Virtual-IT.pl - wirtualizacja cloud computing storage SDx data center

Altaro VM Backup 6 dla Hyper-V i VMware - przegląd i instalacja (cz. 1)
Altaro VM Backup 6 dla Hyper-V i VMware - przegląd i instalacja (cz. 1)

Wraz z rozwojem technologii wirtualizacji i wynikającymi z tego zmianami krajobrazu środowisk IT, zmienia się podejście do ochrony danych. Z wirtualizacją przegrało wiele rozwiązań zaprojektowanych z myślą o środowiskach fizycznych. Na rynku pojawiły się nowe rozwiązania, opracowane z myślą o środowiskach wirtualnyc...

Czytaj więcej...

Pięć głównych zasad zarządzania danymi
Pięć głównych zasad zarządzania danymi

Obecnie centralnym elementem każdej działalności biznesowej są dane. Firmy chcą z nich aktywnie korzystać bez względu na miejsce, w którym dane te są przechowywane. W przemówieniu inaugurującym konferencję Commvault GO 2016, Robert Hammer, prezes i dyrektor generalny firmy Commvault, przedstawił pięć podstawowych za...

Czytaj więcej...

15 najlepiej płatnych certyfikacji w 2016 roku
15 najlepiej płatnych certyfikacji w 2016 roku

Certyfikacja wśród specjalistów z branży IT jest elementem często pożądanym przez pracodawców. By aktywnie uczestniczyć w rynku pracy, należy stale podnosić swoje kwalifikacje. Odpowiednie certyfikaty idąc w parze z posiadanymi i rozwijanymi umiejętnościami oraz determinacja związana ze zdobywaniem wiedzy, niejednok...

Czytaj więcej...

Czy ufamy chmurze? - Raport Intel Security
Czy ufamy chmurze? - Raport Intel Security

Tylko jedna trzecia (34%) osób przebadanych w ramach nowego projektu Intel Security uznała, że członkowie najwyższego kierownictwa w ich organizacjach w pełni rozumieją kwestie bezpieczeństwa chmury obliczeniowej. Kompletne wyniki ankiety wskazują na ogromną, wręcz krytyczną potrzebę zwiększania poziomu zaufania do ...

Czytaj więcej...

#VeeamON2017 - Rozszerzenie platformy Veeam Availability
#VeeamON2017 - Rozszerzenie platformy Veeam Availability

Firma Veeam Software, w trakcie konferencji VeeamON 2017, poinformowała o rozszerzeniu platformy Veeam ‘Always-On Cloud’ Availability Platform o nowy framework Universal Storage API oraz rozszerzenie ekosystemu partnerów strategicznych.

Czytaj więcej...

Altaro VM Backup dla dostawców usług IT!
Altaro VM Backup dla dostawców usług IT!

Altaro Software, dostawca rozwiązań do tworzenia kopii zapasowych, znany głównie ze swojego flagowego produktu VM Backup, pozwalającego na tworzenie kopii zapasowych maszyn wirtualnych działających w środowisku Microsoft Hyper-V i VMware vSphere, udostępnił portal online, zbudowany specjalnie z myślą o dostawcach us...

Czytaj więcej...

Aktualności

Novell udostępnia Novell File Management Suite

NovellDzięki inteligentnym mechanizmom automatyki, nowe rozwiązanie firmy Novell pomaga zarządzać składowaniem danych nie posiadających struktury i tym samym zwiększa efektywność korzystania z danych.


Novell File Management Suite to zintegrowane rozwiązanie do zarządzania składowaniem plików: udostępniania, przenoszenia, optymalizacji i raportowania - w oparciu o role pełnione przez użytkowników w organizacji oraz konkretne polityki biznesowe.

Firmy zyskują możliwość inteligentnego zarządzania składowaniem danych u ich źródła wiążąc użytkowników z plikami przez cały okres ich istnienia - bez względu na wykorzystywane w firmie systemy operacyjne czy posiadane rozwiązanie do zarządzania pamięciami masowymi.

Novell File Management Suite udostępnia firmom klarowny obraz danych, umożliwiając im planowanie i wdrażanie efektywnej i ekonomicznej infrastruktury składowania danych przy zachowaniu zgodności z regulacjami prawnymi i spełnieniu wymagań nadzoru nad działalnością przedsiębiorstwa.

„Przez wiele lat użytkownicy borykali się z problemami zarządzania składowaniem danych, płacąc za miejsce zajmowane przez zbędne pliki bez możliwości efektywnego wyszukiwania i dostępu do informacji. Dzięki pakietowi Novell File Management Suite nasi klienci zyskują narzędzia pozwalające lepiej poznać i zarządzać posiadanymi przez nich zasobami informacji, a jednocześnie zmniejszyć pracochłonność zarządzania i koszty przechowywania danych nie posiadających struktury” - powiedział Costa Speliakos, dyrektor generalny EOS Systems.

Możliwości Novell File Management Suite
Pakiet Novell File Management Suite dzięki zautomatyzowanym mechanizmom raportowania, udostępniania, zwalniania przestrzeni, relokacji, archiwizacji i hierarchizacji pozwala zapanować nad chaosem danych nie mających struktury i przechowywanych w typowych środowiskach składowania. Mechanizmy te działają z uwzględnieniem obowiązujących w firmie polityk i w oparciu o informacje o tożsamości  użytkowników. Podczas gdy użytkowane obecnie rozwiązania zarządzają danymi na poziomie blokowym, bez uwzględniania kontekstu, przydatności i priorytetu plików, pakiet Novell File Management Suite wykorzystuje dane skojarzone z tożsamością pozwalając zarezerwować najważniejsze zasoby pamięci masowych na dane o największym znaczeniu dla firmy.

Novell File Management Suite stanowi uzupełnienie istniejących na rynku rozwiązań do zarządzania pamięciami masowymi, takich jak EMC, HP, Hitachi, NetApp itp., a przy tym współdziała z platformami Linux i Windows.

Pakiet Novell File Management Suite składa się obecnie z trzech modułów:
•  Novell Storage Manager - automatyzuje codzienne czynności związane z zarządzaniem składowaniem plików w całym okresie ich istnienia, pozwalając administratorom skoncentrować się na istotniejszych dla firmy sprawach.
•  Novell Dynamic File Services - wprowadza kategoryzację oraz hierarchizuje pliki i foldery w oparciu o ustalone w firmie polityki.
•  Novell File Reporter - inwentaryzuje system plików w celu ich uporządkowania, pozwalając projektować efektywne infrastruktury składowania plików oparte na politykach uwzględniających tożsamość użytkowników.

„Przedsiębiorstwa każdego dnia borykają się z problemami związanymi z przechowywaniem plików. W większości przypadków dane umieszczone w plikach - czy to składowanych w archiwach zgodnie z wymogami przepisów, czy też przechowywanych lokalnie do codziennego użytku - są często niedostępne ze względu na brak inteligentnej kategoryzacji w powiązaniu z użytkownikami, którzy je utworzyli. Pakiet Novell File Management Suite zmienia tę sytuację, umożliwiając firmom przyjęcie podejścia do zarządzania plikami z uwzględnieniem tożsamości i zarządzanie danymi u ich źródła, którym jest użytkownik. Nie wszystkie pliki są dla firmy równie ważne, więc czemu przechowywać je w ten sam sposób?” - mówi Colleen O’Keefe, starszy wiceprezes i dyrektor generalny działu Collaboration Solutions and Global Services.

Novell File Management Suite jest dostępny w cenie 35 EUR za użytkownika i obejmuje cały pakiet: Novell Storage Manager, Novell Dynamic File Services i Novell File Reporter. Rozwiązania Novell Storage Manager i Novell File Reporter są sprzedawane również oddzielnie w cenie 14 EURO za użytkownika. Ceny obejmują licencję oraz roczną asystę techniczną.

Źródło: Novell
Skomentuj na forum