Virtual-IT.pl - data center cloud computing SDx AI storage network cybersecurity

Broadcom upraszcza ofertę i model licencjonowania VMware
Broadcom upraszcza ofertę i model licencjonowania VMware

W ciągu ostatnich dwóch lat firma VMware podejmowała wysiłki mające na celu uproszczenie swojego portfolio rozwiązań i przejście z modelu licencji wieczystych na model subskrypcji, który branża przyjęła już jako standard korzystania z chmury. Firma zaznaczyła, że takie zmiany przyniosą klientom większe ko...

Czytaj więcej...

Chcielibyśmy, żeby chmura…, czyli oczekiwania wobec dostawcy
Chcielibyśmy, żeby chmura…, czyli oczekiwania wobec dostawcy

Wyniki badania PMR dla Polskiej Chmury wskazują, że ponad 2/3 firm korzysta z rozwiązań chmurowych, a około 1/3 jest w trakcie ich wdrażania. Tym samym chmura to już stały element ekosystemu i działalności przedsiębiorstw w Polsce. Rynek ten dojrzał i firmy szukają w chmurze korzyści oraz rozwiązań dopasowanych wprost ...

Czytaj więcej...

Historia oszukiwania ludzi przez sztuczną inteligencję
Historia oszukiwania ludzi przez sztuczną inteligencję

Wraz z rozwojem nowoczesnych technologii rozwijają się również złośliwe schematy. Od niedawna do długiej listy oszustw dołączyła sztuczna inteligencja (Artificial Intelligence, AI). Wykorzystanie technologii sztucznej inteligencji i uczenia maszynowego (Machine Learning, ML) przenosi phishing i inne oszustwa cyb...

Czytaj więcej...

FRITZ!Box 6850 5G - router gotowy na sieć piątej generacji
FRITZ!Box 6850 5G - router gotowy na sieć piątej generacji

Przed kilkoma tygodniami w skromnych progach naszej Virtual-nej redakcji pojawiła się przesyłka zawierająca router FRITZ!Box 6850 5G od firmy AVM. Router wprowadzony na rynek latem ubiegłego roku, za pomocą wbudowanego modemu obsługuje zakresy 5G w paśmie poniżej 6 GHz, a także LTE Advanced Pro we wszystkich obecnie wy...

Czytaj więcej...

Integracja AIOps w kompleksowym monitorowaniu IT: Site24x7
Integracja AIOps w kompleksowym monitorowaniu IT: Site24x7

Środowiska IT stają się coraz bardziej rozbudowane. Firmy korzystają z infrastruktury on-premise jak również z rozwiązań chmurowych, często z wielu chmur (multicloud). W takiej sytuacji kluczem dla zapewnienia niezawodnego działania systemów IT jest monitoring infrastruktury. Właściwe rozwiązanie do monit...

Czytaj więcej...

Brak wykwalifikowanej kadry i starzejące się systemy główną barierą cyfryzacji
Brak wykwalifikowanej kadry i starzejące się systemy główną barierą cyfryzacji

Według opublikowanego przez Veeam raportu Data Protection Trends Report 2022, największym wyzwaniem dla firm związanym z cyfryzacją są braki wykwalifikowanej kadry IT i starzejące się systemy. Aż 1/3 przedsiębiorstw w razie awarii i braku dostępu do zasobów planuje przywracać działanie serwerów w trybie r...

Czytaj więcej...

Aktualności

Cisco uwalnia potencjał IoT dzięki sieci intuicyjnej

IoTInternet rzeczy niesie dla biznesu i gospodarki wiele korzyści, ale tylko wtedy, kiedy firmy wiedzą, jak mogą go właściwie wykorzystywać. Każde przedsiębiorstwo ma specyficzne wymagania związanane z IoT i potrzebuje infrastruktury, która będzie się rozwijać i dostosowywać do prowadzonej działalności. Większość projektów i wdrożeń IoT napotyka na trudności, ponieważ nie mogą się one odpowiednio skalować, dostosowując do potrzeb produkcji, zachowując przy tym odpowiedni poziom bezpieczeństwa.

Cisco wprowadza nowe produkty sieciowe IoT, narzędzia programistyczne, sprawdzone przewodniki projektowe i specjalizacje dla partnerów, aby zapewnić klientom skalowalność, elastyczność i bezpieczeństwo środowisk IoT.

Innowacje zaprezentowane przez Cisco obejmują m.in.:

• Nowe platformy sieciowe IoT: Cisco wprowadza nowe przełączniki przemysłowe Catalyst i przemysłowe routery Integrated Services przeznaczone dla środowisk IoT. Ich sercem jest IOS XE - nowoczesny system operacyjny, który zasila sieci intuicyjne w całym kampusie, oddziale i sieci WAN. Nowe platformy są zarządzane przez Cisco DNA Center, dzięki czemu klienci zyskują ujednolicony i wygodny wgląd w całą sieć oraz środowiska IoT.

• Narzędzia dla deweloperów IoT: Program deweloperski Cisco DevNet zawiera nowy zestaw narzędzi deweloperskich, które umożliwiają klientom i partnerom pełniejsze wykorzystanie możliwości, które przynosi sieć brzegowa w obszarze Internetu rzeczy. Partnerzy działający w ekosystemie Cisco mają teraz możliwość wykorzystania spójnego środowiska do budowania i zarządzania aplikacjami na krawędzi sieci. Ponadto mogą zaoferować klientom dodatkową elastyczność, potrzebną do uzyskania lepszych wyników biznesowych. Nowe Centrum Deweloperskie IoT jest wyposażone w materiały dydaktyczne, narzędzia programistyczne i zasoby wspierające, dzięki którym partnerzy mogą już teraz rozpocząć tworzenie rozwiązań i aplikacji.

• Scenariusze wykorzystania technologii dla firm z sektora użyteczności publicznej,  branży produkcyjnej oraz aktywów zdalnych i mobilnych: Współpracując z partnerami branżowymi, Cisco stworzyło trzy nowe projekty Cisco Validated Designs: projekty dla architektury środowiska IoT, które zostały przetestowane i sprawdzone pod względem wyników biznesowych. Cisco Validated Designs umożliwia klientom i partnerom przyspieszenie procesu, od weryfikacji koncepcji do udanych, skalowalnych wdrożeń.

• Szkolenia dla partnerów IoT: Partnerzy Cisco mają decydujące znaczenie dla pomyślnej realizacji projektów wdrażania Internetu rzeczy. Cisco tworzy globalny ekosystem partnerów IoT, oferując im szkolenia i programy specjalizacyjne. Certyfikowani partnerzy Cisco IoT zyskują najwyższe znaczenie wśród zespołów sprzedaży i klientów, jako zaufani doradcy we wszystkich projektach wykorzystujących tę technologię. Cisco posiada również bogaty ekosystem partnerów branżowych, ISV (firm tworzących oprogramowanie), konstruktorów maszyn i dostawców usług, którzy realizują projekty Internetu rzeczy dla klientów z branży produkcyjnej, transportowej, energetycznej, detalicznej, sektora publicznego i nie tylko.

"W przypadku Internetu rzeczy, wszystko sprowadza się do wyników biznesowych. Projekty IoT zaczynają się oczywiście od zapewnienia bezpiecznej łączności, jako podstawy każdego wdrożenia. Zapewniając skalę, elastyczność i bezpieczeństwo, sieć staje się solidną podstawą dla naszych klientów, którzy decydują się na implementację Internetu rzeczy" - powiedziała Liz Centoni, starsza wiceprezes i dyrektor generalna IoT w Cisco. „Dodatkowo, dzięki nowemu centrum IoT dla programistów DevNet, dajemy tysiącom partnerów i programistów na całym świecie możliwość budowania rozwiązań na naszej platformie IoT".

"Ściśle współpracowaliśmy z Cisco nad nowym kompaktowym i energooszczędnym routerem przemysłowym, aby spełnić restrykcyjne normy dotyczące ochrony środowiska i bezpieczeństwa stosowane w sektorze użyteczności publicznej" - powiedział Didier Hinguant, dyrektor ds. telekomunikacji, Enedis. "Obsługujemy i wdrażamy naszą sieć połączoną z tysiącami routerów Cisco za pośrednictwem Field Network Director, bezobsługowego systemu zarządzania z elastyczną, wysoce bezpieczną siecią wykorzystującą protokół IPv6, aby sprostać mogącym wystąpić ograniczeniom skalowalności".

Rozszerzenie sieci intuicyjnej do IoT

Sieci intuicyjne stanowią fundament zmian w sposobie tworzenia i zarządzania sieciami. Zamiast tradycyjnych, manualnych i przez to czasochłonnych metod zarządzania, nowoczesne sieci określają intencje biznesowe i przekładają je na politykę sieciową. Od kilku lat klienci korzystają z tego nowego sposobu tworzenia sieci, zarówno w kampusie, jak i poszczególnych oddziałach. Teraz IT może pracować ze specjalistami odpowiedzialnymi za działania operacyjne, również zarządzając środowiskami Internetu rzeczy.

Sieć intuicyjna zapewnia trzy główne korzyści dla klientów:
• Skala: Cisco uprościło wdrażanie rozwiązań IoT. Zespoły IT mogą teraz wykorzystać swoją wiedzę specjalistyczną dzięki znanym narzędziom, takim jak Cisco DNA Center, aby skalować rozwiązania w zautomatyzowany i uproszczony sposób. Kompleksowe wdrożenia, które wcześniej trwały miesiącami, mogą być teraz realizowane w ciągu kilku godzin a nawet minut.
• Elastyczność: W wielu przypadkach koszty i nakład pracy związane z modernizacją infrastruktury Internetu rzeczy mogą stanowić istotne ograniczenie. Modułowa konstrukcja oznacza, że platformy Cisco są elastyczne i pozwalają na planowanie przyszłych działań. Dzięki temu klienci mogą łatwo wdrożyć nowe technologie, takie jak np. 5G, bez konieczności wymiany infrastruktury sieciowej. Routery przemysłowe Cisco są pierwszymi w branży i jedynymi, które można wdrażać w protokole IPv6 i są przystosowane do pracy w sieci 5G.
• Bezpieczeństwo: Cisco wierzy w wielowarstwowe podejście do bezpieczeństwa, w którym jest ono wbudowane w każdą warstwę technologii IoT, od sprzętu sieciowego, po oprogramowanie operacyjne i aplikacje obliczeniowe. Dzięki szerokiemu portfolio produktów z kategorii cybersecurity, Cisco może zapewnić w pełni zintegrowane, kompleksowe systemy bezpieczeństwa.

Źródło: Cisco

Logowanie i rejestracja