Virtual-IT.pl - wirtualizacja cloud computing storage SDx data center

Dwie trzecie firm z sektora MŚP już wybrało chmurę
Dwie trzecie firm z sektora MŚP już wybrało chmurę

Z raportu "Chmura w MŚP. Zaufanie czy ostrożność przedsiębiorców?" opracowanego przez Onex Group wynika, że już 67 procent małych i średnich firm w Polsce korzysta z rozwiązań chmurowych. W porównaniu z badaniami przeprowadzonymi przed rokiem odnotowano 16 procentowy wzrost. Choć na pierwszy rzut oka taki...

Czytaj więcej...

Bezpieczeństwo IT - w chmurze czy lokalnie?
Bezpieczeństwo IT - w chmurze czy lokalnie?

Jak wskazuje Gartner jednym z głównych trendów w gospodarce światowej jest dziś Cloud Shift, czyli coraz silniejszy nacisk na wykorzystanie chmury obliczeniowej. Analitycy tej firmy twierdzą, że do 2020 roku niewykorzystywanie chmury będzie w przedsiębiorstwach zjawiskiem tak rzadkim, jak obecnie brak dos...

Czytaj więcej...

Kogo roboty wyrzucą na bruk?
Kogo roboty wyrzucą na bruk?

Chirurg, marketing menedżer, analityk systemów komputerowych - oni mogą spać spokojnie. Tych, którzy zarabiają na życie jako ekonomiści, księgowi czy taksówkarze, algorytm skreśli z listy płac. Prawie połowa obecnie istniejących zawodów może zostać zautomatyzowana i wkrótce zniknąć z ...

Czytaj więcej...

Chmura obliczeniowa wyprze tradycyjne centra danych
Chmura obliczeniowa wyprze tradycyjne centra danych

Wyniki najnowszego badania Cisco Global Cloud Index koncentrującego się wokół wirtualizacji centrów danych i chmury obliczeniowej wskazują, że do 2021 roku przesył danych związany z chmurą będzie wynosił 19,5 ZB (zettabajtów), a co ważne będzie stanowił 95 procent całkowitego ruchu w centrach danyc...

Czytaj więcej...

15 najlepiej płatnych certyfikacji w 2018 roku
15 najlepiej płatnych certyfikacji w 2018 roku

Nikt nie ma wątpliwości, że IT można zaliczyć do najszybciej rozwijających się branż. Osoby wchodzące w świat IT zadają sobie pytanie jak zrobić ten pierwszy krok, a specjaliści mocno zakorzenieni w branży często myślą na kolejnym krokiem, na drodze do wymarzonego stanowiska. Dobrym sposobem na wprowadzenie zmian, jest...

Czytaj więcej...

Veeam umacnia pozycję lidera w obszarze zarządzania danymi w chmurze
Veeam umacnia pozycję lidera w obszarze zarządzania danymi w chmurze

Podczas konferencji Veeam Velocity 2019 odbywającej się w tym tygodniu w Orlando, Veeam Software podkreślając swoje mocne zaangażowanie w usprawnienie zarządzania danymi w chmurze, integracji chmury, przenoszeniu obciążeń między lokalizacjami i podniesieniu możliwości związanych z bezpieczeństwem zaprezentował Veeam Av...

Czytaj więcej...

Aktualności

VMware: sektor bankowy przoduje we wdrażaniu najnowszych technologii

New TechnologiesPodczas konferencji Money 20/20 w Las Vegas firma VMware, światowy lider w dziedzinie infrastruktury chmury obliczeniowej i mobilności w biznesie, przedstawiła wyniki badania przeprowadzonego na jej zlecenie wśród amerykańskich specjalistów ds. bankowości. Jego tematem był wpływ technologii na przyszłość sektora bankowego. Zdaniem bankowców, nowe technologie, od Internetu rzeczy, przez uwierzytelnianie biometryczne po blockchain, w ciągu najbliższych pięciu lat odmienią ich branżę.

Wyniki badania nie pozostawiają wątpliwości: technologia będzie motorem dalszej transformacji banków. W instytucjach finansowych nie rozważa się już, czy inwestować w technologie, lecz poszukuje sposobów na jak najszybsze dokonanie tych inwestycji. Zapytani o główną misję swojej instytucji w perspektywie 3- i 5-letniej, bankowcy wskazali odpowiednio na „integrację kanałów cyfrowych i fizycznych” oraz „osiągnięcie pozycji lidera bankowości cyfrowej”.

Oto najważniejsze wnioski z badania:

Nowe technologie w centrum uwagi:
• 67% banków o aktywach wynoszących co najmniej 100 mld USD wdraża obecnie technologię blockchain.
• Ponad 50% banków o aktywach wynoszących co najmniej 100 mld USD przewiduje, że w ciągu najbliższych pięciu lat zaoferuje klientom rozwiązania należące do takich kategorii nowych technologii, jak sztuczna inteligencja, rzeczywistość rozszerzona, uwierzytelnianie biometryczne,  blockchain, otwarta bankowość / API.
• Zdaniem 78% respondentów usługi bankowe oparte na sztucznej inteligencji i technologiach głosowych odmienią oblicze bankowości detalicznej, a zdaniem około jednej trzeciej - bankowości korporacyjnej.

Wyzwania:
• Integracja nowych technologii z istniejącymi platformami oraz aktualizacja starszych systemów to największe problemy banków. 46% respondentów przyznaje, że przestarzałe infrastruktury w pewnym stopniu ograniczają zdolność ich instytucji do wprowadzania nowych produktów na rynek.
• Wśród respondentów twierdzących, że przestarzała infrastruktura znacznie ogranicza ich zdolność do wprowadzania nowych produktów na rynek, około połowa wdraża obecnie projekty modernizacji centrum przetwarzania danych (52%) i rozwiązania chmurowe (48%) w celu rozwiązania tego problemu.

Nowoczesne centrum danych i technologie chmurowe jako rozwiązanie kluczowych problemów:
• 81% respondentów z banków o aktywach wynoszących co najmniej 100 mld USD i 68% respondentów z banków o aktywach od 15 mld USD do 100 mld USD wdraża obecnie technologie z obszaru cloud computingu.
• 73% banków, które rozważają wdrożenie lub już wdrażają aktualizacje zabezpieczeń, programy modernizacji centrów danych, systemy chmurowe i innowacje z obszaru fintech, oczekuje, że inicjatywy te będą mieć istotny wpływ na ich działalność w ciągu najbliższych 12 miesięcy.
• 82% spodziewa się średniego lub znacznego wpływu tych inicjatyw na działalność swoich instytucji finansowych w ciągu pięciu lat.

"Wykorzystując rozwiązania chmurowe oparte na platformie Software-Defined Data Center od VMware, osiągnęliśmy elastyczność, dzięki której nasz dział IT nie jest już obciążeniem dla przedsiębiorstwa, lecz aktywnym podmiotem stymulującym jego rozwój. Mamy już wdrożoną infrastrukturę chmury. Teraz chcielibyśmy wykorzystać nowoczesne technologie, takie jak blockchain, które pozwolą nam wygenerować dodatkowe korzyści, włącznie ze zwiększeniem bezpieczeństwa i wydajności" - wyjaśnił Piergiorgio Spagnolatti, szef działu infrastruktury w Banca Popolare di Sondrio.

Wkład VMware w rozwój technologii blockchain

W trakcie konferencji Money 20/20 w Las Vegas przedstawiciele VMware opowiedzieli o swoim aktywnym wkładzie w rozwój technologii blockchain - rozproszonego rejestru, w którym przechowywane są „bloki” danych z wykorzystaniem technik kryptograficznych. Technologia ta może zapewnić bezpieczne, niezawodne i skalowalne platformy łańcuchów danych wielu klientom z sektora usług finansowych.

Dzięki technologii blockchain transakcje bankowe mogą być rejestrowane w cyfrowym, rozproszonym rejestrze oraz weryfikowane przez wiele zdecentralizowanych podmiotów. Każdy z tych podmiotów ma kopie rejestru, dzięki czemu dane blockchain są bezpieczne.

"Nasz zespół ds. badań i rozwoju intensywnie pracuje nad rozwojem technologii blockchain, aby wykorzystać ją do rozwiązywania aktualnych problemów związanych z tempem realizacji procesów oraz zapewnieniem bezpieczeństwa. Praca wykonana przez ten zespół w ciągu ostatnich trzech lat pozwoliła stworzyć kompleksowe środowisko blockchain zawierające wiele rozwiązań, które zostały zastosowane po raz pierwszy w branży. Przedstawienie dokumentu proof-of-concept jest dużym krokiem naprzód w naszych pracach nad technologią blockchain. Bardzo nas cieszy, że możemy podzielić się tym sukcesem z klientami. Nie ulega wątpliwości, że blockchain ma ogromny potencjał i może zrewolucjonizować wiele branż, włącznie ze wszystkimi segmentami branży finansowej. Będziemy nadal współpracować z naszymi klientami i partnerami, aby tworzyć rozwiązania, które pomogą im nie tylko dziś, lecz również w przyszłości" - powiedział Michael DiPetrillo, dyrektor ds. technologii blockchain w VMware.

Informacje o badaniu
W badaniu online, którą firma SourceMedia Research przeprowadziła na zlecenie VMware w czerwcu 2017 roku, wzięło udział 166 respondentów. Zostali oni wybrani z bazy kontaktów magazynu American Banker. Pytania dotyczyły stanu obecnego i perspektyw rozwoju bankowości zarówno pod względem biznesowym, jak i technologicznym oraz wykorzystania najnowszych technologii w tym sektorze. Badana próba obejmowała specjalistów ds. bankowości na poziomie od menedżera wzwyż w bankach o aktywach wynoszących co najmniej 15 mld USD.

Pełna wersja raportu z badania dostępna jest na tej stronie.

Źródło: VMware

Logowanie i rejestracja