Virtual-IT.pl - wirtualizacja cloud computing storage SDx data center
ebook Altaro - The Backup Bible Complete Edition

VMware: 5G to nie tylko kolejne „G”
VMware: 5G to nie tylko kolejne „G”

Internet działający jak nigdy wcześniej, leczenie na odległość, szeroka adaptacja Internetu Rzeczy i oczywiście SI - to wszystko wydarzy się już niebawem. Zawsze jednak, gdzieś w tle, majaczy technologia 5G. Przyszłość trudno wyobrazić sobie bez nadchodzącej sieciowej rewolucji, a rok 2019 z pewnością jest momentem prz...

Czytaj więcej...

5 mitów na temat robotów, w które wciąż wierzymy
5 mitów na temat robotów, w które wciąż wierzymy

Maszyna imitująca człowieka to marzenie naszych dalekich przodków. Naukowcy i wynalazcy już wieki temu poszukiwali rozwiązań, które wyręczą nas w codziennych obowiązkach. Dziś roboty są częścią naszej rzeczywistości, wspierają nas w pracy i w domu. Przedstawiamy 5 mitów na ich temat, w które...

Czytaj więcej...

Trzy aspekty bezpieczeństwa firmowej chmury
Trzy aspekty bezpieczeństwa firmowej chmury

Rozwiązania chmurowe stale zyskują na popularności. Według firmy badawczej Forrester całkowity rynek chmury publicznej osiągnął w 2018 roku wartość 178 miliardów dolarów - to ponad o 32 miliardy więcej niż rok wcześniej. Z kolei analitycy IDC przewidują, że 90% przedsiębiorstw będzie korzystać z co najmni...

Czytaj więcej...

Chmura wciąga developerów - PaaS coraz popularniejsze
Chmura wciąga developerów - PaaS coraz popularniejsze

Usługa „Platform as a Service”, tzw. PaaS, polegająca na udostępnieniu programistom wirtualnego środowiska pracy w chmurze, jest coraz bardziej powszechna wśród międzynarodowych korporacji i lokalnych firm. Przedsiębiorstwa, które już wdrożyły jakieś rozwiązanie PaaS, szybko przekonują się o z...

Czytaj więcej...

IDC: sztuczna inteligencja zdominuje świat (technologii)
IDC: sztuczna inteligencja zdominuje świat (technologii)

Utwory z czołówek list przebojów komponowane przez sztuczną inteligencję, wirtualna rzeczywistość, którą przetestuje 100 mln osób czy automatyczne sterowanie domem w oparciu o dane z naszych inteligentnych zegarków - według IDC, w takiej rzeczywistości będziemy funkcjonować już niebaw...

Czytaj więcej...

Opanuj VMware vSphere z ebookiem od Altaro
Opanuj VMware vSphere z ebookiem od Altaro

Jeśli pracujesz z VMware vSphere to musisz koniecznie przeczytać bezpłatnego ebooka od Altaro - Mastering vSphere | Best Practices, Optimizing Configurations & More - dzięki któremu dowiedz się, jak wykorzystać najlepsze praktyki dotyczące najpopularniejszych funkcji zawartych w platformie vSphere i jak zwię...

Czytaj więcej...

Aktualności

Serwery Fujitsu Primergy i Primequest z turbodoładowaniem

fujitsu primergyBy w pełni wykorzystać potencjał nowej pamięci trwałej Intel Optane DC, Fujitsu odświeża ofertę serwerów x86. Błyskawiczne możliwości przetwarzania pozwalają na szybsze wykonanie zadań, które wymagają dużej ilości danych i dają możliwość przetwarzania zbiorów o wcześniej niewyobrażalnych rozmiarach. Niespotykana wydajność oznacza dla firm szybsze uzyskiwanie informacji, co otwiera zupełnie nowe sposoby ich wykorzystania.

Fujitsu pozbywa się wąskich gardeł wydajności ograniczających dzisiejsze aplikacje, wprowadzając przełomową technologię nieulotnej pamięci o dostępie swobodnym (NVRAM) do serwerów nowej generacji PRIMERGY i PRIMEQUEST, opartych na procesorach Intel Xeon Scalable. Obsługa trwałej pamięci Intel Optane DC zapewnia przetwarzanie danych z turbodoładowaniem, umożliwiając znacznie szybsze uzyskiwanie informacji z danych, nawet w przypadku ogromnych ich ilości.

Nowe serwery PRIMERGY i PRIMEQUEST korzystają z pionierskich rozwiązań projektu Fujitsu NEXTGenIO, który stanowi część największego w historii Unii Europejskiej programu badań i innowacji „Horyzont 2020”. Fujitsu jest liderem w wykorzystywaniu trwałej pamięci Intel Optane DC w celu zmniejszenia ograniczeń spowodowanych stosunkowo niskimi prędkościami odczytu i zapisu danych w pamięci, znanymi jako prędkości wejścia/wyjścia (I/O), w porównaniu z szybkością ich przetwarzania. Sukces unijnego projektu umożliwił Fujitsu wprowadzenie tych bezprecedensowych możliwości I/O do standardowych serwerów x86 PRIMERGY i PRIMEQUEST.

Nową generacja PRIMERGY M5, oraz nowe serwery PRIMEQUEST, zawierają pamięć trwałą NVRAM, która pozwala zwiększyć wydajność rozwiązań. Dzięki temu dane znajdują się znacznie bliżej procesorów, co skraca czas ich transferu pomiędzy przetwarzaniem a przechowywaniem. Likwidacja opóźnień wzmacnia wydajność dla krytycznych obciążeń danymi, od usług w chmurze po bazy lokalne.

Nową generacja PRIMERGY M5, oraz nowe serwery PRIMEQUEST, zawierają pamięć trwałą NVRAM, która pozwala zwiększyć wydajność rozwiązań. Dzięki temu dane znajdują się znacznie bliżej procesorów, co skraca czas ich transferu pomiędzy przetwarzaniem a przechowywaniem. Likwidacja opóźnień wzmacnia wydajność dla krytycznych obciążeń danymi, od usług w chmurze po bazy lokalne.

Osiągi serwerów zostały uwzględnione w nowych, niezależnych pomiarach porównawczych. Serwer PRIMERGY RX2540 M5 bije dwa rekordy w teście VMware VMmark, który jednocześnie mierzy wydajność, skalowalność i zużycie energii platform do wirtualizacji*. Ponadto system PRIMERGY RX4770 M5 uzyskał znakomite wyniki, obsługując „SAP Business Warehouse, edition for SAP HANA Standard Application Benchmark Version 3”, z łączną liczbą 9,1 mld rekordów początkowych. W modelu RX4770 M5 zastosowano nowe moduły pamięci Intel Optane DC Persistent Memory (DCPMM). Obok imponującej wydajności, umożliwia to również potrojenie pojemności pamięci i drastyczne skrócenie czasu ponownego uruchamiania baz danych. Tym samym otwierają się nowe możliwości dla baz „in-memory” oraz konfiguracji pomiędzy pamięcią a przechowywaniem z użyciem modułów DCPMM. Co więcej, zarówno PRIMERGY RX4770 M5, jak i PRIMERGY RX2540 M5 ustanawiają kolejne rekordy w teście SPECjbb2015, który ocenia wydajność i skalowalność systemów działających w środowiskach aplikacji biznesowych Java**.

Generacja M5 serwerów PRIMERGY i nowe modele serwerów  drugiej generacji PRIMEQUEST 3000 umożliwiają obsługę większej liczby użytkowników jednocześnie, jak też równoległą pracę większej liczby maszyn wirtualnych na system. W związku z tym firmy mogą szybciej skalować aplikacje dostarczane w wirtualnej infrastrukturze, zapewniając więcej usług większej liczbie klientów, a jednocześnie poprawiając jakość obsługi.

Serwery PRIMERGY i PRIMEQUEST są obsługiwane przez oprogramowanie FUJITSU Software Infrastructure Manager (ISM), które zapewnia organizacjom przejrzystość i kontrolę całego centrum danych, od serwerów, pamięci masowych, sieci i oprogramowania oraz zarządzania chmurą, po zasilanie i chłodzenie, za pomocą jednego intuicyjnego interfejsu użytkownika. Wraz z systemami nowej generacji dostępna jest bezpłatna wersja ISM Essential. ISM Essential zapewnia monitoring infrastruktury konwergentnej oraz podstawowe funkcje zarządzania serwerem.


* W kwietniu 2019 r. konfiguracja dwóch systemów PRIMERGY RX2540 M5 była najlepszą platformą wirtualizacji wśród systemów 2-procesorowych w teście „VMware VMmark V3 matched pair”, w VMmark V3.1 (Performance Only) i VMmark V3.1 (Performance i Server Power). Każdy system został skonfigurowany z dwoma procesorami Intel Xeon Platinum 8280 i używał hypervisora VMware ESXi 6.7 EP 06. W oficjalnych warunkach testowych PRIMERGY Performance Lab w Kawasaki w Japonii konfiguracja ta uzyskała wynik VMmark V3 w wysokości 9.02@9 (Performance Only) i 6.3290@9 (Performance i Server Power).

** Nowe systemy PRIMERGY RX2540 M5 i PRIMERGY RX4770 M5 ustanawiają nowe rekordy światowego testu SPECjbb2015. W oficjalnych warunkach testowych PRIMERGY Performance Lab w Kawasaki w Japonii, PRIMERGY RX2540 M5 z dwoma procesorami Intel Xeon Platinum 8280M z systemem operacyjnym Windows Server uzyskał wynik: „101.742 SPECjbb2015-Composite max_jOPS i 67.948 SPECjbb2015-Composite critical_JOPS„ I „98.065 SPECjbb2015-Composite max_jOPS i 71.031 SPECjbb2015-Composite critical_jOPS”. RX4770 M5 z czterema procesorami Intel Xeon Platinum 8280L uzyskał wynik: „259.141 SPECjbb2015-Composite max_jOPS i 207.097 SPECjbb2015-Composite critical_jOPS Competitive”. Wyniki testu porównawczego SPEC obrazują stan na 2 kwietnia 2019 roku.

Źródło: Fujitsu