Virtual-IT.pl - wirtualizacja cloud computing storage SDx data center
Windows Admin Center ebook from Altaro

15 najlepiej płatnych certyfikacji w 2018 roku
15 najlepiej płatnych certyfikacji w 2018 roku

Nikt nie ma wątpliwości, że IT można zaliczyć do najszybciej rozwijających się branż. Osoby wchodzące w świat IT zadają sobie pytanie jak zrobić ten pierwszy krok, a specjaliści mocno zakorzenieni w branży często myślą na kolejnym krokiem, na drodze do wymarzonego stanowiska. Dobrym sposobem na wprowadzenie zmian, jest...

Czytaj więcej...

Dwie trzecie firm z sektora MŚP już wybrało chmurę
Dwie trzecie firm z sektora MŚP już wybrało chmurę

Z raportu "Chmura w MŚP. Zaufanie czy ostrożność przedsiębiorców?" opracowanego przez Onex Group wynika, że już 67 procent małych i średnich firm w Polsce korzysta z rozwiązań chmurowych. W porównaniu z badaniami przeprowadzonymi przed rokiem odnotowano 16 procentowy wzrost. Choć na pierwszy rzut oka taki...

Czytaj więcej...

Chmura obliczeniowa wyprze tradycyjne centra danych
Chmura obliczeniowa wyprze tradycyjne centra danych

Wyniki najnowszego badania Cisco Global Cloud Index koncentrującego się wokół wirtualizacji centrów danych i chmury obliczeniowej wskazują, że do 2021 roku przesył danych związany z chmurą będzie wynosił 19,5 ZB (zettabajtów), a co ważne będzie stanowił 95 procent całkowitego ruchu w centrach danyc...

Czytaj więcej...

Gartner: Chmura wśród 10 największych zagrożeń dla biznesu
Gartner: Chmura wśród 10 największych zagrożeń dla biznesu

Nieustający rozwój technologii przynosi nowe ryzyka dla prowadzenia działalności gospodarczej. Firma analityczna Gartner zdiagnozowała dziesięć obszarów, na które musi zwrócić uwagę każdy szybko rozwijający się biznes. Zaskakiwać może wysokie pierwsze miejsce dla chmury obliczeniowej. Eksper...

Czytaj więcej...

Bezpieczeństwo IT - w chmurze czy lokalnie?
Bezpieczeństwo IT - w chmurze czy lokalnie?

Jak wskazuje Gartner jednym z głównych trendów w gospodarce światowej jest dziś Cloud Shift, czyli coraz silniejszy nacisk na wykorzystanie chmury obliczeniowej. Analitycy tej firmy twierdzą, że do 2020 roku niewykorzystywanie chmury będzie w przedsiębiorstwach zjawiskiem tak rzadkim, jak obecnie brak dos...

Czytaj więcej...

Veeam umacnia pozycję lidera w obszarze zarządzania danymi w chmurze
Veeam umacnia pozycję lidera w obszarze zarządzania danymi w chmurze

Podczas konferencji Veeam Velocity 2019 odbywającej się w tym tygodniu w Orlando, Veeam Software podkreślając swoje mocne zaangażowanie w usprawnienie zarządzania danymi w chmurze, integracji chmury, przenoszeniu obciążeń między lokalizacjami i podniesieniu możliwości związanych z bezpieczeństwem zaprezentował Veeam Av...

Czytaj więcej...

Altaro VM Backup v8 już dostępny!
Altaro VM Backup v8 już dostępny!

Firma Altaro zaktualizowała swoje flagowe rozwiązanie - Altaro VM Backup - przeznaczone do tworzenia kopii zapasowych maszyn wirtualnych działających pod kontrolą hypervisorów Microsoft Hyper-V oraz VMware vSphere/ESXi. Nowy Altaro VM Backup 8.0 (Build 8.0.3) wprowadza funkcjonalność - WAN-Optimized Replication....

Czytaj więcej...

Aktualności

Red Hat integruje CoreOS z Red Hat OpenShift

Red Hat CloudRed Hat poinformował o pierwszych etapach integracji CoreOS Tectonic, Quay i Container Linux z ofertą rozwiązań kontenerowych oraz bazujących na Kubernetesie. Platformy aplikacji kontenerowych, takie jak Red Hat OpenShift Container Platform, zapewniają dyrektorom ds. informatyki (CIO) rozwiązania oparte na standardach open source, które wspomagają działania w ramach transformacji cyfrowej. Dzięki temu przedsiębiorstwa mogą szybciej wdrażać nowe technologie, takie jak kontenery linuksowe czy Kubernetes, bez rezygnowania z istniejących aplikacji lub inwestycji IT.

Technologie CoreOS uzupełniają kompleksową ofertę infrastruktury kontenerowej Red Hat, zapewniając klarowną „mapę drogową” dla cyfrowego przedsiębiorstwa. Jednocześnie sprawiają, że chmura hybrydowa staje się doskonałym środowiskiem do wdrażania zarówno nowoczesnych, jak i tradycyjnych aplikacji.

Tectonic i Container Linux, technologie przejęte wraz z CoreOS w styczniu 2018 r., pomogą zautomatyzować każdą warstwę stosu chmurowego dzięki zaangażowaniu firmy Red Hat na rzecz stabilności klasy korporacyjnej i wsparcia technicznego. Automatyzacja ta zostanie rozszerzona na ekosystem niezależnych producentów oprogramowania (ISV) Red Hat, dzięki czemu będą mogli dostarczać i rozwijać aplikacje oraz usługi działające w hybrydowych środowiskach Red Hat OpenShift Container Platform z prostotą charakterystyczną dla chmur publicznych.

Zautomatyzowane operacje OpenShift
Stworzone przez CoreOS rozwiązanie Tectonic, skierowane do klasy korporacyjnej, oferowało zaawansowany sposób zarządzania dużymi instalacjami Kubernetesa poprzez zautomatyzowane aktualizacje OTA (over-the-air). Dzięki tej funkcji administratorzy systemu i menedżerowie IT mogą łatwiej wdrażać aktualizacje całych klastrów Tectonic i bazowych hostów Container Linux w ramach zautomatyzowanego procesu. Teraz Red Hat zintegruje tę możliwość z Red Hat OpenShift Container Platform, kompleksową dystrybucją Kubernetesa klasy korporacyjnej, jako zautomatyzowane operacje.

Dzięki zautomatyzowanym operacjom zespoły IT będą mogły używać zautomatyzowanych aktualizacji Tectonic w połączeniu z niezawodnością, wsparciem i szerokimi możliwościami tworzenia operacji oferowanymi przez Red Hat OpenShift Container Platform. Ułatwia to zarządzanie dużymi wdrożeniami Kubernetesa, gdyż większość rutynowych zadań administracyjnych wykonuje się automatycznie, co ogranicza potrzebę ciągłych interwencji administratora i umożliwia całkowicie zautomatyzowany nadzór nad klastrem. Inne potrzeby dużych przedsiębiorstw, w tym stabilność platformy i wsparcie istniejących zasobów IT, zostaną uwzględnione poprzez dodanie zautomatyzowanych operacji również do OpenShift.

Operator Framework
W CoreOS wprowadzono również pojęcie „operatorów”, kontrolerów specyficznych dla aplikacji, które rozszerzają interfejs API Kubernetesa o funkcje tworzenia, konfigurowania i zarządzania skomplikowanymi stanowymi aplikacjami w imieniu użytkownika Kubernetesa. Zasadniczo oznacza to, że „ludzka wiedza” na temat zarządzania aplikacją Kubernetesa zostaje wbudowana w oprogramowanie, co ułatwia wdrażanie i rozwijanie wymagających obciążeń roboczych w Kubernetesie.

Jak zapowiedziano na konferencji KubeCon Europe 2018, koncepcja operatora jest teraz odzwierciedlona przez projekt open source Operator Framework. Red Hat ogłosił również wykorzystanie przez Red Hat OpenShift Container Platform tego projektu z korzyścią dla ekosystemu ISV firmy Red Hat. Dzięki temu ISV będą mogli łatwiej integrować usługi chmurowe, takie jak wymiana komunikatów, Big Data czy analityka z chmurą hybrydową, i uwzględniać szerszy zbiór korporacyjnych modeli wdrożeniowych, unikając przy tym uzależnienia od konkretnej chmury. Istniejący program certyfikacji ISV zostanie rozszerzony o możliwości automatyzacji oferowane przez Operator Framework. Wynikiem będzie spójny, jednolity sposób korzystania z tych usług w Red Hat OpenShift, dzięki czemu ISV będą mogli szybciej wprowadzać swoje rozwiązania na rynek, korzystając z dowolnej infrastruktury chmurowej, w której działa Red Hat OpenShift.

Integracja Container Linux z Red Hat OpenShift
Container Linux oferuje kilka kluczowych elementów nowoczesnego, kontenerowego systemu operacyjnego, zwłaszcza w pełni niezmienny, zoptymalizowany pod kątem kontenerów host linuksowy z automatycznymi aktualizacjami OTA, które ułatwiają uaktualnianie dużych instalacji. Container Linux, który ma już dużą społeczność użytkowników, pozostanie bezpłatnym, szybko ewoluującym, zautomatyzowanym hostem kontenerowym, jednocześnie oferując opcjonalne elementy z ekosystemu Red Hat Enterprise Linux i Fedora, ze wspieraną wersją dostarczaną pod nazwą Red Hat CoreOS. Red Hat CoreOS połączy koncepcje, technologie i filozofię użytkowania systemu Container Linux. Oferta ta ostatecznie zastąpi Atomic Host w funkcji niezmiennego, kontenerowego systemu operacyjnego firmy Red Hat.

Red Hat CoreOS będzie fundamentem Red Hat OpenShift Container Platform, Red Hat OpenShift Online oraz Red Hat OpenShift Dedicated dla klientów, którzy preferują platformę Kubernetesa bazującą na niezmiennej infrastrukturze z automatycznymi aktualizacjami. Red Hat OpenShift Container Platform będzie też nadal wspierać system Red Hat Enterprise Linux dla klientów, którzy preferują tradycyjny cykl życia i sposób dystrybucji oprogramowania w swoich wdrożeniach Kubernetesa.

Red Hat Quay i OpenShift
W ciągu kilku ostatnich lat wielu klientów Red Hat OpenShift używało CoreOS Quay jako rejestru korporacyjnego. Choć OpenShift zapewnia zintegrowany rejestr kontenerów, klienci, którzy potrzebują bardziej kompleksowych możliwości, mogą teraz uzyskać Quay Enterprise i Quay.io od firmy Red Hat. Quay obejmuje zautomatyzowaną replikację geograficzną, zintegrowane skanowanie bezpieczeństwa z wykorzystaniem Clair, „machinę czasu” do przeglądania historii, cofanie do poprzedniego stanu, automatyczne czyszczenie itd. Rozwiązanie Quay obecnie stanowi część oferty Red Hat i jest dostępne zarówno jako korporacyjne rozwiązanie programowe, jak i hostowana usługa w Quay.io, i będzie nadal ulepszane oraz integrowane z przyszłymi wydaniami OpenShift.

Zautomatyzowane operacje Tectonic, Red Hat CoreOS i inne funkcje zostaną w pełni zintegrowane z przyszłymi wersjami Red Hat OpenShift Container Platform. Container Linux będzie nadal rozwijany, a jego następca zostanie stworzony wspólnie ze społecznościami Fedora i CoreOS.

Źródło: Red Hat