Virtual-IT.pl - wirtualizacja cloud computing storage SDx data center
Altaro VM Backup

Bezpieczeństwo IT - w chmurze czy lokalnie?
Bezpieczeństwo IT - w chmurze czy lokalnie?

Jak wskazuje Gartner jednym z głównych trendów w gospodarce światowej jest dziś Cloud Shift, czyli coraz silniejszy nacisk na wykorzystanie chmury obliczeniowej. Analitycy tej firmy twierdzą, że do 2020 roku niewykorzystywanie chmury będzie w przedsiębiorstwach zjawiskiem tak rzadkim, jak obecnie brak dos...

Czytaj więcej...

Czy ufamy chmurze? - Raport Intel Security
Czy ufamy chmurze? - Raport Intel Security

Tylko jedna trzecia (34%) osób przebadanych w ramach nowego projektu Intel Security uznała, że członkowie najwyższego kierownictwa w ich organizacjach w pełni rozumieją kwestie bezpieczeństwa chmury obliczeniowej. Kompletne wyniki ankiety wskazują na ogromną, wręcz krytyczną potrzebę zwiększania poziomu zaufania do ...

Czytaj więcej...

15 najlepiej płatnych certyfikacji w 2017 roku
15 najlepiej płatnych certyfikacji w 2017 roku

Od specjalistów IT bardzo często wymaga się posiadania dodatkowych certyfikatów potwierdzających umiejętności w obszarze, za który są odpowiedzialni. Odpowiednie certyfikaty, w parze z posiadanymi kompetencjami oraz determinacja związana ze zdobywaniem wiedzy, często pomagają wspiąć się na kolejn...

Czytaj więcej...

Altaro VM Backup 7.6 na horyzoncie!
Altaro VM Backup 7.6 na horyzoncie!

Wielkimi krokami zbliża się nowe wydanie Altaro VM Backup, rozwiązania przeznaczonego do tworzenia kopii zapasowych maszyn wirtualnych działających pod kontrolą hypervisorów Microsoft Hyper-V oraz VMware vSphere/ESXi. W nowej wersji Altaro VM Backup oznaczonej numerem 7.6 wprowadzono kilka istotnych usprawnień. ...

Czytaj więcej...

Raport Veeam: ciągłość działania usług IT poważnym wyzwaniem dla polskich firm
Raport Veeam: ciągłość działania usług IT poważnym wyzwaniem dla polskich firm

Badanie firmy Veeam Software, innowacyjnego dostawcy rozwiązań, które zapewniają stałą dostępność na potrzeby przedsiębiorstw działających non stop (Availability for the Always-On Enterprise), pokazuje, że ponad połowa organizacji w Polsce zmaga się z przystosowaniem firmowej infrastruktury do wymogów now...

Czytaj więcej...

Inwestycje w chmurę będą rosły o blisko 19 proc. rocznie
Inwestycje w chmurę będą rosły o blisko 19 proc. rocznie

Polskie firmy coraz powszechniej wdrażają rozwiązania oparte na chmurze obliczeniowej, doceniając korzyści oraz oszczędności w wydatkach na IT. Eksperci prognozują, że rynek ten będzie w najbliższych latach rósł skokowo, a technologia cloud computing wkrótce będzie w stanie zaspokoić wszystkie potrzeby biznesowe fir...

Czytaj więcej...

Dwie trzecie firm z sektora MŚP już wybrało chmurę
Dwie trzecie firm z sektora MŚP już wybrało chmurę

Z raportu "Chmura w MŚP. Zaufanie czy ostrożność przedsiębiorców?" opracowanego przez Onex Group wynika, że już 67 procent małych i średnich firm w Polsce korzysta z rozwiązań chmurowych. W porównaniu z badaniami przeprowadzonymi przed rokiem odnotowano 16 procentowy wzrost. Choć na pierwszy rzut oka taki...

Czytaj więcej...

Aktualności

Iomega iConnect Wireless Data Station

IomegaFirma Iomega Corporation, będąca własnością EMC, globalny lider w systemach ochrony danych, ogłosiła międzynarodową premierę Iomega iConnect Wireless Data Station, wszechstronnego, taniego urządzenia, dzięki któremu można w łatwy sposób udostępnić istniejące dyski USB w sieci.


Zademonstrowana na targach Consumer Electronics Show (CES) w Las Vegas stacja iConnect Wireless Data Station pozwala użytkownikom na podłączenie do sieci przenośne i biurkowe pamięci w postaci dysków twardych i pamięci flash. Iomega iConnect może być podłączone do routera przewodowo lub bezprzewodowo. Udostępnienie dowolnego dysku w sieci wymaga jedynie podłączenia do stacji za pomocą jedenego z czterech portów USB. Dyski rozpoznawane są automatycznie i udostępniane w sieci  lokalnej lub zdalnie przez Internet.

iConnect Wireless Data Station pozwala nie tylko dołączać kolejne dyski, powiększając przestrzeń na dane, ale też korzystać z funkcji takich jak: UPnP DLNA Certified AV Media Server - umożliwiających przesyłanie strumieniowo zdjęć, muzyki i wideo do wielu typów odbiorników.

„Dla użytkowników komputerów, którzy na co dzień korzystają z wielu pamięci przenośnych, Iomega iConnect Wireless Data Station to doskonały produkt zapewniający inteligentne zarządzanie istniejącej przestrzeni na dane przy jednoczesnej oszczędności kosztów. Za mniej niż 100 Euro użytkownicy mogą stworzyć pamięć sieciową NAS oferującą pełną funkcjonalność, począwszy od zdalnego dostępu poprzez zarządzanie torrentami, na  wbudowanym i-Tunes i serwerze mediów skończywszy. Iomega iConnect Wireless Data Station pozwala wykorzystać istniejący potencjał posiadanych urządzeń w zupełnie nowy sposób” - powiedział Jonathan Huberman, prezes Iomega i działu Consumer and Small Business Products Division firmy EMC.

Zalety i funkcje iConnect Wireless Data Station
iConnect Wireless Data Station wykorzystuje uznane oprogramowanie EMC LifeLine ,w pełni wyposażone środowisko Linuksowe wraz z zestawem aplikacji, mogące współpracować zarówno z komputerami z systemem Windows, Mac jak i Linux.  Użytkownicy iConnect mają do dyspozycji łatwy w obsłudze interfejs oferujący najnowsze rozwiązania z dziedziny mediów oraz funkcje zdalnego dostępu, umożliwiając dostęp do danych z domu, biura lub dowolnego miejsca na świecie.

Funkcje iConnect Wireless Data Station:
• Łatwe dzielenie plików z innymi, archiwizacja, serwer druku, współpraca z dowolnym komputerem z Windows PC, Mac lub Linux.
• Łączność Gigabit Ethernet i bezprzewodowa poprzez bezpośrednie podłączenie do routera w technologii przewodowej lub bezprzewodowej (802.11b/g/n). 
• Zwiększenie przestrzeni na dane odbywa się poprzez dołączenie dysków o większej pojemności do gniazd USB.
• Zdalny dostęp umożliwia podłączenie się do sieci z dowolnego miejsca na świecie i korzystanie ze zdjęć, filmów, muzyki, plików danych przechowywanych na dyskach USB.  Możliwe jest również zdalne zarządzanie stacją.
• Printserver z inteligentnym dzieleniem wydruków pomiędzy dwie podłączone drukarki USB.
• Replikacja typu device-to-device w celu ochrony danych umożliwia kopiowanie i synchronizowanie plików pomiędzy podłączonymi dyskami lub innymi pamięciami w sieci lokalnej. Stacja Iomega została wyposażona w przycisk QuikTransfer do automatycznej synchronizacji. 
• Obsługa mechanizmów Time Machine pozwala użytkownikom komputerów Apple archiwizować w prosty sposób dane z komputerów Mac z system OS X (10.5 lub późniejszym) za pomocą Time Machine.
• Funkcja UPnP DLNA Certified AV Media Server pozwala przesyłać strumieniowo zdjęcia, muzykę i wideo do wielu różnych odbiorników, takich jak konsole do gier (Microsoft Xbox 360, Sony PlayStation 3), mostki audio, odtwarzacze iTunes, sieciowe, cyfrowe  ramki do zdjęć, odtwarzacze w rodzaju Iomega ScreenPlay i innych.
• Prezentacja zdjęć z podłączonych dysków USB za pomocą zintegrowanego oprogramowania bazującego na technologii Cooliris.
• Picture Transfer Protocol (PTP) umożliwia bezdotykowy, automatyczny transfer zdjęć z cyfrowych aparatów do iConnect. przez złącza USB.
• Menadżer wymiany plików Torrent pozwala zarządzać transferem plików w sieciach  peer-to-peer, bez konieczności dodatkowego komputera PC.

Oprogramowanie do archiwizacji i zabezpieczania danych
Iomega iConnect Wireless Data Station wyposażona jest w pełen zestaw programów do archiwizacji i zabezpieczania danych, łącznie z autoryzacją użytkownika za pomocą loginu i hasła. W urządzeniu została też zaimplementowana technologia szyfrowania RSA BSAFE.  RSA jest oddziałem firmy EMC, zajmującym się bezpieczeństwem w wielu największych bankach na świecie. Do zestawu przeznaczone jest też oprogramowanie Iomega Protection Suite, które można pobrać darmowo przez Internet. W jego skład wchodzą: Iomega QuikProtect do archiwizacji plików; EMC Retrospect Express lub Express HD do archiwizacji danych, aplikacji i ustawień oraz darmowa subskrypcja najlepszych na rynku programów do ochrony antywirusowej i antispyware’owej.

Stacja Iomega jest kompatybilna z systemami Windows, Mac OS, i Linux. Dostępna będzie na polskim rynku w lutym 2010 r. w cenie 80 Euro brutto. Stacja będzie chroniona 3 letnią gwarancją.

Źródło: Iomega
Skomentuj na forum