Virtual-IT.pl - wirtualizacja cloud computing storage SDx data center

Czy ufamy chmurze? - Raport Intel Security
Czy ufamy chmurze? - Raport Intel Security

Tylko jedna trzecia (34%) osób przebadanych w ramach nowego projektu Intel Security uznała, że członkowie najwyższego kierownictwa w ich organizacjach w pełni rozumieją kwestie bezpieczeństwa chmury obliczeniowej. Kompletne wyniki ankiety wskazują na ogromną, wręcz krytyczną potrzebę zwiększania poziomu zaufania do ...

Czytaj więcej...

Inwestycje w chmurę będą rosły o blisko 19 proc. rocznie
Inwestycje w chmurę będą rosły o blisko 19 proc. rocznie

Polskie firmy coraz powszechniej wdrażają rozwiązania oparte na chmurze obliczeniowej, doceniając korzyści oraz oszczędności w wydatkach na IT. Eksperci prognozują, że rynek ten będzie w najbliższych latach rósł skokowo, a technologia cloud computing wkrótce będzie w stanie zaspokoić wszystkie potrzeby biznesowe fir...

Czytaj więcej...

15 najlepiej płatnych certyfikacji w 2017 roku
15 najlepiej płatnych certyfikacji w 2017 roku

Od specjalistów IT bardzo często wymaga się posiadania dodatkowych certyfikatów potwierdzających umiejętności w obszarze, za który są odpowiedzialni. Odpowiednie certyfikaty, w parze z posiadanymi kompetencjami oraz determinacja związana ze zdobywaniem wiedzy, często pomagają wspiąć się na kolejn...

Czytaj więcej...

Raport Veeam: ciągłość działania usług IT poważnym wyzwaniem dla polskich firm
Raport Veeam: ciągłość działania usług IT poważnym wyzwaniem dla polskich firm

Badanie firmy Veeam Software, innowacyjnego dostawcy rozwiązań, które zapewniają stałą dostępność na potrzeby przedsiębiorstw działających non stop (Availability for the Always-On Enterprise), pokazuje, że ponad połowa organizacji w Polsce zmaga się z przystosowaniem firmowej infrastruktury do wymogów now...

Czytaj więcej...

Altaro VM Backup 7.6 na horyzoncie!
Altaro VM Backup 7.6 na horyzoncie!

Wielkimi krokami zbliża się nowe wydanie Altaro VM Backup, rozwiązania przeznaczonego do tworzenia kopii zapasowych maszyn wirtualnych działających pod kontrolą hypervisorów Microsoft Hyper-V oraz VMware vSphere/ESXi. W nowej wersji Altaro VM Backup oznaczonej numerem 7.6 wprowadzono kilka istotnych usprawnień. ...

Czytaj więcej...

Dwie trzecie firm z sektora MŚP już wybrało chmurę
Dwie trzecie firm z sektora MŚP już wybrało chmurę

Z raportu "Chmura w MŚP. Zaufanie czy ostrożność przedsiębiorców?" opracowanego przez Onex Group wynika, że już 67 procent małych i średnich firm w Polsce korzysta z rozwiązań chmurowych. W porównaniu z badaniami przeprowadzonymi przed rokiem odnotowano 16 procentowy wzrost. Choć na pierwszy rzut oka taki...

Czytaj więcej...

Bezpieczeństwo IT - w chmurze czy lokalnie?
Bezpieczeństwo IT - w chmurze czy lokalnie?

Jak wskazuje Gartner jednym z głównych trendów w gospodarce światowej jest dziś Cloud Shift, czyli coraz silniejszy nacisk na wykorzystanie chmury obliczeniowej. Analitycy tej firmy twierdzą, że do 2020 roku niewykorzystywanie chmury będzie w przedsiębiorstwach zjawiskiem tak rzadkim, jak obecnie brak dos...

Czytaj więcej...

Aktualności

Nowa wersja Riverbed Cascade

RiverbedRiverbed Technology, firma specjalizująca się w przyśpieszaniu działania sieci, aplikacji i przechowywaniu danych ogłosiła w dniu dzisiejszym wprowadzenie na rynek rozszerzonej wersji swojego rozwiązania analitycznego dla sieci i aplikacji, Cascade.


Dzięki Cascade 8.4 możliwe jest bieżące monitorowanie jakości pracy z aplikacjami użytkowników końcowych w czasie rzeczywistym. Najnowsza wersja urządzenia umożliwia bardziej zaawansowane raporty oraz integrację optymalizacji sieci rozległej, co pozwala użytkownikom na lepszy dostęp, sprawniejszą adaptację oraz zwiększenie wydajności sieci. Dodatkowo Cascade 8.4 współpracuje z urządzeniami Steelhead firmy Riverbed, mierzącymi wydajność w optymalizowanych, przy ich pomocy, środowiskach sieciowych.

Riverbed


Wraz z zangażowaniem się w firm w nowe inicjatywy IT jak wirtualizacja, cloud computing czy konsolidacja prywatnych chmur komputerowych coraz wyraźniej rysuje się potrzeba korzystania z bardziej inteligentnych, zapewniających lepszą przejrzystość rozwiązań skierowanych do biznesu, dzięki którym użytkownicy będą mogli zarządzać wydajnością swoich sieci i aplikacji. Cascade umożliwia analizę wydajności aplikacji w całym przedsiębiorstwie, zależności danych serwerowych i danych aplikacji. Urządzenie to oferuje również, menedżerom IT zestaw narzędzi niezbędnych do natychmiastowego zlokalizowania wąskich gardeł w sieci, odpowiedzialnych za aplikację. Kolejną, innowacyjną cechą Cascade 8.4 jest możliwość dokonywania pomiarów nie tylko w warstwie wydajności i dostępności sieci, ale także analizowanie wpływu spadków wydajności na pracę z aplikacją po stronie użytkownika końcowego. Przy okazji premiery-Cascade 8.4 swoją premierę ma również czujnik Cascade Sensor-VE dla zwirtualizowanej platformy Service Platform (RSP), umożliwiający dokonywanie pomiarów wydajności zarówno w zoptymalizowanych jak i niezoptymalizowanych środowiskach, bez potrzeby osobistego prowadzenia testów w każdym oddziale.

"Naszym celem jest dostarczanie użytkownikom kompletnego rozwiązania optymalizacji WAN, które pozwoli im optymalizować, monitorować i dostosowywać swoją infrastrukturę sieciową pod kątem potrzeb biznesowych. Dzięki nowym funkcjonalnościom w Cascade 8.4, firmy mogą w sposób ciągły dokonywać analizy swoich sieci oraz proaktywnie rozwiązywać problemy związane z aplikacjami. Udało nam się wbudować w nowe rozwiązanie więcej informacji, kontroli i realnych możliwości wpływania na maksymalne wykorzystanie ponoszonych przez firmy nakładów IT" - powiedział Apurva Davé wiceprezes ds. marketingu produktu w Riverbed.

Nowe funkcjonalności Cascade 8.4 zapewnią klientom kompletne rozwiązanie do optymalizacji sieci rozleglej.

Aktywne monitorowanie pracy aplikacji po stronie użytkownika końcowego

Zaawansowane pomiary wydajności aplikacji

Pomiary dokonywane przez nowe urządzenie Cascade wykraczają poza analizę wydajności oraz dostępności infrastruktury sieci umożliwiając monitorowanie doświadczeń i jakości pracy z aplikacją po stronie użytkowników końcowych. Korzystając z szerokiego zakresu pomiarów wydajności, Cascade 8.4 pozwala stwierdzić jak szybko użytkownicy mogą w praktyce pracować z siecią.

• Przepustowość połączenia użytkownika - pomiar ten pokazuje dane wpływające na jakość pracy po stronie użytkownika końcowego. Pomiar przepustowości połączenia użytkownika odbywa się tylko w czasie kiedy ma miejsce transmisja danych.
• Przepustowość aplikacji - pomiar ten demonstruje aktualną prędkość, z jaką dane aplikacji wędrują przez sieć, nie uwzględniając tzw. network overheads ani retransmisji. Dzięki tej funkcji możliwa jest ocena ogólnej wydajności aplikacji i ewentualnej konieczności optymalizacji.
• Czas połączenia - ten pomiar dokonywany jest wraz z analizą wydajności aplikacji zorientowanych na transakcje, kiedy w połączeniu znajduje się określona liczba transakcji aplikacji.

Cascade daje obraz prawdziwej szybkości sieci doświadczanej po stronie użytkownika ponieważ analizuje zachodzące transakcje tylko wtedy, gdy użytkownika faktycznie z niej korzysta. Zgromadzone dane trafiają do Cascade Profiler, z poziomu którego mogą być poddawane analizie.

Analiza behawioralna
W przeciwieństwie do rozwiązań konkurencyjnych Cascade analizuje w sposób ciągły parametry sieci po stronie użytkownika końcowego ucząc się “normalnych” zmian w zachowaniu sieci, dzięki czemu jest w stanie wykrywać i alarmować o zmianach odbiegających od normy, w tym na przykład o spowolnieniach. Behawioralna analiza oferowana przez Cascade 8.4 pozwala działom IT reagować na problemy zanim staną się odczuwalne dla użytkowników końcowych i daje możliwość prawdziwego sprawdzenia efektywności infrastruktury IT.

“Urządzenia Riverbed Steelhead stały się krytycznym elementem naszej infrastruktury sieciowej pozwalając na szybką pracę z aplikacjami w naszych 60 oddziałach” powiedział George Rosato wiceprezes Information Systems & Technology w firmie CONSOL Energy. “Kiedy wiosną 2009 dodaliśmy do naszej infrastruktury Cascade, okazało się, że możemy naprawdę zobaczyć jak wygląda ruch w naszej sieci. Kibicujemy działaniom Riverbed oraz sukcesom, jakie ta firma odnosi na polu konwergencji akceleracji aplikacji z zarządzaniem wydajnością. Zamierzamy wdrożyć nową wersję Cascade i korzystać z niej do ciągłego monitorowania wydajności naszej sieci pod kątem potrzeb naszego biznesu.”
 
Pomiary wydajności środowisk zoptymalizowanych

Firmy napotykają na coraz większe trudności w monitorowaniu wydajności aplikacji w swoich oddziałach wraz z coraz szerszym upowszechnieniem scentralizowanych i skonsolidowanych prywatnych środowisk cloud computing. Wraz z Cascade 8.4, Riverbed wprowadza wirtualny zdalny czujnik Cascade Sensor-VE, który jest aplikacją działającą na platformach Riverbed Services Platform (RSP), zwirtualizowanych partycjach na urządzeniach Steelhead. Cascade Sensor-VE korzysta wykorzystuje obecność urządzenia Steelhead do rozszerzonego pomiaru wydajności w zoptymalizowanym środowisku. Ulokowanie na platformie RSP oznacza, że Cascade Sensor-VE znajduje się w optymalnym punkcie do pomiaru wydajności po stronie użytkownika będąc jednocześnie rozwiązaniem łatwym do wdrożenia i nie wymagającym dodatkowego sprzętu. Sensor-VE jest opcjonalnym, software’owym komponentem, który poszerza możliwości analityczne rozwiązania Cascade przeznaczonego dla zoptymalizowanych i nie zoptymalizowanych sieci w oddziałach.

"Początkowo firmy, które zdecydowały się na optymalizację sieci rozległej skupiały swoje wysiłki na poprawie szybkości przesyłu danych. Problemy jakie trzeba było rozwiązać były poważne, dlatego niezbędne było podjęcie szybkich działań. Na przykład, gdy szef IT musiał uporać się z problemami wysokiej latencji oraz niskiej przepustowości, które spowalniały pracę kluczowych aplikacji, natychmiast decydował się na konkretne rozwiązanie, ale nie koniecznie wdrażał całościowy plan naprawczy. Obecnie, optymalizacja sieci WAN przestała być postrzegana tylko jako działanie o znaczeniu czysto taktycznym, a stała się strategiczną analizą całej sieci" powiedział Jon Oltsik, starszy analityk w firmie Enterprise Strategy Group. "Dzięki wdrożeniu Cascade w zoptymalizowanych środowiskach, przedsiębiorstwa otrzymują narzędzie umożliwiające analizę biznesową, raportowanie oraz zapewniające przejrzystość sieci. Daje to pracownikom z działu technicznego potrzebne informacje, przedstawione w sposób przystępny dla kadry zarządzającej najwyższego szczebla spoza IT. Dyrektorom i prezesom pozwala na zrozumienie struktury sieci, natomiast administratorom IT ułatwia prezentację potrzeb zwiększenia wydatków na projekty IT. Cascade 8.4 dostarcza danych o wydajności sieci na podstawie, których można podjąć określone działania, nie tylko na poziomie technicznym, ale także biznesowym.|
 
Cascade 8.4 oraz Cascade Sensor-VE są już dostępne na polskim rynku.

Źródło: Riverbed
Skomentuj na forum