Virtual-IT.pl - data center cloud computing SDx AI storage network cybersecurity
Najlepsze kursy internetowe w kategorii IT i oprogramowanie

Integracja AIOps w kompleksowym monitorowaniu IT: Site24x7
Integracja AIOps w kompleksowym monitorowaniu IT: Site24x7

Środowiska IT stają się coraz bardziej rozbudowane. Firmy korzystają z infrastruktury on-premise jak również z rozwiązań chmurowych, często z wielu chmur (multicloud). W takiej sytuacji kluczem dla zapewnienia niezawodnego działania systemów IT jest monitoring infrastruktury. Właściwe rozwiązanie do monit...

Czytaj więcej...

FRITZ!Box 6850 5G - router gotowy na sieć piątej generacji
FRITZ!Box 6850 5G - router gotowy na sieć piątej generacji

Przed kilkoma tygodniami w skromnych progach naszej Virtual-nej redakcji pojawiła się przesyłka zawierająca router FRITZ!Box 6850 5G od firmy AVM. Router wprowadzony na rynek latem ubiegłego roku, za pomocą wbudowanego modemu obsługuje zakresy 5G w paśmie poniżej 6 GHz, a także LTE Advanced Pro we wszystkich obecnie wy...

Czytaj więcej...

Brak wykwalifikowanej kadry i starzejące się systemy główną barierą cyfryzacji
Brak wykwalifikowanej kadry i starzejące się systemy główną barierą cyfryzacji

Według opublikowanego przez Veeam raportu Data Protection Trends Report 2022, największym wyzwaniem dla firm związanym z cyfryzacją są braki wykwalifikowanej kadry IT i starzejące się systemy. Aż 1/3 przedsiębiorstw w razie awarii i braku dostępu do zasobów planuje przywracać działanie serwerów w trybie r...

Czytaj więcej...

Chcielibyśmy, żeby chmura…, czyli oczekiwania wobec dostawcy
Chcielibyśmy, żeby chmura…, czyli oczekiwania wobec dostawcy

Wyniki badania PMR dla Polskiej Chmury wskazują, że ponad 2/3 firm korzysta z rozwiązań chmurowych, a około 1/3 jest w trakcie ich wdrażania. Tym samym chmura to już stały element ekosystemu i działalności przedsiębiorstw w Polsce. Rynek ten dojrzał i firmy szukają w chmurze korzyści oraz rozwiązań dopasowanych wprost ...

Czytaj więcej...

Historia oszukiwania ludzi przez sztuczną inteligencję
Historia oszukiwania ludzi przez sztuczną inteligencję

Wraz z rozwojem nowoczesnych technologii rozwijają się również złośliwe schematy. Od niedawna do długiej listy oszustw dołączyła sztuczna inteligencja (Artificial Intelligence, AI). Wykorzystanie technologii sztucznej inteligencji i uczenia maszynowego (Machine Learning, ML) przenosi phishing i inne oszustwa cyb...

Czytaj więcej...

Broadcom upraszcza ofertę i model licencjonowania VMware
Broadcom upraszcza ofertę i model licencjonowania VMware

W ciągu ostatnich dwóch lat firma VMware podejmowała wysiłki mające na celu uproszczenie swojego portfolio rozwiązań i przejście z modelu licencji wieczystych na model subskrypcji, który branża przyjęła już jako standard korzystania z chmury. Firma zaznaczyła, że takie zmiany przyniosą klientom większe ko...

Czytaj więcej...

Aktualności

Red Hat Enterprise Linux 8 wydany!

Red HatRed Hat wprowadza na rynek Red Hat Enterprise Linux 8 - system operacyjny stworzony z myślą o obsłudze zróżnicowanych modeli wdrożeń w całym środowisku informatycznym przedsiębiorstw. Red Hat Enterprise Linux 8 udostępnia zintegrowaną korporacyjną platformę linuksową dla wszystkich obciążeń w każdym środowisku. Obsługuje on obciążenia i operacje sięgające od korporacyjnych centrów przetwarzania danych po liczne chmury publiczne.

Od wdrażania nowych obciążeń linuksowych w systemach produkcyjnych po wprowadzanie strategii transformacji cyfrowej - przedsiębiorstwa nowej generacji zawsze mogą oprzeć się w realizacji swoich planów na tej najlepszej na świecie platformie linuksowej dla firm.

Red Hat Enterprise Linux 8 to system operacyjny, który zaprojektowano na nowo z myślą o epoce chmury hybrydowej. Firma Red Hat wie, że system operacyjny powinien robić coś więcej niż tylko być częścią środowiska technologicznego: powinien być katalizatorem innowacji. Od kontenerów linuksowych i chmury hybrydowej po metodykę DevOps i sztuczną inteligencję - oprogramowanie Red Hat Enterprise Linux 8 nie tylko sprosta obsłudze korporacyjnych narzędzi informatycznych w chmurze hybrydowej, lecz także ułatwi udaną realizację tych nowych strategii technologicznych.

Wraz ze wzrostem znaczenia chmury hybrydowej i wdrożeń wielochmurowych rozwijać musi się również system operacyjny. Jak wynika z badania IDC[1], środowiska wielochmurowe są już wdrażane przez 70 proc. klientów, a 64 proc. aplikacji znajdujących się w typowych zasobach informatycznych opiera się dziś na chmurze publicznej lub prywatnej. Red Hat traktuje system operacyjny jako kluczowy filar tych innowacji informatycznych i nie tylko, tym bardziej że - jak wynika ze zleconego przez firmę Red Hat badania IDC - w 2019 r. system operacyjny Red Hat Enterprise Linux ma się przyczynić do osiągnięcia przez przedsiębiorstwa z całego świata przychodów przekraczających 10 bln USD.

Red Hat Enterprise Linux 8: inteligentny Linux dla chmury hybrydowej
Red Hat od ponad 15 lat pomaga przedsiębiorstwom w tworzeniu innowacji w oparciu o system Linux - najpierw w centrach przetwarzania danych, a teraz w całej chmurze hybrydowej. Wzrost skali i zasięgu ośrodków obliczeniowych, a także większa złożoność obciążeń sprawia, że umiejętności potrzebne do wdrażania i utrzymania linuksowych systemów produkcyjnych nabierają coraz bardziej newralgicznego znaczenia. W przypadku systemu operacyjnego Red Hat Enterprise Linux 8 niezbędną inteligencję i wiedzę specjalistyczną domyślnie wbudowano w subskrypcje w formie rozwiązania Red Hat Insights, dzięki czemu doświadczenie firmy Red Hat w dziedzinie systemów linuksowych jest dostępne dla klientów jako usługa.

Red Hat Insights pomaga prewencyjnie identyfikować i eliminować problemy informatyczne, od luk w zabezpieczeniach po problemy ze stabilnością. Wykorzystuje narzędzia analizy predykcyjnej oparte na olbrzymiej wiedzy firmy Red Hat w zakresie technologii open source, aby pomóc administratorom w unikaniu problemów i nieplanowanych przestojów w środowiskach produkcyjnych.

Zarządzanie systemami rozproszonymi w zróżnicowanej infrastrukturze lokalnej i chmurowej może być dla działów informatycznych sporym wyzwaniem. Red Hat Smart Management to dodatek do systemu Red Hat Enterprise Linux, który pomaga informatykom wykorzystać zalety przetwarzania w chmurze hybrydowej, ograniczając do minimum związaną z tym złożoność zarządzania. Łączy oprogramowanie Red Hat Satellite do zarządzania systemami lokalnymi i chmurowe usługi administracyjne dla rozproszonych wdrożeń systemu Red Hat Enterprise Linux. Dzięki temu Red Hat Smart Management zapewnia szerokie możliwości zarządzania, instalowania poprawek, konfigurowania i udostępniania wdrożeń systemu Red Hat Enterprise Linux w całej chmurze hybrydowej.

Red Hat Enterprise Linux 8: szybsza droga do nowoczesnych aplikacji
Aby zaspokoić rosnące potrzeby biznesowe, działy informatyki decydują się na nowe obciążenia, od sztucznej inteligencji po Internet rzeczy, które mają przynieść przedsiębiorstwom przewagę nad konkurencją na zatłoczonych rynkach. Linux udostępnia innowacyjne możliwości, które mogą być fundamentem dla tych zróżnicowanych usług, lecz tylko system operacyjny Red Hat Enterprise Linux 8 łączy tę innowacyjność ze wzmocnionym kodem, szeroko zakrojonymi aktualizacjami zabezpieczeń, nagradzanym wsparciem i olbrzymią gamą przetestowanych, zweryfikowanych technologii pomocniczych.

Rozwiązanie Red Hat Enterprise Linux zawsze było znane jako stabilna, bezpieczna podstawa dla aplikacji. W przeszłości trudno było jednak udostępniać najnowsze języki i platformy, na których zależało programistom, bez naruszania tej stabilności. Red Hat Enterprise Linux 8 wprowadza strumienie aplikacji, w ramach których dynamicznie rozwijające się języki, platformy i narzędzia programistyczne są regularnie aktualizowane bez wpływu na zasoby podstawowe, dzięki którym Red Hat Enterprise Linux jest uznawany za wzorcowy system operacyjny dla przedsiębiorstw. W ten sposób w jednym systemie operacyjnym klasy korporacyjnej połączono szybsze udostępnianie innowacji dla programistów ze stabilnością środowiska produkcyjnego.

Red Hat Enterprise Linux 8: olbrzymie możliwości dla każdego
Linux w dalszym ciągu jest numerem jeden wśród systemów operacyjnych dla programistów, którzy tworzą aplikacje korporacyjne nowej generacji. Gdy aplikacje te trafiają do systemów produkcyjnych, kluczowe stają się stabilność, większe bezpieczeństwo i testowanie/certyfikacja na istniejącym sprzęcie i w istniejących środowiskach. Odpowiedzialność przechodzi z programistów na zespoły operacyjne, a z uwagi na fakt, że Linux jest często postrzegany jako podstawowa platforma dla aplikacji produkcyjnych, umiejętności w zakresie administrowania i zarządzania tym systemem nabierają we współczesnych centrach przetwarzania danych newralgicznego znaczenia. System Red Hat Enterprise Linux 8 zaprojektowano z myślą o zmniejszaniu przeszkód stojących na drodze do korzystania z technologii linuksowej. Rozwiązanie sprawia, że technologia ta staje się bardziej przystępna dla administratorów systemu Windows, początkujących administratorów systemu Linux i administratorów nowych systemów, którzy nie boją się wiersza poleceń.

Red Hat Enterprise Linux 8 ukrywa znaczną część dogłębnej złożoności poszczególnych zadań administracyjnych za konsolą Red Hat Enterprise Linux Web Console. Udostępnia ona intuicyjny, spójny interfejs graficzny do zarządzania systemem Red Hat Enterprise Linux i monitorowania go, od kondycji maszyn wirtualnych po ogólną wydajność systemu. Z myślą o jeszcze łatwiejszym użytkowaniu Red Hat Enterprise Linux umożliwia uaktualnianie przyrostowe, co zapewnia sprawniejszą, efektywniejszą i szybszą ścieżkę użytkownikom, którzy chcą przekonwertować swoje instancje systemu Red Hat Enterprise Linux 7 na wersję Red Hat Enterprise Linux 8.

System Red Hat Enterprise Linux 8 wyposażono też w technologię Red Hat Enterprise Linux System Roles, która automatyzuje wiele złożonych zadań związanych z zarządzaniem systemem Linux i jego konfiguracją w środowisku produkcyjnym. System Roles to wstępnie skonfigurowane moduły Ansible (wykorzystujące technologię Red Hat Ansible Automation), które udostępniają gotowe, automatyczne przepływy pracy do realizacji typowych, złożonych zadań w obszarze administrowania systemem. Ułatwiają początkującym administratorom systemów stosowanie protokołów linuksowych i pomagają wyeliminować błędy ludzkie jako typowe źródło problemów z konfiguracją.

Red Hat Enterprise Linux: wiele możliwości bez zmniejszania bezpieczeństwa
Innowacje informatyczne są zakorzenione w rozwiązaniach open source, a system Linux nierzadko odgrywa rolę katalizatora dla ważnych postępów w rozwoju technologii dla firm - od kontenerów linuksowych i platformy Kubernetes po przetwarzanie bezserwerowe (ang. serverless) i sztuczną inteligencję. Dzięki bezpieczniejszemu, wzmocnionemu łańcuchowi dostaw oprogramowania open source system Red Hat Enterprise Linux 8 pomaga utorować drogę dla działów informatyki, które chcą korzystać z gotowych innowacji i wdrażać dla określonych obciążeń jedynie niezbędne pakiety. Optymalizuje to wprowadzanie nowych technologii i pomaga zminimalizować potencjalne ryzyko.

W celu zwiększenia bezpieczeństwa Red Hat Enterprise Linux 8 obsługuje standardy kryptograficzne OpenSSL 1.1.1 i TLS 1.3. Udostępnia tym samym najsilniejsze, najnowsze standardy ochrony kryptograficznej, które można zaimplementować w całym systemie za pomocą jednego polecenia, bez konieczności stosowania polityk i modyfikacji na poziomie poszczególnych aplikacji.

Aplikacje i usługi chmurowe nierzadko napędzają transformację cyfrową, a Red Hat Enterprise Linux 8 zapewnia pełną obsługę oferowanego przez Red Hat zestawu narzędzi kontenerowych. Narzędzia te opierają się na standardach otwartych i są wyposażone w technologie do tworzenia, uruchamiania i udostępniania aplikacji kontenerowych. Pomagają usprawnić tworzenie kontenerów i eliminują konieczność stosowania nieporęcznych, mniej bezpiecznych demonów.

Każde centrum przetwarzania danych. Każda chmura. Każda aplikacja
Systemowi Red Hat Enterprise Linux 8 - tak jak wszystkim systemom z tej rodziny - towarzyszy prężnie rozwijane środowisko rozwiązań partnerów i dostawców chmury, obejmujące tysiące certyfikowanych aplikacji, obrazów kontenerów linuksowych i konfiguracji sprzętowych. Dzięki daleko idącej współpracy nawiązanej przez firmę Red Hat z innymi liderami branży informatycznej i szeroko zakrojonym testom system Red Hat Enterprise Linux 8 przynosi dodatkowe korzyści dla określonych konfiguracji sprzętowych i obciążeń, w tym architektur ARM i POWER, a także dla aplikacji działających w czasie rzeczywistym i rozwiązań SAP.

Red Hat Enterprise Linux 8 jest podstawą całej oferty firmy Red Hat dla chmur hybrydowych, obejmującej choćby rozwiązanie Red Hat OpenShift Container Platform 4 i platformę Red Hat OpenStack Platform 15 (która wkrótce pojawi się na rynku). Na oprogramowaniu tym będzie się też opierał premierowy Red Hat Enterprise Linux CoreOS - niezwykle lekki system operacyjny stworzony z myślą o obsłudze wdrożeń technologii Red Hat OpenShift Container Platform.

Red Hat Enterprise Linux 8 jest powszechnie obsługiwany jako system operacyjny gościa w infrastrukturze chmury hybrydowej Red Hat, w tym w rozwiązaniach Red Hat OpenShift 4, Red Hat OpenStack Platform 15 i Red Hat Virtualization 4.3.

"Od ponad dwóch dziesięcioleci obserwujemy, jak system Linux zmienia się z niszowego systemu operacyjnego w domyślny system stosowany w korporacyjnych centrach przetwarzania danych. Dystrybucja Red Hat Enterprise Linux stoi na czele tej ewolucji. Obsługuje niemal każde obciążenie i korporacyjne środowisko informatyczne, jakie mogą sobie wyobrazić nasi partnerzy i klienci. Red Hat Enterprise Linux 8 to kontynuacja pracy w tej dziedzinie, jest to jednak coś więcej niż tylko system Linux dla środowisk produkcyjnych - to także katalizator innowacyjności na skalę chmury" - powiedział Paul Cormier, prezes działu produktów i technologii w firmie Red Hat.

Źródło: Red Hat

Logowanie i rejestracja