Virtual-IT.pl - wirtualizacja cloud computing storage SDx data center

15 najlepiej płatnych certyfikacji w 2017 roku
15 najlepiej płatnych certyfikacji w 2017 roku

Od specjalistów IT bardzo często wymaga się posiadania dodatkowych certyfikatów potwierdzających umiejętności w obszarze, za który są odpowiedzialni. Odpowiednie certyfikaty, w parze z posiadanymi kompetencjami oraz determinacja związana ze zdobywaniem wiedzy, często pomagają wspiąć się na kolejn...

Czytaj więcej...

Dwie trzecie firm z sektora MŚP już wybrało chmurę
Dwie trzecie firm z sektora MŚP już wybrało chmurę

Z raportu "Chmura w MŚP. Zaufanie czy ostrożność przedsiębiorców?" opracowanego przez Onex Group wynika, że już 67 procent małych i średnich firm w Polsce korzysta z rozwiązań chmurowych. W porównaniu z badaniami przeprowadzonymi przed rokiem odnotowano 16 procentowy wzrost. Choć na pierwszy rzut oka taki...

Czytaj więcej...

Czy VMware przejmie Dell'a?
Czy VMware przejmie Dell'a?

Tytuł niniejszego wpisu nie jest spóźnionym żartem primaaprilisowym lecz wynika z niedawno zaprezentowanej przez Michaela Della wizji dotyczącej odwróconej fuzji (downstream merger). Według niepotwierdzonych informacji upublicznionych przez CNBC, Dell Technologies - największa na świecie firma technologic...

Czytaj więcej...

Raport Veeam: ciągłość działania usług IT poważnym wyzwaniem dla polskich firm
Raport Veeam: ciągłość działania usług IT poważnym wyzwaniem dla polskich firm

Badanie firmy Veeam Software, innowacyjnego dostawcy rozwiązań, które zapewniają stałą dostępność na potrzeby przedsiębiorstw działających non stop (Availability for the Always-On Enterprise), pokazuje, że ponad połowa organizacji w Polsce zmaga się z przystosowaniem firmowej infrastruktury do wymogów now...

Czytaj więcej...

Bezpieczeństwo IT - w chmurze czy lokalnie?
Bezpieczeństwo IT - w chmurze czy lokalnie?

Jak wskazuje Gartner jednym z głównych trendów w gospodarce światowej jest dziś Cloud Shift, czyli coraz silniejszy nacisk na wykorzystanie chmury obliczeniowej. Analitycy tej firmy twierdzą, że do 2020 roku niewykorzystywanie chmury będzie w przedsiębiorstwach zjawiskiem tak rzadkim, jak obecnie brak dos...

Czytaj więcej...

Gartner: Chmura wśród 10 największych zagrożeń dla biznesu
Gartner: Chmura wśród 10 największych zagrożeń dla biznesu

Nieustający rozwój technologii przynosi nowe ryzyka dla prowadzenia działalności gospodarczej. Firma analityczna Gartner zdiagnozowała dziesięć obszarów, na które musi zwrócić uwagę każdy szybko rozwijający się biznes. Zaskakiwać może wysokie pierwsze miejsce dla chmury obliczeniowej. Eksper...

Czytaj więcej...

Altaro VM Backup v8 już dostępny!
Altaro VM Backup v8 już dostępny!

Firma Altaro zaktualizowała swoje flagowe rozwiązanie - Altaro VM Backup - przeznaczone do tworzenia kopii zapasowych maszyn wirtualnych działających pod kontrolą hypervisorów Microsoft Hyper-V oraz VMware vSphere/ESXi. Nowy Altaro VM Backup 8.0 (Build 8.0.3) wprowadza funkcjonalność - WAN-Optimized Replication....

Czytaj więcej...

Aktualności

Korporacyjna usługa NFS w chmurze Azure

Azure NetAppFirma NetApp, czołowy dostawca rozwiązań do obsługi danych w chmurach hybrydowych, poinformowała o wprowadzeniu do sprzedaży nowatorskiego produktu opartego na oferowanej przez nią technologii. Nowa usługa NFS (Network File System) klasy korporacyjnej działająca w chmurze jest udostępniana bezpośrednio na platformie Azure i korzysta z urządzeń NetApp. Firma poinformowała także o ściślejszych opcjach integracji z platformą Azure wprowadzonych w produktach Cloud Control for Microsoft Office 365 oraz NetApp AltaVault.

Przedsiębiorstwa z całego świata korzystają ze środowiska chmury, aby szybciej spełniać wymagania klientów i zachować przewagę nad konkurencją. Według danych firmy IDC łączna wielkość rynku przetwarzania plików jest szacowana na 28 eksabajtów. W przypadku chmury należy liczyć się z szybszym wzrostem niż w przypadku środowisk lokalnych, sięgającym 24,9% do roku 2021 . Firmy opierające swoją działalność na przetwarzaniu danych, które koncentrują się na wdrażaniu rozwiązań od razu w chmurze oraz na strategii związanej z chmurami hybrydowymi, potrzebują wydajnych sposobów uruchamiania najważniejszych aplikacji w środowisku chmury z zastosowaniem znanego i sprawdzonego korporacyjnego systemu NFS. Przedsiębiorstwa realizujące tę wizjonerską strategię zdają sobie sprawę, że możliwości oferowane przez chmurę hybrydową pozwalają w pełni wykorzystać potencjał zgromadzonych danych i uczynić z nich najważniejszy element realizowanych procesów.

"Coraz więcej przedsiębiorstw wybiera środowisko chmury, ciągle jednak potrzebne są usługi przetwarzania danych umożliwiające przeniesienie do chmury obciążeń związanych między innymi z analizą baz danych, pocztą elektroniczną, tworzeniem i eksploatacją oprogramowania oraz usuwaniem skutków awarii. Rozwiązanie oferowane przez firmy NetApp i Microsoft pozwala zastosować znany i sprawdzony system NFS klasy korporacyjnej bez komplikacji i narzutu administracyjnego zwykle związanego z protokołami opartymi na plikach" - powiedziała Amita Potnis, kierownik ds. badań w firmie IDC.

"Cieszymy się niezmiernie, że we współpracy z firmą NetApp możemy udostępnić korporacyjne usługi NFS bezpośrednio na platformie Azure. Dzięki temu klienci mogą umieszczać na niej swoje aplikacje i nadal korzystać ze skalowalnych, wydajnych i niezawodnych usług przetwarzania danych oferowanych przez NetApp. Ta inicjatywa to istotny element strategii udostępniania usług przetwarzania danych w chmurze hybrydowej naszym wspólnym klientom" - powiedział Tad Brockway, dyrektor działu Microsoft Azure Storage w Microsoft Corporation.

Użytkownicy będą mogli uzyskać dostęp do usługi bezpośrednio z konsoli Azure, która odznacza się dużą wydajnością i łatwością użytkowania. Kierownicy działów informatycznych uzyskają transparentny dostęp do najwyższej jakości usług przetwarzania danych opartych na technologii NetApp.

"Firmy NetApp i Microsoft zdają sobie sprawę, że ich klienci potrzebują kompleksowych rozwiązań w obszarze zarządzania danymi. Muszą być one bezpieczne, efektywne i przyszłościowe, a zarazem dawać użytkownikom możliwość wyboru. Nasza oferta to pierwsze tego rodzaju rozwiązanie na rynku. System NFS pozwala zmienić sposób wykorzystania chmury przez przedsiębiorstwa dzięki mechanizmom widoczności i kontroli obciążeń działających na platformie Azure, w środowisku lokalnym i w udostępnianym systemie NFS" - powiedział Bartłomiej Szwaj, ekspert firmy NetApp.

Architekci rozwiązań chmurowych i administratorzy pamięci masowej będą obecnie w stanie udostępniać, automatyzować i skalować usługi za pomocą interfejsów API zgodnych ze specyfikacją REST. Oferowane będą również dodatkowe usługi ochrony danych, np. możliwość wykonywania automatycznych kopii migawkowych na żądanie. Usługa będzie wspierać obsługę obciążeń zarówno w wersji 3, jak i 4 w przypadku klientów działających w chmurze, w tym w chmurze hybrydowej. Możliwa będzie również jej integracja z wieloma usługami Azure, w tym usługami analitycznymi, systemem SQL Server i środowiskiem SAP HANA for Azure.

Dodatkowe możliwości integracji z rozwiązaniami Cloud Control, AltaVault i Microsoft Azure

Firma NetApp rozszerza funkcje ochrony i przechowywania danych z oprogramowania Microsoft Office 365 na platformie Azure Storage, a jednocześnie oferuje usługi wsparcia w regionach EMEA i APAC, odpowiednio w Dublinie i Sydney. Nowe opcje pamięci masowej i pakiety produktów przeznaczone dla platformy Azure rozbudowują ofertę rozwiązań do tworzenia i odtwarzania kopii zapasowych w chmurze.

Firmy poinformowały także o następujących nowościach:
• Rozwiązanie NetApp Cloud Control for Microsoft Office 365 obsługuje obecnie platformę Azure Storage. W rozwiązaniu udostępniono ponadto możliwość przechowywania przez klientów newralgicznych danych z systemów Microsoft Exchange, Microsoft OneDrive i Microsoft SharePoint w lokalnym regionie geograficznym (dotyczy klientów z regionów EMEA i APAC).
• W systemie NetApp AltaVault dodano obsługę opcji Azure Archive Storage - klienci mogą wybrać pamięć typu hot, cool i cold storage w chmurze Azure, zgodnie z potrzebami dotyczącymi ochrony danych.
• Łatwy do zamówienia pakiet CDW to zweryfikowane w warunkach laboratoryjnych rozwiązanie składające się z produktów AltaVault, Veritas Backup Exec i Microsoft Azure, udostępniające wyjątkowo efektywne mechanizmy tworzenia kopii zapasowych w chmurze.

Z wersją poglądową usługi Azure Enterprise NFS opartej na technologii NetApp można się zapoznać po zarejestrowaniu pod adresem www.netapp.com/azurepreview.

Rozwiązania Cloud Control i NetApp AltaVault są już dostępne na rynku

Źródło: NetApp