Virtual-IT.pl - data center cloud computing SDx AI storage network cybersecurity

Historia oszukiwania ludzi przez sztuczną inteligencję
Historia oszukiwania ludzi przez sztuczną inteligencję

Wraz z rozwojem nowoczesnych technologii rozwijają się również złośliwe schematy. Od niedawna do długiej listy oszustw dołączyła sztuczna inteligencja (Artificial Intelligence, AI). Wykorzystanie technologii sztucznej inteligencji i uczenia maszynowego (Machine Learning, ML) przenosi phishing i inne oszustwa cyb...

Czytaj więcej...

FRITZ!Box 6850 5G - router gotowy na sieć piątej generacji
FRITZ!Box 6850 5G - router gotowy na sieć piątej generacji

Przed kilkoma tygodniami w skromnych progach naszej Virtual-nej redakcji pojawiła się przesyłka zawierająca router FRITZ!Box 6850 5G od firmy AVM. Router wprowadzony na rynek latem ubiegłego roku, za pomocą wbudowanego modemu obsługuje zakresy 5G w paśmie poniżej 6 GHz, a także LTE Advanced Pro we wszystkich obecnie wy...

Czytaj więcej...

Brak wykwalifikowanej kadry i starzejące się systemy główną barierą cyfryzacji
Brak wykwalifikowanej kadry i starzejące się systemy główną barierą cyfryzacji

Według opublikowanego przez Veeam raportu Data Protection Trends Report 2022, największym wyzwaniem dla firm związanym z cyfryzacją są braki wykwalifikowanej kadry IT i starzejące się systemy. Aż 1/3 przedsiębiorstw w razie awarii i braku dostępu do zasobów planuje przywracać działanie serwerów w trybie r...

Czytaj więcej...

Chcielibyśmy, żeby chmura…, czyli oczekiwania wobec dostawcy
Chcielibyśmy, żeby chmura…, czyli oczekiwania wobec dostawcy

Wyniki badania PMR dla Polskiej Chmury wskazują, że ponad 2/3 firm korzysta z rozwiązań chmurowych, a około 1/3 jest w trakcie ich wdrażania. Tym samym chmura to już stały element ekosystemu i działalności przedsiębiorstw w Polsce. Rynek ten dojrzał i firmy szukają w chmurze korzyści oraz rozwiązań dopasowanych wprost ...

Czytaj więcej...

Broadcom upraszcza ofertę i model licencjonowania VMware
Broadcom upraszcza ofertę i model licencjonowania VMware

W ciągu ostatnich dwóch lat firma VMware podejmowała wysiłki mające na celu uproszczenie swojego portfolio rozwiązań i przejście z modelu licencji wieczystych na model subskrypcji, który branża przyjęła już jako standard korzystania z chmury. Firma zaznaczyła, że takie zmiany przyniosą klientom większe ko...

Czytaj więcej...

Integracja AIOps w kompleksowym monitorowaniu IT: Site24x7
Integracja AIOps w kompleksowym monitorowaniu IT: Site24x7

Środowiska IT stają się coraz bardziej rozbudowane. Firmy korzystają z infrastruktury on-premise jak również z rozwiązań chmurowych, często z wielu chmur (multicloud). W takiej sytuacji kluczem dla zapewnienia niezawodnego działania systemów IT jest monitoring infrastruktury. Właściwe rozwiązanie do monit...

Czytaj więcej...

Aktualności

ETERNUS DX8900 S4 - hybrydowa macierz High-End od Fuitsu

Fujitsu eternusdx8900Fujitsu wprowadza na rynek rozwiązanie pamięci masowej, ETERNUS DX8900 S4, zoptymalizowane pod kątem obsługi pamięci flash i pozwalające przetwarzać dane liczone w petabajtach. Nowa generacja macierzy high-end Fujitsu pozwala skonsolidować i uprościć zarzadzanie danymi w średnich oraz dużych organizacjach, ponadto pozwala zbudować centralny zasób pamięci masowej typu ‘All-Flash’.

Współczesne firmy muszą przechowywać niewyobrażalne wcześniej ilości informacji. Wzrost ten jest napędzany przez technologie takie jak Internet rzeczy (IoT), wirtualna rzeczywistość, zaawansowana analityka, automatyzacja i robotyka, uczenie maszynowe i sztuczna inteligencja. Wszystkie te technologie generują bardzo duże ilości uporządkowanych oraz nieustrukturyzowanych danych. W wyniku tego wykładniczego wzrostu wkraczamy w erę petabajtów (1PB = 1000 terabajtów, czyli 1000000 gigabajtów danych).

Petabaty danych w pamięci all-flash
Nowe technologie to nie wszystko. Trwający trend konsolidacji i wirtualizacji centrów danych, napędzany potrzebą ograniczenia zarówno nakładów kapitałowych, jak i kosztów operacyjnych, jest także motorem wzrostu ilości przetwarzanych danych - konsolidacja danych z aplikacjami korporacyjnymi (OLTP, bazy danych i systemy ERP) wymaga przy tym elastycznej pamięci masowej, która musi być skalowalna i niezawodna, obsługiwać wiele różnych poziomów świadczonych usług i zapewniać wysoki stopień automatyzacji.

Fujitsu odpowiada na wszystkie te potrzeby dzięki najnowszej generacji pamięci ETERNUS DX8900 S4. Nowy produkt, zoptymalizowany pod kątem obsługi technologii flash i zdolny do przechowywania wszystkich danych przetwarzanych w firmach, pomaga przedsiębiorstwom przygotować się na nowe wyzwania związane z obsługą ilości danych wyrażanych w petabajtach. Przejście na pamięć flash znacząco zmniejszy zużycie energii w serwerowniach i dużych centrach danych, eliminując klasyczne technologie dysków mechanicznych (HDD), a co za tym idzie zmniejszając koszty układów zapewniających właściwe chłodzenie zainstalowanej infrastruktury IT.

"W ciągu najbliższych trzech lat 50% procent pamięci masowej w centrach danych będzie przechowywanych w pamięci flash, ponieważ tylko ta technologia pozwala na odpowiedni czas dostępu i reakcji dla obsługiwanych środowisk, czyli tzw. SLA. Pamięć masowa ETERNUS DX8900 S4 łączy najlepszą w swojej klasie wydajność z ogromną, skalowalną pojemnością i bezprecedensową niezawodnością. Zaprojektowaliśmy nasz ETERNUS DX8900 tak, aby przedsiębiorstwa bezpiecznie funkcjonowały w erze cyfryzacji oraz mogły konsolidować zwoje zasoby niezależnie od dynamiki wzrostu ilości danych" - mówi Wojciech Wróbel, Head of Presales, Fujitsu Polska.

Modułowa skalowalność i ekstremalna wydajność
ETERNUS DX8900 S4 został zaprojektowany z myślą o modułowej skalowalności ‒ od 2 do 24 kontrolerów z zaawansowaną redundancją krytycznych elementów - przez co i zapewnia wysoką wydajność i ciągłość działania w praktycznie każdych warunkach obciążenia. System pozwala na mieszaną obsługę dysków mechanicznych i oraz pamięci flash (SSD, NVMe), w celu łatwego zrównoważenia pojemności, szybkości dostępu do danych i obniżenia wymagań kosztowych. Pojedyncze rozwiązanie Eternus DX8900S4 osiąga maksymalną wydajność do 10 000 000 IOPS i obsługuje do 140 PB (petabajtów) pojemności pamięci flash, dwukrotnie większą niż jego poprzednik.

"ETERNUS DX8900 S4 ułatwia firmom łagodne przejście do data center opartego całkowicie na najbardziej wydajnej w obsłudze danych technologii Flash. Już dzisiaj oferujmy najwyższą w tej klasie pojemność systemu oraz unikalne mechanizmy konsolidacji i integracji w istniejących środowiskach IT. Tym samym, zapewniamy firmom zarówno zaspokojenie dzisiejszych potrzeb w zakresie przechowywania danych jak i bezpieczeństwo funkcjonowania w obliczu przyszłych wyzwań w tym obszarze" - dodaje Wojciech Wróbel, Head of Presales, Fujitsu Polska.

ETERNUS DX8900 S4 oferuje zwiększoną nawet sześciokrotnie wydajność, z obsługą sprzętowej kompresji danych niezależnie od zainstalowanej technologii dyskowej. W konfiguracjach skalowalnych wydajność zwiększa się z każdym dodatkowym modułem kontrolerów. System Eternus DX8900S4 może być skonfigurowany do pracy z dyskami SSD, HDD lub kombinacją dysku i pamięci flash, jest też w pełni kompatybilny z innymi modelami macierzami Fujitsu: Eternus DX z macierzami all-flash ETERNUS AF. W najnowszym wydaniu Eternus DX klasy high-end udostępniony jest mechanizm dodatkowej pamięci podręcznej Extreme Cache o pojemności nawet do 307 TB, oparty na modułach NVMe (Non-Volatile Memory express) komunikujących się bezpośrednio z kontrolerami macierzy.

Ciągłość działania i dopasowanie do priorytetów firmy.
Nowy system Fujitsu gwarantuje dostępność danych na poziomie 99,9999%, niezmienną wydajność aplikacji i minimalizuje koszty administracyjne podczas konsolidacji różnych obciążeń i różnych technologii (warstw) przechowywania danych. Wbudowana funkcja Quality of Service (QoS) obsługuje automatyczną priorytetyzację CPU, alokację przepustowości i podział na poziomy wydajności, zarządzane poprzez określenie wymaganych czasów reakcji. Te w pełni zautomatyzowane funkcje QoS w połączeniu z technologiami redukcji danych sprawiają, że ETERNUS DX8900 S4 idealnie nadaje się do obsługi wymagających aplikacji korporacyjnych, takich jak OLTP, bazy danych, czy systemy ERP.

Wbudowana zaawansowana redundancja zapewnia kompletną ochronę przed awarią dysków, kontrolerów, interfejsów, a nawet całego systemu w przypadku skonfigurowanej funkcji typu klaster replikacyjny (Eternus Storage Cluster), zapewniający transparentne dla podłączonych środowisk przełączanie awaryjne pomiędzy dwoma macierzami, nawet jeśli są to systemy o innej konfiguracji, różnej klasy czy generacji (nie starsze niż generacja S3). Ponadto inteligentna funkcja kopii migawkowych, ciągłość działania, wysoka wydajność systemów oraz zautomatyzowane możliwości operacyjne, to dodatkowe atuty macierzy hybrydowej Fujitsu.

Źródło: Fujitsu

Logowanie i rejestracja