Virtual-IT.pl - data center cloud computing SDx AI storage network cybersecurity

Chcielibyśmy, żeby chmura…, czyli oczekiwania wobec dostawcy
Chcielibyśmy, żeby chmura…, czyli oczekiwania wobec dostawcy

Wyniki badania PMR dla Polskiej Chmury wskazują, że ponad 2/3 firm korzysta z rozwiązań chmurowych, a około 1/3 jest w trakcie ich wdrażania. Tym samym chmura to już stały element ekosystemu i działalności przedsiębiorstw w Polsce. Rynek ten dojrzał i firmy szukają w chmurze korzyści oraz rozwiązań dopasowanych wprost ...

Czytaj więcej...

FRITZ!Box 6850 5G - router gotowy na sieć piątej generacji
FRITZ!Box 6850 5G - router gotowy na sieć piątej generacji

Przed kilkoma tygodniami w skromnych progach naszej Virtual-nej redakcji pojawiła się przesyłka zawierająca router FRITZ!Box 6850 5G od firmy AVM. Router wprowadzony na rynek latem ubiegłego roku, za pomocą wbudowanego modemu obsługuje zakresy 5G w paśmie poniżej 6 GHz, a także LTE Advanced Pro we wszystkich obecnie wy...

Czytaj więcej...

Broadcom upraszcza ofertę i model licencjonowania VMware
Broadcom upraszcza ofertę i model licencjonowania VMware

W ciągu ostatnich dwóch lat firma VMware podejmowała wysiłki mające na celu uproszczenie swojego portfolio rozwiązań i przejście z modelu licencji wieczystych na model subskrypcji, który branża przyjęła już jako standard korzystania z chmury. Firma zaznaczyła, że takie zmiany przyniosą klientom większe ko...

Czytaj więcej...

Historia oszukiwania ludzi przez sztuczną inteligencję
Historia oszukiwania ludzi przez sztuczną inteligencję

Wraz z rozwojem nowoczesnych technologii rozwijają się również złośliwe schematy. Od niedawna do długiej listy oszustw dołączyła sztuczna inteligencja (Artificial Intelligence, AI). Wykorzystanie technologii sztucznej inteligencji i uczenia maszynowego (Machine Learning, ML) przenosi phishing i inne oszustwa cyb...

Czytaj więcej...

Brak wykwalifikowanej kadry i starzejące się systemy główną barierą cyfryzacji
Brak wykwalifikowanej kadry i starzejące się systemy główną barierą cyfryzacji

Według opublikowanego przez Veeam raportu Data Protection Trends Report 2022, największym wyzwaniem dla firm związanym z cyfryzacją są braki wykwalifikowanej kadry IT i starzejące się systemy. Aż 1/3 przedsiębiorstw w razie awarii i braku dostępu do zasobów planuje przywracać działanie serwerów w trybie r...

Czytaj więcej...

Integracja AIOps w kompleksowym monitorowaniu IT: Site24x7
Integracja AIOps w kompleksowym monitorowaniu IT: Site24x7

Środowiska IT stają się coraz bardziej rozbudowane. Firmy korzystają z infrastruktury on-premise jak również z rozwiązań chmurowych, często z wielu chmur (multicloud). W takiej sytuacji kluczem dla zapewnienia niezawodnego działania systemów IT jest monitoring infrastruktury. Właściwe rozwiązanie do monit...

Czytaj więcej...

Aktualności

Cisco - "centrum danych w dowolnym miejscu"

Cisco data centerInnowacje w aplikacjach są centralnym elementem gospodarki cyfrowej. Wpływa to na redefinicję roli centrów danych i tego, w jakim stopniu muszą one wspierać usługi biznesowe. Obecnie, data center nie jest już stałym, fizycznym miejscem. Jest wszędzie tam, gdzie dane są tworzone, przetwarzane i wykorzystywane. Dlatego Cisco prezentuje nową architekturę, która rozszerza działanie centrum danych na wszystkie miejsca, w których są przechowywane informacje i wdrażane aplikacje.

Urzeczywistniając wizję "centrum danych w dowolnym miejscu", Cisco wprowadza szereg innowacji w zakresie sieci, hiperkonwergencji, bezpieczeństwa i automatyzacji.

Należą do nich m.in.:
• Ekspansja ACI (Application Centric Infrastructure) w chmurze dzięki integracji z Amazon Web Services (AWS) i środowiskiem chmury Microsoft Azure.
• Rozbudowa działania systemu HyperFlex o oddziały i zdalne lokalizacje w celu zasilania aplikacji na krawędzi sieci.
• Ulepszenie CloudCenter, aby pomóc klientom w zarządzaniu cyklem życia aplikacji w wielu środowiskach chmury.
• Radykalnie prostszy sposób zakupu i zarządzania technologią przez klientów w całej architekturze centrum danych, poprzez jedną umowę Enterprise Agreement.

"Przedsiębiorstwa powinny mieć możliwość wdrażania aplikacji biorąc pod uwagę swoje potrzeby, a nie ograniczenia technologiczne. Klienci chcą implementować aplikacje i zarządzać danymi na wielu różnych platformach, od tych zlokalizowanych w siedzibie organizacji po chmury obliczeniowe. Dlatego właśnie rezygnujemy ze słowa "centrum" mówiąc o centrum danych. Dziś Cisco pomaga klientom rozszerzyć zasięg na każdą chmurę, każde centrum danych i każdą filię" - mówi Roland Acra, starszy wiceprezes i dyrektor generalny Data Center Business Group w Cisco.

"Firma telekomunikacyjna BT przyjęła Cisco ACI jako podstawę dla naszej nowo wprowadzonej usługi SD-Fabric, w celu rozszerzenia możliwości SDN (ang. Softwared Defined Network) na centrum danych. Dzięki ACI możemy zaoferować klientom pełną automatyzację, centralną kontrolę polityki i wbudowane zabezpieczenia" - powiedział Adrian Comley, dyrektor generalny Dynamic Network Services, Global Services, BT. "Współpracujemy z Cisco, ponieważ firma rozszerza politykę ACI na usługi w chmurze AWS i Microsoft Azure. Dzięki Cisco umożliwiamy klientom szybkie wdrażanie i udostępnianie aplikacji w dowolnym miejscu, za pośrednictwem powtarzalnej, sprawdzonej konstrukcji zapewniającej prostotę działania i wyższy poziom bezpieczeństwa".

Nowe innowacje dedykowane centrum danych

Cisco realizuje swoją nową wizję centrum danych na trzy sposoby:
• ACI dostępne w chmurach AWS i Microsoft Azure: Application Centric Infrastructure (ACI) jest intuicyjnym rozwiązaniem sieciowym Cisco dla centrum danych. Zapewnia prostotę obsługi, zwinność aplikacji i ochronę w centrum danych - wszystko w unikalnie otwartym podejściu, które integruje się ze wszystkimi narzędziami do wizualizacji i platformami programistycznymi, na których wdrażane są aplikacje. Z ACI Anywhere, możliwości architektury będą dostępne dla każdego projektu, każdej lokalizacji i chmury. Ponadto ACI obsługuje już chmury prywatne (działające w oparciu o serwery fizyczne - bare-metal) i odległe lokalizacje na brzegu sieci. A teraz, dzięki nowym możliwościom ACI w chmurze, Cisco rozszerza automatyzację, zarządzanie i bezpieczeństwo na AWS i Microsoft Azure, w pełni integrując się z ich środowiskami Infrastructure as a Service (IaaS).

• HyperFlex dla Oddziałów: Wdrażanie hiperkonwergentnej infrastruktury w wielu miejscach w celu zapewnienia rozproszonej mocy obliczeniowej w skali globalnej może być niezwykle złożonym zadaniem. HyperFlex z Cisco Intersight pozwala teraz klientom na bezproblemowe rozszerzanie zakresu obliczeń i pamięci masowych z ich głównych centrów danych do krawędzi ich działalności. Jest to możliwe dzięki elastycznej skalowalności i niezrównanej łatwości obsługi systemów zarządzanych w chmurze. HyperFlex zapewnia teraz wydajność aplikacji klasy data center na potrzeby innowacji cyfrowych w oddziałach i odległych lokalizacjach, umożliwiając analizę danych i korzystanie z inteligentnych usług na krawędzi przedsiębiorstwa.

• CloudCenter Suite: Złożoność operacyjna i rosnące koszty zarządzania aplikacjami w wielu publicznych i prywatnych chmurach to rosnące wyzwanie dla zespołów IT. Nowy pakiet CloudCenter Suite oferuje możliwość zarządzania cyklem życia aplikacji, większą automatyzację pracy oraz znacznie lepszą optymalizację kosztów. Wreszcie, nowy pakiet jest również łatwiejszy w użyciu, dzięki uproszczonemu wdrożeniu, zróżnicowanym cenom i nowej ofercie SaaS.

Nowe zasady wykorzystania centrum danych w ramach umowy Enterprise Agreement

Cisco ułatwia klientom zakup technologii centrum danych dzięki nowej umowie Cisco Enterprise Agreement. Klienci mogą teraz korzystać z jednej znormalizowanej umowy licencyjnej na okres trzech lub pięciu lat w siedmiu pakietach, obejmujących ACI, HyperFlex, Intersight i Tetration. Cisco EA zapewnia klientom wybór modeli wdrażania i możliwość przenoszenia licencji na wdrożenia fizyczne, wirtualne lub te w chmurze. Umożliwia klientom dostęp do tego, czego potrzebują, niezależnie od miejsca i czasu. Usługi dostępne u preferowanego partnera dystrybucyjnego.

Integracje międzydomenowe

Cisco rozszerza ACI na warstwę aplikacyjną i sieć kampusową. ACI zintegruje się z AppDynamics w celu skorelowania wydajności aplikacji ze stanem sieci. Rozwiązanie zintegruje się również z Cisco DNA Center i mechanizmem usług identyfikacji w celu zapewnienia kompleksowej polityki tożsamości i kontroli dostępu pomiędzy użytkownikami lub urządzeniami w kampusie, a aplikacjami lub danymi w dowolnym miejscu. Integracje te są kolejnym krokiem na drodze firmy Cisco do stworzenia pierwszej w branży architektury wielodomenowej. Celem jest zdefiniowanie na nowo infrastruktury korporacyjnej jako jednolitego systemu, który odblokowuje innowacje poprzez uproszczenie złożoności współczesnej informatyki.

Dostępność, usługi i wsparcie
• Wirtualny ACI i Cloud ACI będą dostępne w drugim kwartale 2019 roku.
• HyperFlex 4.0 z Cisco Insight będzie dostępny w drugim kwartale 2019 roku.
• Abonament Cisco CloudCenter Suite on - premise będzie dostępny w pierwszym kwartale 2019 roku; udostępnienie wersji SaaS jest planowane na pierwszy kwartał 2019 roku w Ameryce Północnej i drugi kwartał 2019 w Europie.
• Nowe umowy korporacyjne Cisco Enterprise Agreements będzie można zamawiać w połowie marca b.r..
• Cisco i partnerzy firmy oferują pełen cykl życia usług, aby wesprzeć klientów na drodze do zmodernizowanych architektur centrów danych.
• Zasoby dla programistów Cisco DevNet dla ACI są już dostępne.

Źródło: Cisco

Logowanie i rejestracja