejmowanie inteligentnych decyzji w sprawach wirtualizacji centrów danych, a także światowej klasy infrastrukturę do obsługi wydajnych środowisk wirtualnych" - mówi Joe Wagner, starszy wiceprezes i dyrektor generalny ds. współpracy globalnej w firmie Novell.

Współpracę firm Citrix i Novell wspierają wiodący dostawcy rozwiązań informatycznych, w tym HP:
"Klienci potrzebują możliwości bezproblemowego przejścia między środowiskami wirtualnymi i fizycznymi, która zmniejszy ryzyko przestojów" - mówi Scott Farrand, wiceprezes ds. oprogramowania infrastrukturalnego i serwerów kasetowych w firmie HP. "Nowe rozwiązania firm Citrix i Novell, w połączeniu z serwerami HP ProLiant, pozwolą uprościć zarządzanie wirtualizacją, zwiększając wartość posiadanych zasobów sprzętowych."

Zgodność interoperacyjna SUSE Linux Enterprise i XenServer została potwierdzona znakiem YES Certified w ramach programu Novell Virtualization Compatibility Program. Dostęp do programu PlateSpin Recon Assessment za pośrednictwem partnerów Citrix CSA stanie się możliwy w ciągu najbliższych dwóch miesięcy. Więcej informacji o udziale Novella w programie Citrix Ready można znaleźć na stronie www.citrix.com/ready/partners/novell.

Źródło: Novell
Skomentuj na forum