Virtual-IT.pl - wirtualizacja cloud computing storage SDx data center

Veeam umacnia pozycję lidera w obszarze zarządzania danymi w chmurze
Veeam umacnia pozycję lidera w obszarze zarządzania danymi w chmurze

Podczas konferencji Veeam Velocity 2019 odbywającej się w tym tygodniu w Orlando, Veeam Software podkreślając swoje mocne zaangażowanie w usprawnienie zarządzania danymi w chmurze, integracji chmury, przenoszeniu obciążeń między lokalizacjami i podniesieniu możliwości związanych z bezpieczeństwem zaprezentował Veeam Av...

Czytaj więcej...

15 najlepiej płatnych certyfikacji w 2018 roku
15 najlepiej płatnych certyfikacji w 2018 roku

Nikt nie ma wątpliwości, że IT można zaliczyć do najszybciej rozwijających się branż. Osoby wchodzące w świat IT zadają sobie pytanie jak zrobić ten pierwszy krok, a specjaliści mocno zakorzenieni w branży często myślą na kolejnym krokiem, na drodze do wymarzonego stanowiska. Dobrym sposobem na wprowadzenie zmian, jest...

Czytaj więcej...

Chmura obliczeniowa wyprze tradycyjne centra danych
Chmura obliczeniowa wyprze tradycyjne centra danych

Wyniki najnowszego badania Cisco Global Cloud Index koncentrującego się wokół wirtualizacji centrów danych i chmury obliczeniowej wskazują, że do 2021 roku przesył danych związany z chmurą będzie wynosił 19,5 ZB (zettabajtów), a co ważne będzie stanowił 95 procent całkowitego ruchu w centrach danyc...

Czytaj więcej...

Bezpieczeństwo IT - w chmurze czy lokalnie?
Bezpieczeństwo IT - w chmurze czy lokalnie?

Jak wskazuje Gartner jednym z głównych trendów w gospodarce światowej jest dziś Cloud Shift, czyli coraz silniejszy nacisk na wykorzystanie chmury obliczeniowej. Analitycy tej firmy twierdzą, że do 2020 roku niewykorzystywanie chmury będzie w przedsiębiorstwach zjawiskiem tak rzadkim, jak obecnie brak dos...

Czytaj więcej...

Kogo roboty wyrzucą na bruk?
Kogo roboty wyrzucą na bruk?

Chirurg, marketing menedżer, analityk systemów komputerowych - oni mogą spać spokojnie. Tych, którzy zarabiają na życie jako ekonomiści, księgowi czy taksówkarze, algorytm skreśli z listy płac. Prawie połowa obecnie istniejących zawodów może zostać zautomatyzowana i wkrótce zniknąć z ...

Czytaj więcej...

Pobierz ebook na temat PowerCLI i zdobądź 20 USD w Amzon
Pobierz ebook na temat PowerCLI i zdobądź 20 USD w Amzon

Jeśli wykorzystujesz PowerCLI do automatyzacji podstawowych zadań za pomocą wstępnie zdefiniowanych skryptów, to wiesz, jak potężna moc drzemie w automatyzacji. Jednak zrobienie następnego kroku i dostosowanie skryptów do wykonywania zadań specjalnie zaprojektowanych dla Twoich potrzeb otwiera zupełnie no...

Czytaj więcej...

Dwie trzecie firm z sektora MŚP już wybrało chmurę
Dwie trzecie firm z sektora MŚP już wybrało chmurę

Z raportu "Chmura w MŚP. Zaufanie czy ostrożność przedsiębiorców?" opracowanego przez Onex Group wynika, że już 67 procent małych i średnich firm w Polsce korzysta z rozwiązań chmurowych. W porównaniu z badaniami przeprowadzonymi przed rokiem odnotowano 16 procentowy wzrost. Choć na pierwszy rzut oka taki...

Czytaj więcej...

Aktualności

SUSE Enterprise Storage 6, czyli Ceph dla przedsiębiorstw

Suse StorageFirma SUSE zaprezentowała SUSE Enterprise Storage 6, najnowszą wersję swojego programowo zdefiniowanego rozwiązania pamięci masowej wykorzystującego technologię Ceph. Nowy SUSE Enterprise Storage umożliwia organizacjom bezproblemowe dostosowywanie się do zmieniających się potrzeb biznesowych przy jednoczesnym ograniczeniu wydatków operacyjnych IT.

Nowa wersja SUSE Enterprise Storage została wyposażona w kolejne funkcje, które koncentrują się na obsłudze pracy w kontenerach i w chmurze, lepszej integracji z chmurą publiczną i zwiększonych możliwościach ochrony danych.

"SUSE wspiera cyfrową transformację dostarczając elastyczne rozwiązania open source, takie jak SUSE Enterprise Storage, z pomocą których przedsiębiorstwa w sposób ciągły dbają o swój rozwój, innowacyjność i konkurencyjność na rynku. Współpracujemy ze społecznością open source nad opracowaniem innowacyjnych technologii otwartych, które następnie testujemy i utwardzamy na potrzeby zastosowań biznesowych. Naszym celem jest przekształcenie infrastruktury pamięci masowej w przedsiębiorstwach za pomocą prawdziwie otwartego, zunifikowanego, działającego inteligentnie, zdefiniowanego programowo rozwiązania pamięci masowej, które zmniejsza koszty i łagodzi problem vendor lock-in wynikający z uwikłania się w zamknięte rozwiązania sprzętowe określonego producenta. SUSE Enterprise Storage 6 sprawia też, że technologia Ceph staje się łatwiej przyswajalna dla przedsiębiorstw" - powiedział Brent Schroeder, CTO firmy SUSE w Ameryce.

Na Uniwersytecie Maine pamięć masową SUSE Enterprise Storage wspiera rozwiązanie HPC i tym samym wiele programów badawczych. Steve Cousins, inżynier ds. superkomputerów na Uniwersytecie w Maine, powiedział: "SUSE Enterprise Storage już przyczynił się wyraźne do ulepszenia do naszych projektów deep learning, w którym komputer uczy się wykonywania zadań naturalnych dla ludzkiego mózgu, gdzie jeden z nich wymaga obsługi dwóch milionów plików w jednym katalogu. Umieszczenie tych plików w pamięci masowej SUSE Enterprise Storage zwiększyło wydajność pracy z nimi ponad dziesięciokrotnie w porównaniu z poprzednim rozwiązaniem pamięci masowej. Dzięki stabilności działania i łatwości zarządzania rozwiązaniem SUSE znacznie skróciliśmy czas poświęcany na administrowanie danymi wykorzystywanymi na bieżąco oraz zarchiwizowanymi".

Zbudowany na dystrybucji Ceph Nautilus, SUSE Enterprise Storage 6 umożliwia klientom bezproblemowe dostosowanie się do zmieniających się wymagań biznesowych poprzez:
• Szybsze wdrażania innowacji mających na celu uniknięcie tworzenia silosów z magazynami danych; łatwiejszy dostęp do różnego rodzaju danych sprawia, że można szybciej pozyskać z nich informacje z pomocą najnowocześniejszych narzędzi do wyszukiwania i analizy.
• Zwiększenie dostępności aplikacji, dla których można teraz wykonywać szybciej i bardziej szczegółowe kopie zapasowe korzystając z tanich publicznych zasobów chmury do lepszej ochrony danych.
• Błyskawiczne reagowanie na zmieniające się potrzeby biznesowe dzięki możliwości szybkiego i łatwego wykorzystania zasobów chmury publicznej jako części infrastruktury pamięci masowej.

Suse Enterprise Storage 6

SUSE Enterprise Storage 6 pomaga również zmniejszyć wydatki operacyjne na IT poprzez:
• Optymalizację rozmieszczenia danych z możliwością automatycznego i efektywnego przenoszenia danych pomiędzy wszystkimi poziomami pamięci masowej w oparciu o zdefiniowane reguły; ma to na celu zapewnienie stałego dostęp do ważnych danych, gdy tylko użytkownicy tego potrzebują.
• Poprawa wydajności IT dzięki wdrożeniu pojedynczego, skalowalnego rozwiązania pamięci masowej, które spełnia wszystkie wymagania w zakresie przechowywania danych, również tych w kontenerach oraz w chmurze.

"Większa koncentracja SUSE na chmurze i kontenerach w SUSE Enterprise Storage 6 odpowiada dzisiejszemu kierunkowi rozwoju przedsiębiorstw. "Organizacje przekształcają swoją infrastrukturę IT, aby wykorzystać potencjał chmury, przy czym zmagają się z rosnącą ilością danych, co obecnie z jednej strony przyspiesza, a z drugiej spowolnia wprowadzanie innowacji. Zdefiniowana programowo pamięć masowa SUSE ułatwia transformację, ponieważ usuwa te przeszkody, upraszcza integrację z chmurą i umożliwia szybsze wprowadzanie innowacji, by pomóc przedsiębiorstwom w zaspokajaniu ich zmieniających się potrzeb biznesowych" - powiedział Amita Potnis, dyrektor ds. badań IDC w dziale Enterprise Infrastructure Practice.

Oprogramowanie SUSE Enterprise Storage 6 będzie ogólnie dostępne na rynku już w czerwcu tego roku.

Źródło: SUSE

Logowanie i rejestracja