Virtual-IT.pl - data center cloud computing SDx AI storage network cybersecurity

Chcielibyśmy, żeby chmura…, czyli oczekiwania wobec dostawcy
Chcielibyśmy, żeby chmura…, czyli oczekiwania wobec dostawcy

Wyniki badania PMR dla Polskiej Chmury wskazują, że ponad 2/3 firm korzysta z rozwiązań chmurowych, a około 1/3 jest w trakcie ich wdrażania. Tym samym chmura to już stały element ekosystemu i działalności przedsiębiorstw w Polsce. Rynek ten dojrzał i firmy szukają w chmurze korzyści oraz rozwiązań dopasowanych wprost ...

Czytaj więcej...

Historia oszukiwania ludzi przez sztuczną inteligencję
Historia oszukiwania ludzi przez sztuczną inteligencję

Wraz z rozwojem nowoczesnych technologii rozwijają się również złośliwe schematy. Od niedawna do długiej listy oszustw dołączyła sztuczna inteligencja (Artificial Intelligence, AI). Wykorzystanie technologii sztucznej inteligencji i uczenia maszynowego (Machine Learning, ML) przenosi phishing i inne oszustwa cyb...

Czytaj więcej...

FRITZ!Box 6850 5G - router gotowy na sieć piątej generacji
FRITZ!Box 6850 5G - router gotowy na sieć piątej generacji

Przed kilkoma tygodniami w skromnych progach naszej Virtual-nej redakcji pojawiła się przesyłka zawierająca router FRITZ!Box 6850 5G od firmy AVM. Router wprowadzony na rynek latem ubiegłego roku, za pomocą wbudowanego modemu obsługuje zakresy 5G w paśmie poniżej 6 GHz, a także LTE Advanced Pro we wszystkich obecnie wy...

Czytaj więcej...

Integracja AIOps w kompleksowym monitorowaniu IT: Site24x7
Integracja AIOps w kompleksowym monitorowaniu IT: Site24x7

Środowiska IT stają się coraz bardziej rozbudowane. Firmy korzystają z infrastruktury on-premise jak również z rozwiązań chmurowych, często z wielu chmur (multicloud). W takiej sytuacji kluczem dla zapewnienia niezawodnego działania systemów IT jest monitoring infrastruktury. Właściwe rozwiązanie do monit...

Czytaj więcej...

Brak wykwalifikowanej kadry i starzejące się systemy główną barierą cyfryzacji
Brak wykwalifikowanej kadry i starzejące się systemy główną barierą cyfryzacji

Według opublikowanego przez Veeam raportu Data Protection Trends Report 2022, największym wyzwaniem dla firm związanym z cyfryzacją są braki wykwalifikowanej kadry IT i starzejące się systemy. Aż 1/3 przedsiębiorstw w razie awarii i braku dostępu do zasobów planuje przywracać działanie serwerów w trybie r...

Czytaj więcej...

Broadcom upraszcza ofertę i model licencjonowania VMware
Broadcom upraszcza ofertę i model licencjonowania VMware

W ciągu ostatnich dwóch lat firma VMware podejmowała wysiłki mające na celu uproszczenie swojego portfolio rozwiązań i przejście z modelu licencji wieczystych na model subskrypcji, który branża przyjęła już jako standard korzystania z chmury. Firma zaznaczyła, że takie zmiany przyniosą klientom większe ko...

Czytaj więcej...

Aktualności

VMware liderem Magicznego Kwadrantu Gartnera dla UEM

VMwareGartner po raz pierwszy w swojej historii opublikował Magiczny Kwadrant dla rozwiązań Unified Endpoint Management (UEM). Liderem zestawienia została firma VMware. Zdaniem analityków, na tle konkurencji amerykański dostawca wyróżnia się wysokim poziomem kompletności wizji oraz możliwościami wykonawczymi.

Firma z Palo Alto została najlepiej oceniona ze względu na kompleksowość usług. Zdaniem Gartnera zwiększają one wydajność procesów, systemów, urządzeń i jednocześnie gwarantują wysoki poziom bezpieczeństwa dla biznesu.

Obecnie środowiska IT stają się coraz bardziej złożone i heterogeniczne, dlatego biznes potrzebuje odpowiednich narzędzi do zarządzania skomplikowaną strukturą z szeregiem zależności pomiędzy poszczególnymi systemami operacyjnymi takimi jak Windows, iOS, a nawet urządzeniami IoT. Te rozwiązania muszą gwarantować nie tylko ich integrację, ale także odpowiedni poziom wydajności oraz oszczędności, tak czasu jak i pieniędzy - tłumaczy Noah Wasmer, wiceprezes VMware i Dyrektor Generalny w Dziale End-User Computing - Musimy pamiętać, że rozwiązania UEM muszą także scalać systemy i urządzenia takie jak np. klasyczne komputery PC po to, by zagwarantować kompleksowe wdrożenia np. cyfrowych miejsc pracy, które stają się warunkiem rozwoju dla firm stawiających na innowacje.

Według Gartnera, większość współczesnych przedsiębiorstw deklaruje inwestycje w cyfrowe miejsca pracy, ale tylko na papierze. Ponad 82 proc. nie posiada bowiem ani chęci, ani wiedzy do przeprowadzenia zmian, czyli tzw. cyfrowej zwinności. Zdaniem ekspertów, kluczem do tej cyfrowej transformacji biznesu powinni być młodzi ludzie wychowani w erze komputerów i Internetu. Swobodny dostęp do różnorodnych narzędzi sieciowych, aplikacji, urządzeń mobilnych to dla nich codzienność i a obcowanie z technologiami całkowicie naturalne. Firmy muszą zatem dawać tym pracownikom większą swobodę w wyborze narzędzi usprawniających ich prace i jednocześnie zagwarantować kompleksową obsługę całego środowiska pracy.

Gartner docenił naszą wiedzę i misję, jaką jest holistyczne podejście do nowoczesnego zarządzania całym środowiskiem IT. VMware chce realizować dalej tę wizję m.in. dzięki takim narzędziom jak VMware Workspace ONE UEM - komentuje Noah Wasmer.

W najnowszym Magicznym Kwadrancie, przygotowanym przez firmę analityczną Gartner, uwzględniono 14 firm oferujących narzędzia służące do zarządzania z poziomu jednej konsoli wieloma urządzeniami mobilnymi, działającymi pod kontrolą różnych systemów. W kwadrancie liderów oprócz VMware znalazło się czterech innych dostawców - Microsoft, IBM, BlackBerry i MobileIron.
 
Przez ostatnią dekadę platformy służące do tzw. zarządzania mobilnością funkcjonowały pod wieloma nazwami. Początkowo rozwijały się tzw. MDM, czyli mobile device management. Potem pojawiły się systemy EMM (enterprise mobility management). Wraz z rozwojem kolejnych technologii np. pojawieniem się IoT, przedsiębiorstwa zaczęły podążać w stronę platform typu UEM - Unified Endpoint Management, umożliwiających zarządzanie firmowymi systemami i urządzeniami. Według firmy analitycznej Markets&Markets inwestycje w tego typu rozwiązania osiągnęły w 2016 r. wartość ponad 1 mld dolarów, a do 2022 osiągną poziom 7,06 mld dolarów.

Podsumowanie tegorocznego zestawienia Magic Quadrant dla rozwiązań UEM można znaleźć na stronie: Download a complimentary copy of the 2018 Gartner Magic Quadrant

Informacje o Workspace ONE
Platforma integruje zarządzanie urządzeniami działającymi w różnych środowiskach i umożliwia dostarczanie wirtualnych aplikacji. W ostatnim roku VMware, chcąc ułatwić organizacjom cyfrową transformację i przekształcanie ich środowisk chmurowych oraz mobilnych, wprowadził do swojej platformy kilka istotnych usprawnień i rozszerzeń:
• Workspace ONE Intelligence to dostępna obecnie na całym świecie usługa chmurowa zintegrowana z platformą Workspace ONE, która tworzy z niej pierwsze i jedyne w branży inteligentne cyfrowe środowisko pracy, zwiększające możliwości użytkowników i wprowadzające predykcyjne bezpieczeństwo, które umożliwia automatyzację zadań, alarmów, powiadomień oraz procedur naprawczych.
• Workspace ONE AirLift usprawnia współzarządzanie komputerów PC z systemem Windows 10 z platformą Microsoft System Center Configuration Management (SCCM). Użycie AirLift wraz z SCCM pozwala na szybszą i obarczoną mniejszym ryzykiem transformację zadań związanych z wdrażaniem nowych urządzeń, aktualizacjami i dystrybucją oprogramowania czy zdalnym wsparciem użytkowników. Pozwala ponadto wdrożyć bardziej ekonomiczny, bezpieczniejszy i oparty na chmurze nowoczesny model zarządzania.
• Zarządzanie urządzeniami z systemem Chrome OS oraz systemowe wsparcie poprzez Workspace ONE dla aplikacji i wirtualnych desktopów działających w środowisku Chrome.  
• Nowoczesne zarządzanie urządzeniami z systemami macOS, które pozwala całkowicie odejść od ręcznej konfiguracji na rzecz dalszej automatyzacji procesów, rozszerzającej działanie programu Apple DEP. Workspace ONE gwarantuje także w pełni natywne środowisko do zarządzania aplikacjami pochodzącymi z MacOS.  
• Pełna integracja technologii Apteligent z usprawnieniami Workspace ONE Intelligence, umożliwiająca działowi IT wykorzystanie narzędzi App Analytics do stałego monitorowania wydajności aplikacji i podjęcia szybkich działań podnoszących ich wydajność i niezawodność.

Źródło: VMware

Logowanie i rejestracja