Virtual-IT.pl - wirtualizacja cloud computing storage SDx data center
Altaro SysAdmin Day contest

Gartner: Chmura wśród 10 największych zagrożeń dla biznesu
Gartner: Chmura wśród 10 największych zagrożeń dla biznesu

Nieustający rozwój technologii przynosi nowe ryzyka dla prowadzenia działalności gospodarczej. Firma analityczna Gartner zdiagnozowała dziesięć obszarów, na które musi zwrócić uwagę każdy szybko rozwijający się biznes. Zaskakiwać może wysokie pierwsze miejsce dla chmury obliczeniowej. Eksper...

Czytaj więcej...

15 najlepiej płatnych certyfikacji w 2018 roku
15 najlepiej płatnych certyfikacji w 2018 roku

Nikt nie ma wątpliwości, że IT można zaliczyć do najszybciej rozwijających się branż. Osoby wchodzące w świat IT zadają sobie pytanie jak zrobić ten pierwszy krok, a specjaliści mocno zakorzenieni w branży często myślą na kolejnym krokiem, na drodze do wymarzonego stanowiska. Dobrym sposobem na wprowadzenie zmian, jest...

Czytaj więcej...

Bezpieczeństwo IT - w chmurze czy lokalnie?
Bezpieczeństwo IT - w chmurze czy lokalnie?

Jak wskazuje Gartner jednym z głównych trendów w gospodarce światowej jest dziś Cloud Shift, czyli coraz silniejszy nacisk na wykorzystanie chmury obliczeniowej. Analitycy tej firmy twierdzą, że do 2020 roku niewykorzystywanie chmury będzie w przedsiębiorstwach zjawiskiem tak rzadkim, jak obecnie brak dos...

Czytaj więcej...

Chmura obliczeniowa wyprze tradycyjne centra danych
Chmura obliczeniowa wyprze tradycyjne centra danych

Wyniki najnowszego badania Cisco Global Cloud Index koncentrującego się wokół wirtualizacji centrów danych i chmury obliczeniowej wskazują, że do 2021 roku przesył danych związany z chmurą będzie wynosił 19,5 ZB (zettabajtów), a co ważne będzie stanowił 95 procent całkowitego ruchu w centrach danyc...

Czytaj więcej...

Altaro VM Backup v8 już dostępny!
Altaro VM Backup v8 już dostępny!

Firma Altaro zaktualizowała swoje flagowe rozwiązanie - Altaro VM Backup - przeznaczone do tworzenia kopii zapasowych maszyn wirtualnych działających pod kontrolą hypervisorów Microsoft Hyper-V oraz VMware vSphere/ESXi. Nowy Altaro VM Backup 8.0 (Build 8.0.3) wprowadza funkcjonalność - WAN-Optimized Replication....

Czytaj więcej...

Dwie trzecie firm z sektora MŚP już wybrało chmurę
Dwie trzecie firm z sektora MŚP już wybrało chmurę

Z raportu "Chmura w MŚP. Zaufanie czy ostrożność przedsiębiorców?" opracowanego przez Onex Group wynika, że już 67 procent małych i średnich firm w Polsce korzysta z rozwiązań chmurowych. W porównaniu z badaniami przeprowadzonymi przed rokiem odnotowano 16 procentowy wzrost. Choć na pierwszy rzut oka taki...

Czytaj więcej...

Veeam umacnia pozycję lidera w obszarze zarządzania danymi w chmurze
Veeam umacnia pozycję lidera w obszarze zarządzania danymi w chmurze

Podczas konferencji Veeam Velocity 2019 odbywającej się w tym tygodniu w Orlando, Veeam Software podkreślając swoje mocne zaangażowanie w usprawnienie zarządzania danymi w chmurze, integracji chmury, przenoszeniu obciążeń między lokalizacjami i podniesieniu możliwości związanych z bezpieczeństwem zaprezentował Veeam Av...

Czytaj więcej...

Aktualności

15 najlepiej płatnych certyfikacji w 2017 roku

IT certification salary

Od specjalistów IT bardzo często wymaga się posiadania dodatkowych certyfikatów potwierdzających umiejętności w obszarze, za który są odpowiedzialni. Odpowiednie certyfikaty, w parze z posiadanymi kompetencjami oraz determinacja związana ze zdobywaniem wiedzy, często pomagają wspiąć się na kolejne szczeble kariery. Zdobycie certyfikatu wiąże się często z poświęceniem setek godzin czasu na naukę oraz wydatkiem nie małej sumy pieniędzy na szkolenia. Na jakie tory skierować swoją ścieżkę kariery? Czego warto się uczyć?

John Hales, instruktor z obszarów Amazon Web Services (AWS), VMware, Software Defined Networking (SDN) i SoftLayer, pracujący w Global Knowledge, po raz kolejny przygotował ranking certyfikacji IT, których posiadacze mogą liczyć na najwyższe zarobki. Z najnowszego badania przeprowadzonego przez Global Knowledge, analizującego amerykański rynek pracy wynika, że na najwyższe pensje otrzymują specjaliści posiadający certyfikaty z zakresu bezpieczeństwa IT, chmury obliczeniowej i wirtualizacji, sieci oraz biznesowych aspektów zarządzania infrastrukturą IT.

Poniżej prezentujemy listę certyfikacji, wraz z krótką charakterystyką i średnim rocznym wynagrodzeniem.

1. Certified in Risk and Information Systems Control (CRISC) - 131298 USD
CRISC to certyfikacja dostępna w ofercie organizacji non-profit ISACA i jest skierowana do specjalistów IT, kierowników projektów i innych, których zadaniem jest identyfikacja, zarządzanie ryzykiem i kontrola systemów informatycznych, obejmujących cały cykl, od projektu przez realizację do bieżącej konserwacji. Aby otrzymać certyfikat należy posiadać co najmniej trzyletnie doświadczenie zawodowe w zakresie zarządzania ryzykiem lub kontroli systemów informatycznych, zgodne z co najmniej trzema z pięciu elementów objętych certyfikacją, a także uzyskać pozytywny wynik egzaminu CRISC, który przeprowadzany jest tylko dwa razy w roku.

2. Certified Information Security Manager (CISM) - 128156 USD
CISM to kolejna certyfikacja przygotowana przez ISACA, skierowana do doświadczonej kadry zarządzającej bezpieczeństwem systemów informacji. Jest nakierowana na osoby, które zarządzają, projektują i oceniają systemy bezpieczeństwa informacji w przedsiębiorstwach. Poza pomyślnym zdaniem egzaminu, do uzyskania certyfikatu konieczne jest udokumentowanie 5-letniego doświadczenie w obszarze bezpieczeństwa lub audytów systemów IT.

3. AWS Certified Solutions Architect - Associate - 125091 USD
Bazowa certyfikacja z obszaru chmury publicznej Amazon Web Services  - AWS Certified Solutions Architect - Associate - zadebiutowała w połowie 2013 roku i jest przeznaczona dla osób doświadczonych w projektowaniu aplikacji i systemów rozproszonych działających na platformie AWS. Egzamin certyfikacyjny AWS Certified Solutions Architect - Associate porusza szereg tematów, w tym projektowanie środowiska, wybór odpowiednich usług, konfigurowania dostępu do danych i szacowania kosztów. mając na uwadze liczbę firm przenoszących się do chmury i wzrost zainteresowaniem AWS, można spodziewać się, że na liście w przyszłości pojawią się inne certyfikacje dotyczące AWS.

4. Certified Information Systems Security Professional (CISSP) - 121729 USD
CISSP to egzamin stworzony i oferowany przez organizację ISC2 (International Information Systems Security Certification Consortium), podobny do certyfikatów oferowanych przez ISACA. Od kandydata przystępującego do egzaminu wymagane jest pięć lat doświadczenia w pełnym wymiarze godzin oraz doświadczenie w zakresie co najmniej dwóch spośród 8 obszarów związanych z bezpieczeństwem.

5. Project Management Professional (PMP) - 119349 USD
Certyfikacja PMP opracowana przez Project Management Institute (PMI) jest najpopularniejszą na świecie certyfikacją stanowiącą potwierdzenie kompetencji w zarządzaniu projektami. Egzamin PMP koncentruje się na pięciu obszarach związanych z cyklem życia projektu: inicjowanie, planowanie, wykonywanie, monitorowanie, kontrolę i zamykanie.

6. Certified Information Systems Auditor (CISA) - 115471 USD
CISA to kolejny w zestawieniu certyfikat wydawany przez ISACA, którego historia sięga 1978 roku, dedykowany specjalistom zajmującym się audytem systemów informatycznych. By przystąpić do egzaminu kandydat musi udokumentować 5 lat doświadczenia w audycie informatycznym, lub pracy w kontroli w obszarze informatyki lub w pracy w obszarze bezpieczeństwa.

7. Citrix Certified Professional - Virtualization (CCP-V) - 105086 USD
CCP-V to nowa certyfikacja Citrix, zastępująca Citrix Certified Enterprise Engineer (CCEE). By uzyskać certyfikat CCP-V, należy wcześniej zdobyć certyfikat Citrix Certified Associate - Virtualization (CCA-V). CCP-V związana jest z wdrażaniem wirtualizacji desktopów i wirtualizacji aplikacji przy użyciu różnych technologii, w tym Citrix XenDesktop, XenServer i NetScaler. Certyfikacja ta jest ważna przez okres trzech lat.

8. ITIL v3 Foundation - 103408 USD
Certyfikat ITIL Foundation stanowi potwierdzenie podstawowej wiedzy z zakresu kodeksu postępowania dla działów informatyki ITIL i ITSM. W ciągu ostatnich 30 lat, ITIL stał się najczęściej używanym frameworkiem dotyczącym zarządzania środowiskiem IT na świecie. Zakres tematyczny certyfikacji obejmuje m.in. zarządzanie usługami, cykl życia usługi, kluczowe zasady i modele, mające na celu podniesienie efektywności i jakości w dostarczaniu usług IT.

9. VMware Certified Professional - Data Center Virtualization (VCP-DCV) - 102962 USD
Jest to najpopularniejsza certyfikacja VMware, dotycząca wirtualizacji centrów danych, w tym wdrażania i administrowania środowisk zbudowanych w oparciu o ESXi/vSphere i vCenter.

10. Citrix Certified Associate - Networking (CCA-N) - 102598 USD
Citrix Certified Associate - Networking (CCA-N) to nowa certyfikacja, która zastąpiła wycofaną w lipcu 2016 r. certyfikację Citrix Certified Administrator (CCA) for Access Gateway. Certyfikacja ta koncentruje się na wykorzystaniu NetScaler do zarządzania ruchem, równoważenia obciążenia i innych zadań związanych z infrastrukturą sieciową.

11. Microsoft Certified Solutions Expert (MCSE) - Server Infrastructure - 101150 USD
Jedenasta pozycja w rankingu dotyczy starej, już niedostępnej od marca 2017 r., certyfikacji MCSE dotyczącej Windows Server 2012, która została zastąpiona przez certyfikację MCSE: Cloud Platform and Infrastructure, obejmującą rozwiązania serwerowe (Windows Server 2012/2016 i platformę chmurową Azure).

12. Microsoft Certified Solutions Associate (MCSA) - Windows Server 2008 - 99558 USD
Jest to certyfikacja na poziomie podstawowym, potwierdzająca kompetencje administrowania serwerem, a także konfiguruje infrastruktury sieciowej i Active Directory. Z racji na to, że Windows Server 2008 zbliża się do końca swojego cyklu życia i wkrótce nie będzie już wspierany, więc warto dokonać uaktualnienia do systemu Windows 2012 lub 2016. Aktualizacja certyfikacji MCSA do Windows Server 2012 lub 2016 wymaga tylko jednego egzaminu.

13. Citrix Certified Associate - Virtualization (CCA-V) - 99411 USD
Certyfikacja CCA-V, podobnie jak inne certyfikacje CCA i CCP, jest nową certyfikacją zastępującą Citrix Certified Administrator (CCA) for XenDesktop oraz Citrix Certified Advanced Administrator (CCAA) for XenDesktop. Skoncentrowana wokół XenDesktop 7, certyfikacja CCA-V obejmuje podstawy zarządzania, utrzymywania, monitorowania i rozwiązywania problemów ze środowiskiem zwirtualizowanych desktopów. Z racji na to, że CCA-V jest certyfikatem klasy podstawowej, do jego zdobycia wymagane jest praktyczne doświadczenie i zdanie jedynie jednego egzaminu.

14. Cisco Certified Network Professional (CCNP) Routing and Switching - 96826 USD
Certyfikacja CCNP Routing and Switching stanowi kontynuację Cisco Certified Network Associate (CCNA) i potwierdza wiedzę i umiejętności w zakresie instalacji, konfiguracji i zarządzania średnimi sieciami komputerowymi (od 100 do 500 węzłów).

15. Microsoft Certified Solutions Associate (MCSA) - Windows Server 2012 - 93718
Jest to certyfikacja potwierdzająca kompetencje związane z administrowaniem środowiskiem serwerowym, takie jak konfiguracja systemu plików i pamięci masowej, konfigurowanie i zarządzanie wysoką dostępnością, zasady grupy, wirtualizacja, a także konfigurowanie infrastruktury sieciowej i usługi Active Directory. Obejmuje zarówno Windows 2012 i 2012 R2.

Tegoroczny raport wskazuje również na to, że na całkiem dobre zarobki mogą liczyć również posiadacze wielu innych certyfikacji, których posiadaniem również pochwaliło się wielu ankietowanych posiadających certyfikaty z TOP 15. Najpopularniejszymi z tych certyfikacji są CompTIA (A+, Network+ i Security+) oraz Cisco CCNA/CCNP Routing and Switching.

Jeśli chcesz poprawić swoje umiejętności, a być może również zwiększyć zarobki, wyżej wymienione certyfikaty, mogą stanowić dobry wybór. Zastanów się nad obecnym zestawem umiejętności jakie posiadasz i tymi, które mogłyby pomóc w doprowadzeniu twojej kariery na wyższy poziom. Na przykład, jeśli już jesteś biegły w obszarze pamięci masowej lub sieci, rozważ zdobycie certyfikacji w zakresie wirtualizacji lub chmury obliczeniowej. Możesz również, wyjść poza ścieżkę techniczną i skierować się w obszar zarządzania, przystępując do kursu ITIL lub PMP i uzyskać certyfikat w jednym z tych obszarów.

 

 

Logowanie i rejestracja