Virtual-IT.pl - wirtualizacja cloud computing storage data center

Altaro VM Backup dla dostawców usług IT!
Altaro VM Backup dla dostawców usług IT!

Altaro Software, dostawca rozwiązań do tworzenia kopii zapasowych, znany głównie ze swojego flagowego produktu VM Backup, pozwalającego na tworzenie kopii zapasowych maszyn wirtualnych działających w środowisku Microsoft Hyper-V i VMware vSphere, udostępnił portal online, zbudowany specjalnie z myślą o dostawcach us...

Czytaj więcej...

Altaro VM Backup 6 dla Hyper-V i VMware - przegląd i instalacja (cz. 1)
Altaro VM Backup 6 dla Hyper-V i VMware - przegląd i instalacja (cz. 1)

Wraz z rozwojem technologii wirtualizacji i wynikającymi z tego zmianami krajobrazu środowisk IT, zmienia się podejście do ochrony danych. Z wirtualizacją przegrało wiele rozwiązań zaprojektowanych z myślą o środowiskach fizycznych. Na rynku pojawiły się nowe rozwiązania, opracowane z myślą o środowiskach wirtualnyc...

Czytaj więcej...

Wchodzisz w chmurę? Sprawdź umowę by uniknąć kosztownych perturbacji
Wchodzisz w chmurę? Sprawdź umowę by uniknąć kosztownych perturbacji

Współpraca z niewłaściwym dostawcą usług chmurowych może mieć swoje nieprzyjemne konsekwencje. Ważne jest by potencjalni klienci wiedzieli dokładnie na co się decydują wybierając chmurę obliczeniową. Migracja do chmury, to kluczowa decyzja biznesowa, niosąca ze sobą długoterminowe skutki. Jeżeli chcesz skorzystać z ...

Czytaj więcej...

XenServer ma 10 lat!
XenServer ma 10 lat!

Dokładnie 10 lat temu, końcem sierpnia 2006 roku firma XenSource, sponsorująca prace nad otwartoźródłowym hypervisorem Xen, wydała pierwszą komercyjną wersję produktu do wirtualizacji, skierowaną do firm każdej wielkości - XenEnterprise (nazwa kodowa 'Burbank') - bazującą na Xen 3.0.0.

Czytaj więcej...

Czy ufamy chmurze? - Raport Intel Security
Czy ufamy chmurze? - Raport Intel Security

Tylko jedna trzecia (34%) osób przebadanych w ramach nowego projektu Intel Security uznała, że członkowie najwyższego kierownictwa w ich organizacjach w pełni rozumieją kwestie bezpieczeństwa chmury obliczeniowej. Kompletne wyniki ankiety wskazują na ogromną, wręcz krytyczną potrzebę zwiększania poziomu zaufania do ...

Czytaj więcej...

Microsoft PowerShell z otwartym kodem dla Linuksa i OS X
Microsoft PowerShell z otwartym kodem dla Linuksa i OS X

Po otwarciu źródeł .Net, wydaniu otwartego Visual Studio Code, udostępnieniu silnika Chakra Javascript, zapowiedzi wydania SQL Server dla systemów Linux i szerokiemu wsparciu maszyn wirtualnych z linuksami przez hypervisor Hyper-V i chmurę Azure, gigant z Redmond zrobił kolejny krok w stronę świata open source. Micr...

Czytaj więcej...

15 najlepiej płatnych certyfikacji w 2015 roku
15 najlepiej płatnych certyfikacji w 2015 roku

Certyfikacja IT stanowi niezbędny element w wielu obszarach. Chcąc aktywnie uczestniczyć w rynku pracy, należy stale podnosić swoje kwalifikacje, a certyfikacja jest jedną z metod pozwalających na usystematyzowanie i poszerzenie wiedzy. Posiadanie odpowiednich certyfikatów niejednokrotnie jest elementem wymaganym po...

Czytaj więcej...

Aktualności

Symantec optymalizuje zarządzanie pamięciami masowymi

SymantecFirma Symantec wprowadziła aktualizację do produktów Veritas Storage Foundation, Veritas Cluster File System oraz Veritas Cluster Server - rozwiązań do zarządzania pamięciami masowymi.


Aktualizacje wprowadzają m.in. technologię „thin provisioning” oraz obsługę półprzewodnikowych dysków SSD (Solid State Drive). Rezultat wprowadzonych zmian to redukcja kosztów przy jednoczesnym zapewnieniu większej wydajności i skalowalności.

Dzięki ścisłej integracji z platformami baz danych Oracle, Sybase oraz IBM DB2 - umożliwiono natychmiastowe odtwarzanie aplikacji w celu szybkiego przełączania awaryjnego, a także uzyskano niemal liniową skalowalność.

Obsługach dysków SSD
Rozwiązania firmy Symantec wykorzystujące dynamiczną obsługę warstw pamięci masowych zwiększają wydajność i efektywność środowisk aplikacyjnych. Zapewniają centralne zarządzanie dostępnością i wydajnością aplikacji, serwerów oraz pamięci masowych.  Proaktywne oparte na regułach zadania przenoszą  dane pomiędzy warstwami pamięciowymi w sposób transparentny dla aplikacji. Rozwiązanie Storage Foundation automatycznie optymalizuje wykorzystanie heterogenicznych środowisk pamięci masowych. Wspiera najnowocześniejsze technologie, standardy i trendy - w tym dyski SSD, „thin provisioning” i dyski SATA.

Dynamiczne przydzielanie zasobów
Veritas File System optymalizuje pamięci masowe dzięki wykorzystaniu technologii „thin provisioning”. Opublikowany w zeszłym roku interfejs API Veritas Thin Reclamation w sposób automatyczny odzyskuje zasoby w macierzach oferujących funkcje „thin provisioning”. Rozwiązanie jest w pełni wspierane przez partnerów firmy Symantec - IBM, 3PAR oraz Hitachi;  inne firmy produkujące sprzęt planują wprowadzenie go do swoich produktów. Platforma Storage Foundation jest jedynym tego typu rozwiązaniem dostępnym na rynku.

Wykorzystywana w rozwiązaniu Storage Foundation technologia SmartMove w połączeniu z modułem Veritas Volume Replicator oferuje przedsiębiorstwom możliwość migracji na oszczędne pamięci masowe znajdujące się w zdalnych ośrodkach przetwarzania.

Replikacji podlegają wyłącznie zasoby faktycznie używane przez aplikację, dzięki czemu migracja  lub replikacja danych pomiędzy ośrodkami może być realizowana szybko i wydajnie poprzez sieci WAN. Pakiet Storage Foundation daje użytkownikom niezwykle dokładny obraz alokacji woluminów na starszych macierzach oraz na tych z oszczędnym przydzielaniem zasobów („thin provisioning”). Rozwiązanie w scentralizowany sposób zarządza oraz automatyzuje procesy odzyskiwania miejsca. Oprogramowanie przeznaczone dla systemów Windows dzięki rozszerzonej obsłudze wspiera platformę Hyper-V, w integralny sposób zarządzając fizycznymi i wirtualnymi środowiskami pamięci masowych.

Usługa Storage Assessment Service
Symantec Storage Assessment Service pomaga w rozwiązywaniu problemów i znalezieniu metod optymalizacji zarządzania pamięci masowych  przy wykorzystaniu najnowszych technologii. W ramach tej usługi konsultanci firmy Symantec oceniają wydajność obecnego środowiska pamięci masowych u klienta i określają obszary, w których możliwe jest obniżenie kosztów oraz podniesienie efektywności. Specjaliści znajdują rozbieżności z zasadami dobrych praktyk a tymi, które są stosowane w obecnym środowisku. Analizują ilość pracowników, procesy i stosowane technologie, a w razie potrzeby pomagają przy wdrożeniu nowych rozwiązań.

Tworzenie wydajnościowych klastrów aplikacyjnych
Udoskonalenia modułów Cluster File System oraz Cluster Server zwiększają dostępność środowisk Oracle. W przeciwieństwie do tradycyjnych metod przełączania awaryjnego, wymagających przenoszenia wszystkich zasobów aplikacyjnych - tj. zasobów dyskowych, serwisów bazodanowych i aplikacyjnych – na poprawnie działający węzeł klastra, Cluster File System i Cluster Server pozwalają współdzielić dostęp do zasobów pamięci masowych i baz danych, wymagając jedynie przeniesienia aplikacji. W ten sposób skrócono czas przełączenia z kilku/kilkudziesięciu minut do  kilku sekund w środowisku korzystającym z bazy danych Oracle lub IBM DB2 działających w trybie przetwarzania równoległego.

Źródło: Symantec
Skomentuj na forum