Virtual-IT.pl - wirtualizacja cloud computing storage SDx data center

Pięć głównych zasad zarządzania danymi
Pięć głównych zasad zarządzania danymi

Obecnie centralnym elementem każdej działalności biznesowej są dane. Firmy chcą z nich aktywnie korzystać bez względu na miejsce, w którym dane te są przechowywane. W przemówieniu inaugurującym konferencję Commvault GO 2016, Robert Hammer, prezes i dyrektor generalny firmy Commvault, przedstawił pięć podstawowych za...

Czytaj więcej...

Czy ufamy chmurze? - Raport Intel Security
Czy ufamy chmurze? - Raport Intel Security

Tylko jedna trzecia (34%) osób przebadanych w ramach nowego projektu Intel Security uznała, że członkowie najwyższego kierownictwa w ich organizacjach w pełni rozumieją kwestie bezpieczeństwa chmury obliczeniowej. Kompletne wyniki ankiety wskazują na ogromną, wręcz krytyczną potrzebę zwiększania poziomu zaufania do ...

Czytaj więcej...

15 najlepiej płatnych certyfikacji w 2016 roku
15 najlepiej płatnych certyfikacji w 2016 roku

Certyfikacja wśród specjalistów z branży IT jest elementem często pożądanym przez pracodawców. By aktywnie uczestniczyć w rynku pracy, należy stale podnosić swoje kwalifikacje. Odpowiednie certyfikaty idąc w parze z posiadanymi i rozwijanymi umiejętnościami oraz determinacja związana ze zdobywaniem wiedzy, niejednok...

Czytaj więcej...

#VeeamON2017 - Rozszerzenie platformy Veeam Availability
#VeeamON2017 - Rozszerzenie platformy Veeam Availability

Firma Veeam Software, w trakcie konferencji VeeamON 2017, poinformowała o rozszerzeniu platformy Veeam ‘Always-On Cloud’ Availability Platform o nowy framework Universal Storage API oraz rozszerzenie ekosystemu partnerów strategicznych.

Czytaj więcej...

Altaro VM Backup dla dostawców usług IT!
Altaro VM Backup dla dostawców usług IT!

Altaro Software, dostawca rozwiązań do tworzenia kopii zapasowych, znany głównie ze swojego flagowego produktu VM Backup, pozwalającego na tworzenie kopii zapasowych maszyn wirtualnych działających w środowisku Microsoft Hyper-V i VMware vSphere, udostępnił portal online, zbudowany specjalnie z myślą o dostawcach us...

Czytaj więcej...

Altaro VM Backup 6 dla Hyper-V i VMware - przegląd i instalacja (cz. 1)
Altaro VM Backup 6 dla Hyper-V i VMware - przegląd i instalacja (cz. 1)

Wraz z rozwojem technologii wirtualizacji i wynikającymi z tego zmianami krajobrazu środowisk IT, zmienia się podejście do ochrony danych. Z wirtualizacją przegrało wiele rozwiązań zaprojektowanych z myślą o środowiskach fizycznych. Na rynku pojawiły się nowe rozwiązania, opracowane z myślą o środowiskach wirtualnyc...

Czytaj więcej...

Aktualności

Strategiczna umowa Trend Micro i Wipro

Trend MicroFirmy Trend Micro i Wipro Technologies, nawiązały współpracę, celem której jest opracowanie zabezpieczeń nowej generacji w obszarze wirtualizacji do dynamicznych centrów danych. Zadaniem nowych rozwiązań będzie ochrona publicznych i prywatnych chmur (środowisk przetwarzania typu cloud computing).


W ramach strategicznej umowy Trend Micro i Wipro wspólnie utworzą Centra Doskonałości w celu zaspokajania potrzeb dzisiejszych zwirtualizowanych centrów danych w zakresie ochrony danych, bezpieczeństwa i zgodności z regulacjami, jak i sprostania rosnącemu zapotrzebowaniu rynku na konsolidację serwerów.

Wipro i Trend Micro będą dostarczać wspólne zabezpieczenia zwirtualizowanych centrów danych oraz rozwiązania do konsolidacji wykorzystujące produkty zabezpieczające nowej generacji Trend Micro i innych wspólnych partnerów. Inicjatywa ta będzie zgodna z dotychczasowymi usługami Wipro dotyczącymi bezpieczeństwa danych, monitorowania zabezpieczeń, operacji zabezpieczających zarządzane sieci i infrastrukturę hosta oraz usługami zarządzania zagrożeniami. Zgodnie z umową firma Wipro staje się globalnym dystrybutorem produktów Trend Micro związanych z zarządzaniem zagrożeniami, przesyłaniem wiadomości, Internetem oraz bezpieczeństwem serwerów i punktów końcowych.

Trend Micro i Wipro w ramach Centrów Doskonałości będą współpracowały również z firmami Hewlett-Packard/Mercury, EMC i Cisco.

Dzięki swojej połączonej wiedzy firmy Trend Micro i Wipro umożliwią przedsiębiorstwom przyspieszenie konsolidacji oraz pełniejsze i bezpieczniejsze wykorzystywanie inwestycji w wirtualizację. Skoordynowane podejście Trend Micro do bezpieczeństwa wirtualizacji zapewnia kompleksową ochronę, a jednocześnie optymalną wydajność, mobilność i skalowalność maszyn wirtualnych.

„Bliska w współpraca z Trend Micro pozwoli nam lepiej spełniać wymagania klientów centrów danych, dotyczące bezpieczeństwa operacyjnego oraz zaspokajać ich potrzeby biznesowe w zakresie efektywności i obniżania kosztów” - powiedział Prasenjit Saha, wiceprezes i dyrektor działu zabezpieczeń dla przedsiębiorstw w firmie Wipro. „Połączenie pozycji lidera firmy Wipro w dziedzinie kompleksowych usług zabezpieczeń z zaawansowanymi rozwiązaniami Trend Micro do centrów danych w dziedzinie bezpieczeństwa hostów i wirtualizacji umożliwi klientom lepszą ochronę kluczowych danych oraz zapewnienie zgodności z PCI i innymi przepisami".

„Technologię wirtualizacji wykorzystuje obecnie większość centrów danych. Jednak bez strategii dotyczącej bezpieczeństwa wirtualizacji te dynamiczne centra danych są mniej bezpieczne niż ich odpowiedniki fizyczne. Nawiązaliśmy strategiczną współpracę z Wipro ze względu na globalne doświadczenie tej firmy w usługach technologicznych. Umowa umożliwia nam tworzenie ‘dopasowanych zabezpieczeń’ - dostosowanych, skalowalnych rozwiązań, które pozwalają przedsiębiorstwom chronić dane poufne oraz korzystać z zalet wirtualizacji i przetwarzania poza siecią lokalną bez pogorszenia bezpieczeństwa swoich dynamicznych centrów danych” - powiedział Wael Mohamed, wiceprezes ds. rozwoju w firmie Trend Micro.

Źródło: Trend Micro
Skomentuj na forum