Virtual-IT.pl - wirtualizacja cloud computing storage SDx data center
Altaro VM Backup

Dwie trzecie firm z sektora MŚP już wybrało chmurę
Dwie trzecie firm z sektora MŚP już wybrało chmurę

Z raportu "Chmura w MŚP. Zaufanie czy ostrożność przedsiębiorców?" opracowanego przez Onex Group wynika, że już 67 procent małych i średnich firm w Polsce korzysta z rozwiązań chmurowych. W porównaniu z badaniami przeprowadzonymi przed rokiem odnotowano 16 procentowy wzrost. Choć na pierwszy rzut oka taki...

Czytaj więcej...

Chmura obliczeniowa wyprze tradycyjne centra danych
Chmura obliczeniowa wyprze tradycyjne centra danych

Wyniki najnowszego badania Cisco Global Cloud Index koncentrującego się wokół wirtualizacji centrów danych i chmury obliczeniowej wskazują, że do 2021 roku przesył danych związany z chmurą będzie wynosił 19,5 ZB (zettabajtów), a co ważne będzie stanowił 95 procent całkowitego ruchu w centrach danyc...

Czytaj więcej...

Bezpieczeństwo IT - w chmurze czy lokalnie?
Bezpieczeństwo IT - w chmurze czy lokalnie?

Jak wskazuje Gartner jednym z głównych trendów w gospodarce światowej jest dziś Cloud Shift, czyli coraz silniejszy nacisk na wykorzystanie chmury obliczeniowej. Analitycy tej firmy twierdzą, że do 2020 roku niewykorzystywanie chmury będzie w przedsiębiorstwach zjawiskiem tak rzadkim, jak obecnie brak dos...

Czytaj więcej...

Veeam umacnia pozycję lidera w obszarze zarządzania danymi w chmurze
Veeam umacnia pozycję lidera w obszarze zarządzania danymi w chmurze

Podczas konferencji Veeam Velocity 2019 odbywającej się w tym tygodniu w Orlando, Veeam Software podkreślając swoje mocne zaangażowanie w usprawnienie zarządzania danymi w chmurze, integracji chmury, przenoszeniu obciążeń między lokalizacjami i podniesieniu możliwości związanych z bezpieczeństwem zaprezentował Veeam Av...

Czytaj więcej...

Gartner: Chmura wśród 10 największych zagrożeń dla biznesu
Gartner: Chmura wśród 10 największych zagrożeń dla biznesu

Nieustający rozwój technologii przynosi nowe ryzyka dla prowadzenia działalności gospodarczej. Firma analityczna Gartner zdiagnozowała dziesięć obszarów, na które musi zwrócić uwagę każdy szybko rozwijający się biznes. Zaskakiwać może wysokie pierwsze miejsce dla chmury obliczeniowej. Eksper...

Czytaj więcej...

Altaro VM Backup v8 już dostępny!
Altaro VM Backup v8 już dostępny!

Firma Altaro zaktualizowała swoje flagowe rozwiązanie - Altaro VM Backup - przeznaczone do tworzenia kopii zapasowych maszyn wirtualnych działających pod kontrolą hypervisorów Microsoft Hyper-V oraz VMware vSphere/ESXi. Nowy Altaro VM Backup 8.0 (Build 8.0.3) wprowadza funkcjonalność - WAN-Optimized Replication....

Czytaj więcej...

15 najlepiej płatnych certyfikacji w 2018 roku
15 najlepiej płatnych certyfikacji w 2018 roku

Nikt nie ma wątpliwości, że IT można zaliczyć do najszybciej rozwijających się branż. Osoby wchodzące w świat IT zadają sobie pytanie jak zrobić ten pierwszy krok, a specjaliści mocno zakorzenieni w branży często myślą na kolejnym krokiem, na drodze do wymarzonego stanowiska. Dobrym sposobem na wprowadzenie zmian, jest...

Czytaj więcej...

Aktualności

Cisco wprowadza nowe funkcjonalności dla twórców aplikacji

CiscoPodczas konferencji Cisco Live w Orlando, Cisco zaprezentowało nowe funkcjonalności deweloperskie w ramach swojej sieci intuicyjnej. Ich wprowadzenie stanowi kontynuację wcześniejszych działań Cisco, zmierzających ku stworzeniu otwartej, programowalnej platformy obejmującej całe środowisko sieciowe, od sieci kampusowej po centrum danych, od oddziałów po brzeg sieci. Zapewniając dostęp do otwartej sieci, Cisco umożliwia 500000 deweloperów, 60000 partnerów oraz trzem milionom inżynierów sieciowych tworzenie innowacji w oparciu o swoją platformę.

Sieć intuicyjna (Intent-Based Networking) jest fundamentalną zmianą w podejściu do budowy i zarządzania siecią. Umożliwia odejście od manualnych, czasochłonnych sposobów zarządzania siecią na rzecz tworzenia polityk sieciowych w oparciu o założenia biznesowe. Polityki te są następnie automatycznie aktywowane w ramach całej infrastruktury, co daje pewność, że cele biznesowe zostaną zrealizowane zgodnie z planem.

Platforma DNA Center

Podczas konferencji Cisco Live zaprezentowano nowe narzędzia dla deweloperów oraz otwarty interfejs programowania aplikacji (API) w ramach Cisco DNA™ Center - centrum dowodzenia i kontroli dla sieci kampusowych, oddziałów oraz brzegowych sieci intuicyjnych. DNA Center pozwala na przekształcenie sieci składającej się z grupy urządzeń w pojedynczy spójny system. Cisco umożliwia teraz deweloperom łatwe programowanie tego systemu poprzez wykorzystanie danych analitycznych oraz informacji dostępnych w ramach sieci.

Dzięki bogatemu katalogowi API, DNA Center daje użytkownikom niespotykane dotąd możliwości ochrony i przepływu informacji w obrębie ich organizacji.
• Wykorzystanie inteligencji sieci w działaniach biznesowych: DNA Center umożliwia deweloperom programowanie sieci jako pojedynczego systemu za pomocą intuicyjnych interfejsów programowania aplikacji. Deweloperzy mogą teraz łatwo tworzyć nową generację aplikacji „świadomych” kontekstu sieciowego, a partnerzy zyskują możliwość integracji sieci z procesami biznesowymi.
• Usprawnienie procesów IT w ramach wszystkich funkcji: DNA Center umożliwia administratorom sieciowym wymianę informacji w celu automatyzacji procesów w ramach systemów IT poprzez adaptery programowe. Działy IT mogą teraz zaoszczędzić czas poświęcany na działania operacyjne i wykorzystać go na innowacje.
• Zarządzanie sieciami od wielu dostawców: DNA Center zapewnia deweloperom i partnerom elastyczność w zakresie obsługi sieci od wielu dostawców za pośrednictwem pakietu oprogramowania deweloperskiego (SDK). Pozwoli to klientom nie tylko uprościć złożoność heterogeniczych sieci, ale także zarządzać nimi jak jednym systemem.

Cisco poinformowało także, że jej społeczność deweloperów, DevNet, przekroczyła liczbę 500000 członków. Budując tę dużą i aktywną grupę, Cisco wprowadziło nowe źródło innowacji, w dobie bardziej programowalnych sieci.

Podczas konferencji Cisco ogłosiło trzy nowe inicjatywy deweloperskie, które jeszcze bardziej napędzą ekosystem innowacji firmy:
• DevNet Ecosystem Exchange ułatwi znalezienie i udostępnienie aplikacji lub rozwiązania zbudowanego dla platform Cisco. Liderzy biznesowi i programiści będą mogli korzystać z tego portalu aby odkryć rozwiązania partnerów obejmujące wszystkie platformy i produkty Cisco. Katalog zawiera ponad 1300 rozwiązań.
• DevNet Code Exchange to miejsce dzielenia się oprogramowaniem w celu szybkiego tworzenia aplikacji nowej generacji i integracji przepływu pracy. Szczegółowo dobrana lista próbek kodu, narzędzi i zestawów SDK jest dostępna w serwisie GitHub i napisana przez społeczność Cisco i DevNet. Code Exchange obejmuje całe portfolio Cisco i jest zorganizowane zgodnie z platformami i obszarami produktowymi firmy.
• DevNet DNA Developer Center to punkt kompleksowej obsługi dla deweloperów, ułatwiający tworzenie aplikacji i ich integrację na platformie DNA Center. Zapewnia wszystkie potrzebne zasoby, możliwości, przykłady zastosowania i materiały do nauki.

Źródło: Cisco