Virtual-IT.pl - wirtualizacja cloud computing storage SDx data center

15 najlepiej płatnych certyfikacji w 2018 roku
15 najlepiej płatnych certyfikacji w 2018 roku

Nikt nie ma wątpliwości, że IT można zaliczyć do najszybciej rozwijających się branż. Osoby wchodzące w świat IT zadają sobie pytanie jak zrobić ten pierwszy krok, a specjaliści mocno zakorzenieni w branży często myślą na kolejnym krokiem, na drodze do wymarzonego stanowiska. Dobrym sposobem na wprowadzenie zmian, jest...

Czytaj więcej...

Bezpieczeństwo IT - w chmurze czy lokalnie?
Bezpieczeństwo IT - w chmurze czy lokalnie?

Jak wskazuje Gartner jednym z głównych trendów w gospodarce światowej jest dziś Cloud Shift, czyli coraz silniejszy nacisk na wykorzystanie chmury obliczeniowej. Analitycy tej firmy twierdzą, że do 2020 roku niewykorzystywanie chmury będzie w przedsiębiorstwach zjawiskiem tak rzadkim, jak obecnie brak dos...

Czytaj więcej...

Gartner: Chmura wśród 10 największych zagrożeń dla biznesu
Gartner: Chmura wśród 10 największych zagrożeń dla biznesu

Nieustający rozwój technologii przynosi nowe ryzyka dla prowadzenia działalności gospodarczej. Firma analityczna Gartner zdiagnozowała dziesięć obszarów, na które musi zwrócić uwagę każdy szybko rozwijający się biznes. Zaskakiwać może wysokie pierwsze miejsce dla chmury obliczeniowej. Eksper...

Czytaj więcej...

Altaro VM Backup v8 już dostępny!
Altaro VM Backup v8 już dostępny!

Firma Altaro zaktualizowała swoje flagowe rozwiązanie - Altaro VM Backup - przeznaczone do tworzenia kopii zapasowych maszyn wirtualnych działających pod kontrolą hypervisorów Microsoft Hyper-V oraz VMware vSphere/ESXi. Nowy Altaro VM Backup 8.0 (Build 8.0.3) wprowadza funkcjonalność - WAN-Optimized Replication....

Czytaj więcej...

Veeam umacnia pozycję lidera w obszarze zarządzania danymi w chmurze
Veeam umacnia pozycję lidera w obszarze zarządzania danymi w chmurze

Podczas konferencji Veeam Velocity 2019 odbywającej się w tym tygodniu w Orlando, Veeam Software podkreślając swoje mocne zaangażowanie w usprawnienie zarządzania danymi w chmurze, integracji chmury, przenoszeniu obciążeń między lokalizacjami i podniesieniu możliwości związanych z bezpieczeństwem zaprezentował Veeam Av...

Czytaj więcej...

Dwie trzecie firm z sektora MŚP już wybrało chmurę
Dwie trzecie firm z sektora MŚP już wybrało chmurę

Z raportu "Chmura w MŚP. Zaufanie czy ostrożność przedsiębiorców?" opracowanego przez Onex Group wynika, że już 67 procent małych i średnich firm w Polsce korzysta z rozwiązań chmurowych. W porównaniu z badaniami przeprowadzonymi przed rokiem odnotowano 16 procentowy wzrost. Choć na pierwszy rzut oka taki...

Czytaj więcej...

Chmura obliczeniowa wyprze tradycyjne centra danych
Chmura obliczeniowa wyprze tradycyjne centra danych

Wyniki najnowszego badania Cisco Global Cloud Index koncentrującego się wokół wirtualizacji centrów danych i chmury obliczeniowej wskazują, że do 2021 roku przesył danych związany z chmurą będzie wynosił 19,5 ZB (zettabajtów), a co ważne będzie stanowił 95 procent całkowitego ruchu w centrach danyc...

Czytaj więcej...

Aktualności

Jakie są najprzydatniejsze funkcje Plesk Panelu?

Plesk PanelZarządzanie serwerem to dosyć trudne zadanie - szczególnie jeśli nie posiadasz wiedzy i doświadczenia w tym zakresie. W przypadku serwerów współdzielonych firmy hostingowe zapewniają dostęp do systemu zarządzania usługą, takich jak np. cPanel, Direct Admin czy panel autorski. Dzięki temu użytkownik może bez wiedzy technicznej zarządzać swoją usługą. W przypadku serwerów VPS czy dedykowanych usługami można zarządzać, korzystając z Plesk Panel.

Plesk Panel - co to takiego?

Plesk Panel to najpopularniejszy panel kontrolny, jaki jest instalowany na serwerach z systemami Linux i Windows. Stawiają na niego agencje interaktywne, admini, dostawcy infrastruktury, jak i webdeweloperzy - jest zainstalowany na ok. 250 tysiącach serwerów na świecie. Największymi plusami tego systemu są intuicyjność i prostota obsługi. Nawet jeśli nie masz w tym zakresie żadnego doświadczenia, to i tak poradzisz sobie z korzystaniem z tego panelu - zarządzanie serwerem powinno przebiegać bez większych problemów. W ten sposób możesz zakładać bazy danych, konta pocztowe, a w przypadku serwerów dedykowanych - również tworzyć serwery VPS.

Z pomocą Plesk Panelu po dosłownie kilku kliknięciach zainstalujesz interesujące cię aplikacje, jak np. Wordpress. Być może miałeś do czynienia z instalatorem aplikacji, który firmy hostingowe udostępniają w swoich panelach administracyjnych dla usług serwera współdzielonego. Instalacja aplikacji w Plesk Panel wygląda podobnie.

Jakie są najprzydatniejsze funkcje Plesk Panel?

  • Wspomniana możliwość prostego instalowania aplikacji - od zainstalowania systemu Wordpress dzielą cię dosłownie 3 kliknięcia. Możesz również zainstalować Let’s Encrypt i wygenerować darmowy certyfikat SSL. Zainstalować możesz także SEO Toolkit, czyli narzędzie, które umożliwi monitoring pozycji strony w wyszukiwarce Google. Wspomniany Wordpress to nie jedyny system CMS, jaki masz możliwość tak zainstalować - dostępne są również inne popularne systemy, jak np. Drupal czy Joomla!

  • Cztery poziomy logowania do Plesk Panel - każdy poziom ma przypisane inne funkcjonalności. Najwyższy to administrator, który umożliwia utworzenie i zarządzanie wszystkimi zasobami serwera. Kolejny to klient - można zarządzać w ramach jednego konta większą liczbą domen, ale ogólnie uprawnienia dla takiego konta przypisuje administrator. Trzecim poziomem jest właściciel domeny - po zalogowaniu się użytkownik widzi możliwość zarządzania jedną domeną. 4. poziom – Użytkownik maila, który pozwala się zalogować do stworzonej skrzynki e-mail.

  • Dwie aplikacje mobilne dostępne dla tego panelu, mianowicie - Plesk Panel Mobile Server Monitor oraz Plesk Panel Mobile Server Manager, dostępne na platformy iOS, Android oraz BlackBerry.

  • Domyślnym językiem w panelu jest angielski, ale po zalogowaniu można go zmienić na polski.

  • Proste uruchamianie kolejnych serwisów - możesz łatwo je tworzyć, zarządzać nimi oraz monitorować, jakie generują obciążenie.

  • Zarządzanie backupem - możesz tworzyć kopie zapasowe zarówno ręcznie, jak i automatycznie. Backup możesz wykonać dla określonych domen czy dla konkretnych usług.

  • Dodatek w postaci Plesk PowerPack - funkcjonalność systemu możesz rozwinąć, jeśli zdecydujesz się na Plesk PowerPack. W ten sposób zyskasz Kaspersky Antivirus dla maksymalnie 5 skrzynek pocztowych, wsparcie dla technologii Adobe ColdFusion, kreator stron z możliwością integracji z portalami społecznościowymi i nie tylko.
  • Rozbudowane API - dzięki rozbudowanemu API Plesk Panel umożliwia automatyzację uruchamiania usług i integrację. Większość z funkcji, jakie są dostępne w panelu, może być wykonana za pośrednictwem API, m.in. administracja kontami FTP czy zarządzanie certyfikatami SSL.

Plesk Panel - zdecydowanie warto

Plesk Panel ułatwia zarządzanie serwerem i nie bez przyczyny jest tak często wybierany na całym świecie. Nawet jeśli korzystanie z niego wiąże się z wyższymi kosztami serwera, to i tak warto zdecydować się na ten wydatek.

Artykuł Partnera