Virtual-IT.pl - wirtualizacja cloud computing storage SDx data center

Czy ufamy chmurze? - Raport Intel Security
Czy ufamy chmurze? - Raport Intel Security

Tylko jedna trzecia (34%) osób przebadanych w ramach nowego projektu Intel Security uznała, że członkowie najwyższego kierownictwa w ich organizacjach w pełni rozumieją kwestie bezpieczeństwa chmury obliczeniowej. Kompletne wyniki ankiety wskazują na ogromną, wręcz krytyczną potrzebę zwiększania poziomu zaufania do ...

Czytaj więcej...

15 najlepiej płatnych certyfikacji w 2016 roku
15 najlepiej płatnych certyfikacji w 2016 roku

Certyfikacja wśród specjalistów z branży IT jest elementem często pożądanym przez pracodawców. By aktywnie uczestniczyć w rynku pracy, należy stale podnosić swoje kwalifikacje. Odpowiednie certyfikaty idąc w parze z posiadanymi i rozwijanymi umiejętnościami oraz determinacja związana ze zdobywaniem wiedzy, niejednok...

Czytaj więcej...

Altaro VM Backup dla dostawców usług IT!
Altaro VM Backup dla dostawców usług IT!

Altaro Software, dostawca rozwiązań do tworzenia kopii zapasowych, znany głównie ze swojego flagowego produktu VM Backup, pozwalającego na tworzenie kopii zapasowych maszyn wirtualnych działających w środowisku Microsoft Hyper-V i VMware vSphere, udostępnił portal online, zbudowany specjalnie z myślą o dostawcach us...

Czytaj więcej...

Pięć głównych zasad zarządzania danymi
Pięć głównych zasad zarządzania danymi

Obecnie centralnym elementem każdej działalności biznesowej są dane. Firmy chcą z nich aktywnie korzystać bez względu na miejsce, w którym dane te są przechowywane. W przemówieniu inaugurującym konferencję Commvault GO 2016, Robert Hammer, prezes i dyrektor generalny firmy Commvault, przedstawił pięć podstawowych za...

Czytaj więcej...

#VeeamON2017 - Rozszerzenie platformy Veeam Availability
#VeeamON2017 - Rozszerzenie platformy Veeam Availability

Firma Veeam Software, w trakcie konferencji VeeamON 2017, poinformowała o rozszerzeniu platformy Veeam ‘Always-On Cloud’ Availability Platform o nowy framework Universal Storage API oraz rozszerzenie ekosystemu partnerów strategicznych.

Czytaj więcej...

Altaro VM Backup 6 dla Hyper-V i VMware - przegląd i instalacja (cz. 1)
Altaro VM Backup 6 dla Hyper-V i VMware - przegląd i instalacja (cz. 1)

Wraz z rozwojem technologii wirtualizacji i wynikającymi z tego zmianami krajobrazu środowisk IT, zmienia się podejście do ochrony danych. Z wirtualizacją przegrało wiele rozwiązań zaprojektowanych z myślą o środowiskach fizycznych. Na rynku pojawiły się nowe rozwiązania, opracowane z myślą o środowiskach wirtualnyc...

Czytaj więcej...

Aktualności

IBM podaje więcej szczegółów o Power7

IBMIBM zapowiedział oficjalnie wydanie nowych serwerów klasy średniej z układami Power7 - Modele 750, 755 i 770 zastąpią systemy z układami Power6 (p550, p560 i p570).


W ofercie pojawi się również model o nazwie 780, który będzie pomostem między p570 (obecnie 770), a high-endowym modelem p595.

Najsłabszy serwer z nowej rodziny - model 750 będzie mógł być wyposażony w 32 rdzenie. Dotychczas taka ich liczba rdzeni była zarezerwowana jedynie dla mocniejszego modelu p570. Modele serii 770 i 780 - będące następcami p595 - mogą zawierać maksymalnie do 64 rdzenie i do 2 TB pamięci RAM.

IBM opublikował niezobowiązującą zapowiedź (Statement of Direction), z której wynika że w 2010 roku pojawi się nowy system z maksymalnie 256 rdzeniami Power7. Natomiast obowiązująca górna granica partycji logicznych - 254 LPAR - na serwer ma w ciągu bieżącego roku wzrosnąć do 1000.

Po dostępnych już ośmiordzeniowcach mają pojawić się wersje z cztero i sześciordzeniowe. W Power7, w przeciwieństwie do poprzedniej generacji, pamięć podręczną L3 ponownie zintegrowano z układem procesora, co wpłynęło na sześciokrotne zmniejszenie opóźnienia czasu dostępu.

W modelach z segmentu high end (model 780) zwiększono wydajność dzięki tzw. trybowi TurboCore, który pozwala na wyłączenie czterech z ośmiu rdzeni, podwajając w ten sposób ilość pamięci podręcznej L3 dla pozostałych aktywnych rdzeni. Dodatkowo tryb ten pozwala na podwyższenie częstotliwości taktowania, zwiększając wydajność każdego rdzenia.

Trzy dodatkowe jednostki wykonawcze (Execution Units), których liczba wzrosła z 9 do 12 w porównaniu z Power6, zapewniają dodatkowy wzrost wydajności.

Od czwartego kwartału 2010 w maszynach 770 i 780 będzie można wymieniać poszczególne moduły w czasie pracy systemów. Dzięki temu wszelkie naprawy i rozbudowa będą się odbywały bez konieczności wyłączania serwerów.

 

Czytaj również - Serwery IBM z procesorami z serii Power7


Skomentuj na forum