Virtual-IT.pl - data center cloud computing SDx AI storage network cybersecurity

Chcielibyśmy, żeby chmura…, czyli oczekiwania wobec dostawcy
Chcielibyśmy, żeby chmura…, czyli oczekiwania wobec dostawcy

Wyniki badania PMR dla Polskiej Chmury wskazują, że ponad 2/3 firm korzysta z rozwiązań chmurowych, a około 1/3 jest w trakcie ich wdrażania. Tym samym chmura to już stały element ekosystemu i działalności przedsiębiorstw w Polsce. Rynek ten dojrzał i firmy szukają w chmurze korzyści oraz rozwiązań dopasowanych wprost ...

Czytaj więcej...

Integracja AIOps w kompleksowym monitorowaniu IT: Site24x7
Integracja AIOps w kompleksowym monitorowaniu IT: Site24x7

Środowiska IT stają się coraz bardziej rozbudowane. Firmy korzystają z infrastruktury on-premise jak również z rozwiązań chmurowych, często z wielu chmur (multicloud). W takiej sytuacji kluczem dla zapewnienia niezawodnego działania systemów IT jest monitoring infrastruktury. Właściwe rozwiązanie do monit...

Czytaj więcej...

FRITZ!Box 6850 5G - router gotowy na sieć piątej generacji
FRITZ!Box 6850 5G - router gotowy na sieć piątej generacji

Przed kilkoma tygodniami w skromnych progach naszej Virtual-nej redakcji pojawiła się przesyłka zawierająca router FRITZ!Box 6850 5G od firmy AVM. Router wprowadzony na rynek latem ubiegłego roku, za pomocą wbudowanego modemu obsługuje zakresy 5G w paśmie poniżej 6 GHz, a także LTE Advanced Pro we wszystkich obecnie wy...

Czytaj więcej...

Historia oszukiwania ludzi przez sztuczną inteligencję
Historia oszukiwania ludzi przez sztuczną inteligencję

Wraz z rozwojem nowoczesnych technologii rozwijają się również złośliwe schematy. Od niedawna do długiej listy oszustw dołączyła sztuczna inteligencja (Artificial Intelligence, AI). Wykorzystanie technologii sztucznej inteligencji i uczenia maszynowego (Machine Learning, ML) przenosi phishing i inne oszustwa cyb...

Czytaj więcej...

Broadcom upraszcza ofertę i model licencjonowania VMware
Broadcom upraszcza ofertę i model licencjonowania VMware

W ciągu ostatnich dwóch lat firma VMware podejmowała wysiłki mające na celu uproszczenie swojego portfolio rozwiązań i przejście z modelu licencji wieczystych na model subskrypcji, który branża przyjęła już jako standard korzystania z chmury. Firma zaznaczyła, że takie zmiany przyniosą klientom większe ko...

Czytaj więcej...

Brak wykwalifikowanej kadry i starzejące się systemy główną barierą cyfryzacji
Brak wykwalifikowanej kadry i starzejące się systemy główną barierą cyfryzacji

Według opublikowanego przez Veeam raportu Data Protection Trends Report 2022, największym wyzwaniem dla firm związanym z cyfryzacją są braki wykwalifikowanej kadry IT i starzejące się systemy. Aż 1/3 przedsiębiorstw w razie awarii i braku dostępu do zasobów planuje przywracać działanie serwerów w trybie r...

Czytaj więcej...

Aktualności

Nowa wersja Riverbed Cascade

RiverbedRiverbed Technology, firma specjalizująca się w przyśpieszaniu działania sieci, aplikacji i przechowywaniu danych ogłosiła w dniu dzisiejszym wprowadzenie na rynek rozszerzonej wersji swojego rozwiązania analitycznego dla sieci i aplikacji, Cascade.


Dzięki Cascade 8.4 możliwe jest bieżące monitorowanie jakości pracy z aplikacjami użytkowników końcowych w czasie rzeczywistym. Najnowsza wersja urządzenia umożliwia bardziej zaawansowane raporty oraz integrację optymalizacji sieci rozległej, co pozwala użytkownikom na lepszy dostęp, sprawniejszą adaptację oraz zwiększenie wydajności sieci. Dodatkowo Cascade 8.4 współpracuje z urządzeniami Steelhead firmy Riverbed, mierzącymi wydajność w optymalizowanych, przy ich pomocy, środowiskach sieciowych.

Riverbed


Wraz z zangażowaniem się w firm w nowe inicjatywy IT jak wirtualizacja, cloud computing czy konsolidacja prywatnych chmur komputerowych coraz wyraźniej rysuje się potrzeba korzystania z bardziej inteligentnych, zapewniających lepszą przejrzystość rozwiązań skierowanych do biznesu, dzięki którym użytkownicy będą mogli zarządzać wydajnością swoich sieci i aplikacji. Cascade umożliwia analizę wydajności aplikacji w całym przedsiębiorstwie, zależności danych serwerowych i danych aplikacji. Urządzenie to oferuje również, menedżerom IT zestaw narzędzi niezbędnych do natychmiastowego zlokalizowania wąskich gardeł w sieci, odpowiedzialnych za aplikację. Kolejną, innowacyjną cechą Cascade 8.4 jest możliwość dokonywania pomiarów nie tylko w warstwie wydajności i dostępności sieci, ale także analizowanie wpływu spadków wydajności na pracę z aplikacją po stronie użytkownika końcowego. Przy okazji premiery-Cascade 8.4 swoją premierę ma również czujnik Cascade Sensor-VE dla zwirtualizowanej platformy Service Platform (RSP), umożliwiający dokonywanie pomiarów wydajności zarówno w zoptymalizowanych jak i niezoptymalizowanych środowiskach, bez potrzeby osobistego prowadzenia testów w każdym oddziale.

"Naszym celem jest dostarczanie użytkownikom kompletnego rozwiązania optymalizacji WAN, które pozwoli im optymalizować, monitorować i dostosowywać swoją infrastrukturę sieciową pod kątem potrzeb biznesowych. Dzięki nowym funkcjonalnościom w Cascade 8.4, firmy mogą w sposób ciągły dokonywać analizy swoich sieci oraz proaktywnie rozwiązywać problemy związane z aplikacjami. Udało nam się wbudować w nowe rozwiązanie więcej informacji, kontroli i realnych możliwości wpływania na maksymalne wykorzystanie ponoszonych przez firmy nakładów IT" - powiedział Apurva Davé wiceprezes ds. marketingu produktu w Riverbed.

Nowe funkcjonalności Cascade 8.4 zapewnią klientom kompletne rozwiązanie do optymalizacji sieci rozleglej.

Aktywne monitorowanie pracy aplikacji po stronie użytkownika końcowego

Zaawansowane pomiary wydajności aplikacji

Pomiary dokonywane przez nowe urządzenie Cascade wykraczają poza analizę wydajności oraz dostępności infrastruktury sieci umożliwiając monitorowanie doświadczeń i jakości pracy z aplikacją po stronie użytkowników końcowych. Korzystając z szerokiego zakresu pomiarów wydajności, Cascade 8.4 pozwala stwierdzić jak szybko użytkownicy mogą w praktyce pracować z siecią.

• Przepustowość połączenia użytkownika - pomiar ten pokazuje dane wpływające na jakość pracy po stronie użytkownika końcowego. Pomiar przepustowości połączenia użytkownika odbywa się tylko w czasie kiedy ma miejsce transmisja danych.
• Przepustowość aplikacji - pomiar ten demonstruje aktualną prędkość, z jaką dane aplikacji wędrują przez sieć, nie uwzględniając tzw. network overheads ani retransmisji. Dzięki tej funkcji możliwa jest ocena ogólnej wydajności aplikacji i ewentualnej konieczności optymalizacji.
• Czas połączenia - ten pomiar dokonywany jest wraz z analizą wydajności aplikacji zorientowanych na transakcje, kiedy w połączeniu znajduje się określona liczba transakcji aplikacji.

Cascade daje obraz prawdziwej szybkości sieci doświadczanej po stronie użytkownika ponieważ analizuje zachodzące transakcje tylko wtedy, gdy użytkownika faktycznie z niej korzysta. Zgromadzone dane trafiają do Cascade Profiler, z poziomu którego mogą być poddawane analizie.

Analiza behawioralna
W przeciwieństwie do rozwiązań konkurencyjnych Cascade analizuje w sposób ciągły parametry sieci po stronie użytkownika końcowego ucząc się “normalnych” zmian w zachowaniu sieci, dzięki czemu jest w stanie wykrywać i alarmować o zmianach odbiegających od normy, w tym na przykład o spowolnieniach. Behawioralna analiza oferowana przez Cascade 8.4 pozwala działom IT reagować na problemy zanim staną się odczuwalne dla użytkowników końcowych i daje możliwość prawdziwego sprawdzenia efektywności infrastruktury IT.

“Urządzenia Riverbed Steelhead stały się krytycznym elementem naszej infrastruktury sieciowej pozwalając na szybką pracę z aplikacjami w naszych 60 oddziałach” powiedział George Rosato wiceprezes Information Systems & Technology w firmie CONSOL Energy. “Kiedy wiosną 2009 dodaliśmy do naszej infrastruktury Cascade, okazało się, że możemy naprawdę zobaczyć jak wygląda ruch w naszej sieci. Kibicujemy działaniom Riverbed oraz sukcesom, jakie ta firma odnosi na polu konwergencji akceleracji aplikacji z zarządzaniem wydajnością. Zamierzamy wdrożyć nową wersję Cascade i korzystać z niej do ciągłego monitorowania wydajności naszej sieci pod kątem potrzeb naszego biznesu.”
 
Pomiary wydajności środowisk zoptymalizowanych

Firmy napotykają na coraz większe trudności w monitorowaniu wydajności aplikacji w swoich oddziałach wraz z coraz szerszym upowszechnieniem scentralizowanych i skonsolidowanych prywatnych środowisk cloud computing. Wraz z Cascade 8.4, Riverbed wprowadza wirtualny zdalny czujnik Cascade Sensor-VE, który jest aplikacją działającą na platformach Riverbed Services Platform (RSP), zwirtualizowanych partycjach na urządzeniach Steelhead. Cascade Sensor-VE korzysta wykorzystuje obecność urządzenia Steelhead do rozszerzonego pomiaru wydajności w zoptymalizowanym środowisku. Ulokowanie na platformie RSP oznacza, że Cascade Sensor-VE znajduje się w optymalnym punkcie do pomiaru wydajności po stronie użytkownika będąc jednocześnie rozwiązaniem łatwym do wdrożenia i nie wymagającym dodatkowego sprzętu. Sensor-VE jest opcjonalnym, software’owym komponentem, który poszerza możliwości analityczne rozwiązania Cascade przeznaczonego dla zoptymalizowanych i nie zoptymalizowanych sieci w oddziałach.

"Początkowo firmy, które zdecydowały się na optymalizację sieci rozległej skupiały swoje wysiłki na poprawie szybkości przesyłu danych. Problemy jakie trzeba było rozwiązać były poważne, dlatego niezbędne było podjęcie szybkich działań. Na przykład, gdy szef IT musiał uporać się z problemami wysokiej latencji oraz niskiej przepustowości, które spowalniały pracę kluczowych aplikacji, natychmiast decydował się na konkretne rozwiązanie, ale nie koniecznie wdrażał całościowy plan naprawczy. Obecnie, optymalizacja sieci WAN przestała być postrzegana tylko jako działanie o znaczeniu czysto taktycznym, a stała się strategiczną analizą całej sieci" powiedział Jon Oltsik, starszy analityk w firmie Enterprise Strategy Group. "Dzięki wdrożeniu Cascade w zoptymalizowanych środowiskach, przedsiębiorstwa otrzymują narzędzie umożliwiające analizę biznesową, raportowanie oraz zapewniające przejrzystość sieci. Daje to pracownikom z działu technicznego potrzebne informacje, przedstawione w sposób przystępny dla kadry zarządzającej najwyższego szczebla spoza IT. Dyrektorom i prezesom pozwala na zrozumienie struktury sieci, natomiast administratorom IT ułatwia prezentację potrzeb zwiększenia wydatków na projekty IT. Cascade 8.4 dostarcza danych o wydajności sieci na podstawie, których można podjąć określone działania, nie tylko na poziomie technicznym, ale także biznesowym.|
 
Cascade 8.4 oraz Cascade Sensor-VE są już dostępne na polskim rynku.

Źródło: Riverbed
Skomentuj na forum

 

Logowanie i rejestracja