Virtual-IT.pl - data center cloud computing SDx AI storage network cybersecurity

Brak wykwalifikowanej kadry i starzejące się systemy główną barierą cyfryzacji
Brak wykwalifikowanej kadry i starzejące się systemy główną barierą cyfryzacji

Według opublikowanego przez Veeam raportu Data Protection Trends Report 2022, największym wyzwaniem dla firm związanym z cyfryzacją są braki wykwalifikowanej kadry IT i starzejące się systemy. Aż 1/3 przedsiębiorstw w razie awarii i braku dostępu do zasobów planuje przywracać działanie serwerów w trybie r...

Czytaj więcej...

Chcielibyśmy, żeby chmura…, czyli oczekiwania wobec dostawcy
Chcielibyśmy, żeby chmura…, czyli oczekiwania wobec dostawcy

Wyniki badania PMR dla Polskiej Chmury wskazują, że ponad 2/3 firm korzysta z rozwiązań chmurowych, a około 1/3 jest w trakcie ich wdrażania. Tym samym chmura to już stały element ekosystemu i działalności przedsiębiorstw w Polsce. Rynek ten dojrzał i firmy szukają w chmurze korzyści oraz rozwiązań dopasowanych wprost ...

Czytaj więcej...

Historia oszukiwania ludzi przez sztuczną inteligencję
Historia oszukiwania ludzi przez sztuczną inteligencję

Wraz z rozwojem nowoczesnych technologii rozwijają się również złośliwe schematy. Od niedawna do długiej listy oszustw dołączyła sztuczna inteligencja (Artificial Intelligence, AI). Wykorzystanie technologii sztucznej inteligencji i uczenia maszynowego (Machine Learning, ML) przenosi phishing i inne oszustwa cyb...

Czytaj więcej...

Integracja AIOps w kompleksowym monitorowaniu IT: Site24x7
Integracja AIOps w kompleksowym monitorowaniu IT: Site24x7

Środowiska IT stają się coraz bardziej rozbudowane. Firmy korzystają z infrastruktury on-premise jak również z rozwiązań chmurowych, często z wielu chmur (multicloud). W takiej sytuacji kluczem dla zapewnienia niezawodnego działania systemów IT jest monitoring infrastruktury. Właściwe rozwiązanie do monit...

Czytaj więcej...

FRITZ!Box 6850 5G - router gotowy na sieć piątej generacji
FRITZ!Box 6850 5G - router gotowy na sieć piątej generacji

Przed kilkoma tygodniami w skromnych progach naszej Virtual-nej redakcji pojawiła się przesyłka zawierająca router FRITZ!Box 6850 5G od firmy AVM. Router wprowadzony na rynek latem ubiegłego roku, za pomocą wbudowanego modemu obsługuje zakresy 5G w paśmie poniżej 6 GHz, a także LTE Advanced Pro we wszystkich obecnie wy...

Czytaj więcej...

Broadcom upraszcza ofertę i model licencjonowania VMware
Broadcom upraszcza ofertę i model licencjonowania VMware

W ciągu ostatnich dwóch lat firma VMware podejmowała wysiłki mające na celu uproszczenie swojego portfolio rozwiązań i przejście z modelu licencji wieczystych na model subskrypcji, który branża przyjęła już jako standard korzystania z chmury. Firma zaznaczyła, że takie zmiany przyniosą klientom większe ko...

Czytaj więcej...

Aktualności

QNAP TS-431XeU - NAS w kompaktowej obudowie rack

QNAPQNAP zaprezentował nowego NAS-a TS-431XeU (dostępnego w wersjach z 2 i 8GB pamięci RAM), wyróżniającego się kompaktową, płytką obudową i wyposażonego w szybki port 10GbE SFP+. Model TS-431XeU zamknięty jest w standardowej obudowie 1U i jest idealnym rozwiązaniem do małych firm oraz użytkowników domowych, którym potrzebny jest kompaktowy, ale także wydajny, stabilny i bezpieczny serwer NAS.

QNAP TS-431XeU wyróżnia się płytką obudową (mierzy 291 mm), co pozwala na wykorzystanie zaoszczędzonej przestrzeni np. do rozmieszczenia kabli czy poprawienia wentylacji (co ułatwia instalację i wdrożenie urządzenia). Połączenie wydajnego sprzętu i wszechstronnego oprogramowania, a także przystępnej ceny sprawia, że TS-431XeU jest znakomitym rozwiązaniem dla małych i średnich firm. Dzięki niskiemu poziomowi hałasu (tylko 20.3dB) oraz niewielkiemu zapotrzebowaniu na energię elektryczną (12,42W w trybie uśpienia, 30,99W podczas pracy) TS-431XeU jest cichy i przyjazny dla środowiska, a koszt jego użytkowania (TCO) jest bardzo niski.

Dzięki ścisłej współpracy QNAP z firmą AnnapurnaLabs, an Amazon company, model TS-431XeU będzie również oferował zaawansowaną obsługę migawek. Zwykle jest ona dostępna w bardziej zaawansowanych modelach NAS i pozwala na stworzenie kompletnego, skutecznego planu na wypadek wystąpienia awarii, a także na zminimalizowanie skutków ataku oprogramowania ransomware (obsługa migawek pojawi się w modelu TS-431XeU wraz ze zbliżającą się premierą oprogramowania QTS 4.3.4.).

Wyposażony w czterodzeniowy procesor QNAP TS-431XeU oferuje również wspierane sprzętowo szyfrowanie danych, funkcję SSD caching, a także port 10GbE SFP+. Urządzenie jest bezpiecznym, wydajnym rozwiązaniem storage, idealnym np. do backupu i odtwarzania danych, tworzenia prywatnej chmury czy obsługi aplikacji kontenerowych.

QNAP TS-431xeu

"Płytka obudowa QNAP TS-431XeU pozwala użytkownikom na wygodne wdrażanie serwera, zaś zintegrowany port 10GbE SFP+ umożliwia wykorzystanie możliwości sieci 10GbE np. do obsługi kontenerów, strumieniowa multimediów czy monitoringu wizyjnego" - wyjaśnia Joan Hsieh, Product Manager w QNAP.

Model TS-431XeU obsługuje aplikację Container Station, oferując tym samym developerom aplikacji IoT możliwość wygodnego tworzenia i wdrażania swoich rozwiązań. Container Station w unikalny sposób integruje “lekkie” technologie wirtualizacyjne LXC oraz Docker®, a także oferuje platformę QIoT Containers, która w połączeniu z ogromnym potencjałem storage modelu TS-431XeU zapewnia użytkownikom idealną platformę chmurową IoT do wdrażania aplikacji kontenerowych i mikrousług.

TS-431XeU jest również kompleksowym rozwiązaniem do przechowywania, backupu, udostępniania danych oraz zarządzania nimi. Obsługuje międzyplatformowe udostępnianie danych pomiędzy maszynami z Windows, Mac and Linux/UNIX, standard RTRR (Real-Time Remote Replication), oraz wersjonowanie backupu do usług chmurowych. Urządzenie może być też używane jako klient lub serwer VPN – do zabezpieczania połączenia sieciowego. Potężna pełnotekstowa wyszukiwarka Qsirch pozwala na szybkie znalezienie plików na NAS-ie, zaś aplikacja Qsync oferuje wiele metod synchronizowania i udostępniania danych (np. podczas pracy grupowej). QmailAgent jest narzędziem do centralnego zarządzania kontami e-mail, zaś Surveillance Station - pełnoprawnym rozwiązaniem do monitoringu IP.

Opracowana przez QNAP innowacyjna technologia VJBOD pozwala na maksymalnie efektywne wykorzystanie przestrzeni dyskowej - użytkownicy mogą używać do zwiększenia pojemności nie tylko fizycznych obudów rozszerzających, ale również użyć do tego celu nieużywanych zasobów innych NAS-ów QNAP (i tworzyć wirtualne pule storage oraz wolumeny). Pojemność TS-431XeU można też oczywiście zwiększyć używając obudów rozszerzających QNAP (12-zatokowej UX-1200U-RP lub 8-zatokowej UX-800U-RP), umożliwiając tym samym korzystanie z maksymalnie 16 dysków.

Specyfikacja:
• TS-431XeU-2G: 4-zatokowy, montaż rackmount (1U), 2GB pamięci DDR3 SODIMM RAM (z opcją rozszerzenia do 8GB).
• TS-431XeU-8G: 4-bay montaż (1U), 8GB pamięci DDR3 SODIMM RAM.

Model rack o skróconej obudowie; czterodzeniowy procesor Annapurna Labs Alpine AL-314 1.7 GHz Cortex-A15 CPU, dyski 2.5”/3.5” SATA 6Gbps HDD/SSD (z obsługą hot-swap); 1x port 10 Gigabit SFP+; 2x port Gigabit RJ45; 4x port USB 3.0.

Więcej informacji o urządzeniu oraz innych modelach QNAP znaleźć można na stronie www.qnap.com/pl.

Źródło: QNAP

Logowanie i rejestracja