Virtual-IT.pl - wirtualizacja cloud computing storage data center

Jak dbać o bezpieczeństwo chmury i usług chmurowych?
Jak dbać o bezpieczeństwo chmury i usług chmurowych?

Jakie są realia współczesnej chmury? Co musiało ulec zmianie, by chmura nadawała się do zastosowań wymagających wysokiego stopnia bezpieczeństwa? I co jest wymagane oraz zalecane, aby krytyczne funkcje biznesowe oraz poufne dane były skutecznie chronione w chmurze? To tylko kilka z kluczowych pytań, które warto sobi...

Czytaj więcej...

15 najlepiej płatnych certyfikacji w 2015 roku
15 najlepiej płatnych certyfikacji w 2015 roku

Certyfikacja IT stanowi niezbędny element w wielu obszarach. Chcąc aktywnie uczestniczyć w rynku pracy, należy stale podnosić swoje kwalifikacje, a certyfikacja jest jedną z metod pozwalających na usystematyzowanie i poszerzenie wiedzy. Posiadanie odpowiednich certyfikatów niejednokrotnie jest elementem wymaganym po...

Czytaj więcej...

Altaro VM Backup 6 dla Hyper-V i VMware - przegląd i instalacja (cz. 1)
Altaro VM Backup 6 dla Hyper-V i VMware - przegląd i instalacja (cz. 1)

Wraz z rozwojem technologii wirtualizacji i wynikającymi z tego zmianami krajobrazu środowisk IT, zmienia się podejście do ochrony danych. Z wirtualizacją przegrało wiele rozwiązań zaprojektowanych z myślą o środowiskach fizycznych. Na rynku pojawiły się nowe rozwiązania, opracowane z myślą o środowiskach wirtualnyc...

Czytaj więcej...

Wchodzisz w chmurę? Sprawdź umowę by uniknąć kosztownych perturbacji
Wchodzisz w chmurę? Sprawdź umowę by uniknąć kosztownych perturbacji

Współpraca z niewłaściwym dostawcą usług chmurowych może mieć swoje nieprzyjemne konsekwencje. Ważne jest by potencjalni klienci wiedzieli dokładnie na co się decydują wybierając chmurę obliczeniową. Migracja do chmury, to kluczowa decyzja biznesowa, niosąca ze sobą długoterminowe skutki. Jeżeli chcesz skorzystać z ...

Czytaj więcej...

XenServer ma 10 lat!
XenServer ma 10 lat!

Dokładnie 10 lat temu, końcem sierpnia 2006 roku firma XenSource, sponsorująca prace nad otwartoźródłowym hypervisorem Xen, wydała pierwszą komercyjną wersję produktu do wirtualizacji, skierowaną do firm każdej wielkości - XenEnterprise (nazwa kodowa 'Burbank') - bazującą na Xen 3.0.0.

Czytaj więcej...

Microsoft PowerShell z otwartym kodem dla Linuksa i OS X
Microsoft PowerShell z otwartym kodem dla Linuksa i OS X

Po otwarciu źródeł .Net, wydaniu otwartego Visual Studio Code, udostępnieniu silnika Chakra Javascript, zapowiedzi wydania SQL Server dla systemów Linux i szerokiemu wsparciu maszyn wirtualnych z linuksami przez hypervisor Hyper-V i chmurę Azure, gigant z Redmond zrobił kolejny krok w stronę świata open source. Micr...

Czytaj więcej...

Ebook od Veeam na temat Nano Server
Ebook od Veeam na temat Nano Server

Jeżeli interesujesz się systemami serwerowymi Microsoft to z pewnością doszły do Ciebie informacje na temat Nano Server, odchudzonej do maksimum wersji, nadchodzącego co raz większymi krokami Windows Server 2016, zoptymalizowanej pod kątem realizacji specyficznych zadaniach w środowiskach chmurowych, będącego platfo...

Czytaj więcej...

Aktualności

Współpraca Novell i Citrix

Novell CitrixNawiązana współpraca firm Citrix i Novell zapewni klientom większy wybór korporacyjnych rozwiązań z dziedziny wirtualizacji i przetwarzania typu cloud.


Efektem wspólpracy będzie zwiększenie zgodności interoperacyjnej rozwiązań wirtualizacyjnych oraz stworzenie nowych narzędzi, ułatwiających wybór podejścia do wirtualizacji zapewniającego największą efektywność ekonomiczną. W ramach współpracy Novell uzyskał certyfikat „Perfect Guest” dla pracującego w środowisku Citrix XenServer systemu SUSE Linux Enterprise Server. Uzgodniono również, że obie firmy świadczyć będą wspólnie pomoc techniczną dla klientów. Dzięki umowie ponad 4500 biznesowych aplikacji mających certyfikat Novell Ready dla systemu SUSE Linux Enterprise Server uzyskało również zweryfikowany przez społeczność status Citrix Ready dla aplikacji pracujących w środowisku maszyny wirtualnej SUSE Linux Enterprise Server działającej jako gość (guest) na platformie XenServer.

SUSE Linux Enterprise Server jest jedynym linuksowym systemem operacyjnym, który został zoptymalizowany pod kątem pracy w charakterze gościa w środowisku wszystkich najważniejszych hipernadzorców i wyróżnia się doskonałą wydajnością we współpracy z XenServer. Obecnie użytkownicy  i operatorzy środowisk typu cloud zyskują wartość dodaną w postaci bezpłatnego środowiska XenServer jako platformy wirtualizacyjnej klasy korporacyjnej dla środowisk Linux i Windows, udostępniającej rozszerzony zestaw technologii i procesów usprawniających pracę i zarządzanie heterogenicznymi centrami danych.

Firma Citrix przystąpi do programu PlateSpin Recon for Assessment, umożliwiającej partnerom ze statusem Citrix Solution Advisors (CSA) i działowi usług firmy Citrix oferowanie klientom usług oceny gotowości do wdrożenia rozwiązań wirtualizacyjnych, konsolidacji serwerów i rozwiązań typu cloud z wykorzystaniem narzędzi opracowanych przez Novella. Novell PlateSpin Recon to przeznaczone dla centrów danych narzędzie do profilowania, analizy i planowania obciążeń serwerów, które łączy planowanie konsolidacji serwerów z zarządzaniem potencjałem posiadanych zasobów IT, przez co zapewnia użytkownikom aktualny obraz infrastruktury fizycznej i wirtualnej. PlateSpin Recon pozwala wyeliminować metodę prób i błędów ze złożonych przedsięwzięć konsolidacyjnych i planowania potencjału środowiska IT.

"Wraz z firmą Novell oferować będziemy najlepsze w swojej klasie, otwarte rozwiązania do wirtualizacji i zarządzania, które zapewnią klientom nie tylko możliwość korzystania z najlepszych technologii, ale i największą elastyczność eksploatacji i zarządzania wirtualną infrastrukturą, bez względu na rodzaj systemu operacyjnego. Zapewnienie licznym użytkownikom SUSE Linux Enterprise potwierdzonej zgodności z XenServer sprzyja pozycji XenServer jako najlepszej i najbardziej ekonomicznej platformy wirtualizacyjnej dla korporacji i środowisk typu cloud" - powiedział N. Louis Shipley, wiceprezes i dyrektor generalny XenServer Product Group w Citrix Systems.

"Współpraca z firmą Citrix pozwoli naszym wspólnym klientom lepiej zarządzać eksploatowaną przez nich wirtualną infrastrukturą. Dostarczamy bogaty i znakomicie zintegrowany zestaw rozwiązań klasy korporacyjnej, zawierający narzędzia wspomagające podejmowanie inteligentnych decyzji w sprawach wirtualizacji centrów danych, a także światowej klasy infrastrukturę do obsługi wydajnych środowisk wirtualnych" - mówi Joe Wagner, starszy wiceprezes i dyrektor generalny ds. współpracy globalnej w firmie Novell.

Współpracę firm Citrix i Novell wspierają wiodący dostawcy rozwiązań informatycznych, w tym HP:
"Klienci potrzebują możliwości bezproblemowego przejścia między środowiskami wirtualnymi i fizycznymi, która zmniejszy ryzyko przestojów" - mówi Scott Farrand, wiceprezes ds. oprogramowania infrastrukturalnego i serwerów kasetowych w firmie HP. "Nowe rozwiązania firm Citrix i Novell, w połączeniu z serwerami HP ProLiant, pozwolą uprościć zarządzanie wirtualizacją, zwiększając wartość posiadanych zasobów sprzętowych."

Zgodność interoperacyjna SUSE Linux Enterprise i XenServer została potwierdzona znakiem YES Certified w ramach programu Novell Virtualization Compatibility Program. Dostęp do programu PlateSpin Recon Assessment za pośrednictwem partnerów Citrix CSA stanie się możliwy w ciągu najbliższych dwóch miesięcy. Więcej informacji o udziale Novella w programie Citrix Ready można znaleźć na stronie www.citrix.com/ready/partners/novell.

Źródło: Novell
Skomentuj na forum