Virtual-IT.pl - wirtualizacja cloud computing storage SDx data center

Dwie trzecie firm z sektora MŚP już wybrało chmurę
Dwie trzecie firm z sektora MŚP już wybrało chmurę

Z raportu "Chmura w MŚP. Zaufanie czy ostrożność przedsiębiorców?" opracowanego przez Onex Group wynika, że już 67 procent małych i średnich firm w Polsce korzysta z rozwiązań chmurowych. W porównaniu z badaniami przeprowadzonymi przed rokiem odnotowano 16 procentowy wzrost. Choć na pierwszy rzut oka taki...

Czytaj więcej...

15 najlepiej płatnych certyfikacji w 2017 roku
15 najlepiej płatnych certyfikacji w 2017 roku

Od specjalistów IT bardzo często wymaga się posiadania dodatkowych certyfikatów potwierdzających umiejętności w obszarze, za który są odpowiedzialni. Odpowiednie certyfikaty, w parze z posiadanymi kompetencjami oraz determinacja związana ze zdobywaniem wiedzy, często pomagają wspiąć się na kolejn...

Czytaj więcej...

Bezpieczeństwo IT - w chmurze czy lokalnie?
Bezpieczeństwo IT - w chmurze czy lokalnie?

Jak wskazuje Gartner jednym z głównych trendów w gospodarce światowej jest dziś Cloud Shift, czyli coraz silniejszy nacisk na wykorzystanie chmury obliczeniowej. Analitycy tej firmy twierdzą, że do 2020 roku niewykorzystywanie chmury będzie w przedsiębiorstwach zjawiskiem tak rzadkim, jak obecnie brak dos...

Czytaj więcej...

Altaro VM Backup 7.6 na horyzoncie!
Altaro VM Backup 7.6 na horyzoncie!

Wielkimi krokami zbliża się nowe wydanie Altaro VM Backup, rozwiązania przeznaczonego do tworzenia kopii zapasowych maszyn wirtualnych działających pod kontrolą hypervisorów Microsoft Hyper-V oraz VMware vSphere/ESXi. W nowej wersji Altaro VM Backup oznaczonej numerem 7.6 wprowadzono kilka istotnych usprawnień. ...

Czytaj więcej...

Czy VMware przejmie Dell'a?
Czy VMware przejmie Dell'a?

Tytuł niniejszego wpisu nie jest spóźnionym żartem primaaprilisowym lecz wynika z niedawno zaprezentowanej przez Michaela Della wizji dotyczącej odwróconej fuzji (downstream merger). Według niepotwierdzonych informacji upublicznionych przez CNBC, Dell Technologies - największa na świecie firma technologic...

Czytaj więcej...

Raport Veeam: ciągłość działania usług IT poważnym wyzwaniem dla polskich firm
Raport Veeam: ciągłość działania usług IT poważnym wyzwaniem dla polskich firm

Badanie firmy Veeam Software, innowacyjnego dostawcy rozwiązań, które zapewniają stałą dostępność na potrzeby przedsiębiorstw działających non stop (Availability for the Always-On Enterprise), pokazuje, że ponad połowa organizacji w Polsce zmaga się z przystosowaniem firmowej infrastruktury do wymogów now...

Czytaj więcej...

Gartner: Chmura wśród 10 największych zagrożeń dla biznesu
Gartner: Chmura wśród 10 największych zagrożeń dla biznesu

Nieustający rozwój technologii przynosi nowe ryzyka dla prowadzenia działalności gospodarczej. Firma analityczna Gartner zdiagnozowała dziesięć obszarów, na które musi zwrócić uwagę każdy szybko rozwijający się biznes. Zaskakiwać może wysokie pierwsze miejsce dla chmury obliczeniowej. Eksper...

Czytaj więcej...

Aktualności

Cisco wprowadza nowe funkcjonalności dla twórców aplikacji

CiscoPodczas konferencji Cisco Live w Orlando, Cisco zaprezentowało nowe funkcjonalności deweloperskie w ramach swojej sieci intuicyjnej. Ich wprowadzenie stanowi kontynuację wcześniejszych działań Cisco, zmierzających ku stworzeniu otwartej, programowalnej platformy obejmującej całe środowisko sieciowe, od sieci kampusowej po centrum danych, od oddziałów po brzeg sieci. Zapewniając dostęp do otwartej sieci, Cisco umożliwia 500000 deweloperów, 60000 partnerów oraz trzem milionom inżynierów sieciowych tworzenie innowacji w oparciu o swoją platformę.

Sieć intuicyjna (Intent-Based Networking) jest fundamentalną zmianą w podejściu do budowy i zarządzania siecią. Umożliwia odejście od manualnych, czasochłonnych sposobów zarządzania siecią na rzecz tworzenia polityk sieciowych w oparciu o założenia biznesowe. Polityki te są następnie automatycznie aktywowane w ramach całej infrastruktury, co daje pewność, że cele biznesowe zostaną zrealizowane zgodnie z planem.

Platforma DNA Center

Podczas konferencji Cisco Live zaprezentowano nowe narzędzia dla deweloperów oraz otwarty interfejs programowania aplikacji (API) w ramach Cisco DNA™ Center - centrum dowodzenia i kontroli dla sieci kampusowych, oddziałów oraz brzegowych sieci intuicyjnych. DNA Center pozwala na przekształcenie sieci składającej się z grupy urządzeń w pojedynczy spójny system. Cisco umożliwia teraz deweloperom łatwe programowanie tego systemu poprzez wykorzystanie danych analitycznych oraz informacji dostępnych w ramach sieci.

Dzięki bogatemu katalogowi API, DNA Center daje użytkownikom niespotykane dotąd możliwości ochrony i przepływu informacji w obrębie ich organizacji.
• Wykorzystanie inteligencji sieci w działaniach biznesowych: DNA Center umożliwia deweloperom programowanie sieci jako pojedynczego systemu za pomocą intuicyjnych interfejsów programowania aplikacji. Deweloperzy mogą teraz łatwo tworzyć nową generację aplikacji „świadomych” kontekstu sieciowego, a partnerzy zyskują możliwość integracji sieci z procesami biznesowymi.
• Usprawnienie procesów IT w ramach wszystkich funkcji: DNA Center umożliwia administratorom sieciowym wymianę informacji w celu automatyzacji procesów w ramach systemów IT poprzez adaptery programowe. Działy IT mogą teraz zaoszczędzić czas poświęcany na działania operacyjne i wykorzystać go na innowacje.
• Zarządzanie sieciami od wielu dostawców: DNA Center zapewnia deweloperom i partnerom elastyczność w zakresie obsługi sieci od wielu dostawców za pośrednictwem pakietu oprogramowania deweloperskiego (SDK). Pozwoli to klientom nie tylko uprościć złożoność heterogeniczych sieci, ale także zarządzać nimi jak jednym systemem.

Cisco poinformowało także, że jej społeczność deweloperów, DevNet, przekroczyła liczbę 500000 członków. Budując tę dużą i aktywną grupę, Cisco wprowadziło nowe źródło innowacji, w dobie bardziej programowalnych sieci.

Podczas konferencji Cisco ogłosiło trzy nowe inicjatywy deweloperskie, które jeszcze bardziej napędzą ekosystem innowacji firmy:
• DevNet Ecosystem Exchange ułatwi znalezienie i udostępnienie aplikacji lub rozwiązania zbudowanego dla platform Cisco. Liderzy biznesowi i programiści będą mogli korzystać z tego portalu aby odkryć rozwiązania partnerów obejmujące wszystkie platformy i produkty Cisco. Katalog zawiera ponad 1300 rozwiązań.
• DevNet Code Exchange to miejsce dzielenia się oprogramowaniem w celu szybkiego tworzenia aplikacji nowej generacji i integracji przepływu pracy. Szczegółowo dobrana lista próbek kodu, narzędzi i zestawów SDK jest dostępna w serwisie GitHub i napisana przez społeczność Cisco i DevNet. Code Exchange obejmuje całe portfolio Cisco i jest zorganizowane zgodnie z platformami i obszarami produktowymi firmy.
• DevNet DNA Developer Center to punkt kompleksowej obsługi dla deweloperów, ułatwiający tworzenie aplikacji i ich integrację na platformie DNA Center. Zapewnia wszystkie potrzebne zasoby, możliwości, przykłady zastosowania i materiały do nauki.

Źródło: Cisco