Virtual-IT.pl - wirtualizacja cloud computing storage SDx data center

15 najlepiej płatnych certyfikacji w 2018 roku
15 najlepiej płatnych certyfikacji w 2018 roku

Nikt nie ma wątpliwości, że IT można zaliczyć do najszybciej rozwijających się branż. Osoby wchodzące w świat IT zadają sobie pytanie jak zrobić ten pierwszy krok, a specjaliści mocno zakorzenieni w branży często myślą na kolejnym krokiem, na drodze do wymarzonego stanowiska. Dobrym sposobem na wprowadzenie zmian, jest...

Czytaj więcej...

Kogo roboty wyrzucą na bruk?
Kogo roboty wyrzucą na bruk?

Chirurg, marketing menedżer, analityk systemów komputerowych - oni mogą spać spokojnie. Tych, którzy zarabiają na życie jako ekonomiści, księgowi czy taksówkarze, algorytm skreśli z listy płac. Prawie połowa obecnie istniejących zawodów może zostać zautomatyzowana i wkrótce zniknąć z ...

Czytaj więcej...

Bezpieczeństwo IT - w chmurze czy lokalnie?
Bezpieczeństwo IT - w chmurze czy lokalnie?

Jak wskazuje Gartner jednym z głównych trendów w gospodarce światowej jest dziś Cloud Shift, czyli coraz silniejszy nacisk na wykorzystanie chmury obliczeniowej. Analitycy tej firmy twierdzą, że do 2020 roku niewykorzystywanie chmury będzie w przedsiębiorstwach zjawiskiem tak rzadkim, jak obecnie brak dos...

Czytaj więcej...

Chmura obliczeniowa wyprze tradycyjne centra danych
Chmura obliczeniowa wyprze tradycyjne centra danych

Wyniki najnowszego badania Cisco Global Cloud Index koncentrującego się wokół wirtualizacji centrów danych i chmury obliczeniowej wskazują, że do 2021 roku przesył danych związany z chmurą będzie wynosił 19,5 ZB (zettabajtów), a co ważne będzie stanowił 95 procent całkowitego ruchu w centrach danyc...

Czytaj więcej...

Veeam umacnia pozycję lidera w obszarze zarządzania danymi w chmurze
Veeam umacnia pozycję lidera w obszarze zarządzania danymi w chmurze

Podczas konferencji Veeam Velocity 2019 odbywającej się w tym tygodniu w Orlando, Veeam Software podkreślając swoje mocne zaangażowanie w usprawnienie zarządzania danymi w chmurze, integracji chmury, przenoszeniu obciążeń między lokalizacjami i podniesieniu możliwości związanych z bezpieczeństwem zaprezentował Veeam Av...

Czytaj więcej...

Dwie trzecie firm z sektora MŚP już wybrało chmurę
Dwie trzecie firm z sektora MŚP już wybrało chmurę

Z raportu "Chmura w MŚP. Zaufanie czy ostrożność przedsiębiorców?" opracowanego przez Onex Group wynika, że już 67 procent małych i średnich firm w Polsce korzysta z rozwiązań chmurowych. W porównaniu z badaniami przeprowadzonymi przed rokiem odnotowano 16 procentowy wzrost. Choć na pierwszy rzut oka taki...

Czytaj więcej...

Aktualności

NetApp i NVIDIA z nową architekturą sztucznej inteligencji

Sztuczna inteligencjaFirma NetApp, czołowy dostawca rozwiązań do obsługi danych w chmurach hybrydowych, dodał do swojej oferty architekturę NetApp ONTAP AI, opartą na superkomputerach NVIDIA DGX i pamięci masowej typu all-flash firmy NetApp. Architektura ta pozwala uprościć, przyspieszyć i zapewnić skalowalność przepływu danych dla środowisk głębokiego uczenia oraz pomaga klientom w osiągnięciu rzeczywistych korzyści biznesowych dzięki sztucznej inteligencji.

Podczas gdy wiele przedsiębiorstw wdraża nowe platformy, narzędzia i praktyki związane ze sztuczną inteligencją, większość z nich nie ma wystarczającej kontroli nad swoimi sieciowymi systemami plików. W związku z tym nie są one w stanie udostępnić kompletnych, aktualnych i odpowiednich danych dla ich projektów związanych ze sztuczną inteligencją. Sukces w korzystaniu ze sztucznej inteligencji zależy od podejścia firmy do danych. Aby zapewnić efektywne działanie współczesnych środowisk sztucznej inteligencji, przygotować firmę na przyszłość i móc sprostać wysokim wymaganiom nowych aplikacji i obciążeń, priorytetem dla przedsiębiorstw powinny być uzyskanie widoczności swoich danych oraz ich kontrola od brzegu sieci do jej rdzenia, aż po chmurę.

"Przedsiębiorstwa z różnych branż, niezależnie od wielkości, czynią znaczne postępy w używaniu sztucznej inteligencji do rozwiązywania rzeczywistych problemów. Mimo że technologia ta jest niezwykle ekscytująca, modele i obciążenia w zakresie sztucznej inteligencji nie są łatwe do wdrożenia, przez co wiele przedsiębiorstw ma z tym problem. Sprawdzona architektura NetApp ONTAP AI oparta na technologii NVIDIA to wydajne rozwiązanie, które pomoże użytkownikom przyśpieszyć osiąganie wyników biznesowych z wykorzystaniem sztucznej inteligencji oraz pokonać przeszkody podczas wdrażania" - mówi Ritu Jyoti, Program Vice President w IDC.

"Przedsiębiorstwa na całym świecie dokonują dużych inwestycji w sztuczną inteligencję, ale często brakuje im infrastruktury niezbędnej do optymalizacji danych dla projektów z nią związanych oraz skalowania aplikacji, a także przepływu pracy pozwalającego uzyskać oczekiwany efekt biznesowy. Rozwiązania NetApp do przechowywania danych w chmurze wraz z architekturą NVIDIA DGX  tworzą jedno środowisko danych. Zapewnia to klientom kontrolę, dostęp i wydajność, które są niezbędne do udostępniania odpowiednich danych we właściwym czasie i miejscu dla ich aplikacji sztucznej inteligencji. Wszystkie te dane są skalowalne, a także zintegrowane, zarządzane oraz chronione przez platformę Data Fabric firmy NetApp" - powiedział Octavian Tanase, Senior Vice President ONTAP w firmie NetApp.

Wykorzystując technologię Data Fabric firmy NetApp, rozwiązanie ONTAP AI umożliwia przedsiębiorstwom stworzenie spójnego systemu przepływu danych, który obejmuje całą sieć: od brzegu sieci aż po chmurę. Taki przepływ danych integruje różnorodne, dynamiczne i rozproszone źródła danych zachowując pełną kontrolę i ochronę. Dzięki ogromnej mocy obliczeniowej i pojemności ONTAP AI usuwa wąskie gardła i zapewnia bezpieczny, nieprzerwany dostęp do danych z wielu źródeł oraz w wielu formatach.

"Połączenie superkomputerów NVIDIA DGX z macierzami typu all-flash firmy NetApp spełnia wymagania współczesnych systemów sztucznej inteligencji w zakresie infrastruktury.NVIDIA to lider w dziedzinie sztucznej inteligencji i procesorów graficznych, a NetApp oferuje innowacyjne systemy pamięci masowej typu all-flash. Dzięki połączeniu obu tych ofert klienci mogą szybciej wdrażać systemy sztucznej inteligencji o potwierdzonej wydajności oraz uproszczone modele operacyjne" - powiedział Jim McHugh, wiceprezes i dyrektor działu systemów głębokiego uczenia (Deep Learning Systems) w NVIDIA.

ONTAP AI to sprawdzona architektura stworzona wspólnie przez firmy NetApp oraz NVIDIA, która łączy najpotężniejsze na świecie procesory graficzne z najszybszymi podłączanymi w chmurze systemami i oprogramowaniem pamięci flash.

Funkcje i zalety:

● Łatwość wdrożenia: rozpocznij pracę ze sztuczną inteligencją szybciej, eliminując komplikacje i niepewność podczas fazy projektowania dzięki sprawdzonej architekturze NetApp ATLAS opartej na technologii NVIDIA.
● Skaluj bez ograniczeń: przedsiębiorstwa zaczynające przygodę z głębokim uczeniem mogą rozpocząć od konfiguracji 1:1 i rozbudowywać ją, ponieważ ilość danych może rosnąć do konfiguracji 1:5 i wyższych.
● Bezproblemowe działanie: rozwiązanie zapewniające wysoką dostępność wraz z nadmiarowymi połączeniami serwerowymi, sieciowymi i pamięci masowej.

Źródło: NetApp

Logowanie i rejestracja