Virtual-IT.pl - data center cloud computing SDx AI storage network cybersecurity

FRITZ!Box 6850 5G - router gotowy na sieć piątej generacji
FRITZ!Box 6850 5G - router gotowy na sieć piątej generacji

Przed kilkoma tygodniami w skromnych progach naszej Virtual-nej redakcji pojawiła się przesyłka zawierająca router FRITZ!Box 6850 5G od firmy AVM. Router wprowadzony na rynek latem ubiegłego roku, za pomocą wbudowanego modemu obsługuje zakresy 5G w paśmie poniżej 6 GHz, a także LTE Advanced Pro we wszystkich obecnie wy...

Czytaj więcej...

Chcielibyśmy, żeby chmura…, czyli oczekiwania wobec dostawcy
Chcielibyśmy, żeby chmura…, czyli oczekiwania wobec dostawcy

Wyniki badania PMR dla Polskiej Chmury wskazują, że ponad 2/3 firm korzysta z rozwiązań chmurowych, a około 1/3 jest w trakcie ich wdrażania. Tym samym chmura to już stały element ekosystemu i działalności przedsiębiorstw w Polsce. Rynek ten dojrzał i firmy szukają w chmurze korzyści oraz rozwiązań dopasowanych wprost ...

Czytaj więcej...

Integracja AIOps w kompleksowym monitorowaniu IT: Site24x7
Integracja AIOps w kompleksowym monitorowaniu IT: Site24x7

Środowiska IT stają się coraz bardziej rozbudowane. Firmy korzystają z infrastruktury on-premise jak również z rozwiązań chmurowych, często z wielu chmur (multicloud). W takiej sytuacji kluczem dla zapewnienia niezawodnego działania systemów IT jest monitoring infrastruktury. Właściwe rozwiązanie do monit...

Czytaj więcej...

Brak wykwalifikowanej kadry i starzejące się systemy główną barierą cyfryzacji
Brak wykwalifikowanej kadry i starzejące się systemy główną barierą cyfryzacji

Według opublikowanego przez Veeam raportu Data Protection Trends Report 2022, największym wyzwaniem dla firm związanym z cyfryzacją są braki wykwalifikowanej kadry IT i starzejące się systemy. Aż 1/3 przedsiębiorstw w razie awarii i braku dostępu do zasobów planuje przywracać działanie serwerów w trybie r...

Czytaj więcej...

Broadcom upraszcza ofertę i model licencjonowania VMware
Broadcom upraszcza ofertę i model licencjonowania VMware

W ciągu ostatnich dwóch lat firma VMware podejmowała wysiłki mające na celu uproszczenie swojego portfolio rozwiązań i przejście z modelu licencji wieczystych na model subskrypcji, który branża przyjęła już jako standard korzystania z chmury. Firma zaznaczyła, że takie zmiany przyniosą klientom większe ko...

Czytaj więcej...

Historia oszukiwania ludzi przez sztuczną inteligencję
Historia oszukiwania ludzi przez sztuczną inteligencję

Wraz z rozwojem nowoczesnych technologii rozwijają się również złośliwe schematy. Od niedawna do długiej listy oszustw dołączyła sztuczna inteligencja (Artificial Intelligence, AI). Wykorzystanie technologii sztucznej inteligencji i uczenia maszynowego (Machine Learning, ML) przenosi phishing i inne oszustwa cyb...

Czytaj więcej...

Aktualności

SUSE jest już gotowa na przekształcenie firmy w niezależną spółkę

SUSEFirma SUSE, pionier w tworzeniu oprogramowania open source, już przez ponad 25 lat dostarcza oprogramowanie dziesiątkom tysięcy przedsiębiorstw. Obecnie SUSE przygotowuje się do rozpoczęcia następnej fazy swojego rozwoju już jako spółka niezależna. Po zatwierdzeniu przez udziałowców propozycji sprzedaży SUSE przez Micro Focus na rzecz EQT Partners za 2,535 mld USD, transakcja ma zostać sfinalizowana w pierwszym kwartale 2019 r. Firma jednocześnie dalej bardzo szybko się rozwija kładąc nacisk na swoje najważniejsze produkty.

SUSE jest lepiej niż kiedykolwiek przygotowana do tego, aby sprostać wymaganiom przedsiębiorstwom, jakie nakłada na nie transformacja cyfrowa, dzięki wykorzystaniu innowacji w oprogramowaniu open source i specjalistycznej wiedzy na temat infrastruktury definiowanej programowo, dostarczania aplikacji i technologii chmurowych.

"Nasza firma od dziesięcioleci prosperuje dzięki dwóm prostym zasadom - wysłuchaj klienta, a potem wprowadzaj innowacje i zmiany w jego imieniu. SUSE szybko się rozwija, powiększając się zarówno w naturalny sposób, jak i dzięki przejmowaniu technologii. Ten model rozwoju „build-and-buy” (twórz i kupuj) daje klientom nieprzerwany dostęp do korzyści i zapewnia zrównoważony rozwój wszystkim działom w firmie. Mimo ekspansji firma SUSE nadal będzie zajmować się w pełni otwartym oprogramowaniem open source, gdzie otwartość oznacza swobodę wyboru dla klientów, nie zaś tylko sam kod oprogramowania" - powiedział Nils Brauckmann, dyrektor generalny firmy SUSE.

Inwestycje poczynione przez SUSE i ewolucja z dostawcy systemu Linux w dostawcę infrastruktury definiowanej programowo i rozwiązań do dostarczana aplikacji skutkowały szybkim rozwojem firmy i jej rentowności, jako że organizacja nieprzerwanie dostosowuje się do wymagań partnerów i klientów. Użytkownicy rozwiązań SUSE chcąc się rozwijać, konkurować i przetrwać na rynku muszą mierzyć się z coraz większą presją w dostosowywaniu się do zmian na rynku i utrzymaniem efektywności ekonomicznej. Co za tym idzie, muszą jak najlepiej wykorzystywać posiadane informacje i zasoby cyfrowe, a także pojawiające się innowacje w oprogramowaniu, aby dokonywać transformacji cyfrowej w swoim środowisku IT. Firma SUSE czerpie ze swojej tradycji tworzenia systemów Linux i współpracuje z siecią partnerów oraz społeczności nad adaptacją oprogramowania open source wspomaganego przez profesjonalne usługi i wsparcie techniczne. Wykorzystuje nowe technologie do obsługi infrastruktury IT oparte na oprogramowaniu open source i systemie Linux, aby umożliwiając swoim klientom osiągnięcie nowych poziomów swobody i elastyczności działania.

"Przez ostatnie kilka lat firma SUSE rozszerzyła ofertę o nowe obszary rozwiązań, takie jak pamięć masowa, chmura, kontenery i dostarczanie aplikacji. Dzięki nowej niezależności zdobytej dzięki wsparciu szwedzkiej firmy EQT Partners typu private equity, SUSE spełnia wymagania rynku w zakresie neutralnej, ale wszechstronnej hybrydowej platformy chmurowej, obsługującej wiele chmur prywatnych i publicznych, a także umożliwiającej integrację z infrastrukturą lokalną dzięki takiemu oprogramowaniu, jak system SUSE Linux Enterprise 15" - powiedział Jay Lyman, główny analityk w firmie 451 Research.

Pozycja lidera firmy SUSE zarówno na rynkach rozwiniętych, jak i rozwijających się jest widoczna globalnie, jako że do jej klientów należy 9 z 10 największych firm reprezentujących przemysł lotniczy, 10 największych globalnych producentów samochodów, 4 z 5 największych światowych banków, połowa największych globalnych superkomputerów oraz 80 procent firm z listy Fortune Global 50. Dodatkowo, 70 procent wszystkich aplikacji linuksowych SAP działa w systemie SUSE Linux Enterprise, a w tym ponad 90 procent wdrożonych systemów SAP HANA. Firma SUSE stworzyła rynek linuksowych systemów mainframe i jest jego liderem od ponad 17 lat.

Inne kamienie milowe w rozwoju firmy SUSE:
• Przychody firmy SUSE za 6 miesięcy kończących się 30 kwietnia 2018 roku wyniosły 182,9 mln USD, co wskazuje na stały wzrost o około 17 procent w porównaniu z tym samym okresem roku ubiegłego. Skorygowana wartość wskaźnika EBITDA za ten okres wyniosła 56 mln USD, co stanowi blisko 23-procentowy wzrost w porównaniu z rokiem ubiegłym.
• Od sierpnia 2017 roku liczebność personelu SUSE wzrosła o prawie 20 procent, co daje obecnie około 1400 pracowników, po dużych inwestycjach firmy w jej dział techniczny i dział obsługi klienta.
• Nowe, innowacyjne rozwiązania do budowy infrastruktury definiowanej programowo i dostarczania aplikacji wprowadzone na rynek przez SUSE w tym roku obejmują SUSE CaaS Platform 3 (kontener w postaci usługi) do zarządzania aplikacjami za pomocą technologii Kubernetes, SUSE Cloud Application Platform do zarządzania dostosowanymi do środowisk chmurowych aplikacjami PaaS (platforma w postaci usługi) za pomocą technologii Cloud Foundry i Kubernetes, platformę SUSE OpenStack Cloud 8 do obsługi chmur prywatnych gotowych do pracy w środowiskach produkcyjnych, SUSE Enterprise Storage 5 do obsługi definiowanej programowo pamięci masowej, SUSE Manager 3.2 do zarządzania infrastrukturą oraz rodzinę systemów operacyjnych SUSE Linux Enterprise 15.
• Firma SUSE rozszerzyła współpracę partnerską o największych na rynku dostawców chmur publicznych, w tym Amazon Web Services, Google Cloud, IBM Cloud i Microsoft Azure.
• Od 2013 roku ponad 10700 aplikacji partnerów i 7600 systemów sprzętowych otrzymało certyfikat pozwalający na ich uruchamianie z oprogramowaniem SUSE.
• Aby zapewnić jakość usług i zwiększyć zaangażowanie klientów, ponad połowa pracowników SUSE koncentruje się na kwestiach rozwoju i pomocy technicznej. Dziewięćdziesiąt procent klientów SUSE jest zadowolonych z ich interakcji z inżynierami SUSE, a dwie trzecie z nich daje inżynierom SUSE najwyższe oceny.
• Zaangażowanie SUSE w tworzenie oprogramowania i wspieranie społeczności open source nadal rośnie. Obecnie firma jest zaangażowana w ponad 100 projektów. Jako członek-założyciel ponad 10 organizacji open source SUSE ma swoich reprezentantów w zarządzie wielu z nich, w tym w OpenStack Foundation, Linux Foundation, Cloud Foundry Foundation, CNCF, OPNFV (projekt parasolowy Linux Foundation Networking), Open Mainframe i OpenHPC.

"Firma SUSE jest aktywnym, produktywnym i otwartym członkiem Linux Foundation od czasu mojego zaangażowania w 2006 roku. Dzięki fundacji CNCF szczególnie doceniam ich wkład od samego początku w to, czym się stał program Certified Kubernetes i stałe zaangażowanie w tworzenie innowacji dla przedsiębiorstw I osiąganie zgodności operacyjnej w postaci użytecznych i niezawodnych rozwiązań o wysokiej jakości" - powiedział Dan Kohn, dyrektor zarządzający Cloud Native Computing Foundation.

Źródło: SUSE

Logowanie i rejestracja