Virtual-IT.pl - data center cloud computing SDx AI storage network cybersecurity

Chcielibyśmy, żeby chmura…, czyli oczekiwania wobec dostawcy
Chcielibyśmy, żeby chmura…, czyli oczekiwania wobec dostawcy

Wyniki badania PMR dla Polskiej Chmury wskazują, że ponad 2/3 firm korzysta z rozwiązań chmurowych, a około 1/3 jest w trakcie ich wdrażania. Tym samym chmura to już stały element ekosystemu i działalności przedsiębiorstw w Polsce. Rynek ten dojrzał i firmy szukają w chmurze korzyści oraz rozwiązań dopasowanych wprost ...

Czytaj więcej...

Broadcom upraszcza ofertę i model licencjonowania VMware
Broadcom upraszcza ofertę i model licencjonowania VMware

W ciągu ostatnich dwóch lat firma VMware podejmowała wysiłki mające na celu uproszczenie swojego portfolio rozwiązań i przejście z modelu licencji wieczystych na model subskrypcji, który branża przyjęła już jako standard korzystania z chmury. Firma zaznaczyła, że takie zmiany przyniosą klientom większe ko...

Czytaj więcej...

Historia oszukiwania ludzi przez sztuczną inteligencję
Historia oszukiwania ludzi przez sztuczną inteligencję

Wraz z rozwojem nowoczesnych technologii rozwijają się również złośliwe schematy. Od niedawna do długiej listy oszustw dołączyła sztuczna inteligencja (Artificial Intelligence, AI). Wykorzystanie technologii sztucznej inteligencji i uczenia maszynowego (Machine Learning, ML) przenosi phishing i inne oszustwa cyb...

Czytaj więcej...

FRITZ!Box 6850 5G - router gotowy na sieć piątej generacji
FRITZ!Box 6850 5G - router gotowy na sieć piątej generacji

Przed kilkoma tygodniami w skromnych progach naszej Virtual-nej redakcji pojawiła się przesyłka zawierająca router FRITZ!Box 6850 5G od firmy AVM. Router wprowadzony na rynek latem ubiegłego roku, za pomocą wbudowanego modemu obsługuje zakresy 5G w paśmie poniżej 6 GHz, a także LTE Advanced Pro we wszystkich obecnie wy...

Czytaj więcej...

Integracja AIOps w kompleksowym monitorowaniu IT: Site24x7
Integracja AIOps w kompleksowym monitorowaniu IT: Site24x7

Środowiska IT stają się coraz bardziej rozbudowane. Firmy korzystają z infrastruktury on-premise jak również z rozwiązań chmurowych, często z wielu chmur (multicloud). W takiej sytuacji kluczem dla zapewnienia niezawodnego działania systemów IT jest monitoring infrastruktury. Właściwe rozwiązanie do monit...

Czytaj więcej...

Brak wykwalifikowanej kadry i starzejące się systemy główną barierą cyfryzacji
Brak wykwalifikowanej kadry i starzejące się systemy główną barierą cyfryzacji

Według opublikowanego przez Veeam raportu Data Protection Trends Report 2022, największym wyzwaniem dla firm związanym z cyfryzacją są braki wykwalifikowanej kadry IT i starzejące się systemy. Aż 1/3 przedsiębiorstw w razie awarii i braku dostępu do zasobów planuje przywracać działanie serwerów w trybie r...

Czytaj więcej...

Aktualności

Oracle rozszerza pakiet IoT Cloud

Oracle CloudFirma Oracle przedstawiła rozszerzenia pakietu Oracle Internet of Things (IoT) Cloud, obejmujące wbudowane funkcje sztucznej inteligencji i uczenia maszynowego oraz rozwiązania Digital Twin i Digital Thread. Dzięki tym rozszerzeniom klienci i partnerzy zyskują lepszą widoczność operacji oraz mogą wykorzystywać wyniki analizy predykcyjnej dotyczące połączonych zasobów.

"Internet Rzeczy (ang. Internet of Things - IoT) ma potencjał, który może zmienić sposób funkcjonowania środowisk informatycznych. Dziś są one oparte na odseparowanych od siebie operacjach, wkrótce mogą stać się nowoczesnymi, podłączonymi do Internetu systemami, które pozwalają na monitorowanie operacji i reagowanie na zdarzenia w czasie rzeczywistym. Oracle wciąż poszerza granice możliwości IoT, aby pomóc klientom w uproszczeniu używanych systemów. Jeśli klient otrzymuje strumienie danych w czasie rzeczywistym, rozszerzone o wyniki analizy predykcyjnej, może uzyskać znacznie lepsze dane analityczne i szybciej osiągnąć zwrot z inwestycji" - powiedział Bhagat Nainani, wiceprezes ds. aplikacji Internetu Rzeczy w firmie Oracle.

Przedstawione rozszerzenia były poprzedzone wprowadzeniem aplikacji Oracle IoT Cloud do monitorowania zasobów, zarządzania pracownikami, monitorowania flotą oraz monitorowania produkcji. Ponadto tylko w ciągu ostatniego półrocza Oracle zwiększył ponad trzykrotnie liczbę swoich partnerów w zakresie ekosystemów urządzeń z aplikacjami IoT oraz partnerów będących integratorami systemów. Rozwiązanie Oracle IoT Cloud jest oferowane zarówno w modelu oprogramowania jako usługi (SaaS), jak i platformy jako usługi (PaaS).

Wśród nowych funkcji znalazły się:

Digital Twin (do zarządzania łańcuchem dostaw)
Rozwiązanie Digital Twin umożliwia cyfrową reprezentację fizycznych zasobów lub urządzeń. Poszerza tradycyjne modele analityczne. Jest oparte na modelu obiektowym, który zapewnia wielowymiarowy wgląd w dane bieżące, historyczne i prognostyczne oraz wymiary operacyjne i behawioralne danego zasobu. Dzięki temu zdalni użytkownicy mogą nie tylko monitorować jego stan w celu zapobiegania awariom, lecz również przeprowadzać symulacje na podstawie scenariusza „co-jeśli” w kontekście procesów biznesowych. Digital Twin udostępnia przedsiębiorstwom nowy model operacyjny interakcji ze światem fizycznym. Obniża koszty operacyjne i nakłady inwestycyjne, minimalizuje przestoje i optymalizuje wydajność zasobów.

Digital Thread (do zarządzania łańcuchem dostaw)
Firmy korzystające z łańcuchów dostaw wydają miliony dolarów na systemy SCM i ERP, ale dane są najczęściej wprowadzane do tych systemów ręcznie. Digital Thread jest infrastrukturą połączonych procesów biznesowych. Wykorzystuje Internet Rzeczy i tworzy „system systemów” poprzez połączenie elementów, które w tradycyjnych środowiskach są od siebie odseparowane, za pomocą cyfrowego łańcucha dostaw. W ten sposób płynnie łączy cały proces obsługi łańcucha dostaw, od projektowania produktów poprzez realizację zamówień, zarządzanie produkcją i cyklem życia produktu oraz magazynowanie i transport po logistykę i zaopatrzenie.

Sztuczna inteligencja i uczenie maszynowe
Wbudowane funkcje sztucznej inteligencji i uczenia maszynowego są teraz w pełni zintegrowane ze wszystkimi rozwiązaniami Oracle w zakresie IoT. Technologie te umożliwiają wykorzystanie danych maszynowych w kontekście danych biznesowych pochodzących z aplikacji, które obsługują produkcję, serwis i konserwację oraz logistykę. Wbudowane operacyjne funkcje analityczne pomagają w wykrywaniu nieprawidłowości, przewidywaniu awarii sprzętu oraz wyborze najlepszych sposobów postępowania w celu rozwiązania problemów.

Rozwiązania branżowe oparte na aplikacjach IoT Cloud
• Digital Field Service - usługa umożliwiająca zdalne, inteligentne monitorowanie, przewidywanie awarii, naprawy drogą bezprzewodową oraz dynamiczne wysyłanie serwisantów w teren. Współdziała z rozwiązaniami IoT Asset Monitoring Cloud, CX Service Cloud, CX Engagement Cloud i CX Field Service Cloud. Pozwala na korzystanie z technologii rzeczywistości rozszerzonej do wspomagania napraw sprzętu.
• Smart Connected Factory - usługa, która pokazuje przebieg wykrywania incydentów, analizy przyczyn źródłowych oraz inteligentnego rozwiązywania problemów z opóźnieniem do kilku minut. Współdziała z rozwiązaniami IoT Production Monitoring Cloud, SCM Cloud i ERP Cloud. Umożliwia korzystanie z rzeczywistości wirtualnej w celu nawigacji po zakładzie produkcyjnym. Można ją również wykorzystać do zdalnego szkolenia pracowników.
• Digital Fleet Management - usługa umożliwia śledzenie wysyłek w czasie rzeczywistym, zarządzanie ryzykiem i synchronizację logistyczną. Współdziała z rozwiązaniami IoT Fleet Management Cloud i Oracle Logistics Cloud.

Źródło: Oracle

Logowanie i rejestracja