Virtual-IT.pl - wirtualizacja cloud computing storage SDx data center

#VeeamON2017 - Rozszerzenie platformy Veeam Availability
#VeeamON2017 - Rozszerzenie platformy Veeam Availability

Firma Veeam Software, w trakcie konferencji VeeamON 2017, poinformowała o rozszerzeniu platformy Veeam ‘Always-On Cloud’ Availability Platform o nowy framework Universal Storage API oraz rozszerzenie ekosystemu partnerów strategicznych.

Czytaj więcej...

Czy ufamy chmurze? - Raport Intel Security
Czy ufamy chmurze? - Raport Intel Security

Tylko jedna trzecia (34%) osób przebadanych w ramach nowego projektu Intel Security uznała, że członkowie najwyższego kierownictwa w ich organizacjach w pełni rozumieją kwestie bezpieczeństwa chmury obliczeniowej. Kompletne wyniki ankiety wskazują na ogromną, wręcz krytyczną potrzebę zwiększania poziomu zaufania do ...

Czytaj więcej...

Altaro VM Backup 7.5 z backupem do chmury Azure
Altaro VM Backup 7.5 z backupem do chmury Azure

Firma Altaro zaktualizowała swoje flagowe rozwiązanie - Altaro VM Backup - przeznaczone do tworzenia kopii zapasowych maszyn wirtualnych działających pod kontrolą hypervisorów Microsoft Hyper-V oraz VMware vSphere/ESXi. W nowej wersji Altaro VM Backup v7.5 wprowadzono wsparcie dla składowania kopii zapasowych w ...

Czytaj więcej...

Bezpieczeństwo IT - w chmurze czy lokalnie?
Bezpieczeństwo IT - w chmurze czy lokalnie?

Jak wskazuje Gartner jednym z głównych trendów w gospodarce światowej jest dziś Cloud Shift, czyli coraz silniejszy nacisk na wykorzystanie chmury obliczeniowej. Analitycy tej firmy twierdzą, że do 2020 roku niewykorzystywanie chmury będzie w przedsiębiorstwach zjawiskiem tak rzadkim, jak obecnie brak dos...

Czytaj więcej...

15 najlepiej płatnych certyfikacji w 2016 roku
15 najlepiej płatnych certyfikacji w 2016 roku

Certyfikacja wśród specjalistów z branży IT jest elementem często pożądanym przez pracodawców. By aktywnie uczestniczyć w rynku pracy, należy stale podnosić swoje kwalifikacje. Odpowiednie certyfikaty idąc w parze z posiadanymi i rozwijanymi umiejętnościami oraz determinacja związana ze zdobywaniem wiedzy, niejednok...

Czytaj więcej...

Raport Veeam: ciągłość działania usług IT poważnym wyzwaniem dla polskich firm
Raport Veeam: ciągłość działania usług IT poważnym wyzwaniem dla polskich firm

Badanie firmy Veeam Software, innowacyjnego dostawcy rozwiązań, które zapewniają stałą dostępność na potrzeby przedsiębiorstw działających non stop (Availability for the Always-On Enterprise), pokazuje, że ponad połowa organizacji w Polsce zmaga się z przystosowaniem firmowej infrastruktury do wymogów now...

Czytaj więcej...

Aktualności

Novell udostępnia Novell File Management Suite

NovellDzięki inteligentnym mechanizmom automatyki, nowe rozwiązanie firmy Novell pomaga zarządzać składowaniem danych nie posiadających struktury i tym samym zwiększa efektywność korzystania z danych.


Novell File Management Suite to zintegrowane rozwiązanie do zarządzania składowaniem plików: udostępniania, przenoszenia, optymalizacji i raportowania - w oparciu o role pełnione przez użytkowników w organizacji oraz konkretne polityki biznesowe.

Firmy zyskują możliwość inteligentnego zarządzania składowaniem danych u ich źródła wiążąc użytkowników z plikami przez cały okres ich istnienia - bez względu na wykorzystywane w firmie systemy operacyjne czy posiadane rozwiązanie do zarządzania pamięciami masowymi.

Novell File Management Suite udostępnia firmom klarowny obraz danych, umożliwiając im planowanie i wdrażanie efektywnej i ekonomicznej infrastruktury składowania danych przy zachowaniu zgodności z regulacjami prawnymi i spełnieniu wymagań nadzoru nad działalnością przedsiębiorstwa.

„Przez wiele lat użytkownicy borykali się z problemami zarządzania składowaniem danych, płacąc za miejsce zajmowane przez zbędne pliki bez możliwości efektywnego wyszukiwania i dostępu do informacji. Dzięki pakietowi Novell File Management Suite nasi klienci zyskują narzędzia pozwalające lepiej poznać i zarządzać posiadanymi przez nich zasobami informacji, a jednocześnie zmniejszyć pracochłonność zarządzania i koszty przechowywania danych nie posiadających struktury” - powiedział Costa Speliakos, dyrektor generalny EOS Systems.

Możliwości Novell File Management Suite
Pakiet Novell File Management Suite dzięki zautomatyzowanym mechanizmom raportowania, udostępniania, zwalniania przestrzeni, relokacji, archiwizacji i hierarchizacji pozwala zapanować nad chaosem danych nie mających struktury i przechowywanych w typowych środowiskach składowania. Mechanizmy te działają z uwzględnieniem obowiązujących w firmie polityk i w oparciu o informacje o tożsamości  użytkowników. Podczas gdy użytkowane obecnie rozwiązania zarządzają danymi na poziomie blokowym, bez uwzględniania kontekstu, przydatności i priorytetu plików, pakiet Novell File Management Suite wykorzystuje dane skojarzone z tożsamością pozwalając zarezerwować najważniejsze zasoby pamięci masowych na dane o największym znaczeniu dla firmy.

Novell File Management Suite stanowi uzupełnienie istniejących na rynku rozwiązań do zarządzania pamięciami masowymi, takich jak EMC, HP, Hitachi, NetApp itp., a przy tym współdziała z platformami Linux i Windows.

Pakiet Novell File Management Suite składa się obecnie z trzech modułów:
•  Novell Storage Manager - automatyzuje codzienne czynności związane z zarządzaniem składowaniem plików w całym okresie ich istnienia, pozwalając administratorom skoncentrować się na istotniejszych dla firmy sprawach.
•  Novell Dynamic File Services - wprowadza kategoryzację oraz hierarchizuje pliki i foldery w oparciu o ustalone w firmie polityki.
•  Novell File Reporter - inwentaryzuje system plików w celu ich uporządkowania, pozwalając projektować efektywne infrastruktury składowania plików oparte na politykach uwzględniających tożsamość użytkowników.

„Przedsiębiorstwa każdego dnia borykają się z problemami związanymi z przechowywaniem plików. W większości przypadków dane umieszczone w plikach - czy to składowanych w archiwach zgodnie z wymogami przepisów, czy też przechowywanych lokalnie do codziennego użytku - są często niedostępne ze względu na brak inteligentnej kategoryzacji w powiązaniu z użytkownikami, którzy je utworzyli. Pakiet Novell File Management Suite zmienia tę sytuację, umożliwiając firmom przyjęcie podejścia do zarządzania plikami z uwzględnieniem tożsamości i zarządzanie danymi u ich źródła, którym jest użytkownik. Nie wszystkie pliki są dla firmy równie ważne, więc czemu przechowywać je w ten sam sposób?” - mówi Colleen O’Keefe, starszy wiceprezes i dyrektor generalny działu Collaboration Solutions and Global Services.

Novell File Management Suite jest dostępny w cenie 35 EUR za użytkownika i obejmuje cały pakiet: Novell Storage Manager, Novell Dynamic File Services i Novell File Reporter. Rozwiązania Novell Storage Manager i Novell File Reporter są sprzedawane również oddzielnie w cenie 14 EURO za użytkownika. Ceny obejmują licencję oraz roczną asystę techniczną.

Źródło: Novell
Skomentuj na forum