Virtual-IT.pl - wirtualizacja cloud computing storage SDx data center
Altaro VM Backup

15 najlepiej płatnych certyfikacji w 2016 roku
15 najlepiej płatnych certyfikacji w 2016 roku

Certyfikacja wśród specjalistów z branży IT jest elementem często pożądanym przez pracodawców. By aktywnie uczestniczyć w rynku pracy, należy stale podnosić swoje kwalifikacje. Odpowiednie certyfikaty idąc w parze z posiadanymi i rozwijanymi umiejętnościami oraz determinacja związana ze zdobywaniem wiedzy, niejednok...

Czytaj więcej...

Inwestycje w chmurę będą rosły o blisko 19 proc. rocznie
Inwestycje w chmurę będą rosły o blisko 19 proc. rocznie

Polskie firmy coraz powszechniej wdrażają rozwiązania oparte na chmurze obliczeniowej, doceniając korzyści oraz oszczędności w wydatkach na IT. Eksperci prognozują, że rynek ten będzie w najbliższych latach rósł skokowo, a technologia cloud computing wkrótce będzie w stanie zaspokoić wszystkie potrzeby biznesowe fir...

Czytaj więcej...

Raport Veeam: ciągłość działania usług IT poważnym wyzwaniem dla polskich firm
Raport Veeam: ciągłość działania usług IT poważnym wyzwaniem dla polskich firm

Badanie firmy Veeam Software, innowacyjnego dostawcy rozwiązań, które zapewniają stałą dostępność na potrzeby przedsiębiorstw działających non stop (Availability for the Always-On Enterprise), pokazuje, że ponad połowa organizacji w Polsce zmaga się z przystosowaniem firmowej infrastruktury do wymogów now...

Czytaj więcej...

Bezpieczeństwo IT - w chmurze czy lokalnie?
Bezpieczeństwo IT - w chmurze czy lokalnie?

Jak wskazuje Gartner jednym z głównych trendów w gospodarce światowej jest dziś Cloud Shift, czyli coraz silniejszy nacisk na wykorzystanie chmury obliczeniowej. Analitycy tej firmy twierdzą, że do 2020 roku niewykorzystywanie chmury będzie w przedsiębiorstwach zjawiskiem tak rzadkim, jak obecnie brak dos...

Czytaj więcej...

Altaro VM Backup 7.5 z backupem do chmury Azure
Altaro VM Backup 7.5 z backupem do chmury Azure

Firma Altaro zaktualizowała swoje flagowe rozwiązanie - Altaro VM Backup - przeznaczone do tworzenia kopii zapasowych maszyn wirtualnych działających pod kontrolą hypervisorów Microsoft Hyper-V oraz VMware vSphere/ESXi. W nowej wersji Altaro VM Backup v7.5 wprowadzono wsparcie dla składowania kopii zapasowych w ...

Czytaj więcej...

Czy ufamy chmurze? - Raport Intel Security
Czy ufamy chmurze? - Raport Intel Security

Tylko jedna trzecia (34%) osób przebadanych w ramach nowego projektu Intel Security uznała, że członkowie najwyższego kierownictwa w ich organizacjach w pełni rozumieją kwestie bezpieczeństwa chmury obliczeniowej. Kompletne wyniki ankiety wskazują na ogromną, wręcz krytyczną potrzebę zwiększania poziomu zaufania do ...

Czytaj więcej...

Aktualności

Novell udostępnia Novell File Management Suite

NovellDzięki inteligentnym mechanizmom automatyki, nowe rozwiązanie firmy Novell pomaga zarządzać składowaniem danych nie posiadających struktury i tym samym zwiększa efektywność korzystania z danych.


Novell File Management Suite to zintegrowane rozwiązanie do zarządzania składowaniem plików: udostępniania, przenoszenia, optymalizacji i raportowania - w oparciu o role pełnione przez użytkowników w organizacji oraz konkretne polityki biznesowe.

Firmy zyskują możliwość inteligentnego zarządzania składowaniem danych u ich źródła wiążąc użytkowników z plikami przez cały okres ich istnienia - bez względu na wykorzystywane w firmie systemy operacyjne czy posiadane rozwiązanie do zarządzania pamięciami masowymi.

Novell File Management Suite udostępnia firmom klarowny obraz danych, umożliwiając im planowanie i wdrażanie efektywnej i ekonomicznej infrastruktury składowania danych przy zachowaniu zgodności z regulacjami prawnymi i spełnieniu wymagań nadzoru nad działalnością przedsiębiorstwa.

„Przez wiele lat użytkownicy borykali się z problemami zarządzania składowaniem danych, płacąc za miejsce zajmowane przez zbędne pliki bez możliwości efektywnego wyszukiwania i dostępu do informacji. Dzięki pakietowi Novell File Management Suite nasi klienci zyskują narzędzia pozwalające lepiej poznać i zarządzać posiadanymi przez nich zasobami informacji, a jednocześnie zmniejszyć pracochłonność zarządzania i koszty przechowywania danych nie posiadających struktury” - powiedział Costa Speliakos, dyrektor generalny EOS Systems.

Możliwości Novell File Management Suite
Pakiet Novell File Management Suite dzięki zautomatyzowanym mechanizmom raportowania, udostępniania, zwalniania przestrzeni, relokacji, archiwizacji i hierarchizacji pozwala zapanować nad chaosem danych nie mających struktury i przechowywanych w typowych środowiskach składowania. Mechanizmy te działają z uwzględnieniem obowiązujących w firmie polityk i w oparciu o informacje o tożsamości  użytkowników. Podczas gdy użytkowane obecnie rozwiązania zarządzają danymi na poziomie blokowym, bez uwzględniania kontekstu, przydatności i priorytetu plików, pakiet Novell File Management Suite wykorzystuje dane skojarzone z tożsamością pozwalając zarezerwować najważniejsze zasoby pamięci masowych na dane o największym znaczeniu dla firmy.

Novell File Management Suite stanowi uzupełnienie istniejących na rynku rozwiązań do zarządzania pamięciami masowymi, takich jak EMC, HP, Hitachi, NetApp itp., a przy tym współdziała z platformami Linux i Windows.

Pakiet Novell File Management Suite składa się obecnie z trzech modułów:
•  Novell Storage Manager - automatyzuje codzienne czynności związane z zarządzaniem składowaniem plików w całym okresie ich istnienia, pozwalając administratorom skoncentrować się na istotniejszych dla firmy sprawach.
•  Novell Dynamic File Services - wprowadza kategoryzację oraz hierarchizuje pliki i foldery w oparciu o ustalone w firmie polityki.
•  Novell File Reporter - inwentaryzuje system plików w celu ich uporządkowania, pozwalając projektować efektywne infrastruktury składowania plików oparte na politykach uwzględniających tożsamość użytkowników.

„Przedsiębiorstwa każdego dnia borykają się z problemami związanymi z przechowywaniem plików. W większości przypadków dane umieszczone w plikach - czy to składowanych w archiwach zgodnie z wymogami przepisów, czy też przechowywanych lokalnie do codziennego użytku - są często niedostępne ze względu na brak inteligentnej kategoryzacji w powiązaniu z użytkownikami, którzy je utworzyli. Pakiet Novell File Management Suite zmienia tę sytuację, umożliwiając firmom przyjęcie podejścia do zarządzania plikami z uwzględnieniem tożsamości i zarządzanie danymi u ich źródła, którym jest użytkownik. Nie wszystkie pliki są dla firmy równie ważne, więc czemu przechowywać je w ten sam sposób?” - mówi Colleen O’Keefe, starszy wiceprezes i dyrektor generalny działu Collaboration Solutions and Global Services.

Novell File Management Suite jest dostępny w cenie 35 EUR za użytkownika i obejmuje cały pakiet: Novell Storage Manager, Novell Dynamic File Services i Novell File Reporter. Rozwiązania Novell Storage Manager i Novell File Reporter są sprzedawane również oddzielnie w cenie 14 EURO za użytkownika. Ceny obejmują licencję oraz roczną asystę techniczną.

Źródło: Novell
Skomentuj na forum

 

Logowanie i rejestracja