Virtual-IT.pl - wirtualizacja cloud computing storage SDx data center
Altaro VM Backup

Gartner: Chmura wśród 10 największych zagrożeń dla biznesu
Gartner: Chmura wśród 10 największych zagrożeń dla biznesu

Nieustający rozwój technologii przynosi nowe ryzyka dla prowadzenia działalności gospodarczej. Firma analityczna Gartner zdiagnozowała dziesięć obszarów, na które musi zwrócić uwagę każdy szybko rozwijający się biznes. Zaskakiwać może wysokie pierwsze miejsce dla chmury obliczeniowej. Eksper...

Czytaj więcej...

Czy VMware przejmie Dell'a?
Czy VMware przejmie Dell'a?

Tytuł niniejszego wpisu nie jest spóźnionym żartem primaaprilisowym lecz wynika z niedawno zaprezentowanej przez Michaela Della wizji dotyczącej odwróconej fuzji (downstream merger). Według niepotwierdzonych informacji upublicznionych przez CNBC, Dell Technologies - największa na świecie firma technologic...

Czytaj więcej...

15 najlepiej płatnych certyfikacji w 2017 roku
15 najlepiej płatnych certyfikacji w 2017 roku

Od specjalistów IT bardzo często wymaga się posiadania dodatkowych certyfikatów potwierdzających umiejętności w obszarze, za który są odpowiedzialni. Odpowiednie certyfikaty, w parze z posiadanymi kompetencjami oraz determinacja związana ze zdobywaniem wiedzy, często pomagają wspiąć się na kolejn...

Czytaj więcej...

Raport Veeam: ciągłość działania usług IT poważnym wyzwaniem dla polskich firm
Raport Veeam: ciągłość działania usług IT poważnym wyzwaniem dla polskich firm

Badanie firmy Veeam Software, innowacyjnego dostawcy rozwiązań, które zapewniają stałą dostępność na potrzeby przedsiębiorstw działających non stop (Availability for the Always-On Enterprise), pokazuje, że ponad połowa organizacji w Polsce zmaga się z przystosowaniem firmowej infrastruktury do wymogów now...

Czytaj więcej...

Dwie trzecie firm z sektora MŚP już wybrało chmurę
Dwie trzecie firm z sektora MŚP już wybrało chmurę

Z raportu "Chmura w MŚP. Zaufanie czy ostrożność przedsiębiorców?" opracowanego przez Onex Group wynika, że już 67 procent małych i średnich firm w Polsce korzysta z rozwiązań chmurowych. W porównaniu z badaniami przeprowadzonymi przed rokiem odnotowano 16 procentowy wzrost. Choć na pierwszy rzut oka taki...

Czytaj więcej...

Bezpieczeństwo IT - w chmurze czy lokalnie?
Bezpieczeństwo IT - w chmurze czy lokalnie?

Jak wskazuje Gartner jednym z głównych trendów w gospodarce światowej jest dziś Cloud Shift, czyli coraz silniejszy nacisk na wykorzystanie chmury obliczeniowej. Analitycy tej firmy twierdzą, że do 2020 roku niewykorzystywanie chmury będzie w przedsiębiorstwach zjawiskiem tak rzadkim, jak obecnie brak dos...

Czytaj więcej...

Altaro VM Backup v8 już dostępny!
Altaro VM Backup v8 już dostępny!

Firma Altaro zaktualizowała swoje flagowe rozwiązanie - Altaro VM Backup - przeznaczone do tworzenia kopii zapasowych maszyn wirtualnych działających pod kontrolą hypervisorów Microsoft Hyper-V oraz VMware vSphere/ESXi. Nowy Altaro VM Backup 8.0 (Build 8.0.3) wprowadza funkcjonalność - WAN-Optimized Replication....

Czytaj więcej...

Aktualności

Red Hat Red Hat OpenShift Application Runtimes

OpenshiftRed Hat udostępnił rozwiązanie Red Hat OpenShift Application Runtimes, pozwalające organizacjom przyspieszyć tworzenie natywnych aplikacji chmurowych z wykorzystaniem wyselekcjonowanego zbioru platform i środowisk uruchomieniowych do budowania i uruchamiania aplikacji bazujących na mikrousługach.

Transformacja cyfrowa daje organizacjom szansę na przekształcenie swojej działalności i skuteczniejsze działanie na rynku zdefiniowanym przez nowych konkurentów, społeczności, technologie i strategie biznesowe. Dostosowanie jest tu kluczowym warunkiem przetrwania, a rozwiązania do tworzenia natywnego oprogramowania chmurowego -  które wykorzystują kombinację kontenerów linuksowych, zarządzania opartego na interfejsach API, architektur bazujących na usługach oraz automatyzacji DevOps - pomagają organizacjom reagować na nieprzewidywalne zmiany i wyprzedzić konkurentów.

"Przedsiębiorstwa, które inwestują w DevOps, mikrousługi, usługi chmurowe oraz nowoczesne metody tworzenia aplikacji, mogą zyskać szereg korzyści, takich jak wsparcie biznesu, większa przewaga konkurencyjna oraz większa szybkość reagowania na nieoczekiwane wymagania użytkowników i firmy. Myślący przyszłościowo dyrektorzy ds. informacji i dyrektorzy generalni, którzy wprowadzili operacyjne modele DevOps, potwierdzają ich zalety, takie jak częstsze wdrożenia aplikacji, wyższa jakość kodu, elastyczność w dostarczaniu i rozwijaniu funkcji skupionych na potrzebach użytkowników oraz większa innowacyjność produktów i usług" - stwierdziła Al Gillen, wiceprezes grupy, Software Development and Open Source, IDC.

Dostarczając ściśle zintegrowane i w pełni wspierane rozwiązanie do tworzenia mikrousług w wielu językach programowania i na wielu platformach, Red Hat zamierza zrównoważyć swobodę wyboru z wymaganiami operacyjnymi w zakresie standaryzacji i wsparcia - zarówno w przypadku tworzenia nowych aplikacji, jak i modyfikacji już istniejących. W sondażu przeprowadzonym wśród klientów Red Hat we wrześniu 2017 r. większość respondentów (87 proc.) wskazała, że używa albo bierze pod uwagę wiele różnych platform i środowisk uruchomieniowych do tworzenia mikrousług, przy czym 44 proc. optuje za korzystaniem z właściwego narzędzia do właściwego zadania.

"Nowy świat chmurowej, skonteneryzowanej architektury opartej na mikrousługach pozwala przedsiębiorstwom wprowadzać innowacje szybciej i elastyczniej, niż dotychczas. Żeby jednak robić to wydajnie, niezawodnie i bezpiecznie, potrzebne są środowiska uruchomieniowe klasy korporacyjnej. Red Hat OpenShift Application Runtimes wykorzystuje ponad dziesięcioletnie doświadczenie firmy Red Hat z Red Hat JBoss Middleware w nowej ofercie zbudowanej od podstaw z myślą o tworzeniu mikrousługowych aplikacji nowej generacji" - powiedział Mike Piech, wiceprezes i dyrektor generalny, Middleware, Red Hat.

Kluczowe funkcje Red Hat OpenShift Application Runtimes:
● Uproszczone tworzenie oprogramowania. Rozwiązanie ogranicza złożoność tworzenia natywnych aplikacji chmurowych poprzez integrację funkcji OpenShift Container Platform z wieloma środowiskami uruchomieniowymi i platformami, łącznie z instalacją opartą na kreatorze, odkrywaniem usług, konfiguracjami zewnętrznymi i zabezpieczeniami zapewniającymi odporność na awarie.
● Szybkość dostarczania. Dzięki integracji z Red Hat OpenShift Container Platform, Red Hat OpenShift Application Runtimes oferuje deweloperom w pełni zautomatyzowaną platformę do konfigurowania, budowania i wdrażania aplikacji oraz ich komponentów. Rozwiązanie integruje się z narzędziami do ciągłej integracji i ciągłego dostarczania (CI/CD), takimi jak Git, Maven i Jenkins. Zapewnia też rozwiązania do bezpieczniejszego optymalizowania procesów Kubernetesa oraz korzystania z funkcji równoważenia obciążenia i skalowania aplikacji poprzez automatyzację i kontrolę opartą na zasadach.
● Strategiczna elastyczność. Red Hat OpenShift Application Runtimes wspiera konfiguracje chmury hybrydowej, co pomaga uniknąć uzależnienia się od jednego dostawcy chmury. Rozproszona natura przetwarzania danych w chmurze oznacza, że uniwersalne podejście do platform i środowisk uruchomieniowych przestaje zapewniać pożądany wzrost produktywności. Dzięki nowemu rozwiązaniu deweloperzy mogą elastycznie budować usługi dla aplikacji i systemów hybrydowych i wielochmurowych z wykorzystaniem preferowanych narzędzi.
● Integracja z Katalogiem Usług. W połączeniu z katalogiem usług OpenShift, korporacyjne działy IT mogą w pełni wykorzystać inwestycje w wiele chmur, integrując usługi chmurowe, na przykład te dostarczane poprzez integrację OpenShift AWS, z funkcjami stworzonymi samodzielnie na bazie Red Hat OpenShift Application Runtimes. Mogą też zapewnić przenośność i spójność stanowych i bezstanowych aplikacji mikrousługowych między różnymi środowiskami IT.

Certyfikowane i wspierane środowiska uruchomieniowe dostępne w Red Hat OpenShift Application Runtimes to m.in. Java EE, WildFly Swarm, Eclipse MicroProfile, Eclipse Vert.x, Node.js oraz Spring Boot.

Rozwiązanie Red Hat OpenShift Application Runtimes jest już dostępne. Klienci mogą pobrać najnowsze wydanie z witryny Red Hat Customer Portal lub OpenShift Online.

Źródło: Red Hat