Virtual-IT.pl - wirtualizacja cloud computing storage SDx data center

15 najlepiej płatnych certyfikacji w 2016 roku
15 najlepiej płatnych certyfikacji w 2016 roku

Certyfikacja wśród specjalistów z branży IT jest elementem często pożądanym przez pracodawców. By aktywnie uczestniczyć w rynku pracy, należy stale podnosić swoje kwalifikacje. Odpowiednie certyfikaty idąc w parze z posiadanymi i rozwijanymi umiejętnościami oraz determinacja związana ze zdobywaniem wiedzy, niejednok...

Czytaj więcej...

Altaro VM Backup dla dostawców usług IT!
Altaro VM Backup dla dostawców usług IT!

Altaro Software, dostawca rozwiązań do tworzenia kopii zapasowych, znany głównie ze swojego flagowego produktu VM Backup, pozwalającego na tworzenie kopii zapasowych maszyn wirtualnych działających w środowisku Microsoft Hyper-V i VMware vSphere, udostępnił portal online, zbudowany specjalnie z myślą o dostawcach us...

Czytaj więcej...

Czy ufamy chmurze? - Raport Intel Security
Czy ufamy chmurze? - Raport Intel Security

Tylko jedna trzecia (34%) osób przebadanych w ramach nowego projektu Intel Security uznała, że członkowie najwyższego kierownictwa w ich organizacjach w pełni rozumieją kwestie bezpieczeństwa chmury obliczeniowej. Kompletne wyniki ankiety wskazują na ogromną, wręcz krytyczną potrzebę zwiększania poziomu zaufania do ...

Czytaj więcej...

Altaro VM Backup 6 dla Hyper-V i VMware - przegląd i instalacja (cz. 1)
Altaro VM Backup 6 dla Hyper-V i VMware - przegląd i instalacja (cz. 1)

Wraz z rozwojem technologii wirtualizacji i wynikającymi z tego zmianami krajobrazu środowisk IT, zmienia się podejście do ochrony danych. Z wirtualizacją przegrało wiele rozwiązań zaprojektowanych z myślą o środowiskach fizycznych. Na rynku pojawiły się nowe rozwiązania, opracowane z myślą o środowiskach wirtualnyc...

Czytaj więcej...

Pięć głównych zasad zarządzania danymi
Pięć głównych zasad zarządzania danymi

Obecnie centralnym elementem każdej działalności biznesowej są dane. Firmy chcą z nich aktywnie korzystać bez względu na miejsce, w którym dane te są przechowywane. W przemówieniu inaugurującym konferencję Commvault GO 2016, Robert Hammer, prezes i dyrektor generalny firmy Commvault, przedstawił pięć podstawowych za...

Czytaj więcej...

#VeeamON2017 - Rozszerzenie platformy Veeam Availability
#VeeamON2017 - Rozszerzenie platformy Veeam Availability

Firma Veeam Software, w trakcie konferencji VeeamON 2017, poinformowała o rozszerzeniu platformy Veeam ‘Always-On Cloud’ Availability Platform o nowy framework Universal Storage API oraz rozszerzenie ekosystemu partnerów strategicznych.

Czytaj więcej...

Aktualności

Rozszerzony Citrix Essentials for Microsoft Hyper-V

CitrixCitrix Essentials for Microsoft Hyper-V rozszerzono o Citrix StorageLink Site Recovery - moduł przywracania sprawności po awarii.


Citrix StorageLink Site Recovery jest elementem Citrix Essentials 5.5 for Microsoft Hyper-V, nowej wersji rozwiązania do zarządzania wirtualizacją, współpracującego z platformą Microsoft Hyper-V.

Coraz częściej firmy przenoszą aplikacje podstawowe dla swojej działalności biznesowej do wirtualnych maszyn, co zwiększa zapotrzebowanie na sprawdzone systemy disaster recovery. Jednak rozwiązania przywracające sprawność, przeznaczone dla środowisk wirtualnych, były do tej pory złożone i kosztowne we wdrożeniu. 

Citrix StorageLink Site Recovery składa się z pojedynczej konsoli i zestawu intuicyjnych funkcji, co pozwala łatwo skonfigurować, przetestować i administrować usługami disaster recovery, jednocześnie wykorzystując pamięci masowe na potrzeby replikacji. StorageLink Site Recovery  umożliwia również testy scenariuszy warunkowych przywracania systemu, aby uzyskać pewność, że w razie awarii czynności te przebiegną bez przeszkód. Klienci mogą zintegrować usługi disaster recovery bezpośrednio z wykorzystywanymi przez nich aplikacjami do zarządzania systemami, co pozwoli na prostą ochronę najważniejszych zasobów. StorageLink Site Recovery to kompleksowe rozwiązanie, dające kontrolę nad procesami wdrożenia procedur disaster recovery, zarządzania nimi, awaryjnego przełączania i testowania, przy kosztach znacznie niższych niż alternatywne rozwiązania. 

Użytkownicy hypervisora Microsoft Hyper-V oraz System Center mogą zmniejszyć ryzyko związane z wprowadzeniem usług disaster recovery mając ciągły dostęp do StorageLink Site Recovery Express, modułu wchodzącego w skład Citriks Essentials 5.5 for Microsoft Hyper-V Express. Wersja Express pozwala przywrócić dowolną liczbę wirtualnych maszyn Microsoft Hyper-V na  maksymalnie dwóch fizycznych serwerach zupełnie za darmo, bez żadnych opłat. Organizacje potrzebujące ochrony więcej niż dwóch serwerów mogą zaktualizować to rozwiązanie do wyższej wersji Citrix Essentials 5.5 for Microsoft Hyper-V Platinum.

Nowa technologia StorageLink Site Recovery, dostępna w ramach Citrix Essentials 5.5 for Microsoft Hyper-V, oferuje zaawansowane mechanizmy zarządzania wirtualizacją, zwiększające użyteczność platform Microsoft Hyper-V i System Center. Do tych mechanizmów należą usługi dynamicznego przydzielania, służące do uruchamiania fizycznych i wirtualnych obciążeń z pojedynczego,  skonsolidowanego obrazu, funkcje zarządzania obiegiem pracy  automatyzujące procesy IT, a także  mechanizmy zarządzania wersjami testowymi i produkcyjnymi, które automatyzują cykl procesów  związanych z rozwojem oprogramowania. StorageLink Site Recovery do powyższych możliwości dodaje usługi disaster recovery.

Moduł StorageLink Site Recovery jest dostępny w ramach  Citrix Essentials 5.5 for Microsoft Hyper-V w edycji Platinum. Wersja StorageLink Site Recovery Express będzie dostępna od 23 grudnia  w ramach Citrix Essentials 5.5 for Microsoft Hyper-V Express.
• Wersja Express Citrix Essentials 5.5 for Microsoft Hyper-V jest dostępna bezpłatnie.
• Wersja Enterprise - 1500 USD za fizyczny serwer
• Wersja Platinum - 3000 USD za fizyczny serwer

Źródło: Citrix
Skomentuj na forum