Virtual-IT.pl - wirtualizacja cloud computing storage SDx data center

Gartner: Chmura wśród 10 największych zagrożeń dla biznesu
Gartner: Chmura wśród 10 największych zagrożeń dla biznesu

Nieustający rozwój technologii przynosi nowe ryzyka dla prowadzenia działalności gospodarczej. Firma analityczna Gartner zdiagnozowała dziesięć obszarów, na które musi zwrócić uwagę każdy szybko rozwijający się biznes. Zaskakiwać może wysokie pierwsze miejsce dla chmury obliczeniowej. Eksper...

Czytaj więcej...

Bezpieczeństwo IT - w chmurze czy lokalnie?
Bezpieczeństwo IT - w chmurze czy lokalnie?

Jak wskazuje Gartner jednym z głównych trendów w gospodarce światowej jest dziś Cloud Shift, czyli coraz silniejszy nacisk na wykorzystanie chmury obliczeniowej. Analitycy tej firmy twierdzą, że do 2020 roku niewykorzystywanie chmury będzie w przedsiębiorstwach zjawiskiem tak rzadkim, jak obecnie brak dos...

Czytaj więcej...

Altaro VM Backup v8 już dostępny!
Altaro VM Backup v8 już dostępny!

Firma Altaro zaktualizowała swoje flagowe rozwiązanie - Altaro VM Backup - przeznaczone do tworzenia kopii zapasowych maszyn wirtualnych działających pod kontrolą hypervisorów Microsoft Hyper-V oraz VMware vSphere/ESXi. Nowy Altaro VM Backup 8.0 (Build 8.0.3) wprowadza funkcjonalność - WAN-Optimized Replication....

Czytaj więcej...

Veeam umacnia pozycję lidera w obszarze zarządzania danymi w chmurze
Veeam umacnia pozycję lidera w obszarze zarządzania danymi w chmurze

Podczas konferencji Veeam Velocity 2019 odbywającej się w tym tygodniu w Orlando, Veeam Software podkreślając swoje mocne zaangażowanie w usprawnienie zarządzania danymi w chmurze, integracji chmury, przenoszeniu obciążeń między lokalizacjami i podniesieniu możliwości związanych z bezpieczeństwem zaprezentował Veeam Av...

Czytaj więcej...

Chmura obliczeniowa wyprze tradycyjne centra danych
Chmura obliczeniowa wyprze tradycyjne centra danych

Wyniki najnowszego badania Cisco Global Cloud Index koncentrującego się wokół wirtualizacji centrów danych i chmury obliczeniowej wskazują, że do 2021 roku przesył danych związany z chmurą będzie wynosił 19,5 ZB (zettabajtów), a co ważne będzie stanowił 95 procent całkowitego ruchu w centrach danyc...

Czytaj więcej...

15 najlepiej płatnych certyfikacji w 2018 roku
15 najlepiej płatnych certyfikacji w 2018 roku

Nikt nie ma wątpliwości, że IT można zaliczyć do najszybciej rozwijających się branż. Osoby wchodzące w świat IT zadają sobie pytanie jak zrobić ten pierwszy krok, a specjaliści mocno zakorzenieni w branży często myślą na kolejnym krokiem, na drodze do wymarzonego stanowiska. Dobrym sposobem na wprowadzenie zmian, jest...

Czytaj więcej...

Dwie trzecie firm z sektora MŚP już wybrało chmurę
Dwie trzecie firm z sektora MŚP już wybrało chmurę

Z raportu "Chmura w MŚP. Zaufanie czy ostrożność przedsiębiorców?" opracowanego przez Onex Group wynika, że już 67 procent małych i średnich firm w Polsce korzysta z rozwiązań chmurowych. W porównaniu z badaniami przeprowadzonymi przed rokiem odnotowano 16 procentowy wzrost. Choć na pierwszy rzut oka taki...

Czytaj więcej...

Aktualności

Veeam ogłasza rekordowe wyniki za rok finansowy 2018

Veeam Wyniki finansoweVeeam Software, lider rozwiązań do tworzenia kopii zapasowych umożliwiających inteligentne zarządzanie danymi (Intelligent Data Management), ogłosił wyniki za rok finansowy 2018, w którym zrealizował zamówienia o łącznej wartości 963 mln USD, dzięki czemu zanotował 16-procentowy wzrost rok do roku. Na początku stycznia fundusz Insight Venture Partners i kanadyjski fundusz inwestycyjny Canada Pension Plan Investment Board (CPPIB) zainwestowały w Veeam 500 mln USD, co było jedną z największych inwestycji w historii branży oprogramowania pamięci masowej.

Rok 2018 był dwunastym rokiem z rzędu, w którym firma osiągnęła dwucyfrowy organiczny wzrost wartości zamówień. Równocześnie Veeam zyskał 48000 nowych klientów, średnio 4000 miesięcznie. Do tak znacznego zwiększenia liczby klientów i wartości zamówień przyczyniły się wyniki za 2017 rok, które znacznie przewyższały średnią w branży, a także rosnące zapotrzebowanie na rozwiązania Veeam Intelligent Data Management w przedsiębiorstwach różnej wielkości na całym świecie.

„Zarówno w 2019 roku, jak i przez całą następną dekadę firmom nie zabraknie wyzwań, jakie wiążą się z zarządzaniem danymi, zapewnieniem zgodności z przepisami, ryzykiem, kradzieżą danych i cyberprzestępczością. W minionych miesiącach przekonaliśmy się o tym, że niezależnie od miejsca przetwarzania danych, nie ma możliwości ich całkowitego zabezpieczenia. Klienci szukają rozwiązań, które umożliwiają zarządzanie danymi w sposób zapewniający ich lepsze wykorzystanie oraz pomagają firmom w przekształceniach. Rozwiązania te nie powinny jednak zmuszać użytkownika do powierzania danych jednemu dostawcy ani zwiększać ryzyka bezpieczeństwa informacji" - powiedział Ratmir Timashev, współzałożyciel firmy Veeam oraz jej wiceprezes ds. sprzedaży i marketingu.

„Dzięki współpracy ze znakomitymi partnerami, takimi jak Hewlett-Packard Enterprise (HPE), NetApp, Cisco, a ostatnio również Lenovo, Veeam rozszerzył swoją ofertę o rozwiązania spełniające te wymagania” - dodał Timashev. „Osiągnęliśmy pozycję lidera branży, ponieważ pomagamy przedsiębiorstwom w bardziej efektywnym używaniu kopii zapasowych, oferujemy im nowe sposoby generowania wartości w oparciu o dane i ułatwiamy wykorzystywanie innych możliwości biznesowych. Veeam po raz kolejny osiągnął wzrost przychodów i rentowności na rynku przełomowych rozwiązań do zarządzania danymi w środowiskach chmur hybrydowych, co zapewni mu dalszą dominację na rynku. Dzięki naszym partnerom i klientom oraz nowym funkcjom zarządzania danymi w chmurze, które ostatnio udostępniliśmy w ramach Veeam Availability Suite 9.5 Update 4, najważniejszego produktu w historii firmy, umocniliśmy naszą pozycję jako lider rynku inteligentnych rozwiązań do zarządzania danymi oraz jeden z największych na świecie prywatnych producentów oprogramowania”.

Najważniejsze informacje o klientach, rozwiązaniach i partnerach w 2018 roku
• Nowe funkcje zarządzania danymi w chmurze. Veeam zapowiedział wprowadzenie na rynek nowych funkcji zarządzania danymi w chmurze, będących częścią pakietu Veeam Availability Suite 9.5 Update 4. To jedna z najważniejszych i najbardziej oczekiwanych wersji Veeam Availability Platform, stanowiąca proste, elastyczne i niezawodne rozwiązanie, które ułatwia migrację oraz zapewnienie dostępności danych w chmurze hybrydowej bez względu na lokalizację. Dzięki tym nowym funkcjom, takim jak warstwa chmurowa, mobilność w chmurze i nowy nadzór nad danymi, Veeam może zaoferować wirtualne, fizyczne i chmurowe rozwiązania do zarządzania danymi dla każdej aplikacji i każdego rodzaju danych w dowolnej chmurze.
• Rozwiązania Veeam Agent przeznaczone dla fizycznych serwerów i stacji roboczych z systemami operacyjnymi Windows i Linux oraz Veeam Backup for Microsoft Office 365 to produkty, które wygenerowały najszybszy w historii firmy wzrost przychodów ze sprzedaży (odpowiednio 129 proc. i 549 proc. r/r). Veeam Backup for Microsoft Office 365 został dotychczas pobrany przez ponad 55 000 firm i instytucji, co odpowiada ponad 7 milionom skrzynek pocztowych użytkowników.
• Veeam ma obecnie 330000 klientów na całym świecie. Ostatnio dołączyły do nich takie firmy, jak Welch’s, Anheuser Busch Employee Credit Union, Fravega, Dorel Juvenile, Mizuno, Rabobank, KLM Royal Dutch Airlines, Norfolk & Suffolk NHS Foundation Trust, James Cook University i DKSH Corporate Shared Services Centre.
• Veeam Cloud & Service Provider (VCSP). Segment współpracujących z Veeam dostawców rozwiązań chmurowych i usług zwiększył przychody o 23 proc. r/r. Dziś obejmuje on 21 700 dostawców usług chmurowych, z czego 3800 ma licencje na sprzedaż rozwiązań do tworzenia kopii zapasowej jako usługi (Backup as a Service, BaaS) oraz odtwarzania po awarii jako usługi (Disaster Recovery as a Service, DRaaS) opartych na technologii Veeam Cloud Connect.
• Rozwiązania chmurowe były najszybciej rozwijającym się segmentem działalności firmy Veeam w ciągu 8 ostatnich kwartałów. W 2018 roku łączne przychody tego segmentu wzrosły o 46 proc. r/r.
N2WS, należąca do Veeam spółka będąca jednym z największych dostawców chmurowych rozwiązań do tworzenia kopii zapasowej i odtwarzania po awarii dla platformy Amazon Web Services (AWS), zwiększyła roczne przychody odnawialne o 83 proc. r/r.
• Veeam, któremu Microsoft dwukrotnie przyznał tytuł „ISV Partner of the Year” dla najlepszego partnera będącego niezależnym producentem oprogramowania, przyczynia się do zwiększenia łącznej miesięcznej liczby godzin używania platformy Microsoft Azure o 1,9 mln.
• Współpraca z przedsiębiorstwem Hewlett-Packard Enterprise (HPE) okazała się najbardziej rentowną i znaczącą w 2018 roku. Przyniosła ona największy wzrost przychodów ze wspólnych transakcji w skali rok do roku, a wsparta przez nową umowę o globalnym łańcuchu dostaw zapewniła partnerom handlowym i klientom większe możliwości sprzedaży. HPE i Veeam zapowiadają wspólne inwestycje, które pomogą im w dalszej realizacji zobowiązań i przyspieszeniu wzrostu ze sprzedaży w roku 2019.
• Dzięki programowi Cisco Solutions Plus wartość transakcji zawieranych przez firmy Veeam i Cisco wzrosła o 967 proc. r/r. Świadczy to o tym, że wspólny system zamówień znacznie ułatwia obu partnerom wycenę i konfigurację rozwiązań dla centrów przetwarzania danych Veeam i Cisco. Veeam rozszerzył swoją współpracę z Cisco, aby zaoferować Veeam Availability on Cisco HyperFlex™ - nową, wysoce odporną platformę zarządzania danymi, która charakteryzuje się łatwością skalowania i zarządzania, a dzięki wsparciu technicznemu Cisco obsługuje środowiska wielochmurowe.
• Umowa o współpracy z przedsiębiorstwem NetApp, która początkowo  dotyczyła tylko integracji produktów, została rozszerzona i przekształcona w kompleksową umowę z partnerem handlowym obejmującą rozwiązania NetApp Data Fabric. Po zawarciu w pierwszym kwartale 2018 roku globalnej umowy o współpracy handlowej z NetApp firma Veeam umożliwiła klientom NetApp zakup oferowanych łącznie rozwiązań NetApp ONTAP i Veeam Availability od wspólnych partnerów handlowych na całym świecie.
• Veeam rozszerzył i umocnił współpracę z firmą Nutanix, wprowadzając w lipcu 2018 roku na rynek rozwiązanie Veeam Availability for Nutanix AHV. Po zaledwie dwóch kwartałach liczba pobrań tego produktu wzrosła o 500 proc.
• Veeam poinformował o nawiązaniu globalnej współpracy z firmą Lenovo. Celem jest zaoferowanie klientom zintegrowanych rozwiązań, które łączą wydajną pamięć masową z niezawodną ochroną danych, sprzedawanych bezpośrednio przez Lenovo i jego partnerów handlowych w ramach jednej transakcji.

Inwestycje operacyjne i nominacje na wyższe stanowiska kierownicze w firmie Veeam

Przez cały 2018 rok Veeam intensywnie inwestował w swoje kadry. Przede wszystkim przeznaczył 150 mln USD na rozwój głównego centrum badań i rozwoju w Pradze, które tworzy przełomowe innowacje. Umożliwi to zatrudnienie 500 nowych programistów. Dołączą oni do zespołu, który liczy już ponad 3500 osób na całym świecie, a w tym roku powiększy się o kolejnych 1000 osób.

Niedawno Veeam obsadził dwa stanowiska wyższego szczebla z myślą o przyspieszeniu ekspansji geograficznej. Paul Strelzick został dyrektorem generalnym i wiceprezesem ds. sprzedaży w regionie Ameryki Północnej i Łacińskiej, a Daniel Fried objął stanowisko dyrektora generalnego i wiceprezesa na region Europy, Bliskiego Wschodu i Afryki (EMEA). Strelzick był ostatnio doradcą i konsultantem w firmie Insight Venture Partners, a wcześniej przez 10 lat pełnił funkcję wiceprezesa wykonawczego ds. globalnej sprzedaży w przedsiębiorstwie SolarWinds. Jako specjalista w zakresie tworzenia wydajnych i bezproblemowych operacji dotyczących marketingu i kanałów sprzedaży posiada wszelkie narzędzia i wiedzę, aby kierować działalnością Veeam w obu Amerykach zgodnie z priorytetami firmy. Daniel Fried pracował już w Veeam do 2017 roku jako wiceprezes ds. sprzedaży i marketingu na region EMEA. Po powrocie do firmy będzie odpowiedzialny za ten sam region, a w szczególności za ekspansję i wyznaczanie strategicznych kierunków rozwoju we wszystkich segmentach, poszerzanie możliwości związanych z partnerską współpracą oraz zwiększanie udziału w rozwijających się rynkach.

„Rynek oprogramowania do ochrony i replikacji danych jest wciąż wysoce dynamiczny i konkurencyjny. Jego globalne przychody przekroczyły 7 mld USD, a według prognoz będą rosnąć o 4,3 proc. rocznie. Przedstawiony dziś nowy produkt Cloud Data Management potwierdza, że Veeam wciąż rozszerza i pogłębia ofertę rozwiązań zwiększających dostępność danych. Aby utrzymać dwucyfrową stopę wzrostu, firma zamierza również wykorzystać środki, które niedawno zainwestował w nią fundusz Insight Venture Partners” - powiedział Phil Goodwin, dyrektor ds. badań w firmie IDC.

Trwa przyjmowanie zgłoszeń uczestnictwa w VeeamON 2019, wiodącej konferencji poświęconej inteligentnemu zarządzaniu danymi, która odbędzie się w dniach 20-22 maja 2019 r. w Miami. Prawie 10 000 klientów, partnerów i wpływowych osób wzięło udział w VeeamON 2018 w Chicago oraz regionalnych wydarzeniach VeeamON Forum na całym świecie.

Źródo: Veeam Software

Logowanie i rejestracja