Virtual-IT.pl - data center cloud computing SDx AI storage network cybersecurity
Najlepsze kursy internetowe w kategorii IT i oprogramowanie

Chcielibyśmy, żeby chmura…, czyli oczekiwania wobec dostawcy
Chcielibyśmy, żeby chmura…, czyli oczekiwania wobec dostawcy

Wyniki badania PMR dla Polskiej Chmury wskazują, że ponad 2/3 firm korzysta z rozwiązań chmurowych, a około 1/3 jest w trakcie ich wdrażania. Tym samym chmura to już stały element ekosystemu i działalności przedsiębiorstw w Polsce. Rynek ten dojrzał i firmy szukają w chmurze korzyści oraz rozwiązań dopasowanych wprost ...

Czytaj więcej...

Historia oszukiwania ludzi przez sztuczną inteligencję
Historia oszukiwania ludzi przez sztuczną inteligencję

Wraz z rozwojem nowoczesnych technologii rozwijają się również złośliwe schematy. Od niedawna do długiej listy oszustw dołączyła sztuczna inteligencja (Artificial Intelligence, AI). Wykorzystanie technologii sztucznej inteligencji i uczenia maszynowego (Machine Learning, ML) przenosi phishing i inne oszustwa cyb...

Czytaj więcej...

FRITZ!Box 6850 5G - router gotowy na sieć piątej generacji
FRITZ!Box 6850 5G - router gotowy na sieć piątej generacji

Przed kilkoma tygodniami w skromnych progach naszej Virtual-nej redakcji pojawiła się przesyłka zawierająca router FRITZ!Box 6850 5G od firmy AVM. Router wprowadzony na rynek latem ubiegłego roku, za pomocą wbudowanego modemu obsługuje zakresy 5G w paśmie poniżej 6 GHz, a także LTE Advanced Pro we wszystkich obecnie wy...

Czytaj więcej...

Brak wykwalifikowanej kadry i starzejące się systemy główną barierą cyfryzacji
Brak wykwalifikowanej kadry i starzejące się systemy główną barierą cyfryzacji

Według opublikowanego przez Veeam raportu Data Protection Trends Report 2022, największym wyzwaniem dla firm związanym z cyfryzacją są braki wykwalifikowanej kadry IT i starzejące się systemy. Aż 1/3 przedsiębiorstw w razie awarii i braku dostępu do zasobów planuje przywracać działanie serwerów w trybie r...

Czytaj więcej...

Broadcom upraszcza ofertę i model licencjonowania VMware
Broadcom upraszcza ofertę i model licencjonowania VMware

W ciągu ostatnich dwóch lat firma VMware podejmowała wysiłki mające na celu uproszczenie swojego portfolio rozwiązań i przejście z modelu licencji wieczystych na model subskrypcji, który branża przyjęła już jako standard korzystania z chmury. Firma zaznaczyła, że takie zmiany przyniosą klientom większe ko...

Czytaj więcej...

Integracja AIOps w kompleksowym monitorowaniu IT: Site24x7
Integracja AIOps w kompleksowym monitorowaniu IT: Site24x7

Środowiska IT stają się coraz bardziej rozbudowane. Firmy korzystają z infrastruktury on-premise jak również z rozwiązań chmurowych, często z wielu chmur (multicloud). W takiej sytuacji kluczem dla zapewnienia niezawodnego działania systemów IT jest monitoring infrastruktury. Właściwe rozwiązanie do monit...

Czytaj więcej...

Aktualności

Jakie są najprzydatniejsze funkcje Plesk Panelu?

Plesk PanelZarządzanie serwerem to dosyć trudne zadanie - szczególnie jeśli nie posiadasz wiedzy i doświadczenia w tym zakresie. W przypadku serwerów współdzielonych firmy hostingowe zapewniają dostęp do systemu zarządzania usługą, takich jak np. cPanel, Direct Admin czy panel autorski. Dzięki temu użytkownik może bez wiedzy technicznej zarządzać swoją usługą. W przypadku serwerów VPS czy dedykowanych usługami można zarządzać, korzystając z Plesk Panel.

Plesk Panel - co to takiego?

Plesk Panel to najpopularniejszy panel kontrolny, jaki jest instalowany na serwerach z systemami Linux i Windows. Stawiają na niego agencje interaktywne, admini, dostawcy infrastruktury, jak i webdeweloperzy - jest zainstalowany na ok. 250 tysiącach serwerów na świecie. Największymi plusami tego systemu są intuicyjność i prostota obsługi. Nawet jeśli nie masz w tym zakresie żadnego doświadczenia, to i tak poradzisz sobie z korzystaniem z tego panelu - zarządzanie serwerem powinno przebiegać bez większych problemów. W ten sposób możesz zakładać bazy danych, konta pocztowe, a w przypadku serwerów dedykowanych - również tworzyć serwery VPS.

Z pomocą Plesk Panelu po dosłownie kilku kliknięciach zainstalujesz interesujące cię aplikacje, jak np. Wordpress. Być może miałeś do czynienia z instalatorem aplikacji, który firmy hostingowe udostępniają w swoich panelach administracyjnych dla usług serwera współdzielonego. Instalacja aplikacji w Plesk Panel wygląda podobnie.

Jakie są najprzydatniejsze funkcje Plesk Panel?

  • Wspomniana możliwość prostego instalowania aplikacji - od zainstalowania systemu Wordpress dzielą cię dosłownie 3 kliknięcia. Możesz również zainstalować Let’s Encrypt i wygenerować darmowy certyfikat SSL. Zainstalować możesz także SEO Toolkit, czyli narzędzie, które umożliwi monitoring pozycji strony w wyszukiwarce Google. Wspomniany Wordpress to nie jedyny system CMS, jaki masz możliwość tak zainstalować - dostępne są również inne popularne systemy, jak np. Drupal czy Joomla!

  • Cztery poziomy logowania do Plesk Panel - każdy poziom ma przypisane inne funkcjonalności. Najwyższy to administrator, który umożliwia utworzenie i zarządzanie wszystkimi zasobami serwera. Kolejny to klient - można zarządzać w ramach jednego konta większą liczbą domen, ale ogólnie uprawnienia dla takiego konta przypisuje administrator. Trzecim poziomem jest właściciel domeny - po zalogowaniu się użytkownik widzi możliwość zarządzania jedną domeną. 4. poziom – Użytkownik maila, który pozwala się zalogować do stworzonej skrzynki e-mail.

  • Dwie aplikacje mobilne dostępne dla tego panelu, mianowicie - Plesk Panel Mobile Server Monitor oraz Plesk Panel Mobile Server Manager, dostępne na platformy iOS, Android oraz BlackBerry.

  • Domyślnym językiem w panelu jest angielski, ale po zalogowaniu można go zmienić na polski.

  • Proste uruchamianie kolejnych serwisów - możesz łatwo je tworzyć, zarządzać nimi oraz monitorować, jakie generują obciążenie.

  • Zarządzanie backupem - możesz tworzyć kopie zapasowe zarówno ręcznie, jak i automatycznie. Backup możesz wykonać dla określonych domen czy dla konkretnych usług.

  • Dodatek w postaci Plesk PowerPack - funkcjonalność systemu możesz rozwinąć, jeśli zdecydujesz się na Plesk PowerPack. W ten sposób zyskasz Kaspersky Antivirus dla maksymalnie 5 skrzynek pocztowych, wsparcie dla technologii Adobe ColdFusion, kreator stron z możliwością integracji z portalami społecznościowymi i nie tylko.
  • Rozbudowane API - dzięki rozbudowanemu API Plesk Panel umożliwia automatyzację uruchamiania usług i integrację. Większość z funkcji, jakie są dostępne w panelu, może być wykonana za pośrednictwem API, m.in. administracja kontami FTP czy zarządzanie certyfikatami SSL.

Plesk Panel - zdecydowanie warto

Plesk Panel ułatwia zarządzanie serwerem i nie bez przyczyny jest tak często wybierany na całym świecie. Nawet jeśli korzystanie z niego wiąże się z wyższymi kosztami serwera, to i tak warto zdecydować się na ten wydatek.

Artykuł Partnera

 

Logowanie i rejestracja