Virtual-IT.pl - wirtualizacja cloud computing storage SDx data center

Gartner: Chmura wśród 10 największych zagrożeń dla biznesu
Gartner: Chmura wśród 10 największych zagrożeń dla biznesu

Nieustający rozwój technologii przynosi nowe ryzyka dla prowadzenia działalności gospodarczej. Firma analityczna Gartner zdiagnozowała dziesięć obszarów, na które musi zwrócić uwagę każdy szybko rozwijający się biznes. Zaskakiwać może wysokie pierwsze miejsce dla chmury obliczeniowej. Eksper...

Czytaj więcej...

Dwie trzecie firm z sektora MŚP już wybrało chmurę
Dwie trzecie firm z sektora MŚP już wybrało chmurę

Z raportu "Chmura w MŚP. Zaufanie czy ostrożność przedsiębiorców?" opracowanego przez Onex Group wynika, że już 67 procent małych i średnich firm w Polsce korzysta z rozwiązań chmurowych. W porównaniu z badaniami przeprowadzonymi przed rokiem odnotowano 16 procentowy wzrost. Choć na pierwszy rzut oka taki...

Czytaj więcej...

Chmura obliczeniowa wyprze tradycyjne centra danych
Chmura obliczeniowa wyprze tradycyjne centra danych

Wyniki najnowszego badania Cisco Global Cloud Index koncentrującego się wokół wirtualizacji centrów danych i chmury obliczeniowej wskazują, że do 2021 roku przesył danych związany z chmurą będzie wynosił 19,5 ZB (zettabajtów), a co ważne będzie stanowił 95 procent całkowitego ruchu w centrach danyc...

Czytaj więcej...

Altaro VM Backup v8 już dostępny!
Altaro VM Backup v8 już dostępny!

Firma Altaro zaktualizowała swoje flagowe rozwiązanie - Altaro VM Backup - przeznaczone do tworzenia kopii zapasowych maszyn wirtualnych działających pod kontrolą hypervisorów Microsoft Hyper-V oraz VMware vSphere/ESXi. Nowy Altaro VM Backup 8.0 (Build 8.0.3) wprowadza funkcjonalność - WAN-Optimized Replication....

Czytaj więcej...

15 najlepiej płatnych certyfikacji w 2018 roku
15 najlepiej płatnych certyfikacji w 2018 roku

Nikt nie ma wątpliwości, że IT można zaliczyć do najszybciej rozwijających się branż. Osoby wchodzące w świat IT zadają sobie pytanie jak zrobić ten pierwszy krok, a specjaliści mocno zakorzenieni w branży często myślą na kolejnym krokiem, na drodze do wymarzonego stanowiska. Dobrym sposobem na wprowadzenie zmian, jest...

Czytaj więcej...

Bezpieczeństwo IT - w chmurze czy lokalnie?
Bezpieczeństwo IT - w chmurze czy lokalnie?

Jak wskazuje Gartner jednym z głównych trendów w gospodarce światowej jest dziś Cloud Shift, czyli coraz silniejszy nacisk na wykorzystanie chmury obliczeniowej. Analitycy tej firmy twierdzą, że do 2020 roku niewykorzystywanie chmury będzie w przedsiębiorstwach zjawiskiem tak rzadkim, jak obecnie brak dos...

Czytaj więcej...

Veeam umacnia pozycję lidera w obszarze zarządzania danymi w chmurze
Veeam umacnia pozycję lidera w obszarze zarządzania danymi w chmurze

Podczas konferencji Veeam Velocity 2019 odbywającej się w tym tygodniu w Orlando, Veeam Software podkreślając swoje mocne zaangażowanie w usprawnienie zarządzania danymi w chmurze, integracji chmury, przenoszeniu obciążeń między lokalizacjami i podniesieniu możliwości związanych z bezpieczeństwem zaprezentował Veeam Av...

Czytaj więcej...

Aktualności

Administracja siecią komputerową jako outsourcing - dlaczego warto?

IT administracjaCoraz więcej firm wybiera outsourcing usług IT. W tej formie świadczona jest także usługa administracji siecią. Dlaczego warto ją wybrać? Prawidłowo działające sieci komputerowe w firmach są kluczowe - nawet niewielkie zmiany i usterki mogą spowodować znaczne straty w biznesie. Właśnie dlatego administracja siecią jest obecnie zlecana fachowcom w tej dziedzinie - administratorom sieci informatycznych.

Aktualnie wiele firm decyduje się na zlecenie administracji siecią zewnętrznym firmom, które świadczą tego rodzaju usługi jako outsourcing IT. Na jakie wsparcie można wówczas liczyć? Jakie są główne korzyści wynikające z outsourcingu informatycznego? Gdzie można skorzystać z tego rodzaju wsparcia?

Administracja siecią komputerową - obowiązki administratora
Głównym zadaniem administratora sieci komputerowych jest zarządzanie sieciami w przedsiębiorstwach oraz w innych organizacjach.

Dzięki swojemu wsparciu administrator sieci chroni firmę przed nieprawidłowościami związanymi z funkcjonowaniem sieci komputerowych - zapewnia właściwe bezpieczeństwo, chroni przed działaniem szkodliwego oprogramowania, atakami hakerskimi, a także kompleksowo wspiera działanie firmy od strony informatycznej.

Administrator wykonuje zadania takie jak:
• kontrola poprawności działania sieci komputerowych
• konfigurowanie interfejsów sieciowych komputerów.
• szybkie reagowanie na wszelkie nieprawidłowości
• instalowanie nowych wersji oprogramowania
• dbanie o bezpieczeństwo - wdrażanie i zarządzanie procedurami, ochrona dostępu do sieci, haseł, ochrona antywirusowa
• zarządzanie bazami użytkowników sieci i ich uprawnieniami
• modernizacje i ulepszenia sieci komputerowych i oprogramowania
• archiwizowanie konfiguracji urządzeń
• szkolenia pracowników w zakresie korzystania z sieci
• profesjonalne doradztwo w doborze odpowiednich rozwiązań IT

Zatem administracja siecią to szeroka gama różnych czynności, które mają szczególne znaczenie dla prawidłowości pracy przedsiębiorstw oraz organizacji korzystających na co dzień z sieci komputerowych.

Dlaczego warto wybrać outsourcing administracji siecią?
Zatrudnienie własnego pracownika, którego zadaniem jest administracja siecią, sprawdza się przede wszystkim w dużych firmach, które mogą pozwolić sobie na taki wydatek. Stworzenie stanowiska dla specjalisty w tej dziedzinie jest powiązane z wysokimi kosztami.

Właśnie dlatego coraz więcej firm, które chcą zadbać o prawidłowe działanie sieci komputerowych, decyduje się na administrację siecią w formie usługi outsourcingowej.

Outsourcing pozwala na uzyskanie szeregu korzyści w przypadku różnych usług niezbędnych dla biznesu. Zlecenie ich zewnętrznym podmiotom zwalnia firmę z potrzeby zatrudnienia własnych pracowników w danym zakresie, a także niesie ze sobą dodatkowe zalety.

Obsługa odbywa się wtedy zgodnie z wybraną przez klienta opcją - w formie konsultacji on-line przez czaty, telefonicznie, a także osobiście, w siedzibie firmy klienta.

Główne zalety outsourcingu administracji siecią:
• zmniejszenie kosztów związanych z IT w firmie
• obniżenie niebezpieczeństwa związanego z prowadzeniem działalności przez rozłożenie ryzyka
• usprawnienie działania sieci komputerowej oraz jej komponentów w firmie
• zminimalizowanie ryzyka związanego z brakiem dostępu do sieci w firmie, a także szybkie reagowanie na jakiekolwiek usterki
• utrzymanie spójności IT firmie
• fachowe doradztwo w dziedzinie IT wspomagające rozwój firmy pod tym względem
• zabezpieczenie ważnych danych firmie przed utratą lub wykradzeniem przez niepowołane osoby

Wobec tego administracja siecią jako outsourcing to korzystny wybór - możliwość uzyskania wsparcia kompleksowego, fachowego, a przy tym przystępnego cenowo.

Gdzie można skorzystać z usług outsourcingu administracji siecią?
Aktualnie usługi takie jak administracja siecią w formie outsourcingu świadczone są przez wiele firm outsourcingowych na terenie całej Polski.

Wsparcie w tym właśnie zakresie oferowane są również przez firmę IT Center, która od lat zajmuje się świadczeniem kompleksowych i profesjonalnych usług IT dla klientów na terenie Warszawy i okolicznych miejscowości.

Więcej informacji związanych z usługami administracji siecią w wykonaniu specjalistów firmy IT Center można znaleźć na jej stronie internetowej pod adresem:
https://itcenter.pl/oferta/zarzadzanie-systemem-informatycznym/administracja-siecia/.

Zatem przekazanie kompetencji IT firmom outsourcingowym niesie ze sobą wiele korzyści - pozwala zmniejszyć koszty, oszczędzić czas, a także uzyskać większą stabilność, bezpieczeństwo i wydajność w dziedzinie IT.

Źródło: Artykuł Partnera