Virtual-IT.pl - data center cloud computing SDx AI storage network cybersecurity

Integracja AIOps w kompleksowym monitorowaniu IT: Site24x7
Integracja AIOps w kompleksowym monitorowaniu IT: Site24x7

Środowiska IT stają się coraz bardziej rozbudowane. Firmy korzystają z infrastruktury on-premise jak również z rozwiązań chmurowych, często z wielu chmur (multicloud). W takiej sytuacji kluczem dla zapewnienia niezawodnego działania systemów IT jest monitoring infrastruktury. Właściwe rozwiązanie do monit...

Czytaj więcej...

Brak wykwalifikowanej kadry i starzejące się systemy główną barierą cyfryzacji
Brak wykwalifikowanej kadry i starzejące się systemy główną barierą cyfryzacji

Według opublikowanego przez Veeam raportu Data Protection Trends Report 2022, największym wyzwaniem dla firm związanym z cyfryzacją są braki wykwalifikowanej kadry IT i starzejące się systemy. Aż 1/3 przedsiębiorstw w razie awarii i braku dostępu do zasobów planuje przywracać działanie serwerów w trybie r...

Czytaj więcej...

FRITZ!Box 6850 5G - router gotowy na sieć piątej generacji
FRITZ!Box 6850 5G - router gotowy na sieć piątej generacji

Przed kilkoma tygodniami w skromnych progach naszej Virtual-nej redakcji pojawiła się przesyłka zawierająca router FRITZ!Box 6850 5G od firmy AVM. Router wprowadzony na rynek latem ubiegłego roku, za pomocą wbudowanego modemu obsługuje zakresy 5G w paśmie poniżej 6 GHz, a także LTE Advanced Pro we wszystkich obecnie wy...

Czytaj więcej...

Chcielibyśmy, żeby chmura…, czyli oczekiwania wobec dostawcy
Chcielibyśmy, żeby chmura…, czyli oczekiwania wobec dostawcy

Wyniki badania PMR dla Polskiej Chmury wskazują, że ponad 2/3 firm korzysta z rozwiązań chmurowych, a około 1/3 jest w trakcie ich wdrażania. Tym samym chmura to już stały element ekosystemu i działalności przedsiębiorstw w Polsce. Rynek ten dojrzał i firmy szukają w chmurze korzyści oraz rozwiązań dopasowanych wprost ...

Czytaj więcej...

Historia oszukiwania ludzi przez sztuczną inteligencję
Historia oszukiwania ludzi przez sztuczną inteligencję

Wraz z rozwojem nowoczesnych technologii rozwijają się również złośliwe schematy. Od niedawna do długiej listy oszustw dołączyła sztuczna inteligencja (Artificial Intelligence, AI). Wykorzystanie technologii sztucznej inteligencji i uczenia maszynowego (Machine Learning, ML) przenosi phishing i inne oszustwa cyb...

Czytaj więcej...

Broadcom upraszcza ofertę i model licencjonowania VMware
Broadcom upraszcza ofertę i model licencjonowania VMware

W ciągu ostatnich dwóch lat firma VMware podejmowała wysiłki mające na celu uproszczenie swojego portfolio rozwiązań i przejście z modelu licencji wieczystych na model subskrypcji, który branża przyjęła już jako standard korzystania z chmury. Firma zaznaczyła, że takie zmiany przyniosą klientom większe ko...

Czytaj więcej...

Aktualności

Red Hat zapowiada OpenStack Platform 14

redhat-cloudRed Hat zaprezentował Red Hat OpenStack 14, najnowszą wersję chmurowego, wysoce skalowalnego rozwiązania Red Hat typu Infrastructure-as-a-Service, przygotowanego do obsługi aplikacji. Oparte na wersji społecznościowej OpenStack „Rocky”, nowe rozwiązanie klasy korporacyjnej jest ściślej zintegrowane z Red Hat OpenShift Container Platform - najbardziej kompleksową wersją Kubernetes dla przedsiębiorstw. Red Hat OpenStack może obsługiwać obciążenia tradycyjne, zwirtualizowane i chmurowe. Umożliwia lepsze wykorzystanie zasobów urządzeń fizycznych i większą automatyzację procesów wdrażania.

Jak wynika z raportu firmy Gartner - „przedsiębiorstwa wdrażają przede wszystkim chmury hybrydowe i środowiska wielochmurowe. Do 2020 roku 75 proc. firm będzie korzystać z takich modeli”. Dla firmy Red Hat ten trend ma duże znaczenie. Skalowalna infrastruktura chmury prywatnej, taka jak Red Hat OpenStack, jest komponentem chmury hybrydowej. Będzie ona ważnym narzędziem wykorzystywanym przez działy IT przedsiębiorstw do zarządzania obciążeniami tradycyjnymi i chmurowymi w sposób bardziej spójny i niezawodny.

Platforma Red Hat OpenStack, oparta na wiodąceje platformie linuksowej dla przedsiębiorstw, umożliwia organizacjom przekształcanie dotychczas używanych infrastruktur IT w środowiska bardziej elastyczne, wydajne i innowacyjne. Dzięki swojej modułowej konstrukcji pomaga w optymalizacji operacji IT dla tradycyjnych aplikacji. Jest również podstawą tworzenia i wdrażania aplikacji chmurowych.

Integracja rozwiązań Kubernetes z Red Hat OpenShift Container Platform
W ramach strategii cyfrowej transformacji wiele przedsiębiorstw stawia na pierwszym miejscu wdrożenie technologii kontenerowych i natywnych aplikacji chmurowych. W związku z tym działy informatyczne muszą efektywnie wdrażać i skalować rozwiązania Kubernetes klasy korporacyjnej na platformie OpenStack. Pomoże im w tym Red Hat OpenStack Platform 14, który umożliwia nie tylko udostępnianie zasobów  z Red Hat OpenShift Container, lecz także automatyzację najważniejszych procesów konfigurowania i skalowania wymaganych w przypadku platformy Kubernetes dla przedsiębiorstw firmy Red Hat.

Oto najważniejsze funkcje Red Hat OpenStack Platform 14 w tym zakresie:
● Automatyczne konfigurowanie fizycznych i wirtualnych zasobów infrastruktury dla Red Hat OpenShift Container Platoform na węzłach Red Hat Enterprise Linux. Funkcja ta pomaga w utworzeniu ujednoliconego rozwiązania chmurowego, które może obsługiwać zarówno kontenery, jak i obciążenia zwirtualizowane. Ma ona duże znaczenie dla przedsiębiorstw, które chcą przetwarzać obciążenia chmurowe w systemach fizycznych.
● Automatyczne wdrażanie klastrów Red Hat OpenShift Container Platform, które zapewniają wysoką dostępność i są przygotowane do wdrożenia w środowisku produkcyjnym. Funkcja ta pozwala utworzyć środowisko bez jednego punktu podatności na awarie, co zapewnia ciągłość działania.
● Zintegrowane technologie sieciowe. Umożliwiają one połączenie dwóch rodzajów obciążeń należących do tego samego użytkownika - obciążeń na platformie OpenShift, które są oparte na kontenerach, i wirtualnych obciążeń na platformie OpenStack - z tą samą siecią wirtualną (Kuryr), co zwiększa wydajność architektury.
● Wbudowane narzędzie platformy OpenStack do wyrównywania obciążenia, automatycznie stosowane do obciążeń kontenerowych w systemie zaplecza.
● Wbudowana obiektowa pamięć masowa OpenStack umożliwiająca efektywne przechowywanie rejestrów kontenerów.

Ponadto na Red Hat OpenStack 14 dostępne są węzły Red Hat OpenShift, które można rozszerzać lub ograniczać za pomocą urządzenia sterującego. Dzięki temu firma może powiększać lub redukować zasoby stosownie do aktualnych obciążeń. Zwiększa to wydajność przetwarzania bez ograniczania zdolności firmy do analizowania nowych ofert usług lub kierunków działalności.

Rozszerzone funkcje zarządzania dostępne na platformie Red Hat OpenStack dla węzłów fizycznych
Uruchamiając nowe typy obciążeń na serwerach fizycznych, przedsiębiorstwo może w pełni wykorzystać możliwości technologii chmurowych, nie rezygnując z mocy przetwarzania nowoczesnego sprzętu. Dlatego Red Hat oferuje rozwiązania, które umożliwiają spójne zarządzanie węzłami wirtualnymi i fizycznymi.

Wykorzystując Red Hat OpenStack Platform dla systemów fizycznych, działy informatyczne mogą wdrażać obciążenia chmurowe, takie jak te uruchamiane na Red Hat OpenShift Container Platform, na serwerach fizycznych w spójny, kontrolowany sposób. Zwiększa to szybkość i elastyczność działania systemu bez ograniczania jego stabilności i możliwości kontroli nad operacjami. Integracja technologii sieciowej Ansible z funkcjami konfigurowania systemów fizycznych automatyzuje rekonfigurację przełączników sieciowych, co pomaga w zapewnieniu poszczególnym użytkownikom odpowiedniej izolacji.

Ponadto platforma Red Hat OpenStack w środowisku fizycznym jest powiązana z programem certyfikacji sprzętu, dzięki czemu klienci zyskują opcją uproszczonego zakupu po niższym koszcie oraz pewność, ze sprzęt ma certyfikat działania (ang. just work).

Funkcja Red Hat Ansible Automation upraszczająca wdrożenia na platformie Red Hat OpenStack
Integracja wersji 14 platformy Red Hat OpenStack z rozwiązaniem Red Hat Ansible Automation sprawia, że proces wdrażania staje się jeszcze łatwiejszy niż w poprzednich wersjach. Dział informatyczny może przeprowadzić przegląd Red Hat OpenStack Platform przed jej uruchomieniem, aby wykryć i usunąć ewentualne problemy. Lepsza widoczność środowiska informatycznego w trakcie wdrażania ułatwia znajdowanie i eliminowanie punktów podatności na awarie. W razie potrzeby niektóre etapy procesu wdrażania można powtórzyć.

"Technologia Kubernetes jest faktycznym standardem w środowiskach opartych na kontenerach linuksowych. Często stanowi kluczowy element zestawu technologii wdrażanych przez przedsiębiorstwa w celu przeprowadzenia cyfrowej transformacji. Potrzebuje jednak skalowalnej, elastycznej podstawy, bez której trudno będzie w pełni wykorzystać jej potencjał. Red Hat OpenShift jest najbardziej kompleksową platformą Kubernetes dla przedsiębiorstw. Zintegrowaliśmy ją ściśle z najnowszą wersją Red Hat OpenStack Platform. W ten sposób powstała silna, niezawodna podstawa dostosowana do wymagań obciążeń chmurowych. Dzięki niej działy informatyczne mogą efektywniej wdrażać innowacje, a także rozszerzać i równoważyć podstawową infrastrukturę oraz zarządzać nią, wykorzystując rozwiązania różnego typu i różnej wielkości, w tym serwery fizyczne" - powiedział Joe Fernandes, wiceprezes ds. produktów w dziale platform chmurowych firmy Red Hat.

W najnowszej wersji platformy IaaS firmy Red Hat wprowadzono nowe i rozszerzone funkcje przeznaczone dla przedsiębiorstw:

● Skalowanie procesorów w przypadku nowych i wyjątkowo dużych obciążeń, związanych np. ze sztuczną inteligencją lub generowaniem grafiki, z wykorzystaniem funkcji przeglądu technologicznego systemu NVIDIA GRID Virtual PC (vPC). Funkcja ta umożliwia współużytkowanie procesorów graficznych NVIDIA przez wiele maszyn wirtualnych i aplikacji oraz ułatwia skalowanie zasobów na potrzeby aplikacji o dużym zapotrzebowaniu na moc obliczeniową.
● Lepsza dostępność pamięci masowej, usprawnione funkcje zarządzania i migracji danych oraz skuteczniejsze zabezpieczenia dzięki rozszerzonej integracji z rozwiązaniem Red Hat Ceph Storage, w tym możliwość udostępniania tego samego woluminu pamięci masowej Cinder wielu maszynom wirtualnym.
● Innowacyjne, działające we wszystkich warstwach narzędzie do analizy sieci, które upraszcza weryfikację i dokumentowanie złożonych topologii sieci wirtualnych, takich jak Skydive czy Tech Preview, oraz rozwiązywanie problemów z nimi związanych.

Obsługa wielu architektur
Nie ma uniwersalnych rozwiązań dla środowisk informatycznych przedsiębiorstw. Każda firma musi wybrać kombinację sprzętu, infrastruktury, oprogramowania i aplikacji dla użytkowników, która najlepiej spełnia jej wymagania. W związku z tym klienci potrzebują większego wyboru produktów. Firma Red Hat miała to na uwadze, tworząc Red Hat OpenStack 14 obsługiwaną nie tylko na sprzęcie x86, lecz również w środowiskach IBM POWER.

Oferta dla klientów i partnerów z różnych branż
Red Hat OpenStack Platform została opracowana przez firmę Red Hat będącą liderem rynku oprogramowania open source. Spójny model usług, wsparcia technicznego, używania i zarządzania cyklem życia sprawia, że platforma ta ułatwia pracę działom informatycznym przedsiębiorstw z różnych branż. Kilkuset klientów, w tym BBVA, Lotte Data Communications, Tata Communications, Massachusetts Open Cloud, Duke Health, Oak Ridge National Laboratory, Cathay Pacific i IAG, wykorzystuje Red Hat OpenStack Platform w swoich chmurach prywatnych i hybrydowych oraz wdraża na niej różne rozwiązania.

Red Hat OpenStack Platform ma również wsparcie ze strony silnego środowiska partnerów, do których należą takie firmy, jak Dell EMC, Intel, Lenovo i NetAppi Rackspace, czy reprezentujące branżę telekomunikacyjną Cisco, Ericsson, Huawei, NEC i Nokia.

Platforma Red Hat OpenStack 14 zostanie udostępniona w ciągu najbliższych tygodni na portalu dla klientów firmy Red Hat. Będzie również dostępna jako komponent infrastruktury Red Hat Cloud Infrastructure i pakietu Red Hat Cloud Suite.

"Platforma Red Hat OpenStack jest jednym z najważniejszych komponentów naszego środowiska informatycznego. Umożliwia nam konsolidację rozwiązań dwóch producentów, którzy zapewniają najwyższy poziom usług, w jednym stosie technologicznym. Automatyzuje wdrażanie wszystkich naszych aplikacji oraz ich migrację do chmury. Dzięki niej mogliśmy wdrożyć chmurę hybrydową, co było dla nas dużym krokiem naprzód. Teraz możemy łatwo porównywać różne oferty pod kątem bezpieczeństwa oraz podejmować proaktywne, umotywowane decyzje dotyczące kierunków przyszłego rozwoju" - stwierdził Thomas Andrew, dyrektor ds. automatyzacji rozwiązań chmurowych w firmie Paddy Power Betfair.

Źródło: Red Hat

Logowanie i rejestracja