Virtual-IT.pl - data center cloud computing SDx AI storage network cybersecurity

Chcielibyśmy, żeby chmura…, czyli oczekiwania wobec dostawcy
Chcielibyśmy, żeby chmura…, czyli oczekiwania wobec dostawcy

Wyniki badania PMR dla Polskiej Chmury wskazują, że ponad 2/3 firm korzysta z rozwiązań chmurowych, a około 1/3 jest w trakcie ich wdrażania. Tym samym chmura to już stały element ekosystemu i działalności przedsiębiorstw w Polsce. Rynek ten dojrzał i firmy szukają w chmurze korzyści oraz rozwiązań dopasowanych wprost ...

Czytaj więcej...

FRITZ!Box 6850 5G - router gotowy na sieć piątej generacji
FRITZ!Box 6850 5G - router gotowy na sieć piątej generacji

Przed kilkoma tygodniami w skromnych progach naszej Virtual-nej redakcji pojawiła się przesyłka zawierająca router FRITZ!Box 6850 5G od firmy AVM. Router wprowadzony na rynek latem ubiegłego roku, za pomocą wbudowanego modemu obsługuje zakresy 5G w paśmie poniżej 6 GHz, a także LTE Advanced Pro we wszystkich obecnie wy...

Czytaj więcej...

Historia oszukiwania ludzi przez sztuczną inteligencję
Historia oszukiwania ludzi przez sztuczną inteligencję

Wraz z rozwojem nowoczesnych technologii rozwijają się również złośliwe schematy. Od niedawna do długiej listy oszustw dołączyła sztuczna inteligencja (Artificial Intelligence, AI). Wykorzystanie technologii sztucznej inteligencji i uczenia maszynowego (Machine Learning, ML) przenosi phishing i inne oszustwa cyb...

Czytaj więcej...

Broadcom upraszcza ofertę i model licencjonowania VMware
Broadcom upraszcza ofertę i model licencjonowania VMware

W ciągu ostatnich dwóch lat firma VMware podejmowała wysiłki mające na celu uproszczenie swojego portfolio rozwiązań i przejście z modelu licencji wieczystych na model subskrypcji, który branża przyjęła już jako standard korzystania z chmury. Firma zaznaczyła, że takie zmiany przyniosą klientom większe ko...

Czytaj więcej...

Brak wykwalifikowanej kadry i starzejące się systemy główną barierą cyfryzacji
Brak wykwalifikowanej kadry i starzejące się systemy główną barierą cyfryzacji

Według opublikowanego przez Veeam raportu Data Protection Trends Report 2022, największym wyzwaniem dla firm związanym z cyfryzacją są braki wykwalifikowanej kadry IT i starzejące się systemy. Aż 1/3 przedsiębiorstw w razie awarii i braku dostępu do zasobów planuje przywracać działanie serwerów w trybie r...

Czytaj więcej...

Integracja AIOps w kompleksowym monitorowaniu IT: Site24x7
Integracja AIOps w kompleksowym monitorowaniu IT: Site24x7

Środowiska IT stają się coraz bardziej rozbudowane. Firmy korzystają z infrastruktury on-premise jak również z rozwiązań chmurowych, często z wielu chmur (multicloud). W takiej sytuacji kluczem dla zapewnienia niezawodnego działania systemów IT jest monitoring infrastruktury. Właściwe rozwiązanie do monit...

Czytaj więcej...

Aktualności

Cisco Advanced Malware Protection (AMP) for Endpoints

CiscoPoczta e-mail wciąż jest najważniejszym kanałem komunikacji w każdej organizacji, który jest niezwykle narażony na cyberataki. Chcąc zapewnić bezpieczeństwo użytkowników, Cisco opracowało rozwiązania chroniące ich przed fałszywymi mailami, a także atakami typu ransomware, malware oraz cryptominingiem.

Niemal wszyscy producenci dostępnych na rynku usług odpowiadających za bezpieczeństwo punktów końcowych twierdzą, że są w stanie zablokować 99% ataków typu malware. Jednak co się dzieje z pozostałym 1%? Zarządzane w chmurze rozwiązanie Cisco Advanced Malware Protection (AMP) for Endpoints, zapewnia kompleksową ochronę przed wszystkimi atakami dzięki dodatkowym funkcjom, takim jak:

• Wykrywanie i zapobieganie różnym rodzajom ataków: Cisco zapewnia ochronę nawet, gdy użytkownik jest offline, również przed bezplikowym złośliwym oprogramowaniem, które lokuje się bezpośrednio w pamięci operacyjnej, a nie na dysku twardym. Ten rodzaj cyberataków staje się w ostatnim czasie coraz bardziej popularny ze względu na fakt, że jest niezwykle trudny do wykrycia. Rozwiązanie powstrzymuje ataki typu ransomware i zapobiega ich rozwojowi. Specjaliści Cisco przeanalizowali różne rodzaje ataków tego rodzaju w celu określenia technik najczęściej stosowanych przez cyberprzestępców do szyfrowania danych.

• Badanie cyberataków z Cisco Visibility: Nowa aplikacja chmurowa upraszcza i przyśpiesza proces badania cyberataków, dzięki czemu specjaliści ds. cyberbezpieczeństwa mogą szybciej reagować w sytuacji zagrożenia. Otrzymują kompletny obraz zagrożeń obejmujący punkty końcowe, sieć i chmurę. Cisco Visibility łączy w sobie funkcjonalności Cisco Talos™ oraz usług zewnętrznych dostawców, korzystając z informacji o alertach pochodzących z różnych źródeł. Rozwiązanie sprawia, że analitycy nie muszą przełączać się pomiędzy różnymi systemami, a zaledwie w kilu ruchach otrzymują dostęp do danych z Talos, Cisco Umbrella Investigate, Threat Grid, AMP oraz innych źródeł, dzięki czemu mogą szybciej wykryć związki pomiędzy poszczególnymi zdarzeniami.

Cisco inwestuje w bezpieczeństwo poczty e-mail

Mimo że obraz cyberzagrożeń wciąż ewoluuje, złośliwe maile i spam dalej stanowią główne narzędzie w rękach cyberprzestępców do dystrybucji malware’u. Cisco pomaga organizacjom stawić czoła cyberatakom i efektywnie powstrzymywać wiadomości wysyłane przez nieuczciwych nadawców, podszywających się pod innych użytkowników w celu kradzieży danych (phishing).

Cisco zawarło porozumienie z firmą Agari, specjalizującą się w cyberbezpieczeństwie. Głównym celem współpracy jest rozwój produktów podnoszących poziom bezpieczeństwa poczty e-mail. Nowe funkcjonalności obejmują:

• Cisco Domain Protection: Automatyzację procesów, wykorzystując metody uwierzytelniania, co umożliwia zapobieganie phishingowi, nadużyciom i pozwala zarządzać zasobami poczty e-mail. Implementacja standardu DMARC (ang. Domain-Based Message Authentication, Reporting and Conformance) zapobiega fałszowaniu adresu nadawcy w e-mailach, przez co wydaje się, że wiadomość pochodzi od użytkownika z zaufanej domeny.

• Cisco Advanced Phishing Protection: Wykorzystanie uczenia maszynowego w rozwiązaniu Cisco Email Security do zapobiegania napływowi maili wysyłanych przez cyberprzestępców przy użyciu cudzych kont. Wykorzystując potencjał analityki, telemetrii (technik pomiarowych) oraz modelowania danych, system określa tożsamość nadawcy, co pozwala na uchronienie organizacji przed atakami typu BEC, polegającymi na wysyłaniu fałszywych biznesowych wiadomości e-mail.

Cisco zacieśniło również współpracę z firmą ConnectWise, czego efektem jest opracowanie ConnectWise Advanced Security Dashboard, czyli platformy integrującej rozwiązania obu firm. Dzięki temu dostawcy usług (ang. managed service providers – MSP) otrzymują kompleksowe rozwiązanie zapewniające wysoki poziom cyberbezpieczeństwa.

"W Cisco rozumiemy, że zapewnienie cyberbezpieczeństwa to coś więcej niż instalacja programu antywirusowego. Cyberprzestępcy wykorzystują do ataków zarówno Internet, e-maile, jak i zasoby sieciowe. Jako jedni z nielicznych wyznaczamy standardy przeciwdziałania procederowi podszywania się pod cudze adresy e-mail. Dzięki współpracy z partnerami, licznym inwestycjom oraz innowacjom technologicznym zapewniamy użytkownikom skuteczne narzędzia do ochrony poczty e-mail i punktów końcowych" - mówi Jeff Reed, Senior Vice President, Product for Cisco's Security Business Group.

Źródło: Cisco

Logowanie i rejestracja