Virtual-IT.pl - wirtualizacja cloud computing storage SDx data center

Czy ufamy chmurze? - Raport Intel Security
Czy ufamy chmurze? - Raport Intel Security

Tylko jedna trzecia (34%) osób przebadanych w ramach nowego projektu Intel Security uznała, że członkowie najwyższego kierownictwa w ich organizacjach w pełni rozumieją kwestie bezpieczeństwa chmury obliczeniowej. Kompletne wyniki ankiety wskazują na ogromną, wręcz krytyczną potrzebę zwiększania poziomu zaufania do ...

Czytaj więcej...

Pięć głównych zasad zarządzania danymi
Pięć głównych zasad zarządzania danymi

Obecnie centralnym elementem każdej działalności biznesowej są dane. Firmy chcą z nich aktywnie korzystać bez względu na miejsce, w którym dane te są przechowywane. W przemówieniu inaugurującym konferencję Commvault GO 2016, Robert Hammer, prezes i dyrektor generalny firmy Commvault, przedstawił pięć podstawowych za...

Czytaj więcej...

15 najlepiej płatnych certyfikacji w 2016 roku
15 najlepiej płatnych certyfikacji w 2016 roku

Certyfikacja wśród specjalistów z branży IT jest elementem często pożądanym przez pracodawców. By aktywnie uczestniczyć w rynku pracy, należy stale podnosić swoje kwalifikacje. Odpowiednie certyfikaty idąc w parze z posiadanymi i rozwijanymi umiejętnościami oraz determinacja związana ze zdobywaniem wiedzy, niejednok...

Czytaj więcej...

Altaro VM Backup dla dostawców usług IT!
Altaro VM Backup dla dostawców usług IT!

Altaro Software, dostawca rozwiązań do tworzenia kopii zapasowych, znany głównie ze swojego flagowego produktu VM Backup, pozwalającego na tworzenie kopii zapasowych maszyn wirtualnych działających w środowisku Microsoft Hyper-V i VMware vSphere, udostępnił portal online, zbudowany specjalnie z myślą o dostawcach us...

Czytaj więcej...

#VeeamON2017 - Rozszerzenie platformy Veeam Availability
#VeeamON2017 - Rozszerzenie platformy Veeam Availability

Firma Veeam Software, w trakcie konferencji VeeamON 2017, poinformowała o rozszerzeniu platformy Veeam ‘Always-On Cloud’ Availability Platform o nowy framework Universal Storage API oraz rozszerzenie ekosystemu partnerów strategicznych.

Czytaj więcej...

Altaro VM Backup 6 dla Hyper-V i VMware - przegląd i instalacja (cz. 1)
Altaro VM Backup 6 dla Hyper-V i VMware - przegląd i instalacja (cz. 1)

Wraz z rozwojem technologii wirtualizacji i wynikającymi z tego zmianami krajobrazu środowisk IT, zmienia się podejście do ochrony danych. Z wirtualizacją przegrało wiele rozwiązań zaprojektowanych z myślą o środowiskach fizycznych. Na rynku pojawiły się nowe rozwiązania, opracowane z myślą o środowiskach wirtualnyc...

Czytaj więcej...

Aktualności

Nowe jednoprocesorowe serwery Primergy

FujitsuFujitsu prezentuje nową generację jednoprocesorowych, stelażowych i wieżowych serwerów PRIMERGY firmy Fujitsu stanowi znaczny krok naprzód pod względem technicznego nowatorstwa.


Serwery te oferują klientom znakomite możliwości, dużą wszechstronność oraz zaawansowaną wydajność w wyjątkowo atrakcyjnych cenach. Serwery nowej generacji - wieżowy PRIMERGY TX150 S7 oraz stelażowy RX100 S6 - są już dostępne w sprzedaży na całym świecie.

Nowa rodzina serwerów jednoprocesorowych firmy Fujitsu ma całkowicie przeprojektowaną architekturę opartą na najnowszych procesorach firmy Intel i stanowi dopełnienie serwerów dwuprocesorowych wprowadzonych do oferty pod koniec 2009 r. Ta nowa generacja serwerów klasy podstawowej została zaprojektowana specjalnie z myślą o wykorzystaniu możliwości najnowszych procesorów Intel Xeon z serii 3400, a także wprowadzonych na rynek 7 stycznia 2009 r. procesorów dwurdzeniowych w technologii 32nm, znanych poprzednio pod roboczą nazwą „Clarkdale”. Należy do nich procesor Intel Pentium G6950, a także modele i3-530 i 540 procesora Intel CoreTM.

Nowe serwery stelażowe i wieżowe PRIMERGY, zaprojektowane z myślą o zapewnieniu wyjątkowo dużej modułowości systemu, oferują szczególnie udane połączenie poszczególnych podzespołów, dobranych pod kątem jak największej wydajności, dzięki czemu sprawdzają się doskonale w roli uniwersalnych serwerów dla małych i średnich firm. Można je również z powodzeniem zastosować w infrastrukturach, które nie mają dla firmy newralgicznego znaczenia. Jednocześnie, dzięki nowej generacji zasilaczy o jeszcze większej sprawności energetycznej, serwery te zużywają mniej prądu.

Serwery PRIMERGY TX150 S7 i PRIMERGY RX100 S6 są oparte na stanowiących branżowy standard architekturach i oferują łatwe do rozbudowy, zdatne do różnych zastosowań rozwiązanie serwerowe przeznaczone dla klientów zainteresowanych ekonomiczną optymalizacją swoich infrastruktur informatycznych oraz zwiększeniem wydajności operacyjnej.

Nowe serwery stelażowe i wieżowe PRIMERGY, zaprojektowane z myślą o zapewnieniu wyjątkowo dużej modułowości systemu, oferują szczególnie udane połączenie poszczególnych podzespołów, dobranych pod kątem jak największej wydajności, dzięki czemu sprawdzają się doskonale w roli uniwersalnych serwerów dla małych i średnich firm. Można je również z powodzeniem zastosować w infrastrukturach, które nie mają dla firmy newralgicznego znaczenia. Jednocześnie, dzięki nowej generacji zasilaczy o dużej sprawności energetycznej, serwery te zużywają mniej prądu.

„Nasze elastyczne, serwery PRIMERGY nowej generacji oferują najnowocześniejsze technologie serwerowe w bardzo przystępnych cenach. Dają klientom zwracającym uwagę na koszty wydajność klasy wyższej w połączeniu z wszechstronnością i niezawodnością. Serwery PRIMERGY TX150 S7 i PRIMERGY RX100 S6 są wystarczająco elastyczne i wydajne, aby doskonale nadawać się do wszechstronnych zastosowań ogólnych, a także wystarczająco przystępne cenowo, aby stanowić bardzo atrakcyjną ofertę dla klientów z sektora małych i średnich firm” - powiedział Jens-Peter Seick, wiceprezes działu serwerów x86 (x86 Server Business) w firmie Fujitsu Technology Solutions.

Modułowość połączona z dużą wydajnością
Zgodnie z realizowaną przez firmę Fujitsu strategią ciągłego zwiększania wszechstronności i wydajności serwerów z serii PRIMERGY, wyższy poziom wydajności oraz większa energooszczędność stanowią również cechę charakterystyczną nowych serwerów PRIMERGY TX150 S7 i RX100 S6. Dzięki nowej architekturze serwery jednoprocesorowe oferują wyjątkowo duże możliwości dalszej rozbudowy - aż do 32 GB pamięci RAM. W nowych modelach zastosowano nowe procesory, gniazda PCIe drugiej generacji (Gen2) oraz interfejsy SAS 2.0. Zarówno modele stelażowe, jak i modele wieżowe, stanowią przełom pod względem wydajności - są one nawet w stanie obsłużyć dużą bazę danych wymagającą znacznej ilości zasobów, do czego kiedyś niezbędne było zastosowanie maszyn klasy wyższej.

Serwer PRIMERGY TX150 S7 to system z jednym procesorem dwu- lub czterordzeniowym, przeznaczony do obsługi dużych obciążeń w infrastrukturach zdecentralizowanych. Ten elastyczny serwer stanowi doskonałą podstawę do tworzenia ekonomicznej konfiguracji. Może być również wykorzystany jako niezawodny serwer bazy danych. Serwer PRIMERGY TX150 S7 również oferuje znaczne możliwości rozbudowy pamięci, co zwiększa wszechstronność, pozwalając obsługiwać znacznie większe obciążenia w środowiskach zwirtualizowanych. W sumie serwer jednoprocesorowy PRIMERGY TX150 S7 zapewnia niezrównaną dostępność, zaawansowane możliwości rozbudowy, a także większe wskaźniki skalowalności i niezawodności systemu.

Model PRIMERGY RX100 S6 to jednoprocesorowy serwer rackowy. Oferuje on bardzo wysoki poziom modułowości i wydajności oraz dużą energooszczędność. Ten prawdziwie wszechstronny serwer jest doskonałym rozwiązaniem do obsługi małych i średnich firm, a także środowisk, które nie mają newralgicznego znaczenia dla firm, takich jak farmy serwerów WWW czy serwery do obsługi usług terminalowych i infrastruktury. Koncepcja modułowych dysków twardych (obsługa dwóch dysków 3,5-calowych lub czterech dysków 2,5-calowych) daje nowe możliwości wyboru najbardziej odpowiednich rozwiązań technicznych w ramach tego samego serwera i umożliwia obsługę przez system szerokiej gamy aplikacji i scenariuszy informatycznych. Modułowe konfiguracje RAID zapewniają obsługę dysków twardych SATA, SAS i SSD.

Źródło: Fujitsu
Skomentuj na forum