Virtual-IT.pl - wirtualizacja cloud computing storage data center

XenServer ma 10 lat!
XenServer ma 10 lat!

Dokładnie 10 lat temu, końcem sierpnia 2006 roku firma XenSource, sponsorująca prace nad otwartoźródłowym hypervisorem Xen, wydała pierwszą komercyjną wersję produktu do wirtualizacji, skierowaną do firm każdej wielkości - XenEnterprise (nazwa kodowa 'Burbank') - bazującą na Xen 3.0.0.

Czytaj więcej...

Czy ufamy chmurze? - Raport Intel Security
Czy ufamy chmurze? - Raport Intel Security

Tylko jedna trzecia (34%) osób przebadanych w ramach nowego projektu Intel Security uznała, że członkowie najwyższego kierownictwa w ich organizacjach w pełni rozumieją kwestie bezpieczeństwa chmury obliczeniowej. Kompletne wyniki ankiety wskazują na ogromną, wręcz krytyczną potrzebę zwiększania poziomu zaufania do ...

Czytaj więcej...

15 najlepiej płatnych certyfikacji w 2015 roku
15 najlepiej płatnych certyfikacji w 2015 roku

Certyfikacja IT stanowi niezbędny element w wielu obszarach. Chcąc aktywnie uczestniczyć w rynku pracy, należy stale podnosić swoje kwalifikacje, a certyfikacja jest jedną z metod pozwalających na usystematyzowanie i poszerzenie wiedzy. Posiadanie odpowiednich certyfikatów niejednokrotnie jest elementem wymaganym po...

Czytaj więcej...

Microsoft PowerShell z otwartym kodem dla Linuksa i OS X
Microsoft PowerShell z otwartym kodem dla Linuksa i OS X

Po otwarciu źródeł .Net, wydaniu otwartego Visual Studio Code, udostępnieniu silnika Chakra Javascript, zapowiedzi wydania SQL Server dla systemów Linux i szerokiemu wsparciu maszyn wirtualnych z linuksami przez hypervisor Hyper-V i chmurę Azure, gigant z Redmond zrobił kolejny krok w stronę świata open source. Micr...

Czytaj więcej...

Altaro VM Backup dla dostawców usług IT!
Altaro VM Backup dla dostawców usług IT!

Altaro Software, dostawca rozwiązań do tworzenia kopii zapasowych, znany głównie ze swojego flagowego produktu VM Backup, pozwalającego na tworzenie kopii zapasowych maszyn wirtualnych działających w środowisku Microsoft Hyper-V i VMware vSphere, udostępnił portal online, zbudowany specjalnie z myślą o dostawcach us...

Czytaj więcej...

Altaro VM Backup 6 dla Hyper-V i VMware - przegląd i instalacja (cz. 1)
Altaro VM Backup 6 dla Hyper-V i VMware - przegląd i instalacja (cz. 1)

Wraz z rozwojem technologii wirtualizacji i wynikającymi z tego zmianami krajobrazu środowisk IT, zmienia się podejście do ochrony danych. Z wirtualizacją przegrało wiele rozwiązań zaprojektowanych z myślą o środowiskach fizycznych. Na rynku pojawiły się nowe rozwiązania, opracowane z myślą o środowiskach wirtualnyc...

Czytaj więcej...

Wchodzisz w chmurę? Sprawdź umowę by uniknąć kosztownych perturbacji
Wchodzisz w chmurę? Sprawdź umowę by uniknąć kosztownych perturbacji

Współpraca z niewłaściwym dostawcą usług chmurowych może mieć swoje nieprzyjemne konsekwencje. Ważne jest by potencjalni klienci wiedzieli dokładnie na co się decydują wybierając chmurę obliczeniową. Migracja do chmury, to kluczowa decyzja biznesowa, niosąca ze sobą długoterminowe skutki. Jeżeli chcesz skorzystać z ...

Czytaj więcej...

Aktualności

IBM podaje więcej szczegółów o Power7

IBMIBM zapowiedział oficjalnie wydanie nowych serwerów klasy średniej z układami Power7 - Modele 750, 755 i 770 zastąpią systemy z układami Power6 (p550, p560 i p570).


W ofercie pojawi się również model o nazwie 780, który będzie pomostem między p570 (obecnie 770), a high-endowym modelem p595.

Najsłabszy serwer z nowej rodziny - model 750 będzie mógł być wyposażony w 32 rdzenie. Dotychczas taka ich liczba rdzeni była zarezerwowana jedynie dla mocniejszego modelu p570. Modele serii 770 i 780 - będące następcami p595 - mogą zawierać maksymalnie do 64 rdzenie i do 2 TB pamięci RAM.

IBM opublikował niezobowiązującą zapowiedź (Statement of Direction), z której wynika że w 2010 roku pojawi się nowy system z maksymalnie 256 rdzeniami Power7. Natomiast obowiązująca górna granica partycji logicznych - 254 LPAR - na serwer ma w ciągu bieżącego roku wzrosnąć do 1000.

Po dostępnych już ośmiordzeniowcach mają pojawić się wersje z cztero i sześciordzeniowe. W Power7, w przeciwieństwie do poprzedniej generacji, pamięć podręczną L3 ponownie zintegrowano z układem procesora, co wpłynęło na sześciokrotne zmniejszenie opóźnienia czasu dostępu.

W modelach z segmentu high end (model 780) zwiększono wydajność dzięki tzw. trybowi TurboCore, który pozwala na wyłączenie czterech z ośmiu rdzeni, podwajając w ten sposób ilość pamięci podręcznej L3 dla pozostałych aktywnych rdzeni. Dodatkowo tryb ten pozwala na podwyższenie częstotliwości taktowania, zwiększając wydajność każdego rdzenia.

Trzy dodatkowe jednostki wykonawcze (Execution Units), których liczba wzrosła z 9 do 12 w porównaniu z Power6, zapewniają dodatkowy wzrost wydajności.

Od czwartego kwartału 2010 w maszynach 770 i 780 będzie można wymieniać poszczególne moduły w czasie pracy systemów. Dzięki temu wszelkie naprawy i rozbudowa będą się odbywały bez konieczności wyłączania serwerów.

 

Czytaj również - Serwery IBM z procesorami z serii Power7


Skomentuj na forum