Virtual-IT.pl - wirtualizacja cloud computing storage SDx data center

Altaro VM Backup 6 dla Hyper-V i VMware - przegląd i instalacja (cz. 1)
Altaro VM Backup 6 dla Hyper-V i VMware - przegląd i instalacja (cz. 1)

Wraz z rozwojem technologii wirtualizacji i wynikającymi z tego zmianami krajobrazu środowisk IT, zmienia się podejście do ochrony danych. Z wirtualizacją przegrało wiele rozwiązań zaprojektowanych z myślą o środowiskach fizycznych. Na rynku pojawiły się nowe rozwiązania, opracowane z myślą o środowiskach wirtualnyc...

Czytaj więcej...

Altaro VM Backup dla dostawców usług IT!
Altaro VM Backup dla dostawców usług IT!

Altaro Software, dostawca rozwiązań do tworzenia kopii zapasowych, znany głównie ze swojego flagowego produktu VM Backup, pozwalającego na tworzenie kopii zapasowych maszyn wirtualnych działających w środowisku Microsoft Hyper-V i VMware vSphere, udostępnił portal online, zbudowany specjalnie z myślą o dostawcach us...

Czytaj więcej...

#VeeamON2017 - Rozszerzenie platformy Veeam Availability
#VeeamON2017 - Rozszerzenie platformy Veeam Availability

Firma Veeam Software, w trakcie konferencji VeeamON 2017, poinformowała o rozszerzeniu platformy Veeam ‘Always-On Cloud’ Availability Platform o nowy framework Universal Storage API oraz rozszerzenie ekosystemu partnerów strategicznych.

Czytaj więcej...

Czy ufamy chmurze? - Raport Intel Security
Czy ufamy chmurze? - Raport Intel Security

Tylko jedna trzecia (34%) osób przebadanych w ramach nowego projektu Intel Security uznała, że członkowie najwyższego kierownictwa w ich organizacjach w pełni rozumieją kwestie bezpieczeństwa chmury obliczeniowej. Kompletne wyniki ankiety wskazują na ogromną, wręcz krytyczną potrzebę zwiększania poziomu zaufania do ...

Czytaj więcej...

Pięć głównych zasad zarządzania danymi
Pięć głównych zasad zarządzania danymi

Obecnie centralnym elementem każdej działalności biznesowej są dane. Firmy chcą z nich aktywnie korzystać bez względu na miejsce, w którym dane te są przechowywane. W przemówieniu inaugurującym konferencję Commvault GO 2016, Robert Hammer, prezes i dyrektor generalny firmy Commvault, przedstawił pięć podstawowych za...

Czytaj więcej...

15 najlepiej płatnych certyfikacji w 2016 roku
15 najlepiej płatnych certyfikacji w 2016 roku

Certyfikacja wśród specjalistów z branży IT jest elementem często pożądanym przez pracodawców. By aktywnie uczestniczyć w rynku pracy, należy stale podnosić swoje kwalifikacje. Odpowiednie certyfikaty idąc w parze z posiadanymi i rozwijanymi umiejętnościami oraz determinacja związana ze zdobywaniem wiedzy, niejednok...

Czytaj więcej...

Aktualności

Nowe ekologiczne minikomputery z serii Esprimo Q

FujitsuFirma Fujitsu wprowadziła na rynek dwa nowe modele z rodziny ESPRIMO - ESPRIMO Q9000 i ESPRIMO Q1510, pracujące z nowymi procesorami Intel Core 2010.


Minikomputery są bardzo energooszczędne i niemal bezgłośne, dzięki czemu idealnie nadają się do wykorzystania zarówno w biurach, jak i domach. Mogą być dobrym wprowadzeniem do rozwiązań dynamicznej infrastruktury firmy Fujitsu.

"Nowe modele z serii ESPRIMO Q potwierdzają tezę, że często wielkie rzeczy mają małą formę. Te nieduże modele powstały w celu zaspokojenia rosnącego zapotrzebowania na ekologiczne komputery, zwłaszcza w przypadku małych biur i środowisk domowych. Chociaż modele z serii ESPRIMO Q są bardzo małe i prawie niesłyszalne w pracy oraz zużywają bardzo mało prądu, ich wydajność budzi respekt" - powiedział Rajat Kakar, wiceprezes działu klientów (Clients Group) w firmie Fujitsu Technology Solutions.

Model ESPRIMO Q9000 jest przeznaczony dla użytkowników poszukujących w pełni wyposażonego komputera biurkowego o niskim poborze prądu i małych rozmiarach. Dzięki najnowszej technologii Intel Mobile i systemowi operacyjnemu Microsoft Windows 7 Professional spełnia wszystkie wymagania stawiane komputerom PC. ESPRIMO Q9000 ma wielkość napędu DVD (wymiary tylko 165 x 168 x 57 mm) i objętość 1,6 litra, zajmuje tym samym niewiele miejsca na biurku. Technologia Intel vPro i program DeskView oznaczają możliwość efektywnego zarządzania systemem. Model ten ma również wszystkie przydatne w praktyce złącza, w tym HDMI, DVI i eSATA. Ponadto całkowicie nowa technologia procesorowa Intel Core 2010 oznacza większe wydajność i sprawność energetyczną - procesor Intel Core i5 pobiera w trybie bezczynności tylko 19 W i oferuje rozbudowane ustawienia zarządzania zużyciem energii.

 

 

Fujitsu ESPRIMO Q9000


Model ESPRIMO Q1510 (zastępujący model ESPRIMO Q1500), mimo małych rozmiarów, może z powodzeniem zastąpić system rozrywki domowej lub komputer biurowy. Jego niewielka, elegancka obudowa kryje w sobie wiele atrakcyjnych funkcji. Nowy komputer ESPRIMO Q1510 oferuje pilot zdalnego sterowania, opcjonalny napęd Blu-ray, pełną obsługę standardu HDMI oraz system operacyjny Microsoft Windows 7 Home Premium. Całkowicie nowa technologia procesorowa Intel Core 2010 umożliwia zwiększenie wydajności przy utrzymaniu niskiego zużycia prądu i bardzo cichej pracy, co stanowi ważną zaletę, gdy system zostaje ustawiony w salonie. Model ten może być także wyposażony w kartę WLAN, która może być wykorzystany do połączenia z domowym serwerem i słuchania muzyki, wyświetlania zdjęć z wakacji na telewizorze itd. Ma też czytnik kart pamięci typu „6 w 1”, z wykorzystaniem którego można na przykład skopiować zdjęcia z aparatu fotograficznego. Ponadto użytkownicy mogą spersonalizować wygląd urządzenia za pomocą kolorowych „skórek”.

 

Fujitsu Esprimo Q1510


Obydwa minikomputery ESPRIMO wyposażono w dyski twarde o pojemności do 500 GB, 4 GB pamięci RAM oraz 6 portów USB. Opcjonalnie mogą zostać wyposażone w karty WLAN i Bluetooth.

Modele Fujitsu ESPRIMO Q9000 i ESPRIMO Q1510 już są dostępne, ich ceny rozpoczynają się odpowiednio od 2999 złotych i od 1999 złotych.

Źródło: Fujitsu
Skomentuj na forum