Virtual-IT.pl - wirtualizacja cloud computing storage SDx data center

15 najlepiej płatnych certyfikacji w 2017 roku
15 najlepiej płatnych certyfikacji w 2017 roku

Od specjalistów IT bardzo często wymaga się posiadania dodatkowych certyfikatów potwierdzających umiejętności w obszarze, za który są odpowiedzialni. Odpowiednie certyfikaty, w parze z posiadanymi kompetencjami oraz determinacja związana ze zdobywaniem wiedzy, często pomagają wspiąć się na kolejn...

Czytaj więcej...

Czy ufamy chmurze? - Raport Intel Security
Czy ufamy chmurze? - Raport Intel Security

Tylko jedna trzecia (34%) osób przebadanych w ramach nowego projektu Intel Security uznała, że członkowie najwyższego kierownictwa w ich organizacjach w pełni rozumieją kwestie bezpieczeństwa chmury obliczeniowej. Kompletne wyniki ankiety wskazują na ogromną, wręcz krytyczną potrzebę zwiększania poziomu zaufania do ...

Czytaj więcej...

Inwestycje w chmurę będą rosły o blisko 19 proc. rocznie
Inwestycje w chmurę będą rosły o blisko 19 proc. rocznie

Polskie firmy coraz powszechniej wdrażają rozwiązania oparte na chmurze obliczeniowej, doceniając korzyści oraz oszczędności w wydatkach na IT. Eksperci prognozują, że rynek ten będzie w najbliższych latach rósł skokowo, a technologia cloud computing wkrótce będzie w stanie zaspokoić wszystkie potrzeby biznesowe fir...

Czytaj więcej...

Bezpieczeństwo IT - w chmurze czy lokalnie?
Bezpieczeństwo IT - w chmurze czy lokalnie?

Jak wskazuje Gartner jednym z głównych trendów w gospodarce światowej jest dziś Cloud Shift, czyli coraz silniejszy nacisk na wykorzystanie chmury obliczeniowej. Analitycy tej firmy twierdzą, że do 2020 roku niewykorzystywanie chmury będzie w przedsiębiorstwach zjawiskiem tak rzadkim, jak obecnie brak dos...

Czytaj więcej...

Dwie trzecie firm z sektora MŚP już wybrało chmurę
Dwie trzecie firm z sektora MŚP już wybrało chmurę

Z raportu "Chmura w MŚP. Zaufanie czy ostrożność przedsiębiorców?" opracowanego przez Onex Group wynika, że już 67 procent małych i średnich firm w Polsce korzysta z rozwiązań chmurowych. W porównaniu z badaniami przeprowadzonymi przed rokiem odnotowano 16 procentowy wzrost. Choć na pierwszy rzut oka taki...

Czytaj więcej...

Altaro VM Backup 7.6 na horyzoncie!
Altaro VM Backup 7.6 na horyzoncie!

Wielkimi krokami zbliża się nowe wydanie Altaro VM Backup, rozwiązania przeznaczonego do tworzenia kopii zapasowych maszyn wirtualnych działających pod kontrolą hypervisorów Microsoft Hyper-V oraz VMware vSphere/ESXi. W nowej wersji Altaro VM Backup oznaczonej numerem 7.6 wprowadzono kilka istotnych usprawnień. ...

Czytaj więcej...

Raport Veeam: ciągłość działania usług IT poważnym wyzwaniem dla polskich firm
Raport Veeam: ciągłość działania usług IT poważnym wyzwaniem dla polskich firm

Badanie firmy Veeam Software, innowacyjnego dostawcy rozwiązań, które zapewniają stałą dostępność na potrzeby przedsiębiorstw działających non stop (Availability for the Always-On Enterprise), pokazuje, że ponad połowa organizacji w Polsce zmaga się z przystosowaniem firmowej infrastruktury do wymogów now...

Czytaj więcej...

Aktualności

NetApp wprowadza narzędzia oparte na przetwarzaniu kognitywnym

NetAppFirma NetApp wprowadza na rynek inteligentne narzędzia oparte na przetwarzaniu kognitywnym. Dzięki zastosowaniu wirtualnego asystenta wsparcia Elio korzystającego z funkcji sztucznej inteligencji oraz działającego w chmurze oprogramowania analitycznego NetApp Active IQ przedsiębiorstwa będą mogły uzyskać cenne informacje i skoncentrować się na interakcjach z klientami, a nie na infrastrukturze.

Dane to siła napędowa każdego przedsiębiorstwa. Aby możliwe było przeprowadzenie transformacji cyfrowej, ich przepływ musi odbywać bez zakłóceń, jednak szybkość uzyskiwania informacji uwarunkowana jest efektywnością działania infrastruktury. W jaki sposób dział informatyczny firmy może zmaksymalizować poziom wykorzystania swoich zasobów i zapewnić dostęp do rozproszonych, dynamicznych i różnorodnych danych przepływających między systemami? Analiza predykcyjna, przetwarzanie kognitywne oraz działania prewencyjne - realizowane w oparciu o wspólną wiedzę społeczności użytkowników NetApp - zwiększają efektywność infrastruktury firmy i pozwalają rozwiązywać potencjalne problemy, zapewniając płynność procesu przetwarzania danych.

Ogromna społeczność użytkowników NetApp to doskonałe źródło wiedzy. Miliardy danych gromadzone są codziennie w ponad 300 tysiącach urządzeń działających w ramach Data Fabric. Interpretacja tych danych, poprzez funkcje analityczne w chmurze, pozwala przedstawić użytkownikom wnioski umożliwiające podejmowanie odpowiednich działań. Asystent Elio zawierający opcje przetwarzania kognitywnego oraz aplikacja Active IQ z funkcjami uczenia maszynowego są dostarczane wraz ze wszystkimi systemami NetApp. Przyspieszają one dostęp do wyników takich analiz i pozwalają zaoszczędzić czas dzięki nowatorskim mechanizmom obsługi użytkownika.

Nowe usługi, rozwiązania i oprogramowanie wprowadzane na rynek to między innymi:

• Wsparcie asystenta Elio opartym na usługach IBM Watson. Dzięki ciągłej nauce na podstawie wiedzy zgromadzonej przez społeczność użytkowników rozwiązań NetApp w postaci historii zgłoszeń serwisowych oraz dzięki zastosowaniu funkcji kognitywnych wirtualny asystent wsparcia udziela optymalnych odpowiedzi nawet cztery razy szybciej niż w przypadku korzystania z tradycyjnych metod. Wsparcie obejmuje:
- Dostęp do czatu z asystentem Elio w trybie 24/7 online, z urządzeń mobilnych oraz z poziomu produktów.
- Dostęp z poziomu wyszukiwarki do zasobów technicznych firmy NetApp - użytkownicy nie muszą logować się do serwisu wsparcia technicznego ani otwierać nowych zgłoszeń.

• NetApp Active IQ. Efekty inteligentnej analizy danych w chmurze, łączące mechanizmy predykcyjne z wsparciem prewencyjnym, pozwalają przedsiębiorstwom podejmować odpowiednie działania. Skutkiem tych działań może być wzrost efektywności pamięci masowej i zapewnienie zgodności konfiguracji z przepisami i procedurami, a wykonanie zalecanych aktualizacji pozwoli ograniczyć ryzyko:
- Nowe funkcje to między innymi Risk Advisor, Storage Efficiency Advisor oraz Interoperability Advisor.
- Dzięki wykorzystaniu wiedzy zgromadzonej przez społeczność użytkowników oprogramowanie Active IQ daje dostęp do wartościowych informacji i funkcji analizy prewencyjnej dotyczących wszystkich produktów NetApp.
- W ramach jednego widoku firmy mogą w bezpieczny sposób uzyskać przejrzyste informacje o wszystkich elementach środowiska Data Fabric - zarówno lokalnego, jak i w chmurze.

Nasza firma jest czołowym dostawcą rozwiązań do obsługi danych w chmurach hybrydowych, zdajemy sobie zatem sprawę, że przedsiębiorstwa chcą poświęcać czas swoim klientom, a nie zajmować się infrastrukturą - powiedział Bartłomiej Szwaj, ekspert firmy NetApp. Nowatorskie środowisko użytkownika, jakie udostępniamy w postaci asystenta Elio opartego na technologii IBM Watson oraz aplikacji Active IQ, pozwala naszym klientom zaoszczędzić czas, zwiększyć niezawodność i skoncentrować pracę zespołu na bardziej zaawansowanych przedsięwzięciach, na przykład realizacji transformacji cyfrowej.

Dzięki transformacji środowiska użytkowników firma NetApp ułatwia przedsiębiorstwom optymalizację pracy personelu. Pracownicy uzyskują niezbędne odpowiedzi we właściwym miejscu i czasie: wsparcie jest dostępne w trybie 24/7 we wszystkich kanałach - na urządzeniach mobilnych i komputerach osobistych, także z poziomu aplikacji. Działanie asystenta Elio opiera się na technologii Watson, dzięki której interakcje z użytkownikami odbywają się w języku naturalnym, a użytkownicy uzyskują odpowiedzi na zadawane pytania. Zautomatyzowane funkcje analizy prewencyjnej udostępniają dostosowane do specyfiki problemu zalecenia, pozwalające zachować ciągłość pracy.

Zastosowanie rozwiązań analitycznych NetApp pozwoliło dotychczasowym klientom zaoszczędzić ponad 600 milionów USD w skali roku. Rozwiązanie NetApp Active IQ przewiduje i wykrywa problemy z wydajnością oraz przedstawia zalecenia dotyczące konfiguracji, pozwalające przedsiębiorstwom zoptymalizować infrastrukturę w chmurze hybrydowej, co obejmuje także usługi Amazon i Azure. Dzięki rekomendacjom i planom działań naprawczych prezentowanym przez Active IQ rozwiązanie problemów staje się możliwe jeszcze zanim przybiorą one realne kształty.

Źródło: NetApp