Virtual-IT.pl - wirtualizacja cloud computing storage SDx data center

Gartner: Chmura wśród 10 największych zagrożeń dla biznesu
Gartner: Chmura wśród 10 największych zagrożeń dla biznesu

Nieustający rozwój technologii przynosi nowe ryzyka dla prowadzenia działalności gospodarczej. Firma analityczna Gartner zdiagnozowała dziesięć obszarów, na które musi zwrócić uwagę każdy szybko rozwijający się biznes. Zaskakiwać może wysokie pierwsze miejsce dla chmury obliczeniowej. Eksper...

Czytaj więcej...

Czy VMware przejmie Dell'a?
Czy VMware przejmie Dell'a?

Tytuł niniejszego wpisu nie jest spóźnionym żartem primaaprilisowym lecz wynika z niedawno zaprezentowanej przez Michaela Della wizji dotyczącej odwróconej fuzji (downstream merger). Według niepotwierdzonych informacji upublicznionych przez CNBC, Dell Technologies - największa na świecie firma technologic...

Czytaj więcej...

Raport Veeam: ciągłość działania usług IT poważnym wyzwaniem dla polskich firm
Raport Veeam: ciągłość działania usług IT poważnym wyzwaniem dla polskich firm

Badanie firmy Veeam Software, innowacyjnego dostawcy rozwiązań, które zapewniają stałą dostępność na potrzeby przedsiębiorstw działających non stop (Availability for the Always-On Enterprise), pokazuje, że ponad połowa organizacji w Polsce zmaga się z przystosowaniem firmowej infrastruktury do wymogów now...

Czytaj więcej...

15 najlepiej płatnych certyfikacji w 2017 roku
15 najlepiej płatnych certyfikacji w 2017 roku

Od specjalistów IT bardzo często wymaga się posiadania dodatkowych certyfikatów potwierdzających umiejętności w obszarze, za który są odpowiedzialni. Odpowiednie certyfikaty, w parze z posiadanymi kompetencjami oraz determinacja związana ze zdobywaniem wiedzy, często pomagają wspiąć się na kolejn...

Czytaj więcej...

Bezpieczeństwo IT - w chmurze czy lokalnie?
Bezpieczeństwo IT - w chmurze czy lokalnie?

Jak wskazuje Gartner jednym z głównych trendów w gospodarce światowej jest dziś Cloud Shift, czyli coraz silniejszy nacisk na wykorzystanie chmury obliczeniowej. Analitycy tej firmy twierdzą, że do 2020 roku niewykorzystywanie chmury będzie w przedsiębiorstwach zjawiskiem tak rzadkim, jak obecnie brak dos...

Czytaj więcej...

Dwie trzecie firm z sektora MŚP już wybrało chmurę
Dwie trzecie firm z sektora MŚP już wybrało chmurę

Z raportu "Chmura w MŚP. Zaufanie czy ostrożność przedsiębiorców?" opracowanego przez Onex Group wynika, że już 67 procent małych i średnich firm w Polsce korzysta z rozwiązań chmurowych. W porównaniu z badaniami przeprowadzonymi przed rokiem odnotowano 16 procentowy wzrost. Choć na pierwszy rzut oka taki...

Czytaj więcej...

Altaro VM Backup v8 już dostępny!
Altaro VM Backup v8 już dostępny!

Firma Altaro zaktualizowała swoje flagowe rozwiązanie - Altaro VM Backup - przeznaczone do tworzenia kopii zapasowych maszyn wirtualnych działających pod kontrolą hypervisorów Microsoft Hyper-V oraz VMware vSphere/ESXi. Nowy Altaro VM Backup 8.0 (Build 8.0.3) wprowadza funkcjonalność - WAN-Optimized Replication....

Czytaj więcej...

Aktualności

Red Hat Ansible Engine 2.6

Red hat AnsibleRed Hat, wiodący dostawca rozwiązań open source, poinformował o wydaniu Red Hat Ansible Engine 2.6, najnowszej wersji prostego, zaawansowanego, bezagentowego rozwiązania open source do automatyzacji IT. Red Hat Ansible Engine 2.6 udostępnia nowe funkcje do automatyzacji środowisk hybrydowych i wielochmurowych, a także uproszczone połączenia z sieciowymi interfejsami API oraz aktualizacje przeznaczone dla wdrożeń Ansible nadzorujących środowiska Windows.

Połączenie Red Hat Ansible Engine 2.6 z Red Hat Ansible Tower, scentralizowaną platformą administracyjną do kontrolowania i optymalizowania zautomatyzowanych systemów w skali całego przedsiębiorstwa, pozwala organizacjom w prostszy sposób wykorzystać automatyzację w złożonych systemach, takich jak środowiska hybrydowe i wielochmurowe, a także zróżnicowane wdrożenia infrastrukturalne, sieciowe i aplikacyjne.

"Najnowsza wersja Red Hat Ansible Engine kontynuuje naszą strategię pomagania klientom w rozszerzaniu automatyzacji na chmury publiczne, prywatne i hybrydowe. Nowe funkcje do obsługi chmury, sieci i Windows mogą zapewnić kompleksową automatyzację w skali całego przedsiębiorstwa" - mówi Joe Fitzgerald, wiceprezes, Management, Red Hat.

Nowe funkcje dostępne w Ansible Engine mają pomóc użytkownikom w szybszym rozbudowaniu infrastruktury bez zatrudniania dodatkowego personelu. Red Hat Ansible Engine 2.6 skupia się na trzech kluczowych obszarach automatyzacji, jakimi są: środowiska wielochmurowe; sieć; system Windows.

Uproszczone korzystanie z wielu chmur
Red Hat Ansible Engine 2.6 pomaga organizacjom w prostszy sposób wykorzystać zasoby w chmurze publicznej oraz w lokalnej infrastrukturze wirtualizacji dzięki zaktualizowanym modułom, które obsługują Amazon Web Services (AWS), Google Cloud Platform oraz Microsoft Azure. Moduły chmury publicznej oferują dodatkowe możliwości, które pozwalają wykorzystać najnowsze funkcje dostępne w odpowiednich środowiskach chmurowych. Ponadto ulepszony moduł AWS EC2 Instance zapewnia większy komfort pracy podczas konfigurowania nowych i kontrolowania istniejących instancji EC2. Kiedy użytkownicy konfigurują swoją infrastrukturę chmurową za pomocą Ansible Engine, tworzenie i bieżące zarządzanie wdrożeniami odbywa się za pośrednictwem jednego narzędzia, co pomaga spełnić polityki bez względu na dostawcę chmury.

W nowym wydaniu rozszerzono też wsparcie dla infrastruktury wdrożonej w oparciu o VMware vSphere, łącznie z VMware Cloud w AWS, co pozwala użytkownikom korzystać z automatyzacji w chmurze hybrydowej obejmującej tradycyjną infrastrukturę. Ponadto nowe moduły VMware oferują ulepszoną obsługę tagów, gromadzenia faktów oraz zarządzania hostami. Moduły rozszerzają też automatyzację poza warstwę systemu operacyjnego, pozwalając na automatyczne zarządzanie cyklem życia aplikacji w tych wdrożeniach infrastrukturalnych.

Ulepszone funkcje sieciowe
Red Hat Ansible Network Automation 2.6 zawiera nowe moduły niezależne od producenta, które oferują użytkownikom jeden wspólny język. Poprzednio menedżerowie sieci uczyli się poleceń specyficznych dla producenta, co było czasochłonne i wprowadzało dodatkowe komplikacje. Nowe moduły sieciowe dostępne w Ansible 2.6 pozwalają używać jednego języka w różnych środowiskach sieciowych, w tym Juniper i Cisco. Ponadto nowe moduły połączeniowe w Ansible Engine 2.6 upraszczają zarządzanie połączeniami z urządzeniami sieciowymi.

Ansible oferuje również wsparcie dla InfoBlox, w tym zbiór kluczowych usług sieciowych (DHCP, DNS i IPAM) znanych łącznie jako DDI. W pełni wspierane moduły Infoblox dostępne w Ansible Engine 2.6 pozwalają klientom łatwiej automatyzować proces wybierania, rezerwacji, przydzielania i wycofywania z użytku adresów IP. Dodatkowo obsługa Infoblox pozwala użytkownikom wdrażającym systemy w wielu chmurach i na wielu platformach wirtualizacji efektywnej automatyzować zarządzanie adresami IP obok wdrożeń aplikacji.

Uproszczona automatyzacja Windows
Red Hat Ansible Engine 2.6 rozszerza możliwości Ansible w zakresie automatyzacji środowisk Windows dzięki nowym i ulepszonym funkcjom do zarządzania komputerami i katalogiem Active Directory, harmonogramowania zadań oraz obsługi błędów.

Poprawiona rozszerzalność
Ponadto dzięki nowym funkcjom Ansible Engine 2.6 użytkownicy mogą rozszerzać Ansible w swoich środowiskach z wykorzystaniem nowych wtyczek dla Red Hat OpenStack Platform, Red Hat Satellite, Red Hat Virtualization, Amazon EC2, Google Cloud Platform oraz Microsoft Azure. Ulepszenie to ma zoptymalizować sposób, w jaki Ansible wywołuje inwentarze i odbiera od nich dane, pozwalając na łatwiejsze utrzymanie i modernizację modułów inwentaryzacyjnych.

Ansible Galaxy 3.0
Oprócz Red Hat Ansible Engine 2.6, Red Hat niedawno wydał nową wersję usługi Ansible Galaxy, publicznego repozytorium ról Ansible tworzonych przez partnerów firmy i społeczność użytkowników. Najnowsza wersja Ansible Galaxy oferuje ulepszony interfejs użytkownika, unowocześnioną bazę kodu oraz nową kontenerową infrastrukturę dostarczaną przez Red Hat OpenShift Dedicated. W wydaniu tym dodano również wsparcie dla treści OpenShift Ansible Broker, aby umożliwić definiowanie i rozpowszechnianie wielokontenerowych usług Red Hat OpenShift Dedicated z wykorzystaniem większej prostoty i mocy Ansible Automation.

Źródło: Red Hat