Virtual-IT.pl - data center cloud computing SDx AI storage network cybersecurity

Chcielibyśmy, żeby chmura…, czyli oczekiwania wobec dostawcy
Chcielibyśmy, żeby chmura…, czyli oczekiwania wobec dostawcy

Wyniki badania PMR dla Polskiej Chmury wskazują, że ponad 2/3 firm korzysta z rozwiązań chmurowych, a około 1/3 jest w trakcie ich wdrażania. Tym samym chmura to już stały element ekosystemu i działalności przedsiębiorstw w Polsce. Rynek ten dojrzał i firmy szukają w chmurze korzyści oraz rozwiązań dopasowanych wprost ...

Czytaj więcej...

FRITZ!Box 6850 5G - router gotowy na sieć piątej generacji
FRITZ!Box 6850 5G - router gotowy na sieć piątej generacji

Przed kilkoma tygodniami w skromnych progach naszej Virtual-nej redakcji pojawiła się przesyłka zawierająca router FRITZ!Box 6850 5G od firmy AVM. Router wprowadzony na rynek latem ubiegłego roku, za pomocą wbudowanego modemu obsługuje zakresy 5G w paśmie poniżej 6 GHz, a także LTE Advanced Pro we wszystkich obecnie wy...

Czytaj więcej...

Broadcom upraszcza ofertę i model licencjonowania VMware
Broadcom upraszcza ofertę i model licencjonowania VMware

W ciągu ostatnich dwóch lat firma VMware podejmowała wysiłki mające na celu uproszczenie swojego portfolio rozwiązań i przejście z modelu licencji wieczystych na model subskrypcji, który branża przyjęła już jako standard korzystania z chmury. Firma zaznaczyła, że takie zmiany przyniosą klientom większe ko...

Czytaj więcej...

Integracja AIOps w kompleksowym monitorowaniu IT: Site24x7
Integracja AIOps w kompleksowym monitorowaniu IT: Site24x7

Środowiska IT stają się coraz bardziej rozbudowane. Firmy korzystają z infrastruktury on-premise jak również z rozwiązań chmurowych, często z wielu chmur (multicloud). W takiej sytuacji kluczem dla zapewnienia niezawodnego działania systemów IT jest monitoring infrastruktury. Właściwe rozwiązanie do monit...

Czytaj więcej...

Brak wykwalifikowanej kadry i starzejące się systemy główną barierą cyfryzacji
Brak wykwalifikowanej kadry i starzejące się systemy główną barierą cyfryzacji

Według opublikowanego przez Veeam raportu Data Protection Trends Report 2022, największym wyzwaniem dla firm związanym z cyfryzacją są braki wykwalifikowanej kadry IT i starzejące się systemy. Aż 1/3 przedsiębiorstw w razie awarii i braku dostępu do zasobów planuje przywracać działanie serwerów w trybie r...

Czytaj więcej...

Historia oszukiwania ludzi przez sztuczną inteligencję
Historia oszukiwania ludzi przez sztuczną inteligencję

Wraz z rozwojem nowoczesnych technologii rozwijają się również złośliwe schematy. Od niedawna do długiej listy oszustw dołączyła sztuczna inteligencja (Artificial Intelligence, AI). Wykorzystanie technologii sztucznej inteligencji i uczenia maszynowego (Machine Learning, ML) przenosi phishing i inne oszustwa cyb...

Czytaj więcej...

Aktualności

Red Hat wprowadza rozwiązanie Kubernetes Operators

red hat kubernetesRed Hat wprowadził do środowiska Red Hat OpenShift rozwiązanie Kubernetes Operators, które zapewni partnerom prostszy sposób dostarczania przetestowanych i zweryfikowanych aplikacji Kubernetesa na najbardziej kompleksowej korporacyjnej plaformie Kubernetesa. Opracowany z wykorzystaniem pakietu narzędzi open source Operator Framework pomaga wyeliminować bariery związane z budowaniem skomplikowanych, stanowych aplikacji Kubernetesa, a w rezultacie tworzyć usługi, które pracują w każdej chmurze, w której działa Kubernetes.

Operatory w Red Hat OpenShift Container Platform debiutują z szerokim wsparciem branży. W dniu premiery ponad 60 partnerów zapowiedziało wsparcie dla inicjatywy Kubernetes Operator Framework wprowadzonej przez Red Hat.

Budowanie i rozwijanie natywnych aplikacji chmurowych nie jest prostym zadaniem dla firm software'owych - muszą one uporać się z wieloma komplikacjami w początkowej fazie i zapewnić wsparcie aplikacji w różnych środowiskach chmurowych. Z pomocą przychodzą operatory, metoda pakowania, wdrażania i zarządzania aplikacją Kubernetesa, która jest wdrożona na Kubernetesie i zarządzana z wykorzystaniem interfejsów Kubernetes API oraz narzędzi kubectl. Operatory Kubernetesa upraszczają tworzenie aplikacji dla platform Kubernetesa poprzez ukrycie złożoności i wbudowanie ludzkiej wiedzy w aplikacje, dzięki czemu powstają usługi, które mogą działać bez ludzkiej interwencji.

Taka automatyzacja usług może ułatwić życie zarówno deweloperom, jak i zespołom operacyjnym, ponieważ sprawia, że aplikacje Kubernetesa funkcjonują jak usługi chmurowe, od automatycznej naprawy i automatycznego przydzielania zasobów do łatwiejszego zarządzania i konserwacji w środowiskach produkcyjnych. Aplikacje zbudowane z wykorzystaniem Operator Framework można aktualizować we wszystkich środowiskach jednocześnie, co ogranicza przestoje systemów IT i ułatwia zarządzanie dużymi klastrami aplikacji Kubernetesa.

"Operator Framework w połączeniu z kompleksową platformą Red Hat Kubernetes, zwiększy spójność korporacyjnych środowisk IT. Operatory umożliwiają tworzenie aplikacji, które po prostu działają na wspólnej platformie Kubernetesa, bez względu na to, gdzie rzeczywiście są wdrożone. Zamierzamy wykorzystać naszą wiedzę techniczną w zakresie Kubernetesa oraz wdrożeń natywnych aplikacji i usług chmurowych, aby pomóc naszym partnerom i klientom w budowaniu ich własnych Operatorów Kubernetesa, które można wdrażać i rozwijać na dużą skalę na Red Hat OpenShift Container Platform" - powiedział Ashesh Badani, wiceprezes i dyrektor generalny, OpenShift, Red Hat.

Operatory Kubernetesa i Red Hat OpenShift Container Platform
Red Hat OpenShift Container Platform zapewnia wspólny fundament dla natywnych operacji chmurowych, spełniając potrzeby współczesnych korporacyjnych działów IT tak, jak Red Hat Enterprise Linux spełnił je w zakresie zarządzania tradycyjnymi centrami danych. Red Hat OpenShift łączy innowacyjność Kubernetesa z doświadczeniem Red Hat w zapewnianiu wyższego stopnia bezpieczeństwa i wsparcia klasy korporacyjnej, oferując kompleksową platformę Kubernetesa, która spełnia wymagania nowoczesnych przedsiębiorstw ze wsparciem dynamicznego ekosystemu partnerskiego.

Red Hat pracuje nad przyszłym ulepszeniem, które pozwoli partnerom testować i weryfikować operatory Red Hat OpenShift Container Platform w środowisku Red Hat OpenShift. Zapewni to firmom software’owym gwarancję, że aplikacja stanowi część szerokiego i wspieranego ekosystemu Red Hat i że będzie działać w zamierzony sposób w dowolnej instancji Red Hat OpenShift. Będzie to dotyczyć zarówno środowisk hybrydowych, jak i wielochmurowych, takich jak Microsoft Azure, Google Cloud, Amazon Web Services itd. Klienci zyskają większe zaufanie do natywnych aplikacji chmurowych, a partnerzy Red Hat będą mogli stworzyć łatwiejsze w zarządzaniu produkty, które mogą działać wszędzie tam, gdzie potrzebują ich użytkownicy końcowi.

Zalety ekosystemu Red Hat
Red Hat ma długą historię budowania ekosystemów oprogramowania opartych na infrastrukturze open source, czego przykładem mogą być dynamiczne sieci partnerskie wokół Red Hat Enterprise Linux i Red Hat OpenStack Platform. Red Hat planuje z czasem rozszerzyć certyfikację Red Hat Container o wsparcie Operatorów jako przetestowanych i zweryfikowanych aplikacji Kubernetesa w Red Hat OpenShift. Red Hat już teraz stworzył największy na świecie komercyjnie wspierany ekosystem dla natywnych aplikacji chmurowych, przy czym cel jest taki, aby rozwiązanie Red Hat OpenShift Container Platform stało się najłatwiejszą w zarządzaniu platformą aplikacyjną dla chmur hybrydowych.

Rozwiązanie Kubernetes Operators dla Red Hat OpenShift Container Platform będzie początkowo dostępne dla partnerów firmy Red Hat w ramach nowego programu Kubernetes Operator Early Access.

Źródło: Red Hat

Logowanie i rejestracja