Virtual-IT.pl - data center cloud computing SDx AI storage network cybersecurity
Najlepsze kursy internetowe w kategorii IT i oprogramowanie

Historia oszukiwania ludzi przez sztuczną inteligencję
Historia oszukiwania ludzi przez sztuczną inteligencję

Wraz z rozwojem nowoczesnych technologii rozwijają się również złośliwe schematy. Od niedawna do długiej listy oszustw dołączyła sztuczna inteligencja (Artificial Intelligence, AI). Wykorzystanie technologii sztucznej inteligencji i uczenia maszynowego (Machine Learning, ML) przenosi phishing i inne oszustwa cyb...

Czytaj więcej...

Brak wykwalifikowanej kadry i starzejące się systemy główną barierą cyfryzacji
Brak wykwalifikowanej kadry i starzejące się systemy główną barierą cyfryzacji

Według opublikowanego przez Veeam raportu Data Protection Trends Report 2022, największym wyzwaniem dla firm związanym z cyfryzacją są braki wykwalifikowanej kadry IT i starzejące się systemy. Aż 1/3 przedsiębiorstw w razie awarii i braku dostępu do zasobów planuje przywracać działanie serwerów w trybie r...

Czytaj więcej...

Broadcom upraszcza ofertę i model licencjonowania VMware
Broadcom upraszcza ofertę i model licencjonowania VMware

W ciągu ostatnich dwóch lat firma VMware podejmowała wysiłki mające na celu uproszczenie swojego portfolio rozwiązań i przejście z modelu licencji wieczystych na model subskrypcji, który branża przyjęła już jako standard korzystania z chmury. Firma zaznaczyła, że takie zmiany przyniosą klientom większe ko...

Czytaj więcej...

Chcielibyśmy, żeby chmura…, czyli oczekiwania wobec dostawcy
Chcielibyśmy, żeby chmura…, czyli oczekiwania wobec dostawcy

Wyniki badania PMR dla Polskiej Chmury wskazują, że ponad 2/3 firm korzysta z rozwiązań chmurowych, a około 1/3 jest w trakcie ich wdrażania. Tym samym chmura to już stały element ekosystemu i działalności przedsiębiorstw w Polsce. Rynek ten dojrzał i firmy szukają w chmurze korzyści oraz rozwiązań dopasowanych wprost ...

Czytaj więcej...

Integracja AIOps w kompleksowym monitorowaniu IT: Site24x7
Integracja AIOps w kompleksowym monitorowaniu IT: Site24x7

Środowiska IT stają się coraz bardziej rozbudowane. Firmy korzystają z infrastruktury on-premise jak również z rozwiązań chmurowych, często z wielu chmur (multicloud). W takiej sytuacji kluczem dla zapewnienia niezawodnego działania systemów IT jest monitoring infrastruktury. Właściwe rozwiązanie do monit...

Czytaj więcej...

FRITZ!Box 6850 5G - router gotowy na sieć piątej generacji
FRITZ!Box 6850 5G - router gotowy na sieć piątej generacji

Przed kilkoma tygodniami w skromnych progach naszej Virtual-nej redakcji pojawiła się przesyłka zawierająca router FRITZ!Box 6850 5G od firmy AVM. Router wprowadzony na rynek latem ubiegłego roku, za pomocą wbudowanego modemu obsługuje zakresy 5G w paśmie poniżej 6 GHz, a także LTE Advanced Pro we wszystkich obecnie wy...

Czytaj więcej...

Aktualności

Nowe jednoprocesorowe serwery Primergy

FujitsuFujitsu prezentuje nową generację jednoprocesorowych, stelażowych i wieżowych serwerów PRIMERGY firmy Fujitsu stanowi znaczny krok naprzód pod względem technicznego nowatorstwa.


Serwery te oferują klientom znakomite możliwości, dużą wszechstronność oraz zaawansowaną wydajność w wyjątkowo atrakcyjnych cenach. Serwery nowej generacji - wieżowy PRIMERGY TX150 S7 oraz stelażowy RX100 S6 - są już dostępne w sprzedaży na całym świecie.

Nowa rodzina serwerów jednoprocesorowych firmy Fujitsu ma całkowicie przeprojektowaną architekturę opartą na najnowszych procesorach firmy Intel i stanowi dopełnienie serwerów dwuprocesorowych wprowadzonych do oferty pod koniec 2009 r. Ta nowa generacja serwerów klasy podstawowej została zaprojektowana specjalnie z myślą o wykorzystaniu możliwości najnowszych procesorów Intel Xeon z serii 3400, a także wprowadzonych na rynek 7 stycznia 2009 r. procesorów dwurdzeniowych w technologii 32nm, znanych poprzednio pod roboczą nazwą „Clarkdale”. Należy do nich procesor Intel Pentium G6950, a także modele i3-530 i 540 procesora Intel CoreTM.

Nowe serwery stelażowe i wieżowe PRIMERGY, zaprojektowane z myślą o zapewnieniu wyjątkowo dużej modułowości systemu, oferują szczególnie udane połączenie poszczególnych podzespołów, dobranych pod kątem jak największej wydajności, dzięki czemu sprawdzają się doskonale w roli uniwersalnych serwerów dla małych i średnich firm. Można je również z powodzeniem zastosować w infrastrukturach, które nie mają dla firmy newralgicznego znaczenia. Jednocześnie, dzięki nowej generacji zasilaczy o jeszcze większej sprawności energetycznej, serwery te zużywają mniej prądu.

Serwery PRIMERGY TX150 S7 i PRIMERGY RX100 S6 są oparte na stanowiących branżowy standard architekturach i oferują łatwe do rozbudowy, zdatne do różnych zastosowań rozwiązanie serwerowe przeznaczone dla klientów zainteresowanych ekonomiczną optymalizacją swoich infrastruktur informatycznych oraz zwiększeniem wydajności operacyjnej.

Nowe serwery stelażowe i wieżowe PRIMERGY, zaprojektowane z myślą o zapewnieniu wyjątkowo dużej modułowości systemu, oferują szczególnie udane połączenie poszczególnych podzespołów, dobranych pod kątem jak największej wydajności, dzięki czemu sprawdzają się doskonale w roli uniwersalnych serwerów dla małych i średnich firm. Można je również z powodzeniem zastosować w infrastrukturach, które nie mają dla firmy newralgicznego znaczenia. Jednocześnie, dzięki nowej generacji zasilaczy o dużej sprawności energetycznej, serwery te zużywają mniej prądu.

„Nasze elastyczne, serwery PRIMERGY nowej generacji oferują najnowocześniejsze technologie serwerowe w bardzo przystępnych cenach. Dają klientom zwracającym uwagę na koszty wydajność klasy wyższej w połączeniu z wszechstronnością i niezawodnością. Serwery PRIMERGY TX150 S7 i PRIMERGY RX100 S6 są wystarczająco elastyczne i wydajne, aby doskonale nadawać się do wszechstronnych zastosowań ogólnych, a także wystarczająco przystępne cenowo, aby stanowić bardzo atrakcyjną ofertę dla klientów z sektora małych i średnich firm” - powiedział Jens-Peter Seick, wiceprezes działu serwerów x86 (x86 Server Business) w firmie Fujitsu Technology Solutions.

Modułowość połączona z dużą wydajnością
Zgodnie z realizowaną przez firmę Fujitsu strategią ciągłego zwiększania wszechstronności i wydajności serwerów z serii PRIMERGY, wyższy poziom wydajności oraz większa energooszczędność stanowią również cechę charakterystyczną nowych serwerów PRIMERGY TX150 S7 i RX100 S6. Dzięki nowej architekturze serwery jednoprocesorowe oferują wyjątkowo duże możliwości dalszej rozbudowy - aż do 32 GB pamięci RAM. W nowych modelach zastosowano nowe procesory, gniazda PCIe drugiej generacji (Gen2) oraz interfejsy SAS 2.0. Zarówno modele stelażowe, jak i modele wieżowe, stanowią przełom pod względem wydajności - są one nawet w stanie obsłużyć dużą bazę danych wymagającą znacznej ilości zasobów, do czego kiedyś niezbędne było zastosowanie maszyn klasy wyższej.

Serwer PRIMERGY TX150 S7 to system z jednym procesorem dwu- lub czterordzeniowym, przeznaczony do obsługi dużych obciążeń w infrastrukturach zdecentralizowanych. Ten elastyczny serwer stanowi doskonałą podstawę do tworzenia ekonomicznej konfiguracji. Może być również wykorzystany jako niezawodny serwer bazy danych. Serwer PRIMERGY TX150 S7 również oferuje znaczne możliwości rozbudowy pamięci, co zwiększa wszechstronność, pozwalając obsługiwać znacznie większe obciążenia w środowiskach zwirtualizowanych. W sumie serwer jednoprocesorowy PRIMERGY TX150 S7 zapewnia niezrównaną dostępność, zaawansowane możliwości rozbudowy, a także większe wskaźniki skalowalności i niezawodności systemu.

Model PRIMERGY RX100 S6 to jednoprocesorowy serwer rackowy. Oferuje on bardzo wysoki poziom modułowości i wydajności oraz dużą energooszczędność. Ten prawdziwie wszechstronny serwer jest doskonałym rozwiązaniem do obsługi małych i średnich firm, a także środowisk, które nie mają newralgicznego znaczenia dla firm, takich jak farmy serwerów WWW czy serwery do obsługi usług terminalowych i infrastruktury. Koncepcja modułowych dysków twardych (obsługa dwóch dysków 3,5-calowych lub czterech dysków 2,5-calowych) daje nowe możliwości wyboru najbardziej odpowiednich rozwiązań technicznych w ramach tego samego serwera i umożliwia obsługę przez system szerokiej gamy aplikacji i scenariuszy informatycznych. Modułowe konfiguracje RAID zapewniają obsługę dysków twardych SATA, SAS i SSD.

Źródło: Fujitsu
Skomentuj na forum

 

Logowanie i rejestracja