Virtual-IT.pl - wirtualizacja cloud computing storage data center

Altaro VM Backup dla dostawców usług IT!
Altaro VM Backup dla dostawców usług IT!

Altaro Software, dostawca rozwiązań do tworzenia kopii zapasowych, znany głównie ze swojego flagowego produktu VM Backup, pozwalającego na tworzenie kopii zapasowych maszyn wirtualnych działających w środowisku Microsoft Hyper-V i VMware vSphere, udostępnił portal online, zbudowany specjalnie z myślą o dostawcach us...

Czytaj więcej...

Czy ufamy chmurze? - Raport Intel Security
Czy ufamy chmurze? - Raport Intel Security

Tylko jedna trzecia (34%) osób przebadanych w ramach nowego projektu Intel Security uznała, że członkowie najwyższego kierownictwa w ich organizacjach w pełni rozumieją kwestie bezpieczeństwa chmury obliczeniowej. Kompletne wyniki ankiety wskazują na ogromną, wręcz krytyczną potrzebę zwiększania poziomu zaufania do ...

Czytaj więcej...

Altaro VM Backup 6 dla Hyper-V i VMware - przegląd i instalacja (cz. 1)
Altaro VM Backup 6 dla Hyper-V i VMware - przegląd i instalacja (cz. 1)

Wraz z rozwojem technologii wirtualizacji i wynikającymi z tego zmianami krajobrazu środowisk IT, zmienia się podejście do ochrony danych. Z wirtualizacją przegrało wiele rozwiązań zaprojektowanych z myślą o środowiskach fizycznych. Na rynku pojawiły się nowe rozwiązania, opracowane z myślą o środowiskach wirtualnyc...

Czytaj więcej...

15 najlepiej płatnych certyfikacji w 2015 roku
15 najlepiej płatnych certyfikacji w 2015 roku

Certyfikacja IT stanowi niezbędny element w wielu obszarach. Chcąc aktywnie uczestniczyć w rynku pracy, należy stale podnosić swoje kwalifikacje, a certyfikacja jest jedną z metod pozwalających na usystematyzowanie i poszerzenie wiedzy. Posiadanie odpowiednich certyfikatów niejednokrotnie jest elementem wymaganym po...

Czytaj więcej...

Wchodzisz w chmurę? Sprawdź umowę by uniknąć kosztownych perturbacji
Wchodzisz w chmurę? Sprawdź umowę by uniknąć kosztownych perturbacji

Współpraca z niewłaściwym dostawcą usług chmurowych może mieć swoje nieprzyjemne konsekwencje. Ważne jest by potencjalni klienci wiedzieli dokładnie na co się decydują wybierając chmurę obliczeniową. Migracja do chmury, to kluczowa decyzja biznesowa, niosąca ze sobą długoterminowe skutki. Jeżeli chcesz skorzystać z ...

Czytaj więcej...

XenServer ma 10 lat!
XenServer ma 10 lat!

Dokładnie 10 lat temu, końcem sierpnia 2006 roku firma XenSource, sponsorująca prace nad otwartoźródłowym hypervisorem Xen, wydała pierwszą komercyjną wersję produktu do wirtualizacji, skierowaną do firm każdej wielkości - XenEnterprise (nazwa kodowa 'Burbank') - bazującą na Xen 3.0.0.

Czytaj więcej...

Microsoft PowerShell z otwartym kodem dla Linuksa i OS X
Microsoft PowerShell z otwartym kodem dla Linuksa i OS X

Po otwarciu źródeł .Net, wydaniu otwartego Visual Studio Code, udostępnieniu silnika Chakra Javascript, zapowiedzi wydania SQL Server dla systemów Linux i szerokiemu wsparciu maszyn wirtualnych z linuksami przez hypervisor Hyper-V i chmurę Azure, gigant z Redmond zrobił kolejny krok w stronę świata open source. Micr...

Czytaj więcej...

Aktualności

Iomega iConnect Wireless Data Station

IomegaFirma Iomega Corporation, będąca własnością EMC, globalny lider w systemach ochrony danych, ogłosiła międzynarodową premierę Iomega iConnect Wireless Data Station, wszechstronnego, taniego urządzenia, dzięki któremu można w łatwy sposób udostępnić istniejące dyski USB w sieci.


Zademonstrowana na targach Consumer Electronics Show (CES) w Las Vegas stacja iConnect Wireless Data Station pozwala użytkownikom na podłączenie do sieci przenośne i biurkowe pamięci w postaci dysków twardych i pamięci flash. Iomega iConnect może być podłączone do routera przewodowo lub bezprzewodowo. Udostępnienie dowolnego dysku w sieci wymaga jedynie podłączenia do stacji za pomocą jedenego z czterech portów USB. Dyski rozpoznawane są automatycznie i udostępniane w sieci  lokalnej lub zdalnie przez Internet.

iConnect Wireless Data Station pozwala nie tylko dołączać kolejne dyski, powiększając przestrzeń na dane, ale też korzystać z funkcji takich jak: UPnP DLNA Certified AV Media Server - umożliwiających przesyłanie strumieniowo zdjęć, muzyki i wideo do wielu typów odbiorników.

„Dla użytkowników komputerów, którzy na co dzień korzystają z wielu pamięci przenośnych, Iomega iConnect Wireless Data Station to doskonały produkt zapewniający inteligentne zarządzanie istniejącej przestrzeni na dane przy jednoczesnej oszczędności kosztów. Za mniej niż 100 Euro użytkownicy mogą stworzyć pamięć sieciową NAS oferującą pełną funkcjonalność, począwszy od zdalnego dostępu poprzez zarządzanie torrentami, na  wbudowanym i-Tunes i serwerze mediów skończywszy. Iomega iConnect Wireless Data Station pozwala wykorzystać istniejący potencjał posiadanych urządzeń w zupełnie nowy sposób” - powiedział Jonathan Huberman, prezes Iomega i działu Consumer and Small Business Products Division firmy EMC.

Zalety i funkcje iConnect Wireless Data Station
iConnect Wireless Data Station wykorzystuje uznane oprogramowanie EMC LifeLine ,w pełni wyposażone środowisko Linuksowe wraz z zestawem aplikacji, mogące współpracować zarówno z komputerami z systemem Windows, Mac jak i Linux.  Użytkownicy iConnect mają do dyspozycji łatwy w obsłudze interfejs oferujący najnowsze rozwiązania z dziedziny mediów oraz funkcje zdalnego dostępu, umożliwiając dostęp do danych z domu, biura lub dowolnego miejsca na świecie.

Funkcje iConnect Wireless Data Station:
• Łatwe dzielenie plików z innymi, archiwizacja, serwer druku, współpraca z dowolnym komputerem z Windows PC, Mac lub Linux.
• Łączność Gigabit Ethernet i bezprzewodowa poprzez bezpośrednie podłączenie do routera w technologii przewodowej lub bezprzewodowej (802.11b/g/n). 
• Zwiększenie przestrzeni na dane odbywa się poprzez dołączenie dysków o większej pojemności do gniazd USB.
• Zdalny dostęp umożliwia podłączenie się do sieci z dowolnego miejsca na świecie i korzystanie ze zdjęć, filmów, muzyki, plików danych przechowywanych na dyskach USB.  Możliwe jest również zdalne zarządzanie stacją.
• Printserver z inteligentnym dzieleniem wydruków pomiędzy dwie podłączone drukarki USB.
• Replikacja typu device-to-device w celu ochrony danych umożliwia kopiowanie i synchronizowanie plików pomiędzy podłączonymi dyskami lub innymi pamięciami w sieci lokalnej. Stacja Iomega została wyposażona w przycisk QuikTransfer do automatycznej synchronizacji. 
• Obsługa mechanizmów Time Machine pozwala użytkownikom komputerów Apple archiwizować w prosty sposób dane z komputerów Mac z system OS X (10.5 lub późniejszym) za pomocą Time Machine.
• Funkcja UPnP DLNA Certified AV Media Server pozwala przesyłać strumieniowo zdjęcia, muzykę i wideo do wielu różnych odbiorników, takich jak konsole do gier (Microsoft Xbox 360, Sony PlayStation 3), mostki audio, odtwarzacze iTunes, sieciowe, cyfrowe  ramki do zdjęć, odtwarzacze w rodzaju Iomega ScreenPlay i innych.
• Prezentacja zdjęć z podłączonych dysków USB za pomocą zintegrowanego oprogramowania bazującego na technologii Cooliris.
• Picture Transfer Protocol (PTP) umożliwia bezdotykowy, automatyczny transfer zdjęć z cyfrowych aparatów do iConnect. przez złącza USB.
• Menadżer wymiany plików Torrent pozwala zarządzać transferem plików w sieciach  peer-to-peer, bez konieczności dodatkowego komputera PC.

Oprogramowanie do archiwizacji i zabezpieczania danych
Iomega iConnect Wireless Data Station wyposażona jest w pełen zestaw programów do archiwizacji i zabezpieczania danych, łącznie z autoryzacją użytkownika za pomocą loginu i hasła. W urządzeniu została też zaimplementowana technologia szyfrowania RSA BSAFE.  RSA jest oddziałem firmy EMC, zajmującym się bezpieczeństwem w wielu największych bankach na świecie. Do zestawu przeznaczone jest też oprogramowanie Iomega Protection Suite, które można pobrać darmowo przez Internet. W jego skład wchodzą: Iomega QuikProtect do archiwizacji plików; EMC Retrospect Express lub Express HD do archiwizacji danych, aplikacji i ustawień oraz darmowa subskrypcja najlepszych na rynku programów do ochrony antywirusowej i antispyware’owej.

Stacja Iomega jest kompatybilna z systemami Windows, Mac OS, i Linux. Dostępna będzie na polskim rynku w lutym 2010 r. w cenie 80 Euro brutto. Stacja będzie chroniona 3 letnią gwarancją.

Źródło: Iomega
Skomentuj na forum